Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18

Тема: За Япония

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране За Япония

Ше посветя тази тема на Япония и в нея ще опиша моите впечатления!
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За Япония

Почивката ми свърши, заредихме батериите и сега навлизаме обратно в реалността.

Семейството ни единодушно гласува, че изминалите две седмици изкарахме най-невероятната почивка!
    Посетихме две държави, които са доста далече като разстояние, часова зона, култура възпитание и какво ли не..

Един различен сват, който ни накара да зе замислим над много неща... получихме един урок от живота, които ни показа много неща и ни накра да се замислим над много неща.

Всички от нас бяхме чували много неща за Япония и Корея, гледали снимки и видео клипове, но въпреки това, се оказа, че имаше много неща които ни изненадаха и учудиха.

Все още мислите ми са наполовина в онзи, свят... по различния и по правилния... свят в които има принципи, уважение към хората и законите... свят в които са постигнали много, много неща.

След като мине малко време и си влеза в ежедневието ще се опитам да напиша няколко неша, да сглобя няколко видеоклипа и обясня по моя си начин какво видях и какво научих.

Смятам, че ще е полезно човек да научи тези неща.
    Има доста писано и направено като видеоклипове но не мисля, че има да е обяснено на българи в Англия.

Иван от Джулюница да отиде в Япония ще му се стори Уаууу,то той и София ако не е посещавал от много врмее и отиде пак ще е Уауу за него.
    Но за някой българин, който живее в Лондон, голямата европейска столица, която се мисли за центъра на какво ли не , да отиде в Япония е нещо различно.
    Посещавайки я аз постоянно си мислих, Англия, България, САЩ , Япония, сравнявах ги и обмислях нещата. Писах САЩ понеже съм бил няколко пъти там имах и зелена карта .

Тоест може да направя една добра съпоставка и не просто да обясня, каквао е различното между Япония и България, Япония и Англия, Япония и САЩ , а Япония и света.

Последно редактирано от lordm : 30-08-2018 на 10:31

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

3. ХАРЕСВАМ! deijei, Ka 2, Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Историята на една японска чаша.
    Искам да разкажа една история, която ми се случи в Япония.
    Историята не е нещо с което да се гордея, че се случи, напротив, но пък е интересна.

Обичам топлите напитки кафе и чай, както и веригата Starbucks. Тази верига има колекция от чаши които са за различни държави и градове.
    От 3 години някъде имаме семейна традиция, като отидем в държава в която имат Starbucks да си купим чаша.
    Купихме си чашки от Корея малки за кафе и решихме и да си вземем от Япония.
    Влизаме в едно кафе Старбъгс в Асакуса Токио. Взимам една голяма чаша в кутия , която е отворена, съпругата ми взима малка чаша. Нареждаме се на опашката за да платим чашите. Аз държа кутията и гледам чашата. Много е красива, едни картинки, любувам и се и решавам леко да завъртя чашата и кутията и да видя какво има от другата страна.
    Очакването ми е че чашата ще е някак си закрепена в кутията и няма да падне.
    Имах обаче грешно очакване, накланям кутията да видя по добре чашата и гледма, как чашата тръгва да пада към земята, която е от плочки.
    Чашата е процелянова.... и познайте какво се случи.
    Падането на чашата ми мина през очите на забавен кадър, както във филмите виждаш как пада и се опитваш да реагираш.. но не можеш.... всичко става за по малко от секунда .... изглежда по дълго обаче...
    В заведението поне 50 човека.
    Аз вдигнах такъв шум, че накарах всички да се обърнат и погледнат към мен.
    Аз горкия направо умрях от срам и какво ли не, естествено ми стана неудобно и бях бесен на чашата, която реши да ми избяга.
    Семейството ми и те станаха свидетели на сцената, абе ужас.
    Бързо се наведох да събвра част от големите парчета, служителка от кафето ведна се притече към мен и на развален английски ме попита дали съм ОК, дали не съм наранен, казах им ОК съм. Обърна се веднага и към човека, който бе до мен и до падналата чаша да провери дали той е ОК. Той каза, че е ОК. Аз събирах парчетата тя ми каза да не ги закчам да не се порежа.
    Каза ми че ше отиде де потърси нова голяма чаша.
    Оказа се че обаче бях счупил последната. Исвини ми се че нямат чаша, платих само за малката чаша, не стана и дума да ме карат да плащам за голямата чаша, която счупих.
    После си купихме чаша от друго кафене, посетихме отново това и се бъзикахме дали няма да има моя снимка и да не ме пускат вътре ��
    Или да ми откажат да дават чупливи чаши.

Та това е историята...с тази японска чаша!

5. БЛАГОДАРЯ mate thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei, Мила liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: За Япония

Добре си го измислил Наско
    Мисля,че е непосилно човек сам да опише какво е Япония без значение опита и годините прекарани там.
    Не сме били,но от всичко чуто,прочетено и видяно за Япония съм на тази позиция.
    Да си спомним Марко Семов и книгата му за Япония. От това време са и първите ни изумителни впечатления.
    Едно си спомням и до днес:
    Когото изразиш възхищението си,как са постигнали този невероятен напредък за толкова кратко време и те те питат - "А вие знаете ли как е в USA,ходили ли сте там?"
    Винаги и за всичко ценят по-добрите постижения и успехи без значение бизнес,култура,традиции.... И се стремят да ги достигнат.
    Невероятен стремеж към съвършенство
    Respect

7. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! lordm, Мила liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За Япония

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Почивката ми свърши, заредихме батериите и сега навлизаме обратно в реалността.
    Семейството ни единодушно гласува, че изминалите две седмици изкарахме най-невероятната почивка!
    Посетихме две държави, които са доста далече като разстояние, часова зона, култура възпитание и какво ли не..
    Един различен сват, който ни накара да зе замислим над много неща... получихме един урок от живота, които ни показа много неща и ни накра да се замислим над много неща.
    Всички от нас бяхме чували много неща за Япония и Корея, гледали снимки и видео клипове, но въпреки това, се оказа, че имаше много неща които ни изненадаха и учудиха.
    Все още мислите ми са наполовина в онзи, свят... по различния и по правилния... свят в които има принципи, уважение към хората и законите... свят в които са постигнали много, много неща.

След като мине малко време и си влеза в ежедневието ще се опитам да напиша няколко неша, да сглобя няколко видеоклипа и обясня по моя си начин какво видях и какво научих.
    Смятам, че ще е полезно човек да научи тези неща.
    Има доста писано и направено като видеоклипове но не мисля, че има да е обяснено на българи в Англия.

Иван от Джулюница да отиде в Япония ще му се стори Уаууу,то той и София ако не е посещавал от много врмее и отиде пак ще е Уауу за него.
    Но за някой българин, който живее в Лондон, голямата европейска столица, която се мисли за центъра на какво ли не , да отиде в Япония е нещо различно.
    Посещавайки я аз постоянно си мислих, Англия, България, САЩ , Япония, сравнявах ги и обмислях нещата. Писах САЩ понеже съм бил няколко пъти там имах и зелена карта .

Тоест може да направя една добра съпоставка и не просто да обясня, каквао е различното между Япония и България, Япония и Англия, Япония и САЩ , а Япония и света.

Наско, досега те приемах като ограничен човек....скучен бизнесмен -неинтересуващ се от закачките на живота ......Ми говореше за англия, америка и европа без никъв пашън.....се едно говориш за полски тръмбеж (макар че никога не съм го посещавал това място- може пък и да е интересно????) Но сега се представяш в друга светлина: абе не може да не си готин пич!!!!!
    EC=WC
    "If Trump is not your president, then you are an illegal resident!!!!!"
    "Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"
    -George Orwell
    I am NOT a world citizen!!!

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Благодаря Наско за хубавото въведение(мисля,че ще напишеш още )
    Аз преди много години след прочитането на “За Япония,като за Япония”М Семов си пожелах -независимо кога скоро или по натам да отида в Япония.Това ми остана,като мечта,която ще осъществя.
    Би ли дал подробности за екскурзията ви.Къде,колко,как и т.н.
    Ще е от голяма полза да знаем какво “да “и какво да “не” правим от вашият опит.За чашката разбрах
    И аз подкрепям казаното по горе за теб
    Благодаря ти
    PS забравих,малко ти завиждам макар и благородно-Бяла завист.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

10. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

В Япония, в новогодишната вечер няма песни, танци и алкохол. Тези хора седят в тишината, спомнят си как е протекла годината и мислят какво и как да подобрят.
    По принцип не пеят и танцуват. Прекалено сдържани, не изразяват чувства.

Перфекционисти. Вторачват се в някоя идея и опитват и опитват всякакви начини, до пълен успех. Една жена прекарала 12 години да създаде сорт ябълки, които хем да са отгледани без химия, хем да са вкусни, красиви и без червеи.

Традиционалисти. Присъствах на чаена церемония. Облечени с няколко слоя точно определени дрехи.Чаят е зелен, на прах. Разбърква се с нещо като четка за бръснене. Има си правила точно как да държиш чашата, от коя страна да отпиеш.

Хранят се здравословно. Преди хранене благодарят на всичко, което е на масата, че се е пожертвало заради тях.

През една определена нощ на Август, не помня точната дата, написват желание на листче и го привързват към бамбуков храст.

Това се сещам засега, имах колежка японка, бяхме много близки и знам тези неща от нея.
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

12. БЛАГОДАРЯ lordm, musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! musi, Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: За Япония

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Благодаря Наско за хубавото въведение(мисля,че ще напишеш още )
    Аз преди много години след прочитането на “За Япония,като за Япония”М Семов си пожелах -независимо кога скоро или по натам да отида в Япония.Това ми остана,като мечта,която ще осъществя.
    Би ли дал подробности за екскурзията ви.Къде,колко,как и т.н.
    Ще е от голяма полза да знаем какво “да “и какво да “не” правим от вашият опит.За чашката разбрах
    И аз подкрепям казаното по горе за теб
    Благодаря ти
    PS забравих,малко ти завиждам макар и благородно-Бяла завист.
    Ще напиша много и подробно, ще споделя и моят план график по дни и всичко да е лезно и позлезно за всички, които искат да посетят Япония.

14. БЛАГОДАРЯ musi, Мила thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

16. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

18. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    На почивка
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Разкажи повече за екскурзията, за самата Япония, за Токио. Полети, хотели, кухня, забележителности.
    Аз съм намислил другото лято да пробвам Транс-Сибирската магистрала /влак Москва-Владивосток/, а Владивосток е на една педя разстояние от Япония. Има евтини фериботи, а виза доколкото знам не ми е нужна. Разкажи повече подробности и с по-едър шрифт, какво като стане прекалено дълго.

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Разкажи повече за екскурзията, за самата Япония, за Токио. Полети, хотели, кухня, забележителности.
    Аз съм намислил другото лято да пробвам Транс-Сибирската магистрала /влак Москва-Владивосток/, а Владивосток е на една педя разстояние от Япония. Има евтини фериботи, а виза доколкото знам не ми е нужна. Разкажи повече подробности и с по-едър шрифт, какво като стане прекалено дълго.
    Ще разкажа всичко цветно...няма проблем.

Град
    Post Thanks / Like

Ето какво представлява японска, кухня,

Град
    Post Thanks / Like

Едно котешко кафене в Сеул... но в Токио има много такива също .

Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: За Япония

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ще напиша много и подробно, ще споделя и моят план график по дни и всичко да е лезно и позлезно за всички, които искат да посетят Япония.
    Да не пропуснеш гейшите,щоту мен само това ме интересува,другото го знам даже и със шефа на самсунг съм се срещал индиректну-лично.

Град
    Post Thanks / Like

Попитахте ме в тази тема да обясня повече за пътуването до Япония.
    Седнах отделих 2-3 часа и направих това видео.
    Япония е 8 часа напред във времето. Пътуването със самолет отхема около 12 часа а билет може да се намери и за около 500 паунда.
    Билетите с прехвърляне са по евтини от директните полети.

Ние използвахме Air Asiana . Компанията е много добра, единия полет ни бе 11 часа другия 2 часа. И двата полета имаха седалки с екрани и фирлни да гледаш и се забавляваш.
    Даваха ти одяла, възглавници, та дори и чехли да си обуеш в полета.
    Стюардесите много вежливи и много добре изглеждащи и млади.
    Храната бе много добра, поднесена много добре и опътване как да си я направиш и ядеш, ако избереш техните корейски варианти.

Ето видеото което в момента ъплоадвам в Ютюбе

25. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Едно от нещата което ме учуди много в Япония бе една мъжка тоалетна.
    Мъжете японци са измислили други начини да се забавляват с мъжкото си достойнство.
    Влизаш в тоалетната в която има писоари с монитори над тях.
    В писоара имате мишена червена точка. Идеята е докато си вършите работата да се опитате да постигнете висок резултат.
    На монитора има една епруветка и медицинска сестра. Целта е колкото по дълго успявате да улучвате червената точка, толкова повече ще се пълни епруветката на сестрата.
    Интересна работа.
    Ето едно видео, което направих и сглобих. Такова нещо трябва да се види да се повярва че съществува. Иначе наистина е забавно да играеш тази игра!

27. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Вдигам темата Наско-къде отседнахте,беше ли екскурзия(полет ,хотел,храна или всичко беше отдельно?
    Кои градове посетихте ?
    Колко предварително взе билетите?
    Кой сезон ?
    Грубо ,колко излиза на човек за целият престой с билетите т.е.каква сума да се предвиди ?
    Препоръки от опита ти.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

29. ХАРЕСВАМ! Nor4e liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Холидей в Япония
    От lordm във форум Holiday Destinations ревюта и полезно инфо
    Отговори: 1
    Последно мнение: 24-02-2017, 18:33
  2. Ванга видяла ада в Япония
    От FiFo_E_TyK във форум Общ форум
    Отговори: 2
    Последно мнение: 18-03-2011, 18:54
  3. Япония полудя по Котоошу
    От p-m-p във форум Спорт
    Отговори: 2
    Последно мнение: 26-05-2008, 15:59
  4. Рейналдо отива в Япония
    От Mel във форум Спорт
    Отговори: 0
    Последно мнение: 21-06-2005, 00:19
  5. Падат визите за Япония
    От Don_Toni във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 7
    Последно мнение: 01-05-2005, 17:08

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker