Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 36
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Отнет автомобил от сервиз

Здравейте!
    В Петък имах час за сервиз тъй като след 7 дни ми изтича MOT-a на колата. Уговорката ми със сервиза беше ако колата има проблем да го отстрянят за да мине МОТ. Един вид се разбраходме за МОТ тест + отстраняване на повреди ако се налага. Обаче те ми направиха само МОТ и ми казаха че единия мигач свети светло оранжево а другия по тъмно, и ръчната спирачка е 14% а трябвало да е 16%. Аз ги помолих да решат тези 2 проблема и да ми кажат крайната цена за МОТ + поправка на колата. Те отказаха да направят второто защото нямали време и искат да палтя само 50 паунда за МОТ, а след това аз трябва да ходя другаде пак да плащам за сервиз и МОТ. Това не ме удовлетворява тъй като на друг сервиз пак трябва да вземам час и да чакам ред, а МОТ-а ще изтече и няма да мога да ходя на работа.
    Въпреки това аз заявих, че не съм доволен от сервиза им и искам да си взема колата да я закарам на друг сервиз. Обаче понеже съм недоволен и отказвам да платя те ми взеха автомобила и не ми го връщат.
    Искам да попитам има ли вероятност тези хора да си прехвърлят колата ми на тяхно име и да ми я отнемат?
    По тази кола съм хвърлил доста пари и беше обслужена в Лондон за около 1000 паунда Всичко е платено по нея за година напред преди 1 месец.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Отнет автомобил от сервиз

Цитирай Първоначално написано от vinetu_24 Виж мнението
    Здравейте!
    В Петък имах час за сервиз тъй като след 7 дни ми изтича MOT-a на колата. Уговорката ми със сервиза беше ако колата има проблем да го отстрянят за да мине МОТ. Един вид се разбраходме за МОТ тест + отстраняване на повреди ако се налага. Обаче те ми направиха само МОТ и ми казаха че единия мигач свети светло оранжево а другия по тъмно, и ръчната спирачка е 14% а трябвало да е 16%. Аз ги помолих да решат тези 2 проблема и да ми кажат крайната цена за МОТ + поправка на колата. Те отказаха да направят второто защото нямали време и искат да палтя само 50 паунда за МОТ, а след това аз трябва да ходя другаде пак да плащам за сервиз и МОТ. Това не ме удовлетворява тъй като на друг сервиз пак трябва да вземам час и да чакам ред, а МОТ-а ще изтече и няма да мога да ходя на работа.
    Въпреки това аз заявих, че не съм доволен от сервиза им и искам да си взема колата да я закарам на друг сервиз. Обаче понеже съм недоволен и отказвам да платя те ми взеха автомобила и не ми го връщат.
    Искам да попитам има ли вероятност тези хора да си прехвърлят колата ми на тяхно име и да ми я отнемат?
    По тази кола съм хвърлил доста пари и беше обслужена в Лондон за около 1000 паунда Всичко е платено по нея за година напред преди 1 месец.
    Значи ако колата ти минава МОТ , плащай го и си заминавай да оправяш проблемите другаде.

3. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Значи ако колата ти минава МОТ , плащай го и си заминавай да оправяш проблемите другаде.
    Не съм доволен от обслужването. Как да плащам като не съм доволен. Искам да отида на друг сервиз, но не ми дават колата.
    Колата няма проблеми. Има проблеми според този сервиз, но аз не съм съгласен с тях и мисля, че колата може да мине МОТ в друг сервиз без проблем тъй като е била обслужена преди 2 месеца вече за около 1000 паунда.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не мисля че имаш избор. Колата няма да мине мот в друг сервиз докато не се отстранят проблемите които са описани от този сервиз. Плащай и се махай от този сервиз както те посъветва Zara.
    Да не би сервиза да е kwik fit? Не че е важно просто ми е любопитно
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Сервиза е Green Lane Garage
    А мога ли да ги отстраня в друг гараж и там да мина МОТ. Един вид да не се върщам при тези, защото са много груби към мен явно защото съм чужденец.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Можеш
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Не са груби а просто спазват правилата......
    Тези дефекти са вкарани в базата с данни, и всеки следващ сервиз където отидеш, ще ги види.
    Не ти дават колата, защото не е безопасно да я караш преди да е отстранено това. Ако стане беля, те ще го отнесет, защото са те пуснали на пътя нередовен.
    На мен ми задържаха колата заради светлината на задния номер. Оправиха го и ми звъннаха на другия ден да си я взема.
    На МОТ се ходи 4 седмици предварително, има го като опция.....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Не са груби а просто спазват правилата......
    Тези дефекти са вкарани в базата с данни, и всеки следващ сервиз където отидеш, ще ги види.
    Не ти дават колата, защото не е безопасно да я караш преди да е отстранено това. Ако стане беля, те ще го отнесет, защото са те пуснали на пътя нередовен.
    На мен ми задържаха колата заради светлината на задния номер. Оправиха го и ми звъннаха на другия ден да си я взема.
    На МОТ се ходи 4 седмици предварително, има го като опция.....
    MOT-a от предната година не е изтекъл и мога да си взема колата. Проблема е, че те не искат да оправят колата. Нали аз това обяснявам. Те искат само да платя теста и да си ходя.

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Да, плащаш и си вземаш колата.
    След като оправиш това което са ти казали, връщаш се там, показваш им и те ти дават сертификата.....по лесно от това

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Всеки гараж има фиксирана цена за МОТ.....при мен е 27 с отстъпката
    Тази цена е само за прегледа. Ако искаш преглед и сервиз, цената е друга /200, 300....или колко са определили, зависи от колата/
    За да искаш това е трябвало да се съгласиш на тази цена.....МОТ + поправка, която както казах е фиксирана. МОТ е 1 час а с поправката е повече/зависи от офертата/ Не може да си запазил МОТ и после да искаш и поправка, защото нямаш час за това.......разбираш ли на къде бия, да не влизам в подробности

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Всеки гараж има фиксирана цена за МОТ.....при мен е 27 с отстъпката
    Тази цена е само за прегледа. Ако искаш преглед и сервиз, цената е друга /200, 300....или колко са определили, зависи от колата/
    За да искаш това е трябвало да се съгласиш на тази цена.....МОТ + поправка, която както казах е фиксирана. МОТ е 1 час а с поправката е повече/зависи от офертата/ Не може да си запазил МОТ и после да искаш и поправка, защото нямаш час за това.......разбираш ли на къде бия, да не влизам в подробности
    Да бе ясно не сме се разбрали с този идиот в сервиза. Просто ще отида да си платя на друг сервиз, аз искакм пълно обслужване а не да обикалям всички сервизи за отделни неща.
    Сега трябва да взема пак час и да чакам да ми дойде реда

Старо куче
    Post Thanks / Like

Щом имаш още МОТ, казваш на гаража че си искаш обратно колата или ще я обявиш за stolen.
    Ако им дължиш пари които не искаш да плащаш си има съд за това, те нямат право да ти кнфускуват колата, само полицията може.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Щом имаш още МОТ, казваш на гаража че си искаш обратно колата или ще я обявиш за stolen.
    Ако им дължиш пари които не искаш да плащаш си има съд за това, те нямат право да ти кнфускуват колата, само полицията може.
    Пич аз точно това си мсилех да правя. Обаче в полицията не ми обърнаха внимание. И затова си мислех да го напрравя онлайн. Аз намерих един сайн но не знам дали е правилния

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Здрасти.
    Явно гаражът, който си намерил е кофти.
    По принцип най-много за МОТ съм плащал 35£. Също така в повечето сервизи, които съм посещавал, имат опция ако колата има проблем и не може да мине МОТ, дори и да я закараш на друго място да я оправят, ако се върнеш за повторен преглед на същото място в рамките на няколко дни, то прегледа е безплатен или струва наполовина. Не съм наясно доколко е законно да ти задържат автомобила, но ако ми трябва спешно, то бих им платил дължимите 50£, но след това бих написал негативни ревюта във всеки един сайт в който мога.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vinetu_24 Виж мнението
    Пич аз точно това си мсилех да правя. Обаче в полицията не ми обърнаха внимание. И затова си мислех да го напрравя онлайн. Аз намерих един сайн но не знам дали е правилния
    Това с откраднатата кола не работи. Обявих я на сайта на полицията за открадната и след 15 минути ми звъннаха да ми обяснят, че това било проблем за civil court и колата ми не е открадната. Явно терминът противозаконно отнет автомобил който го имаме в Bългария не съвпaда с тяхното stolen vehicle. Така, че явно тук важи онази реклама плащаш сега(ядеш сега) или гориш.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Егати мафията са тия. Тогава има друг вариант - пишеш на сервиза, че ти трябва колата и ако не я получиш ще са длъжни да ти платят всички разходи по превоза докато не я върнат. Такси, рента а кар и т.н.
    После ако отново не дават, то действаш както си им писал. След това ги пускаш на Small Claims Court.

Лошото е, че разправията ще е доста време и мног повече от 50 паунда, но зависи от това колко си инат и да ли можеш просто да им теглиш една пловдивска ма*на и да им платиш. После винаги можеш да се жалваш на trading standards и да им напишеш ревю в google.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Егати мафията са тия. Тогава има друг вариант - пишеш на сервиза, че ти трябва колата и ако не я получиш ще са длъжни да ти платят всички разходи по превоза докато не я върнат. Такси, рента а кар и т.н.
    После ако отново не дават, то действаш както си им писал. След това ги пускаш на Small Claims Court.

Лошото е, че разправията ще е доста време и мног повече от 50 паунда, но зависи от това колко си инат и да ли можеш просто да им теглиш една пловдивска ма*на и да им платиш. После винаги можеш да се жалваш на trading standards и да им напишеш ревю в google.
    Аз имам втори ключ от колата мога да се направя на луд уж че отивам да им се моля да я оправят и да притичам до нея, да вляза и да офейкам за секунди. Само паля и газ. Обаче другия ключ ще остане в тях и адреса като ми имат, незнам дали няма накрая наистина да ми я откраднат.
    Май на-евтино излиза да си платя и да отида на друг сервиз.
    Колата е с чисто нови 4 гуми, 4 нови накладки, чисто нова резервна гума, 4 нови филтъра, ново масло сменено, нови калъфки на седалките, антифриз, направн баланс на кормилото преди месец, течност за продухване на дюзите. сменени са две ролки и ремък. Застраховка за цяла година с 9 години Но клаим Бонус. И всичко това е направено в друг сервиз с цел да мина МОТ. Човека каза пушка си минаваш навсякъде. А този се хвана за един мигач и малко по слаба ръчна (уж де, как я е мерил не знам)

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

От първоначалният пост се разбира, че само е правен МОТ, но не е минал. Странно е, че отказват да отстранят дребните проблеми с/у заплащане, още повече, че МОТа е стандартната цена 50пнд. Сервизите обикновено действат тъкмо обратното- обявяват по-ниска цена 27, 35... пнд, за да привлекат клиенти и задължително (ако колата е над 7-8г) ги товарят с несъществуващи проблеми, които предлагат да отстранят с/у допълнително заплащане и собственика са съгласява (след като е платил за МОТ), защото ако отиде в друг сервиз, ще си плати ремонта, но и нов МОТ, а в същия сервиз няма да го плаща отново. Та за това е странно, че не искат да вземат още кинти, освен ако спестяваш някой скандал след като си се усъмнил в достоверността на проблемите (с р. спирачка, след като е била обслужена в друг сервиз) и те са взели да го играят "обидена камила"- плащай МОТа и се махай...
    В подкрепа на горното май съм споменавал преди години- купих кола от баба защото спира да кара, но току що минала МОТ. Имаше фактура за сменено моторче на пръскалките за чистачки. Е, не беше сменено, оригиналното си беше, но бабата ли ще тръгне да проверява/оспорва...

И друго по темата- някои споменаха за по-евтин МОТ, 27, 35... Има ли случай някой да е минал само с тези пари без забележки (ако колата не е до 5г)?
    Знам, че отговорите за собствено успокоение ще бъдат- да, платих още, ама то си беше за ремонт...
    Горните писаници са от моята камбанария- сам си поддържам колата, не търпя, ако нещо не ми е наред, не чакам МОТ, винаги ходя на независим сервиз за МОТ (които не правят ремонти), плащам 50-52пнд и до сега не съм връщан...

20. ХАРЕСВАМ! zmei4o_pk liked this post
    говори когато знае Аватара на White
    Post Thanks / Like

Точно в това е проблема Cibik, ако е ходил на Green Lane garage в Dagenham, то те са само за МОТ, не правят service. Ако имаш проблем и те върнат до една седмица можеш да отидеш след поправката (обикновено мажат ми поправя моята кола) и минаваш безплатно. Дано се оправи без истерии.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от White Виж мнението
    Точно в това е проблема Cibik, ако е ходил на Green Lane garage в Dagenham, то те са само за МОТ, не правят service. Ако имаш проблем и те върнат до една седмица можеш да отидеш след поправката (обикновено мажат ми поправя моята кола) и минаваш безплатно. Дано се оправи без истерии.
    Той представи случая другояче, каза, че е пазарил предварително и поправка ако има проблем...та, как ако не извършват ремонти, той има такива претенции?

P.S. Правя страхотно изключение да отговарям на текст на маймуница, независимо от причините...

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Май това с ръчната е редовен номер. Аз моята я стегнах от всякъде ама не мина мота заради ръчната.Отгоре на това оня ми оправи проблема за 5 дена. Направо в нервна криза бях изпаднал.

Единствения начин по новите правила без МОТ е да си платиш на пътна помощ да ти я закарат в друг сервиз.Ама пак трябва да им платиш каквото им дължиш.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Според мен не сте се разбрали кой какво иска. Ако сте имали предварителна уговорка да ти оправят нещата и тогава да минеш МОТ, те нямат сметка сега да ти казват, че нямат време. Възможно ли е ти да си искал такова нещо, но те да не са те записали като МОТ+ поправка, а само МОТ? При нас човекът, който прави МОТ в нашия сервиз, се занимава само с МОТ и не поправя коли. Колите ги поправят другите момчета, но само ако има предварителна уговорка за това. Иначе, ако колата не мине МОТ, си плащаш МОТ-а и си я караш на друг сервиз да ти оправи нещата и до 7 дни се връщаш тук да ти тестват само това, което не е минало и да минеш МОТ без допълнително заплащане. Не ми се струва да има вариант "не съм доволен от МОТ-а ви и затова не искам да го платя". МОТ-ът е МОТ, няма доволен-недоволен...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Единствения начин по новите правила без МОТ е да си платиш на пътна помощ да ти я закарат в друг сервиз.Ама пак трябва да им платиш каквото им дължиш.
    Какви са тези нови правила?

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    ------------- и си я караш на друг сервиз да ти оправи нещата и до 7 дни се връщаш тук да ти тестват само това, което не е минало и да минеш МОТ без допълнително заплащане.
    При нас (може би не навсякъде) повторен МОТ в същия сервиз се плаща 50% и проверяват всичко отново, не само проблема. Безплатно и проверка само на проблема, може би е за нещо дребно и връщане същият ден...

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Какви са тези нови правила?
    https://www.gov.uk/government/news/m...es-20-may-2018

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. NINo може ли да бъде отнет след получаването му ?
    От xaron във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 11-04-2016, 11:40
  2. Авто сервиз
    От D_city във форум Бизнес
    Отговори: 13
    Последно мнение: 13-03-2012, 21:21
  3. Покупка на нов автомобил V/S lease на автомобил ?!
    От lordm във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 75
    Последно мнение: 23-05-2011, 14:07
  4. Тодоров&ко най-после с отнет лиценз!!!
    От mkmukok във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-10-2009, 17:40

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker