Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпроси за доходи и разни други

Здравейте!

Вече няколко пъти мои познати ме питат следните въпроси:

- Има ли някакъв минимум, които трябва да се изкарва на месец от businessса ти за да няма проблеми с Home оффица? Напр.2000паунда или 3000 или....?

- В случай, че не го покриваш(все пак парите не растат по дърветата ) тогава как може да се измъкнеш от ситуацията?

-Ясно е, че различните професии предполагат различен доход, но все пак сигурно има някакви минимални изисквания? Ясно е, и че всеки живее различно и с различни разходи, но въпреки това мисля, че има неписани правила за това колко горе долу трябва да имаш по сметка. Знаете ли ги?

- В случай, че някои месец бизнеса ти е замрял това колко негативно се оказва върху молбата ти за удължаване на визата?

-Има ли сред вас такива, които имат нужда и желание да си разменят фактури с други българи? За едни- приходи, за други разходи. Или обратното.

- Ако не са си отворили business bank account това може ли да доведе до проблем при удължаване на визата?

Май това е общо взето....Реших да обобщия темите, които се въртят в редиците на българите с бизнес визи, които познавам. Дано намерят отговорите тук! Разчитам на вашата помощ! Мисля, че ще е полезно за много други също...

Благодаря!
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител Аватара на Red
    Post Thanks / Like

По подразбиране

Важно е да имаш оборот - приходи и разходи, а не какъв ти е баланса. Бизнесът е равностоен на всеки друг английски бизнес, включително по очаквания за успеваемост. Няма изрична сума, която да се очаква да печелите. Единственото изискване е да се издържате сами, без значение как и с колко - да има достатъчно за храна и квартира. Ако сте на загyва винаги можете да покажете как това не зависи от вас, а от състоянието на пазара в момента, и че вие полагате всички усилия да го преодолеете, и се стремите да запазите бизнеса си. Т.е. трябва да сте активни по някакъв начин, и да имате план за развитие (и покриване на загубите) за вбъдеще. Ако не сте спазили някое от изискванията - бъдете готови с логичен отговор за причината.

Polar Bear Аватара на Me4oka
    Град
    London Zoo
    Post Thanks / Like

По подразбиране

И още - много е важно да имаш голям арсенал от различни клиенти - с разнообразни по сума фактури - особено сега когато се чудят за какво да се хванат. Имам предвид хората дето работят като "субконтрактори" за една фирма по 2 години да си "пооправят" книжата - не нарушават закона , но дават повод на тъпаните от ХО за заяждане.

blue is the colour Аватара на topman
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Smile

Не смятам че има може някой да ти иска минимум приходи на месец. Ние сме Селф-Емплоуъд-и така 4е всичко е конюнктурно и зависи от бизнес климата и конкретната ситуация.
    По-важното е да имаш регулярни приходи.
    Разбира се че можеш да имаш слаби или мъртви месеци.Все пак нормално е да идеш на почивка в чужбина или пък да се разболееш.Това между другото за отсъствията от страната е залегнало и в новия апликейшън.
    По отношение на Бизнес сметката, аз получих 3-годишна виза без такава, но след това си изкарах just in case.
    А за фактурите аз смятам че там може малко да се импровизира.Аз доста често пиша фалшиви такива. Важно е да се връзва баланса с акаунта.Не смятам че някои ще те проверява толкова.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 3
    Последно мнение: 16-09-2011, 21:05
  2. Отговори: 50
    Последно мнение: 29-06-2011, 15:36
  3. Отговори: 13
    Последно мнение: 07-10-2008, 23:50

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове