Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране документи нужни за прихващане и възстановяване на здравни осигуровки

Здравейте,

Продадох си колата в България и трябваше да платя 1600лв. за здравни осигорвки (5 години) за да ми разрешат да я прехвърля на новия собственик. Тези пари ги платих и сега се опитвам да си ги възстановя, защото се осигорявам във Великобритания от 2014та година. Обадих се в Българското посолство и ми казаха че трябва да предоставя документ доказващ че съм си плащал осигорвките във Великобритания, който да предоставя в НАП. От там се обадих се на HMRC и изисках National Insurance contributions statement (NICs). Този документ не го удобриха в НАП! Бях посъветван (пак от дамата в посолството) че мога да изискам от Здравната Каса да изискат документ с041 от Великобритания и този документ да го предоставя на НАП. От Здравната каса в България ми искат също P60 за 5 години, NIN letter и Payslip. Притеснява ме да не вземат да ми объркат нещо осигуряването във Великобритания, защото все още живея, работя и се осигурявам тук! Нормално ли е да искат толкова документи?

Благодаря предварително за помоща!

Поздрави,
    Христомир

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: документи нужни за прихващане и възстановяване на здравни осигуровки

Държавата да ти върне пари? Вероятно ще си първия ако успееш. Според мен е по добре да се посъветваш с адвокат
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

3. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: документи нужни за прихващане и възстановяване на здравни осигуровки

Цитирай Първоначално написано от HristomirUK Виж мнението
    Бях посъветван (пак от дамата в посолството) че мога да изискам от Здравната Каса да изискат документ с041 от Великобритания и този документ да го предоставя на НАП.
    От Здравната каса в България ми искат също P60 за 5 години, NIN letter и Payslip.
    Това подчертаното - затруднява ли Ви?
    NIN letter - от Ревенюто. Вади се, когато решиш - даже и онлайн.
    Payslip-ове - при наличие на P60 forms - изобщо не са нужни! Ще пише едно и също. Но също не би трябвало да са проблем - на мен ми ги пращаха по мейла.
    За P60 - работодателя ще ти издаде без уговорки.

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Държавата да ти върне пари? Вероятно ще си първия ако успееш. Според мен е по добре да се посъветваш с адвокат
    Няма да е първия! Връщат най-добре, просто ... неохотно!

В Годишната Данъчна Декларация (по чл. 50 от ЗДДФЛ) има поле за банкова сметка - ако има надвнесени данъци!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

5. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

То на хартия всичко има ама като гледам какво му искат .... Май да го откажат да си търси парите. То това само началото после сигурно и банковите стейтмънти ще му поискат че да знаят колко да го издоят. А и не разбирам защо е трябвало да плаща тези 1600 лв след като живее извън България

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Това подчертаното - затруднява ли Ви?
    NIN letter - от Ревенюто. Вади се, когато решиш - даже и онлайн.
    Payslip-ове - при наличие на P60 forms - изобщо не са нужни! Ще пише едно и също. Но също не би трябвало да са проблем - на мен ми ги пращаха по мейла.
    За P60 - работодателя ще ти издаде без уговорки.

Няма да е първия! Връщат най-добре, просто ... неохотно!

В Годишната Данъчна Декларация (по чл. 50 от ЗДДФЛ) има поле за банкова сметка - ако има надвнесени данъци!
    Документите ги извадих за 1 минута, всичко си имам на пощата. Притеснява ме, че искат много документи за 'нищо'... чувал съм че може да те отпишат от Английската система (все едно се връщаш в БГ за постоянно) - това не искам да се случва!
    Има някаква форма А1
    Пред последната точка в тази форма е: "Когато упражнявате дейност като заето/ самостоятелно
    заето лице само в една държава на ЕС и поради тази причина
    искате да бъдете освободен от социално осигуряване в друга
    държава (напр. държавата, в която пребивавате). В такива
    случаи формуляр А1 удостоверява, че спрямо Вас се прилага
    единствено законодателството на държавата по месторабота.
    Формуляр А1 ще бъде издаден при поискване."
    Това искам да изкарам, обадих се на HMRC да питам и ме напътиха за CA8421... това ме обърква защото то е за когато работиш в повече от една страна.
    Продължавам да чета форуми и правителствени сайтове докато не намеря решение.

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Какво има да ти описват тука и как си представяш да стане без твоето съгласие? Ти като продължаваш да работиш тук, ще си и плащаш. Мислиш, че от HMRC няма да ти вземат парите ли?

"Провала на един Канар"

9. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здравейте, попълних CA8421 и очаквам до 35 дена да получа отговор. (ако пращаш по поща е до 85 дена чакане)
    Като имам резултат ще споделя.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Сагата продължава

Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	delete.png
Разглеждания:	21
Размер:	751,2 КБ
ID:	9046
    Кликни върху изображението за по-голяма версия

Име:	delete1.png
Разглеждания:	22
Размер:	131,8 КБ
ID:	9048
    Последно редактирано от HristomirUK : 19-08-2021 на 15:40

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Въпреки, че в горното писмо пише какво им трябва за издаването на СЕД С041. от БГ пак искаха да им пратя p60 за 5 години, payslip (последен) и копие на писмото за NINo (което го има на всички други документи). До колкото разбрах те пращат по електронен път искане за е104 (което е друго име за СЕД С041), надявам се да не отнеме много време
    Като има развитие пак ще пиша

Старо куче
    Post Thanks / Like

След година тия 1600лв ще ти се струват нищо в сравнение с бюрократщината

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Възстамовяване на здравни права в България
    От marineman във форум Общ форум
    Отговори: 9
    Последно мнение: 18-09-2016, 13:13
  2. здравни осигуровки в УК
    От BukuTy във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 13
    Последно мнение: 19-02-2016, 13:38
  3. здравни осигуровки
    От nikolaj във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 12
    Последно мнение: 25-10-2014, 06:47
  4. Здравни осигуровки
    От the_fen2 във форум Работа, документи в UK след 01.01.2014 г.
    Отговори: 1
    Последно мнение: 13-10-2014, 09:07

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker