Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 5 от 12 ПървиПърви ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 125 от общо 286

Тема: Ваксина

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Ваксина

Цитирай Първоначално написано от LexAlex Виж мнението
    Там е работата, че ти се асоциираш с такива хора които не само, че не искат, но искат да изкарат и тези които искат идиоти, както виждаш и заглавието на темата е такова. Нямям намерение да те обиждам заради това, че не искаш ваксина. Но както виждаш им аи хора които просто са за спорта, те нито се интересуват, пренебрегват фактите и разпространяат лъжлива информация, е за това пиша. Какво ще стане ако всички започнем да се обиждаме?
    Един въпрос имамкъм теб, Каков ше стане ако всички кажме няма да си сложа ваксина?!
    Няма как да кажат всички това, както и няма как да се достигнат 70% ваксинация на населението. На практика е невъзможно. Във Великобритания например децата, които не подлежат на ваксинацията срещу коронавирус са почти 20%. Като прибавим към тях и хората с тежки алергии (В UK един на всеки трима има някаква алергия. Едно от най-високите нива за Европа) плюс тези които вече са преболедували и се твърди, че не могат да получат ваксина от 2 до 5 месеца след това (не знам дали е така, а и отделен въпрос е - Трябвали тези хора въобще да бъдат имунизирани?) Та искам да кажа, че бройката не излиза.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението
    Няма как да кажат всички това, както и няма как да се достигнат 70% ваксинация на населението. На практика е невъзможно. Във Великобритания например децата, които не подлежат на ваксинацията срещу коронавирус са почти 20%. Като прибавим към тях и хората с тежки алергии (В UK един на всеки трима има някаква алергия. Едно от най-високите нива за Европа) плюс тези които вече са преболедували и се твърди, че не могат да получат ваксина от 2 до 5 месеца след това (не знам дали е така, а и отделен въпрос е - Трябвали тези хора въобще да бъдат имунизирани?) Та искам да кажа, че бройката не излиза.
    Не мисля така. Това ще отнеме 1-2 до 3 години, но все пак според мен е добре да се започне от сега.
    1. Правят се в момента трайълс на деца. До 1-2 години ще има и за тях
    2 Не мисля, че алергичните и хората с противопоказания са толкова много/ще проверя проценти все пак/
    3. От тази цифра 70% са изключени точно тези уязвими хора, и точно заради тях е добре останалите да имат.
    Този процес ще отнеме доста време, но колкото по-рано се почне толкова по-добре.

3. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Post Thanks / Like

Не мисля така. Това ще отнеме 1-2 до 3 години, но все пак според мен е добре да се започне от сега.
    1. Правят се в момента трайълс на деца. До 1-2 години ще има и за тях
    2 Не мисля, че алергичните и хората с противопоказания са толкова много/ще проверя проценти все пак/
    3. От тази цифра 70% са изключени точно тези уязвими хора, и точно заради тях е добре останалите да имат.
    Този процес ще отнеме доста време, но колкото по-рано се почне толкова по-добре.
    От 3-4 години, може би и повече, има ваксина за свински грип AH1N1 за който се твърди, че е по-опасен от корона вируса. Предполага се, че от 2009 с него са се заразили 1.5 млрд. Ти ваксиниран ли си за свински грип и колко човека познаваш, които са?

5. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Един въпрос. По-спокойни ли ще се чувствате, ако един голям процент от хората, си сложат ваксина?
    По-спокойно ... „ще си го преместя - в другия крачол“!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

7. Dislikes LexAlex disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

От 3-4 години, може би и повече, има ваксина за свински грип AH1N1 за който се твърди, че е по-опасен от корона вируса. Предполага се, че от 2009 с него са се заразили 1.5 млрд. Ти ваксиниран ли си за свински грип и колко човека познаваш, които са?
    Ето и ти говориш не проверени неща и така ги изказваш провокативно а после се сърдиш, че ви размахвали пръст. Първо свинския грип и ковида са съвсем разлини неща, и второ няма масова ваксина за свинския, имаше само за бременни защото те бяха рискови и за други групи, но масова нямаше така или иначе.
    КОвид-а не го сравняват с гриповете, разберете го, той причинява съвсем други увреждания Това, че някои сипмтопми наподобяват на грип не значи ,че е . Той оставя поражения върхунерванат система и мускулатурата, ама това сега няма д аго дискутирам.
    Ще ти кажа още нещо и спирам свързано с процентите по горе, умен човек си надявам се да разбереш без да се обиждаш.
    В България населението както си забелязал, а и във форум от българи, не знам дори дали има 50 % които са склонни да си направят ваксината. Но тук в Краството хорат са на 70-80% и ще го видиш с очите си. Те не си губят времето някои да им се моли, не се обиждат когато им кажат нещо, разбират и имат доверие на правителството си, имат и дисциплина. Ние Българите имаме комплекси от комунизма и после фалшивата демокрация, нека да го нарека недоверие и нихилизъм за всичко. Нямаме вяра нито в хората, нито в специалистите нито в системата и от там идва всичко, и за това сме обидчиви. Това като го казвам важи и за мен, но след толкова години успявам да видя и другата страна. Не го приемай като обида, но ние сме осакатени и това е жалко а не е обидно. Както виждаш и от форума.
    А относно ваксината, всеки изпитва оня ирационален страх. Аз слагам ваксини, слагам и на децата си защо да си губя времето и здравето в дни тревоги .
    Със здраве!

9. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Post Thanks / Like

По миналата година ни пратиха да попълним декларация за ваксина срещу свински грип от училището на по-малкия ми син, който беше на 6, може би дори 5, защото не помня точно кой месец беше това. Отказах да дам съгласие. Дали съм постъпил неправилно и безотговорно според теб?

Motovilkov
    Guest

Нито един в ЮК не познавам, който планира да си слага КОВИД ваксина. Тази на Астра Зенека я разработиха с помощ от центъра на Гамалея, пак не докараха повече от 60% ефективност. Пфайзерската идва с нула гаранция.
    Аз съм си слагал флу ваксина преди няколко пъти и ефектът е бил нулев.

Който иска да се трови.
    Ако пък искате или се налага да си сложите КОВИ ваксина изберете някоя нормална.

12. БЛАГОДАРЯ Zara, Plana thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Ето още един гигант Johnson & Johnson които ще пусне ваксина скоро. Специалистите казаха, че края на миналата и началото на тази ще има ваксини, и ето, че се случва.

Тази е съвсем иновативна.

Ще имаме избор но меже би след година, ще мине време докато се одобрят и да се закупят така, че хората да могат да избират. Но в карйна сметка целта на всяка ваксина е една, да образува защита.

https://www.nytimes.com/interactive/...PX_9Yo6Ri-V9UE

14. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По миналата година ни пратиха да попълним декларация за ваксина срещу свински грип от училището на по-малкия ми син, който беше на 6, може би дори 5, защото не помня точно кой месец беше това. Отказах да дам съгласие. Дали съм постъпил неправилно и безотговорно според теб?
    ".......Грипните вируси и коронавирусите са много различни един от друг. Ако трябва да направим сравнение, те са по-различни помежду си отколкото човекът и гъбите, например."

16. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Нито един в ЮК не познавам, който планира да си слага КОВИД ваксина. Тази на Астра Зенека я разработиха с помощ от центъра на Гамалея, пак не докараха повече от 60% ефективност. Пфайзерската идва с нула гаранция.
    Аз съм си слагал флу ваксина преди няколко пъти и ефектът е бил нулев.

Който иска да се трови.
    Ако пък искате или се налага да си сложите КОВИ ваксина изберете някоя нормална.
    Astra Zeneka vaccine
    На втория джаг 90 %

A further analysis of the efficacy regimens showed that when the vaccine was given as two full doses, vaccine efficacy was 62.1% (n=8,895; CI 41.0% to 75.7%), and 90.0% (n=2,741; CI 67.4% to 97.0%) in participants who received a half dose followed by a full dose
    https://www.astrazeneca.com/media-ce...he-lancet.html

Ето ви и линкове от Говермента, препратки към комисии какс тава регулацията.
    https://www.gov.uk/government/news/o...ccine-approved

18. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Само едно ще ти кажа. Имам приятели/и лекари включително/в БГ който ги е страх да кажат, че искат ваксина. Брутализма е на много високо ниво, стига се и до фичиески заплахи и хора които са си сложили ваксината трябва да се крият едва ли не за да не наранят чувствата на някого. Това по повод, че се чувстваш обиден. Ще чуеш и видиш още.

20. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Post Thanks / Like

Не е като 95%, но за съжаление се дава само срещу заплащане. Все пак винаги може да се намери някой да те почерпи.

22. ХАРЕСВАМ! jhoro, няма liked this post
    Post Thanks / Like

Още не е минал и един месец от първата поставена ваксина, а вече има проблеми с доставките. На теория всичко е точно, но практиката показва друго.

https://m.dnevnik.bg/sviat/2021/01/0...ksiniraneto_v/

24. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

".......Грипните вируси и коронавирусите са много различни един от друг. Ако трябва да направим сравнение, те са по-различни помежду си отколкото човекът и гъбите, например."
    Не говорим за различни вируси, а за различни (и различно тествани) ваксини!
    Не е като 95%, но за съжаление се дава само срещу заплащане.
    Все пак винаги може да се намери някой да те почерпи.
    „Всичко, което можете да уредите с пари, е евтино.“
    Ерих Мария Ремарк

Колкото до почерпката - избягвам да ме черпят! Излиза ми по-скъпо!

На теория всичко е точно, но практиката показва друго.
    „На теория - няма разлика между теорията и практиката, на практика обаче има!“
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

26. ХАРЕСВАМ! Bupyc liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Hastings
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Ваксина

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Боже, то било много интересно тук, аз мислех,че форума е умрял отдавна.

докторке, къде се загуби и ти толкова време?😀

Тези ваксини са измислена работа, както и самия вирус. Който иска да се ваксинира и да влезе у тези 70% дето трябва да ваксинират, аз ще съм от другите останали проценти.

да не говорим, че е пълен матраш с тези ваксини. Слагат първа доза, другата не знам след колко си трябва са се сложи, обаче уминиците решават,че ще е след 12 седмици , плюс може и да е от другия производител...Не благодаря, мил ми е живота. По скоро ще умря от Ковид, отколкото да ставам опитно зайче за клинична фаза изпитване или там както се води.

+1

Не съм анти-ваксър...

.. ОБАЧЕ конкретно нашето поколение извадихме късмет, че "закачихме" последните Златни години на БГ имунологията и ваксините. Да си кажа честно, от училище като ни пращаха, с кеф съм се ваксинирал и не съм имал никакви тъмни мисли. Защото съм знаел, че е правилно и полезно.

Сега съм на другия полюс - не бих се ваксинирал за нищо на света. Ще чакам до последно, ако трябва, но ще съм от другите 30%.

Да не говорим каква огромна простотия е това да се ваксинират хора, които са прекарали вируса вече.

28. БЛАГОДАРЯ jhoro, Zara, Plana thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro, Zara liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Ваксина

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението

+1

Не съм анти-ваксър...

.. ОБАЧЕ конкретно нашето поколение извадихме късмет, че "закачихме" последните Златни години на БГ имунологията и ваксините. Да си кажа честно, от училище като ни пращаха, с кеф съм се ваксинирал и не съм имал никакви тъмни мисли. Защото съм знаел, че е правилно и полезно.

Сега съм на другия полюс - не бих се ваксинирал за нищо на света. Ще чакам до последно, ако трябва, но ще съм от другите 30%.

Да не говорим каква огромна простотия е това да се ваксинират хора, които са прекарали вируса вече.
    Същото го каза и един професор по медицина в България, който съм го хванал срещу заплащане,да ми слага плочки и да ми подържа
    двора, докато не съм в България

Напреднал
    Post Thanks / Like

!!!
    Прикачени мини-картинки Прикачени мини-картинки 136961754_10158665363989519_8110249379813825292_o.jpg  

31. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Аз уважавам избора на хората, които искат да се ваксинират и нямам никакво намерение да ги разубеждавам. Единственното нещо което желая е да получа същото отношение към мен и тези, които не желаят да се ваксинират (поне на този етап), без да бъда наричан елементарен, безотговорен и егоист. Не, че се връзвам много на тези приказки, но започва лЕЕко да дразни.
    абсолютно си прав...и аз съм така.

Напреднал
    Post Thanks / Like

абсолютно си прав...и аз съм така.
    Аве не ви съдя, ама принципно некак си ми е много нечестно аз да си слагам а па вие не. Дет се вика, щом ни мислите за балъци ми нема да си сложа и аз, пари и работа си иам, че си кютам и тва е. Ай и аз да съм тарикат малко в тоя жувот, все бъхти, все честно, ми ше се скатавам вече. Ай ше го *** у вируса. Ние седиме тука на локдауна а некои фърлота се пекат у Куба и Мексико да го ***.

34. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Аве не ви съдя, ама принципно некак си ми е много нечестно аз да си слагам а па вие не. Дет се вика, щом ни мислите за балъци ми нема да си сложа и аз, пари и работа си иам, че си кютам и тва е. Ай и аз да съм тарикат малко в тоя жувот, все бъхти, все честно, ми ше се скатавам вече. Ай ше го *** у вируса. Ние седиме тука на локдауна а некои фърлота се пекат у Куба и Мексико да го ***.
    Начи с тоя пост описа типичния маиндсет на един (демократ)ваксинатор- че са "супермените" а всички други са страхливци ..... ами аз ще ви кажа че вие сте страхливците....данеби някой след вас да не се самоубие и да остане жив и да разкаже за това което се случи със сектата "Давидова клонка"!- та ви секта....сатани!
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 06-01-2021 на 03:18
    "The war is over"- Nigel Farage
    Love Europe, hate the EU.
    DONALD TRUMP 4EVA

Post Thanks / Like

Това където другите го правят, аз не го правя...Да не говорим, че това правителство се подиграва с хората, както си иска. Първо 20 дена, втора ваксина, сега 12 седмици. Няма въобще и да си помислям за ваксина, въобще не ме интересува. Ходих си 2 пъти в България, нито съм се карантинирал, нито съм попълвал каквито и да е декларации. Блокирал съм всякакви номера на nhs, ей така да не ме проверяват, ако случайно им изпадне номерът

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Ваксина

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Това където другите го правят, аз не го правя...Да не говорим, че това правителство се подиграва с хората, както си иска. Първо 20 дена, втора ваксина, сега 12 седмици. Няма въобще и да си помислям за ваксина, въобще не ме интересува. Ходих си 2 пъти в България, нито съм се карантинирал, нито съм попълвал каквито и да е декларации. Блокирал съм всякакви номера на nhs, ей така да не ме проверяват, ако случайно им изпадне номерът
    Е що бе, тебе па какво те бъра тва за 20 те дена като нема да си слагаш?
    За другото браво, мадамите сигурно яко си падат по тебе.
    В моите очи са като един Люк Скайуокър от съпротивата срещу тъмната страна и имепприята на злото, на който професори плочкаджии му оправят къщата, евваллла ашкулсун аферим

38. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Ето една страница дето излзиат разни научни прочвания на английски, за вируса, за ваксините и др. на коит му се чете
    https://www.facebook.com/unbiasedscipod

А тази се казва Ваксини, българската, много истинска , списвана от доктори. Много любезно обяснват доктори, ъпдейтват инфо и т.н .Препоръчвам!!!
    Само, че е за хора дето наистина искат инфо, хората не си губят времето със заядници.
    https://www.facebook.com/groups/vaksini

40. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Hastings
    Post Thanks / Like

Пълно фиаско за боклука на Пфайзер и Биотех.

A healthcare worker in Alaska had a serious adverse reaction to the coronavirus vaccine developed by Pfizer and BioNTech, health officials said.

The worker in Alaska's capital Juneau, who does not have a history of allergies, "had an anaphylactic reaction that included flushing and shortness of breath" 10 minutes after receiving the jab at Bartlett Hospital on Tuesday, Alaska's health department said.
    https://www.ft.com/content/a48e5067-...9-56468b59cfcf

В Норвегия двама думи умират от Ковид-19 СЛЕД ваксинация с Пфайзер.

Двама души, които са били ваксинирани срещу коронавируса, са починали в Норвегия. Това съобщи във вторник Норвежката агенция по лекарствата. Ваксинацията е извършена с препарата, произведен от американската компания "Пфайзер" и нейния германски партньор "Бионтех", съобщава ТАСС.
    Слава Богу в UK няма планове за задължително ваксиниране.

Министърът на Здравеопазването на България е казал, че ако проведен масова ваксинация, тя ще е с ваксината на Оксфорд/Астра Зенека.

42. Dislikes LexAlex disliked this post
    Post Thanks / Like

някой спомена Тръмп.....и аз мисля,че ще управлява още 4 г....мекотелото безмозъчно Алцхаймер няма място начело.
    Нали? по добре човек, който изнудва хората за гласове и какви ли не още циркове, за да е на власт. Ако този сценарий се развие в България, няма да си много хепи. Ама нали чуждото е винаги по сладко и правилно, затова всички живеем там където не ни е мястото

Страница 5 от 12 ПървиПърви ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Създадоха ваксина срещу хероин
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 1
    Последно мнение: 23-07-2011, 13:13
  2. Температура след ваксина
    От sagittarius във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 4
    Последно мнение: 22-06-2010, 01:24
  3. За противогрипната ваксина?
    От Дети във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 12