Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234
Резултати от 76 до 97 от общо 97
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Измами и измамници в UK

Той е разносвач с вана. Сутринта излиза от депото да разнася и прави на ферибота... аз не вярвам на никой. Споделям какво съм чул. Темата е за измами и измамници

Sent from my iPhone using Tapatalk

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Измами и измамници в UK

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Не можах да разбера как точно ще вземат 200 паунда от лорда като се е опитал да продаде тази пералня...?
    Аз искам друго да питам, че ми стана любопитно:
    На мой приятел някакъв познат си заминал за винаги от юк и на иьпроводяк си взел някакъв лаптоп от аргус за 750 паунда на изплащане и както вече се досещате си е бил камшика. Ясно ми е, че по този начин си очерня кредитната история, но ми е интересно какви други последствия може да има за този тип?
    Чувал съм за хора които са си тръгвали с чисто нови коли на изплащане, но не знам това как би могло да е възможно ...
    А преди няколко години пак познат на мой приятел се хвалеше, че с пълен ван с телефони и лаптопи се (бил работил за амазон или нещо такова и го били изнервили) та качил се с вана на ферибота, в Испания имал пазар и разкарал всичко барабар с вана и се прибрал в Бг...

Абе пич, ти май му повярва. Ти не си ли чувал за европейска заповед за арест? за няколко дена се издава, пък и най малкото в офиса на фирмата в която работи му имат копие от паспорта. Ти България май за Марс я имаш, всеки идва, гепи и се покрива в България.
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Измами и измамници в UK

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    [FONT="]Наближава краят на финансовата година 05/04. Идва и началото на новата финансова година, която започва на 6-ти Април.

Една от измамите, която се случва всяка година е "счетоводители" да хванат клиенти, които да имат да си връщат данъци, понеже са работили по CIS и после да ги измамят.

[/FONT]

[FONT="]Когато самонает има да си връща данъци, то те могат да бъдат върнати в която и да е банкова сметка, да не са в неговата, а примерно в сметката на счетоводителя и после счетоводителя му ги прехвърля.
    Да обаче всяка година има по някой който е счетоводител в кавички и който прави така, че да получи парите от върнати данъци в своята сметка.

Този същия уж счетоводтиел хваща бая клиенти, прави си така, че да получи парите в неговата сметка, събира крупна сума и изчезва. И после неговите клиенти пият по една студена вода.
    [/FONT]

[FONT="]Това се е случвало много пъти в миналото, вероятно ще се случи и тази година.
    Единственият начин да се избегне е да внимавате, кого наемате за счетоводител.

[/FONT]
    Така е, имаше една софийска фирма, която ми предлагаше такива услуги, но с щатските данъци, хайде подпиши тези документчета и ще чакаме две седмици да видим колко пари ще ти върнат...Аз отказах и после на място в САЩ си ги връщах, не всички, но някои успях
    Обожавам някой с два развода, три кредита и ипотека, да ми дава съвети как да живея

Motovilkov
    Guest

По подразбиране За: Re: За: Измами и измамници в UK

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Абе пич, ти май му повярва. Ти не си ли чувал за европейска заповед за арест? за няколко дена се издава, пък и най малкото в офиса на фирмата в която работи му имат копие от паспорта. Ти България май за Марс я имаш, всеки идва, гепи и се покрива в България.
    Да, тези ги правиха до 2007-ма. Сега да, ще има последствия. За откраднат лаптоп незнам, но за изтеглен заем да.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Той е разносвач с вана. Сутринта излиза от депото да разнася и прави на ферибота... аз не вярвам на никой. Споделям какво съм чул. Темата е за измами и измамници

Пълни глупости!
    Разносвач, демек - delivery driver!
    Работил съм го това. В депото получаваш една камара пакети, ама в кой какво има … Освен това - вана има GPS tracking. Малко да,се отклони от маршрута - веднага звънят и питат „Are you have a problems?”
    Полицията ще го чакат на ферибота.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Действието с вана се развива преди около 6-7 години според мои изчисления...
    не бях се замислял за gps но дори и да имат вановете, от западен Лондон до ферибота е малко над час, трудно ще се усетят толкова бързо при положение, че те имат доста ванове..
    по-трудното според мен ще е Как ще обясниш на ферибота къде отиваш с тоя ван... беше разказваш тоя, ама не го слушах много аз, защото не обичам такива глупости аз... просто ми е любопитно, кой какво мисли по въпроса..

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Hastings
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Измами и измамници в UK

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Да, тези ги правиха до 2007-ма. Сега да, ще има последствия. За откраднат лаптоп незнам, но за изтеглен заем да.
    Тегли заем и бягай в Беларус.

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Измами и измамници в UK

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Пълни глупости!
    Разносвач, демек - delivery driver!
    Работил съм го това. В депото получаваш една камара пакети, ама в кой какво има … Освен това - вана има GPS tracking. Малко да,се отклони от маршрута - веднага звънят и питат „Are you have a problems?”
    Полицията ще го чакат на ферибота.
    Жоре, английският ти кърти мивки

Град
    Hastings
    Post Thanks / Like

Това полицията в България сигурно. :-)

Motovilkov
    Guest

Аз бях поръчал нов iPhone на жената, таман бяха пуснали този модел. Обиковено сам си взимам такива неща от магазина, но О2 казаха, че ще ми го доставят по DPD. В уреченият ден доставката не дойде и после се оказа, че куриерът (поляк) го е откраднал. Както и да е, О2 изпратиха нов, но отне още 2 седмици.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

В eBay примерно е пълно с фейк телефони, особено на тези от по-нисък клас. Ако се усетиш и искаш рифаунд ще си ти върнат парите без проблем. Дори като посочваш причина за ритърн си има опция която да избереш автоматично "The phone does not look authentic." На мен друго ми е интересно, реват за авторски права, сваляне на музика, филми и софтуер от торентите, а в същото време се продават страшно много ментета онлайн на всякакви стоки без видими последствия.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението
    В eBay примерно е пълно с фейк телефони, особено на тези от по-нисък клас. Ако се усетиш и искаш рифаунд ще си ти върнат парите без проблем. Дори като посочваш причина за ритърн си има опция която да избереш автоматично "The phone does not look authentic." На мен друго ми е интересно, реват за авторски права, сваляне на музика, филми и софтуер от торентите, а в същото време се продават страшно много ментета онлайн на всякакви стоки без видими последствия.
    Проблема е, че в Китай не е забранено производството на имитациите от всеки един бранш! Произвеждат се дори имитации на автомобили съвсем официално. Трябва света да им скръцне много сериозно !

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Проблема е, че в Китай не е забранено производството на имитациите от всеки един бранш! Произвеждат се дори имитации на автомобили съвсем официално. Трябва света да им скръцне много сериозно !
    Обаче тези имитаций се продават тук от хора регистрирани с UK адреси. И пратките се изпращат от тези адреси.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Сега ще отговоря на максимално чист български, 'щото ... вече се оказва, бе дължа една мивка на Дими.
    Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    Аз бях поръчал нов iPhone на жената, таман бяха пуснали този модел. Обиковено сам си взимам такива неща от магазина, но О2 казаха, че ще ми го доставят по DPD. В уреченият ден доставката не дойде и после се оказа, че куриерът (поляк) го е откраднал. Както и да е, О2 изпратиха нов, но отне още 2 седмици.
    Чета и не вярвйм на ушите си!
    Ти правиш ли разлика между кражбата (присвояване) на една пратка и цял ван??? Сещаш ли се, че при получаване на пратка, разговора е нещо като ... „Вие ли сте поръчали това? Да, аз! Заповядайте.“ А може да се предаде и на комшията. Няма лични карти, няма паспорти. Единственно при „рисковите пратки“ (18+) се търси точния получател.
    Ако инфото ми беше от втора (трета, четвърта) ръка - щях да се замисля. Но понеже става дума за мен - не ми обяснявайте, моля!
    След приключване на работа, на път към депото, се отклоних до един магазин в който продаваха контрабандни цигари. Разстоянието беше 3-4 мили - през един квартал. В момента, в който излизах от магазина - телефона ми звънна и вайзора ме попита „Защо си се отклонил от маршрута?“
    Действието с вана се развива преди около 6-7 години според мои изчисления...
    не бях се замислял за gps но дори и да имат вановете, от западен Лондон до ферибота е малко над час, трудно ще се усетят толкова бързо при положение, че те имат доста ванове..
    по-трудното според мен ще е Как ще обясниш на ферибота къде отиваш с тоя ван... беше разказваш тоя, ама не го слушах много аз, защото не обичам такива глупости аз... просто ми е любопитно, кой какво мисли по въпроса..
    Да, имат много ванове, но наблюдават рисковете - тези, които се отклоняват. И го прави компютър - не човек!
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Motovilkov
    Guest

Чета и не вярвйм на ушите си!
    Ти правиш ли разлика между кражбата (присвояване) на една пратка и цял ван??? Сещаш ли се, че при получаване на пратка, разговора е нещо като ... „Вие ли сте поръчали това? Да, аз! Заповядайте.“ А може да се предаде и на комшията.
    Щом си работил в такава компания, то знаеш нещата повече от мен. Аз навремето помагах на CitySprint да внедрят една тракинг система и изобщо куриерските компании работят с доста сериозни ИТ системи.

При мен обаче телефона изчезна, О2 ми казаха че не съм бил единственият засегнат в този ден и то все от един куриер. Затова си направих извода, че човека е напипал няколко смартфона и адиос в Полша.

Град
    Hastings
    Post Thanks / Like

Ако инфото ми беше от втора (трета, четвърта) ръка - щях да се замисля. Но понеже става дума за мен - не ми обяснявайте, моля!
    След приключване на работа, на път към депото, се отклоних до един магазин в който продаваха контрабандни цигари. Разстоянието беше 3-4 мили - през един квартал. В момента, в който излизах от магазина - телефона ми звънна и вайзора ме попита „Защо си се отклонил от маршрута?“

Да, имат много ванове, но наблюдават рисковете - тези, които се отклоняват. И го прави компютър - не човек!
    Това, че си работил еди кога си, еди какво си, далеч не значи, че си наясно с всички "тънкости в занаята". Ти и във форума пишеш от 8 години, но още не можеш да различиш, че DONALD_TRUMP не съм аз, е различен човек. Как да ти се доверя на преценката, като от първа ръка виждам тука какви ги пляскаш понякога. :-)
    В тукашната локална преса преди година излезе информация, че съдят бивш тийм лийдер (литовец) точно в Amazon с помощта на още един свой приятел обикновен работник (поляк), присвоили продукти на стойност 17 000 паунда за няколко месеца чрез перфектно изпипана схема. Явно има начини, друг е въпросът, че лакомията винаги е лош съветник и са ги хванали набързо. Ако я бяха карали "по-кротко" сигурно и до ден днешен щяха да я прилагат тази схема, но в по-малки размери. Вместо това сега единия го грози парична глоба и затвор до 1 година, а другият 500 часа общественополезен труд.

Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Измами и измамници в UK

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Това, че си работил еди кога си, еди какво си, далеч не значи, че си наясно с всички "тънкости в занаята". Ти и във форума пишеш от 8 години, но още не можеш да различиш, че DONALD_TRUMP не съм аз, е различен човек. Как да ти се доверя на преценката, като от първа ръка виждам тука какви ги пляскаш понякога. :-)
    В тукашната локална преса преди година излезе информация, че съдят бивш тийм лийдер (литовец) точно в Amazon с помощта на още един свой приятел обикновен работник (поляк), присвоили продукти на стойност 17 000 паунда за няколко месеца чрез перфектно изпипана схема. Явно има начини, друг е въпросът, че лакомията винаги е лош съветник и са ги хванали набързо. Ако я бяха карали "по-кротко" сигурно и до ден днешен щяха да я прилагат тази схема, но в по-малки размери. Вместо това сега единия го грози парична глоба и затвор до 1 година, а другият 500 часа общественополезен труд.
    Щом са ги хванали не е добра схемата значи

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Хммм... Много странен пост!
    Да, понякога срещам постове, в които се твърди, че еди-кой си има 2-3 никнейма, но ако можеш да намериш поне един мой пост, с подобно съдържание... И без друго моите постове от последната година не са много.
    Ако ли не (и не се извиниш) - просто ще те преместя в „кръглата папка“ - при Каналчето и още няколко подобни.
    Да, забелязвам признаци на шизофрения, но никога не съм твърдил, че знам кое е оригиналното и кое - второто ти „Аз“!

Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Хммм... Много странен пост!
    Да, понякога срещам постове, в които се твърди, че еди-кой си има 2-3 никнейма, но ако можеш да намериш поне един мой пост, с подобно съдържание... И без друго моите постове от последната година не са много.
    Ако ли не (и не се извиниш) - просто ще те преместя в „кръглата папка“ - при Каналчето и още няколко подобни.
    Да, забелязвам признаци на шизофрения, но никога не съм твърдил, че знам кое е оригиналното и кое - второто ти „Аз“!
    Това че забелязваш че имаш проблем (шизофрения) е огромна стъпка в посока излекуване, а не като алкохолик твърдящ че няма зависимост.......
    Един малък тест, ако нямаш нищо против: аз кой съм? Все още ли ме виждаш двоен? Пък после мести в квито си искаш папки с Каналчета. Тук има няколко неизлечими субекта които ме виждат дори троен и четворен ( то вярно че единия има проблеми с оптиката).....Наблюденията ми са че ти не си за клиника доколкото пристъпите ти са редки и краткотрайни
    Последно редактирано от DONALD TRUMP : 01-05-2019 на 13:35
    "The war is over"- Nigel Farage
    Love Europe, hate the EU.
    DONALD TRUMP 4EVA

Старо куче
    Post Thanks / Like

Наскоро гледах по телевизията: получаваш известие от банката, че от твоята карта са поръчани два телефона. На другия ден получаваш СМС от куриер, че ще пристигнат в определено време. Някъде около уреченото време забелязваш, че някой се върти около вас на улицата и чака нещо. Същия тоя някой по някакъв начин е набарал данните на картата ти и е поръчал нещо за твоя сметка. В момента, който куриерът пристигне: да, това е за мен, къде да се подпиша и чао...

Старо куче
    Град
    Chester
    Post Thanks / Like

Днес ми звънят на пей ас ю го картата уж от HMRC,че имало някаква схема на мое име,и ако не натисна 1 да го обсъдя с тях ще последва арест в скоро време,хаха.

22. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на DONALD TRUMP
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Carlsberg Виж мнението
    Днес ми звънят на пей ас ю го картата уж от HMRC,че имало някаква схема на мое име,и ако не натисна 1 да го обсъдя с тях ще последва арест в скоро време,хаха.
    Спукана ти е работата брато
    "The war is over"- Nigel Farage
    Love Europe, hate the EU.
    DONALD TRUMP 4EVA

Страница 4 от 4 ПървиПърви ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Измами, измамници и още
    От lordm във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 11-03-2016, 15:14
  2. Има ли измами?
    От Nicolass във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 6
    Последно мнение: 10-10-2009, 09:41
  3. E&D-измамници
    От mimka_sz във форум Отзиви за работодатели и обяви за работа
    Отговори: 25