Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 109
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране спешно адвокат

Спешно ми трябва адвокат, по възможност да говори български, за обжалване на решение на хоум офис. Отказаха ми виза за неомъжени партньори. Ако е възможно и да ме посъветва по телефона, защото съм в Stornoway и с бебе.

Ох ама го написах, но много ми е спешно.

стара дръглива кучка Аватара на musholina
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: спешно адвокат

Потърси из форума,имаше вече писано по въпроса.Имаше и имена и телефони на адвокати.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nana_cool
    Спешно ми трябва адвокат, по възможност да говори български, за обжалване на решение на хоум офис. Отказаха ми виза за неомъжени партньори. Ако е възможно и да ме посъветва по телефона, защото съм в Stornoway и с бебе.

Ох ама го написах, но много ми е спешно.
    Какви са конкретните мотиви за отказа?

Напреднал Аватара на krastavica
    Post Thanks / Like

Ти с какъв статут си в момента?

Нов потребител
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

И ние чкаме за такава виза вчера ни поискаха доп. инфо. Би ли написала повече защо са ви отказли ако не е проблем.
    desita

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Тя моята е доста сложна. Кандидатствах за виза за партньори без брак. Докато чакахме се роди бебо и когато малкия беше на месец и половина баща му го посини. Влязохме в болница като си мислех че е болен (тъй като не съм била свидетел) и после баща му си призна пред полицията. Аз съответно не се върнах при него. Социалните ми намериха адвокат, който уж да ми оправи документите и да движи нещата в хоум офиса. На практика се оказа че нищо не е свършил и от ХМ ми изпращаха 2 пъти писма за още доказателства, че сме заедно от 2003г. Аз дойдох за първи път тук 2004. Ние писахме писмо тогава с кандидатсването, но явно никой не е чел, или и аз не знам.Тези писма ги препратих на адвоката си веднага като ги получих и той ми ги върна с отговор:" Ако имаш такива документи ги прати. Решението е на ХМ".
    И така си получавам паспорта без виза и отказ защото не съм предоставила документите които са ми искали после.
    Дано да сте ме разбрали, ако пиша объркано то е защото всичко ми е голяма каша и никак не е просто в моя случай.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Sally Jackin
    020 8772 8983
    mob: 07931 348246
    Този адвокат ползвам аз в момента за обжалване на отказ.
    Говори и български и английски,

пожелавам ти късмет!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от krastavica
    Ти с какъв статут си в момента?
    в момента съм нелегална. Не знам дори колко е срока за обжалване.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

във писмото с отказа трябва да пише колко време имаш да обжалваш и ако си в тези рамки не би трябвало да си нелегална. Имаш право да си стоиш тук докато обжалваш. Не губи време изобщо и се свържи с адвокат веднага.

Post Thanks / Like

Тя моята е доста сложна. Кандидатствах за виза за партньори без брак. Докато чакахме се роди бебо и когато малкия беше на месец и половина баща му го посини. Влязохме в болница като си мислех че е болен (тъй като не съм била свидетел) и после баща му си призна пред полицията. Аз съответно не се върнах при него. Социалните ми намериха адвокат, който уж да ми оправи документите и да движи нещата в хоум офиса. На практика се оказа че нищо не е свършил и от ХМ ми изпращаха 2 пъти писма за още доказателства, че сме заедно от 2003г. Аз дойдох за първи път тук 2004. Ние писахме писмо тогава с кандидатсването, но явно никой не е чел, или и аз не знам.Тези писма ги препратих на адвоката си веднага като ги получих и той ми ги върна с отговор:" Ако имаш такива документи ги прати. Решението е на ХМ".
    И така си получавам паспорта без виза и отказ защото не съм предоставила документите които са ми искали после.
    Дано да сте ме разбрали, ако пиша объркано то е защото всичко ми е голяма каша и никак не е просто в моя случай.
    Не става много ясно заедно ли сте още или не? И ако не сте,защо чакаш за такава виза?Защото основното изискване е доказателсва,че живеете заедно и възнамерявате да живеете заедно. Аз поне от поста ти оставам с впечатление,че си го напуснала . Така ли е или греша?

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

аз нещо не разбрах. какво значи баща му го посини. искаш да кажеш, че баща му го е бил и го е посинил??????
    би ли се уточнила, за да ти дадем адекватен съвет, защото това е сериозно нещо/
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Напреднал Аватара на diorella13
    Post Thanks / Like

Здравей нана спомних си за темата ти в бгмама,това е покъртително,мислех да дам линк другите да видят за какво става въпрос,но реших че ако искаш ти сама ще им кажеш...(или дадеш линк да прочетът)и все пак...аз мисля че ти въобще не трябва да искаш такава виза!Детето ти е английски гражданин и трябва да има начин да останеш тук(поне в Германия е така),а и още повече като имаш доказателство че таткото е ...той въобще не заслужава тая дума...За Сали не съм чувала много неща,но утре ще питам за телефон мъжа ми и пак ще пиша.Не се плаши,ще видиш че ще е за доброПрегръдки
    Как е сайта на Бургас - ВъйВъйВъй.Бургас.БйеГйе

Нов потребител
    Post Thanks / Like

zara, бащата е шотландец, не живеем заедно от момента в който разбрах какво е направил. Имаше дело срещу него, но все още няма решение, а и мен не ме касае кой знае колко защото на това дело се го съдят само за домашно насилие.

Мадлена, на мен ми е много трудно да казвам: домашно насилие, побой или малтретиране, защото бебо все пак беше на 6 седмици и едва ли е "млатене" поне така както аз си го представям. Габи беше с насинявания по цялото тяло, гърдитечките, ушите, бузите...На полицията е отговорил, че го е щипал, блъскал и тръскал. Не знаех и наистина не пододизарх какво е станало и нямаше абсолютно никви признаци за поведението му.

diorella, (няма го онова емотиконче с букетчето да ти го пратя), но благодаря за вниманието. Тя темата ми в бг-мама е много емоционална и аз от толкова емоции не мога да мисля адекватно направо. За това и искам тук да кажа основното.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от diorella13
    и все пак...аз мисля че ти въобще не трябва да искаш такава виза!Детето ти е английски гражданин и трябва да има начин да останеш тук(поне в Германия е така),а и още повече като имаш доказателство че таткото е ...
    Габи е с моето гражданство, защото нямаме брак. Такъв е закона тук. Аз съм съгласна да направя тест, но никой не ми го иска .Факта че той се е разписал в акта за раздане обаче е равносилен на днк тест пред закона.

Post Thanks / Like

Къде е темата в бгмама,моля за линк поне на лична. Тук са много чувствителни на темата za domestic violence,но честно ти нямаш право на партнер виза,щом не живеете заедно.Според мен,тук щом са намесени социалните твоя случаи е съвсем различен. Пожелавам ти успех. Но ако отказа ти е на база,че не живеете заедно ,не мисля,че имаш шанс за обжалване. Пак казвам,освен ако има други факти,които да са в твоя полза нещата изглеждат по различно.

Напреднал Аватара на diorella13
    Post Thanks / Like

Дано има начин моя приятелка роди от немец и можеше да остане в Герамния без да е женена, затова писах че може и тук да има нещо от сорта.Трябва да се провери!
    Как е сайта на Бургас - ВъйВъйВъй.Бургас.БйеГйе

Нов потребител
    Post Thanks / Like

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=74551.140 Това е темата, Зара, ХМ ми отказва под предлог че не съм им предоставила необходимите документи, че сме заедно от 2003. Аз останах с впечатление че те дори не знаят че не сме заедно, но се предполага че адвоката го е съобщил.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от diorella13
    Дано има начин моя приятелка роди от немец и можеше да остане в Герамния без да е женена, затова писах че може и тук да има нещо от сорта.Трябва да се провери!
    Не,по принцип няма начин,поне доколкото знам правилата. Но пак казвам вероятно има начин.

Post Thanks / Like

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=74551.140 Това е темата, Зара, ХМ ми отказва под предлог че не съм им предоставила необходимите документи, че сме заедно от 2003. Аз останах с впечатление че те дори не знаят че не сме заедно, но се предполага че адвоката го е съобщил.
    Мерси. Сега ще прочета.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Някой знае ли нещо за EEA Family Permit?

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Добре детето, щом е от баща шотландец има право да вземе Uk гражданство, ако то е гражданин на Uk ти ще може да останеш тук покрай него.Това е най-силния ти аргумент.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

А каква е процедурата за искане на гражданство? Аз бях повдигнала въпроса пред адвоката, но на него или не му се занимава или не смята че заслужаваме.

Град
    Post Thanks / Like

А каква е процедурата за искане на гражданство? Аз бях повдигнала въпроса пред адвоката, но на него или не му се занимава или не смята че заслужаваме.
    Имаш ли акт за раждане в който да пише, че бащата е този шотландеца?
    Виж в страницата на ХО, сигурен съм, че ще получиш и отговори тук.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Имам акт за раждане и раждах тук. Гледам им в станицата, но просто си нямам на представа какво да търся.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm
    Имаш ли акт за раждане в който да пише, че бащата е този шотландеца?
    Виж в страницата на ХО, сигурен съм, че ще получиш и отговори тук.
    Друга идея е има почетен български консул в Шотландия те имат страница и телефони на нея, сигурен съм, че те може да ти помогнат със съвети http://www.bulgarianconsulatescotland.org.uk/

Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 29
    Последно мнение: 13-11-2014, 16:07
  2. Спешно Адвокат
    От Nikolova23 във форум Право
    Отговори: 47
    Последно мнение: 23-06-2014, 00:40
  3. СПЕШНО АДВОКАТ!
    От vanniiaa във форум Правна
    Отговори: 9
    Последно мнение: 02-08-2010, 16:00
  4. Спешно търся емиграционен адвокат!