Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 36
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране язва на полеви условия

след 10 годишно затишие язвата ми направо ми разказва играта.лошото е че почти съм забравил,как се убиваше болката,как се правеше профилактика...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

edition Аватара на kumana
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: язва на полеви условия

за да се появи отново след толкова години анализирай си начина на хранене напоследък
    поне временно избягвай пикантните храни ако си им привърженик
    трябва да ядеш супи задължително
    предполагам че си натрупал много напрежение, стрес.. При мен болката се връщаше когато пренебрегвах инстинкта си и трупах стрес. Връща се най вече когато е комбиниран стреса с лош хранителния режим... А невниманието към режима е от незнание, от липса на пари, от мързел. При мен не се е появявала много отдавна. Съчувствам ти... Често за бързо затишие препоръчват сок от моркови

http://bns-bg.hit.bg/gastrit.htm
    допълвам
    http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=9&temaN=50
    Последно редактирано от kumana : 09-05-2006 на 06:29

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

взимаш си каквито искаш antiacid tablets от аптеката, продават се без рецепта
    виж какво съдържат - ако е Ranitidine, взимай по 300мг вечер/тогава секрецията на солната киселина физиологично е по-висока/
    ако е Famotidine - по 20мг
    другото е промяна в диетата - никакво преяждане, спри пикантните храни и хапвай по-малко дразнещи. ако оплакванията ти са по-сериозни - мини за 1-2 дни на оризова диета, препечени филийки. след това просто избягвай дразнещите и пикантни храни и си пий антиацидните таблетки.
    НЕ пий сода, тя действа само на момента - основния натриев хидроген карбонат неутрализира солната киселина и когато се изчерпа стомаха отделя двойно повече киселина, т.е. нещо като rebound effect и проблема може да стане двоен. още повече че организма ти ще се претовари с натрий...
    айде, в други ден пристигам в лондон, ако имаш проблеми - пиши, съседи сме, ще дойда да ти спася живота
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Напреднал Аватара на arwen
    Град
    essex
    Post Thanks / Like

За язва на стомаха наи-добре действа Ранитидин(2 по 1 таблетка на ден 150мг),поне на мен много ми помага.Не знам дали го има тук в Бг струва около 5-6 лева опаковка с 6 лентички.на мен ми го изпращат по пощата без проблем.Бях гледала в Теско някакви таблети,които съдържат Ранитидин,но в много малко количество и на мен не ми помагаха,освен това бяха доста скъпи Ј4-5 за 6 хапчета.
    ...първата на изток тръгна,втората на запад свърна
    третата,на знам защо,кукувичето гнездо
    си избра едничка тя и над него прелетя...

waterfall Аватара на marti
    Post Thanks / Like

При гастрити, язви на стомаха и дванадесетопръстника, при нарушена киселинност на стомаха медът също действа добре.
    При повишена киселинност на стомаха се препоръчва приемане на 30 г мед в 200 мл вода с температура около 40 градуса. Тази процедура се прави три пъти дневно 2 часа преди ядене.
    Ако киселинността на стомаха е понижена, то водният разтвор на пчелния мед, приет непосредствено преди хранене (30 г мед в 200 мл студена вода), стимулира секрецията на стомашен сок.
    Експериментално е доказано, че вътрешното приемане на мед води до нормализиране на чревната перисталтика и отстраняване на запека.
    Медът се дава на болния 1,5-2 часа преди ядене или 3 часа след ядене. Даваме на болния сутрин - 30 г, на обяд - 40 г, вечер - 30 г чист нектарен мед в продължение на 2 месеца.
    Последно редактирано от marti : 09-05-2006 на 10:30
    Мечтите са огледалото на нашата душа!

Град
    Post Thanks / Like

благодаря ви за съветите!
    бех ги забравил тея неща...
    сега почвам да гледам кво ям и никакво къри за закуска,както и никакви бюфети(особенно тоя на парк роял)
    ...виж за меда и сока от моркови незнаех...както и спецялни благодарности за съвета за содата.бех чувал,че не е подхояща но не знаех защо(се пак действа бързо)
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Напреднал Аватара на BukuTy
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Направи един курс 30 дни с Омепразол или Улкопрол сутрин на гладно по една таблетка. Ще се родиш отново.

аз Снежанка!!!! Аватара на Mudkip
    Post Thanks / Like

офффф и моят стар гастрит яко се е обострил.След 3-4 посещения при GP-to ,диети.. 4акам appointment за специалист......за.... 18.07. (Дали ще съм жива до тогава???)
    ако имах виза щях да си отида в БГ.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

гастрит ли е наистина или е язва?
    ако искаш - можеш да си напишеш оплакванията, както и досегашното лечение и ще го обсъдим
    тъкмо и останалите ще могат да разберат какви са разликите между двете, каква е диетата и т.н....

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

Нов човек Аватара на violinivo
    Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BukuTy
    Направи един курс 30 дни с Омепразол или Улкопрол сутрин на гладно по една таблетка. Ще се родиш отново.
    И двете действат много добре (аз направих един курс ле4ение с тях), но внимаваите за саит ефектс - зна4и аз полу4их страхотно обриване (с викане на Бързи помощи тука, изпаднах в алерги4ен шок и т.н) от тях, към края на ле4ението беше, една моя позната -абсолиутно същото обриване полу4и и тя и знам за поне няколко още слу4ая.

Не знам от какво се полу4ава (тука лекари има-да си кажат мнението), но лекарсвата ми бяха изписани от БГ, а там за вероятност от такива саит ефектс не споменаха.... с две думи - хап4етатат деистват добре но за някои хора са прекалено силни явно.

Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

ето линкове с по малко инфо и за двата препарата
    механизма им на действие е еднакъв - блокиране на протонната помпа
    към характеристиката на Омепразола има и добре изведен списък със side effects
    има и обрив като вероятен страничен ефект, обаче както описваш - ти си направила алергичен шок, а твоята позната - само обрив
    искам да отбележа, че има пациенти, които си имат предразположение към алергични реакции и това е изключително индивидуално, в повечето случаи съвсем не може да се приема само като страничен ефект на препарата.
    мда, малко са лекарите в бг които си правят труда да обясняват на пациентите си тези неща, както са малко и пациентите, които четат листовката, която всяко лекарство има приложена в кутийката си...

http://www.actavis.bg/Products/Ulcoprol.htm
    http://www.getpharma.com/productdeta...d=41&affid=214

та, и Омепразол, и Улкопрол, и Ранитидин и др. подобни блокират секрецията на солна киселина и така спира дразненето на стомашната/дуоденалната лигавица и съответно - дава се възможност на язвата да заздравее /тя все пак е "раничка" на лигавицата/
    Последно редактирано от RNOH : 10-05-2006 на 10:21

Post Thanks / Like

Капитане, може ли да споделиш какво предприе и какво ти се отрази добре
    Sub Footage

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Да споделя за хранителната добавка Хуск - горещо я препоръчвам на хора с проблемен стомах и черва. Това са фибри от някакво азиатско растение и се приема на гладно сутрин и вечер. Разтваря се в чаша вода или сок, почти няма вкус. Действа невероятно добре.

Post Thanks / Like

Да споделя за хранителната добавка Хуск - горещо я препоръчвам на хора с проблемен стомах и черва. Това са фибри от някакво азиатско растение и се приема на гладно сутрин и вечер. Разтваря се в чаша вода или сок, почти няма вкус. Действа невероятно добре.
    BukuTy, къде да го търся този хуск, в кои магазини?

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от kumana
    Капитане, може ли да споделиш какво предприе и какво ти се отрази добре
    ами опитах да мина на диета...първата сутрин след болницата взех разхлабителни,след половин часов престой в тоолетната ми поолекна.аптеката в болницата отваряше чак в 9 а тогава беше едва 7.30.прибрах се да поспя малко,че не бях спал зяла нощ.в 3 след обедвече бех ок.взех си хапчетата от болницата,минах през азда да търся мед и сок от моркови-нали минах на диета...
    имаше мед ама нямаше сок от моркови...беше ми доста гладно,а нали язвата не трябва да се държи гладна,купих 2 кутийки сметана,ама за нещастие в количката попадна и една кутия chiken korma.една кутия еклери също много мистриозно се появи...диетата продължи 9 4аса...пак не беше много зле тоя път!
    ...не усещах остра болка,а chiken korma-та ме изпълваше с трепетно вълнение,което ме накара да си намотам и една рола...
    лошото беше,че на другия ден трябваше да ходя пак да блуждая на работното ми място и да го пазя от нахални поляци,готови да ми го лапнат и за половината от мойте пари!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Post Thanks / Like

явно събуждам лоши спомени Защо приемаш въпроса ми несериозно не знам Т.е повече си разчитал на хапчета да разбирам
    Sub Footage

Град
    Post Thanks / Like

виж,нещата са индивидуални при всеки.първото нещо при появата на язва е да разбереш от какво произлиза болката,какво я дразни и какво облекчава спазмите.
    повечето язви са на нервна почва,но някой по-гадните не са...изобщо трябва да познаваш тялото си за да знаеш как да си помогнеш.
    има го и момента,че и организма сам провежда автолечение ...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Мудкип, Хуск го купих от обикновена аптека. Произведен е от В. Ратие Фроскалер Дания ( www.husk.dk). Освен За стомаха, допринася за намаляване на холестерола и кръвната захар.Спомага за регулиране на теглото. Може да се приема от хора с алергии. Напоследък много си падам по различните хранителни добавки и мога да ви уверя, че си заслужават. В много случаи, където традиционнага медицина е безсилна, с добавките се постигат отлични резултати. Хит в момента са и лечебно-профилактичнитесредства на компанията VISION на френскя концерн Аркофарма. Малко са скъпички, но са 100% натурални от 65 района на земята. Съвместими са с лекарства, алкохол и всякакъв хранитилен режим. Вписани са в международния лекарствен справочник Vidal в раздела за билкови продукти. Доказан ефект имат вече и при онкологични заболявания. Погледни www.vipgroup.net

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

Капитане, ако си все още в Пазарджик иди се консултирай при д-р Бояджиев в частната болница " Св. Екатерина" зад немската гимназия. Работят и със здравната каса. Специалист - гастроентеролог. Имат най-новата апаратура. Може да ти направи фиброгастроскопия, която е най-точното изследване за тези заболявания. Ще ти назначи и компетентна терапия, а ако в нещо не е сигурен изпраща изследванията по интернет в една австрийска клиника и от там си дават мнението и препоръките. По клинична пътека нищо не се заплаща, а на частно струва всичко 250 лв.

Град
    Post Thanks / Like

Капитане, ако си все още в Пазарджик иди се консултирай при д-р Бояджиев в частната болница " Св. Екатерина" зад немската гимназия. Работят и със здравната каса. Специалист - гастроентеролог. Имат най-новата апаратура. Може да ти направи фиброгастроскопия, която е най-точното изследване за тези заболявания. Ще ти назначи и компетентна терапия, а ако в нещо не е сигурен изпраща изследванията по интернет в една австрийска клиника и от там си дават мнението и препоръките. По клинична пътека нищо не се заплаща, а на частно струва всичко 250 лв.
    мерси,ама бех само 10 дни в бг...в ПЗ само 10 мин,колкото да метна едно око на стадиона,тортата и махалата...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Напреднал
    Post Thanks / Like

Преди да предприемате всякакво лечение по добре се изследвайте за Helicobacter pylori. В БГ няма все още добра диагностика и лечението е около месец(в БГ), не е популярно и много от докторите (по-старите нямат установено мнение, даже гледат с недоверие) Тази бактерия може да предизвика много проблеми, носим си я още от най-ранно детство. Предава се от майка на дете и т.н. Курса на лечение е 1 седмица от комбинация от антибиотика и 2 сьставки. Определено след този курс има сериозни подобрения. Ако се лекувате трябва цялото семейство да го прави по едно и сьщо време. Помислете си, прочетете някой от тия линкове. Симптомите най-вече са повишена киселинност и неразполойение най-вече в областта около стомаха, корема и т.н..Много хора си мислят че имат гастрит или язва, а всьщност проблемьт е другаде. Освен това тази бактерия започва да става "лоша" когато има и друг проблем ( дава сигнали за някакво друго неразположение или болест).
    http://digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/hpylori/
    http://www.bgfactor.org/index_.php?c...8adc75c2de0e82
    http://www.zdravninovini.com/index.p...9&more=toppics
    Последно редактирано от Poppy : 08-06-2006 на 20:02

Град
    Лондон
    Post Thanks / Like

В добрите кабинети по гастроентерология има вече тестове за хеликобактер. Взема се кръв от пръста и става много бързо

Post Thanks / Like

аз скоро правих това изследване в ЮК. Gp-то ми даде направление за лабораторията в местната болница. Чаках за резултата 3 седмици.

Напреднал
    Post Thanks / Like

В добрите кабинети по гастроентерология има вече тестове за хеликобактер. Взема се кръв от пръста и става много бързо
    Крьвните тестове са 50%/50% т.е най-неточните. Най-точният тест е чрез вдухване (breath test). В БГ правят само крьвни защото нямат необходимата техника.Освен крьвни има и други, но и те са неточни.
    Теста се прави, след 10-тина дена(около 2 седмици) идва резултата, после се чака минимум 3 месеца и се повтаря теста и при 30% от случаите курса на лечение се повтаря до пьлно изчистване.

Напреднал Аватара на smooth operator
    Град
    UK
    Post Thanks / Like

На знам как тая тема някак си е убягнала от вниманието ми! Мисля че имам какво да кажа по нея. А това е че преди седем години за две седмици се излекувах от язва на дванадесетопръстника която носих около 15 години. И то с лекарстава, не бабини деветини. Казал съм рецептата на който ме е попитал и доколкото знам няма някой на когото да не е подействала.От млади хора до старци са се излекували с нея.Не съм я измислил аз разбира - беше ми казана случайно, в разговор на маса, от един излекувал се.Аз който бях пробвал какво ли не, реших че няма какво да губя ако опитам, и ето ме на сега- ям каквото ми се иска, не нося ранитидин в джобовете си, в колата, в нощното ми шкафче и къде ли не още.В същото време и до ден днешен се чудя защо лекарите не лекуват хората с нея.Не съм чул някой да се е оплакал от някакви странични ефекти след изпълнението на двиседмичната програма.А ето и самата рецепта, невероятно елементарна :

ХЕЛИКОЦИН - една опаковка
    БИОПРАЗОЛ - една опаковка( може и заместител)питайте аптекарите, те знаят.
    Не необходима рецепта от лекар

Взимат се 4 дни през 6 часа, след това два дни почивка, и след това останалите докато свършат- около 5 дни.През времето докато се взимат - никакъв алкохол. Това е, няма тайни. След това вече няма язви, болки посред нощ, не яж това , не яж онова. На тези които ще се възползват - успех

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Условия за наем на къща
    От bacara във форум Всичко за дома
    Отговори: 8
    Последно мнение: 08-02-2015, 11:35
  2. NHS пациент права/ условия ?
    От joana във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 9
    Последно мнение: 24-02-2013, 19:28
  3. Условия за Working Tax Credit
    От tomina във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1