Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 30
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Сметки за ток Scottishpower

Здравйте, искам да попитам дали някой е със Scottishpower и как стои въпроса със сметките?
    Предполагам, че със почти всики в Англия са на същия принцип. Не мога да разбера принципа на изчисляване, замерване и плащане. Аз съм на стандартна тарифа и по телефона ми казаха, че ще е еди си каква сум за цялата година и сметкте ще ми идват на 3 месеца. Нищо не дойде след 3 месеца и видях че мога да си направя профил в сайта им и да управлявам нещата сам.
    Там пише че трябва да си въведа даните от електромера. След като ги въведох излезе неприлично голяма сума ( която ествествено платих). Искам сега да се преместя на Директ Дебит, което до колкото разбрах е фиксирана сума за цяла година, която е разпределят на 12 сметки. Но никъде не успях да прочета дали това ми гарантира, че мога да използвам ток без да се притеснявам че след тази една година те ще направят замерване на елетромера и ще ми кажат че съм надвишил нещо и дължа още много пари отгоре. Има ли колличество ток, което ти включва в тази едногодишна сума?
    Също така докато съм на този директен дебит трябва ли пак редовно да си давам даните на електромера?

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Сметки за ток Scottishpower

Сложи си смартметър и си направи директдебит и си готов/а
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dianstefanov Виж мнението
    Здравйте, искам да попитам дали някой е със Scottishpower и как стои въпроса със сметките?
    Предполагам, че със почти всики в Англия са на същия принцип. Не мога да разбера принципа на изчисляване, замерване и плащане. Аз съм на стандартна тарифа и по телефона ми казаха, че ще е еди си каква сум за цялата година и сметкте ще ми идват на 3 месеца. Нищо не дойде след 3 месеца и видях че мога да си направя профил в сайта им и да управлявам нещата сам.
    Там пише че трябва да си въведа даните от електромера. След като ги въведох излезе неприлично голяма сума ( която ествествено платих). Искам сега да се преместя на Директ Дебит, което до колкото разбрах е фиксирана сума за цяла година, която е разпределят на 12 сметки. Но никъде не успях да прочета дали това ми гарантира, че мога да използвам ток без да се притеснявам че след тази една година те ще направят замерване на елетромера и ще ми кажат че съм надвишил нещо и дължа още много пари отгоре. Има ли колличество ток, което ти включва в тази едногодишна сума?
    Също така докато съм на този директен дебит трябва ли пак редовно да си давам даните на електромера?

като и Рос каза , сложи си Смартметър за да отчита реално използваната енергия, иначе ще си на estimated.и няма нужда да си подаваш данните от електормера всеки месец.

Годишния ти разход се базира на твоето потребление и в зависимост как ползваш , може да надвиши ,може и да си под estimated. В такъв случай ти се коригира ДД веднъж годишно. Ако си надплатили ти връщат надплатеното и ти редуцират ДД.

на мен вече 2 г ми връщат по 200 лири.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Изчисляват ти потреблението на база предишната година и ти го разделят на 12 месеца. Хубаво е да даваш числата за да може да си максимално близо до изразходваното. Мисля че всеки 6 месеца пращат някой да запише числата. Ако си изразходвал повече ти вдигат ДД ако е по малко ти го намаляват. На мен ми допадат щото ти разхвърлят разходите за ток и газ през цялата година и плащаш една и съща сума всеки месец. Онлайн можеш да си фикснеш тарифите за определен срок обикновено е година с което също ще намалиш разходите

@Zara
    Хич не е честно да знаеш, значи от мен взимат на теб дават
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    Изчисляват ти потреблението на база предишната година и ти го разделят на 12 месеца. Хубаво е да даваш числата за да може да си максимално близо до изразходваното. Мисля че всеки 6 месеца пращат някой да запише числата. Ако си изразходвал повече ти вдигат ДД ако е по малко ти го намаляват. На мен ми допадат щото ти разхвърлят разходите за ток и газ през цялата година и плащаш една и съща сума всеки месец. Онлайн можеш да си фикснеш тарифите за определен срок обикновено е година с което също ще намалиш разходите

@Zara
    Хич не е честно да знаеш, значи от мен взимат на теб дават
    аз съм с ЕОН, ама те всички работят на един принцип.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    аз съм с ЕОН, ама те всички работят на един принцип.
    a kak плащаш реално изразходваната енергия или осреднено и разхвърляно през цялата година?

Post Thanks / Like

a kak плащаш реално изразходваната енергия или осреднено и разхвърляно през цялата година?

Разхвърляно през годината, всеки месец еднакъв ДД базиран на предишната година консумация.

8. БЛАГОДАРЯ deijei thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

да знам кои да търся, че скоро трябва да фиксна тарифите пак. определено предпочитам този вариант .при бритиш газ мисля че плащаш толкова колкото си изразходвал, което ще ме натовари зимните месеци, де да знам може и да бъркам ама предпочитам някаква цена разпределена през годината

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Там пише че трябва да си въведа даните от електромера. След като ги въведох излезе неприлично голяма сума ( която ествествено платих). Искам сега да се преместя на Директ Дебит, което до колкото разбрах е фиксирана сума за цяла година, която е разпределят на 12 сметки.
    Компанията няма значение, при всички е горе-долу еднакво. Стандартната тарифа обикновено е дърво, има много по-изгодни тарифи, но трябва да се намерят. По телефона ти казват прогнозна сума за потребление за цяла година, която се базират на данните, които ти им даваш, няма как да ти определят сума, която да плащаш, пък ти после да си харчиш каквото си искаш. Ако си почнал при тях през отоплителния сезон, е нормално сумата да е по-голяма, а през лятото - много по-малка. При плащане чрез директен дебит обикновено има намаление, защото ти гарантираш, че еди-какви си пари ще излизат от сметката ти, вали-гърми. Има фиксирани тарифи и нефиксирани такива, стандартната е варираща, т.е. те си я качват и слизат както пожелаят, може да избереш тарифа, която да е фиксирана за определен период напред. Тя обикновено е малко по-скъпа в началото, но после, след 1-2 качвания на цените, най-често става по-изгодна. Възможно е да има и намаляване на цената на тока/газта, при което няма да е изгодна, разбира се, но не е толкова често. Но говоря за фиксирана тарифа, а не за фиксирана сума, която да платиш веднъж и после да харчиш колкото си искаш.

Но никъде не успях да прочета дали това ми гарантира, че мога да използвам ток без да се притеснявам че след тази една година те ще направят замерване на елетромера и ще ми кажат че съм надвишил нещо и дължа още много пари отгоре. Има ли колличество ток, което ти включва в тази едногодишна сума?
    Няма как ти да обещаеш, че ще харчиш ток Х и да искаш след това да платиш ток Х, а да си изхарчил ток Х+Y, т.е. няма как да намериш доставчик, който да се съгласи да изхарчиш някакъв ток или газ и да не ги платиш. Когато и както да правят замервания, задължителни са замерванията в началото и края на периода - в който си техен потребител на този адрес. И при директните дебити пак или даваш показанията, или ти идва човек на крака да ги проверява - но по-редичко. Колкото по-често даваш замерванията, толкова по-точно ще плащаш.

Аз се отказах засега да си слагам smartmeter - смарт електромер, защото като чета оплакванията, май недоволните са повече от доволните, масово пищят, че са почнали да плащат повече ток, отколкото преди. В резултат на това правителството смени политиката - преди казваха, че до 2020-та година всички задължително трябва да сменят електромерите, сега вече нещо спряха да пеят тази песен.

Обаче сменям доставчика достатъчно често. Регистрирана съм в Юсуич - Uswitch, те знаят кой ми е доставчикът, и когато се появи на пазара тарифа, която е по-изгодна с еди-колко си от моята, ми пращат имейл - време е да смените доставчика. Ако не го сменя, като се появи друга тарифа - пак ми изпращат имейл. Ако искам, сменям, ако не искам - не. Може да се зададе стойност, над която да ти пращат имейли - да кажем, ако тарифата ти спестява най-малко 100 или 200 паунда на година, като се вземат предвид и таксите за отказване от доставчик, обикновено към 30-тина паунда на гориво. В същия сайт (и в други, разбира се), може да се направи сравнение на предлаганите планове към момента, ясно си пише кои са фиксирани, колко горе-долу ще ти струва за година - пак са прогнозни цифри, но са ориентир. Смяната на доставчика става много лесно, отнема около 10-15 минути и всичко е по интернет.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Мила Мила - ей тъй, като праснеш един ферман... Дорде стигна края... и съм забравил началото!

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Компанията няма значение, при всички е горе-долу еднакво. Стандартната тарифа обикновено е дърво, има много по-изгодни тарифи, но трябва да се намерят.
    То пък голямото търсене щото. Писали сме преди време - поне два пъти
    Има си сайтове (в момента не мога да цитирам от телефона). Въвеждаш си пост кода и ти показват - на това място има няколко (обикновено 3-4-5) доставчика, които предлагат следните тарифи.. Поне по 4-5 на доставчик. С и без отстъпки, с бонуси за шопинг и т.н.

Аз се отказах засега да си слагам smartmeter - смарт електромер, защото като чета оплакванията, май недоволните са повече от доволните, масово пищят, че са почнали да плащат повече ток, отколкото преди.
    Въпросния smartmeter Еон ни го монтираха още 2013 година. Нищо притеснително! Имаш възможност да си наблюдаваш консумацията в момента, 24 часа назад, 1 месец, от началото на годината и от момента на монтиране.
    Не ги слушай недоволните. Те и в Бг мъжката, когато им сложиха по-чувствителни ел.мери, отчитащи и "лампичката на телевизора".
    Тези, чувствителни електромери - когато никой не живее в нашето жилище - отчитат 4-5 лева месечно. От диодчетата на ключовете!
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

12. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    То пък голямото търсене щото. Писали сме преди време - поне два пъти
    Има си сайтове (в момента не мога да цитирам от телефона). Въвеждаш си пост кода и ти показват - на това място има няколко (обикновено 3-4-5) доставчика, които предлагат следните тарифи.. Поне по 4-5 на доставчик. С и без отстъпки, с бонуси за шопинг и т.н.
    В тези сайтове ти трябва да отделиш време, да седнеш и да търсиш. В този, който аз посочвам, той прави сам търсенето непрекъснато и когато има нещо по-изгодно, ти съобщава.

Въпросния smartmeter Еон ни го монтираха още 2013 година. Нищо притеснително! Имаш възможност да си наблюдаваш консумацията в момента, 24 часа назад, 1 месец, от началото на годината и от момента на монтиране.
    Не ги слушай недоволните. Те и в Бг мъжката, когато им сложиха по-чувствителни ел.мери, отчитащи и "лампичката на телевизора".
    Тези, чувствителни електромери - когато никой не живее в нашето жилище - отчитат 4-5 лева месечно. От диодчетата на ключовете!
    Ако има възможност да плащам по-малко, не се натискам да плащам повече. Но всеки си знае, разбира се, пък и като сложиш smartmeter, няма връщане назад, та тези неща ги пиша за несменилите ги, сменилите ги вече какво да обсъждаме с тях... те са си взели решението. Има доста видове смарт машинки, в зависимост от компанията. Проблемите не са само при отчитането на изразходваната енергия, а най-вече при смяната на доставчик, когато някои от тях просто не работят - а аз сменям компанията относително често и не искам да "поправям това, което не е счупено", за да си създам нови проблеми, които не съм имала досега. Затова и "задължителността" им вече не е задължителна, поне засега. Аз мисля да изчакам да извадят по-съвършени модели, които създават по-малко проблеми и тогава да сменя моя, когато вече няма накъде. Помня, че когато първият път ми предложиха, беше някаква марка, дето не съм я чувала, после ми казаха, че компанията-контрактор не работела в събота, но когато се включели и Филипс, те щели да имат инженери да работят и в събота. Ще ги почакам още някоя годинка...

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

14. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за изчерпателните отговори. Ще трябва да помисля и взема някакво решение.
    Смартметър няма как да взема от тях ми казаха за момента.
    Сега виждам в профила си, че след като съм въвел данните на електромера и платил тая сметка, Fixed price for 1 year за която ме офертират е станала двойно по-голяма.
    Значи в началото ако бях се съгласил на директен дебит със сума Х щях да си плащам една и съща сума цяла година. Но в края на годината щяха да поискат ( или те да дойдат да проверят) даните на електромера ми и да ми кажат че дължа ОЩЕ пари, които ще ми ги поскат в допълнителна 13-та сметка. Или ще ми кажат че съм изхарчил по-малко и ще ми предложат по-добра оферта за следващата година (но няма да ми върнат парите заради по-малкото потребление)?

Старо куче
    Post Thanks / Like

ако си изхарчил по малко ще ти върнат парите. ако продължиш с тях ще ти намалят сметките за следващата година или ако ги смениш ще ти пратят чек за сумата.

17. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

ако си изхарчил по малко ще ти върнат парите. ако продължиш с тях ще ти намалят сметките за следващата година или ако ги смениш ще ти пратят чек за сумата.
    Явно, благодаря.
    Но и ако видят че съм изхарчил повече за тая една година (отколкото те са искали с техния директен дебит на месец) ще го направят на сметка и ще ми я пратят да я платя независимо дали оставам при тях или се мястя?

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Аз подхождам твърде безотговорно към доставиците...когато купихме къщата останахме на съществуващия. Скоро цъфна на вратата някакъв "дилър' на друга компания и ни омайва 15мин колко по-добре е при тях...Подписахме договор, защото беше доста примамливо, но после като прочетох сините букви го канселирахме. Тази ниска цена била за първите ...KWh, после друга цена. Консумацията ни винаги е над тази и за това се отказахме. Тогава прецених, че е твърде сложно и хасъл постоянно да следя и пресмятам условията и уловките им и си стоя на същвствуващата за ток и газ.
    През 3 месеца получаваме сметките и ги плащам в пощата като ида за друго, все пак някакъв контрол, а с ДД го няма. От време на време минават да отчитат показанията та да са актуални сметките, ако няма никой оставят картонче в което да попълня показанията и да го оставя отвън, та да го вземат на следващия ден или се обаждам на посочения тел и казвам показанията...
    Тая игра дето обяснявате с равни вноски и иизравняване не ме кефи, не обичам да дължа и да ми дължат...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Аз подхождам твърде безотговорно към доставиците...когато купихме къщата останахме на съществуващия. Скоро цъфна на вратата някакъв "дилър' на друга компания и ни омайва 15мин колко по-добре е при тях...Подписахме договор, защото беше доста примамливо, но после като прочетох сините букви го канселирахме. Тази ниска цена била за първите ...KWh, после друга цена. Консумацията ни винаги е над тази и за това се отказахме. Тогава прецених, че е твърде сложно и хасъл постоянно да следя и пресмятам условията и уловките им и си стоя на същвствуващата за ток и газ.
    През 3 месеца получаваме сметките и ги плащам в пощата като ида за друго, все пак някакъв контрол, а с ДД го няма. От време на време минават да отчитат показанията та да са актуални сметките, ако няма никой оставят картонче в което да попълня показанията и да го оставя отвън, та да го вземат на следващия ден или се обаждам на посочения тел и казвам показанията...
    Тая игра дето обяснявате с равни вноски и иизравняване не ме кефи, не обичам да дължа и да ми дължат...
    Да, в крайна сметка си плащаш изхарченото... И аз мисля по същия начин. Сега разбирам защо ми звънят постоянно да ме офертират за директен дебит. Не за да ми излезе по-евтино естествено....

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Аз съм с тях от много години
    Много съм доволна
    Ще напиша довечера,ме сега работя

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Да, в крайна сметка си плащаш изхарченото... И аз мисля по същия начин. Сега разбирам защо ми звънят постоянно да ме офертират за директен дебит. Не за да ми излезе по-евтино естествено....
    Директният дебит е изгоден за компаниите по две причини - първо, имат гарантирани парите, че ще влязат в тяхната сметка от твоята сметка. Изобщо не е така, когато ти пратят сметка и те чакат да се наканиш да я платиш -я платиш, я не и трябва да те гонят те.
    Второ, с директен дебит има едно изчисление за годината и се прави веднъж уравнение - т.е. малко човекочасове се харчат. Когато е на сметка, трябва да се обработват непрекъснато данни от електромери, трябва да ходят редовно хора да ти отчитат броячите и да ти смятат сметките. Хора, на които те трябва да плащат заплати - т.е. за тях повече разходи.

Че компаниите искат да имат повече приходи, няма спор, но не и за сметка на това да ги напуснеш недоволен. Затова и всички компании периодично пускат много изгодни тарифи.

Не разбирам защо тук се обяснява, че директният дебит бил много зор. Ами точно обратното е. КОйто иска да си следи какво харчи - влиза в уебсайта на компанията, всички имат акаунти онлайн - гледа там и сравнява. Така или иначе винаги плащаш изхарченото, въпросът е по какви цени го плащаш. При директния дебит и навременна смяна на доставчиците, се плаща по най-ниските възможни цени за момента, аз затова съм избрала този вариант - и ако се появят по-ниски от тези, се прехвърлям на тях без особен зор.

Преди време дойде един момък да ни омайва да си сменим бойлера, че предлагали по-съвременни сега и по-икономични, като цената щяла да се избие от по-икономичното ползване на енергията. Разказва, приказва и накрая попита - колко плащате на месец и при кой доставчик сте - казах му сумата. Ама това само газ ли е - не, и газ и електричество. Сигурна ли сте? Ами да, да ви покажа ли? Той си събра бумагите и се извини. Каза - не мога да ви гарантирам, че ще имате понижение от тази сума, която плащате, тя е много ниска. Ами затова е много ниска, защото карам по този механизъм, който описах по-горе.

Гугъл търсачка на форума

23. ХАРЕСВАМ! jhoro, deijei liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Първо - да уточня, че тук не се караме, надхващаме, критикуваме и ... за начин на мислене и прочие.
    Просто си споделяме опит и възгледи по въпроса.

Ако има възможност да плащам по-малко, не се натискам да плащам повече. Но всеки си знае, разбира се, пък и като сложиш smartmeter, няма връщане назад, та тези неща ги пиша за несменилите ги, сменилите ги вече какво да обсъждаме с тях... те са си взели решението. Има доста видове смарт машинки, в зависимост от компанията. Проблемите не са само при отчитането на изразходваната енергия, а най-вече при смяната на доставчик, когато някои от тях просто не работят - а аз сменям компанията относително често и не искам да "поправям това, което не е счупено", за да си създам нови проблеми, които не съм имала досега.
    То всеки би искал да плаща по-малко. Пък, ако може - като руснаците едно време, в СССР. Комуналка и 5 рубли/месец за ток, газ и вода. Незанисимо от консумацията - няма мерене! И пестяха от кибрита. Сутрин става, драсва едн клечка и пали газовия котлон и ... чак вечерта, когато си ляга - го гаси.
    По-големите сметки често са от това, че по-новите измервателни уреди са с по-нисък праг на чунствителност. И отчитат и по-малка моментна консумация. Която по-стария уред не е могъл да отчете!
    За слагането на smartmeter - от Еон-ЮК тогава не са питали - „Искаш или не“. Но пък - преди време, от Еон-България ни сложиха .. не баш smartmeter, а „електромер с дистанционно отчитане и управление“. Там беше кофти. Щото нито знаеш кога и какво се отчита, нито рабираш кога ще ти „дръпнат шалтера“. Правеха си ги тия неща директно от Добрич.

А това накрая - за неработенето - не го разбрах! Какво не работи - новия провайдър не може да отчете показанията на smartmeter-а ли?
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

25. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

А това накрая - за неработенето - не го разбрах! Какво не работи - новия провайдър не може да отчете показанията на smartmeter-а ли?
    Ами смарт електромера бил отъпявал, като смениш доставчика. Някои успявали да се свържат с мрежата най-накрая, но други - не, трябвало да се сменят. Дето се вика, защо да си взимам още един проблем за отглеждане вкъщи...

Six reasons to say no to a smart meter - The Telegraph

1) Smart meters could make it harder to switch gas and electricity providers
    Early adopters of smart meters got a nasty shock when they later tried to switch energy provider.

Some of the "first generation" smart meters fitted in households are currently incompatible with a new national communications network - which is how your usage data is transmitted to the energy provider.

Meters not connected to this system "go dumb" when consumers switch suppliers, meaning their new smart meters are no better than the old-fashioned ones. Customers would have to submit readings manually as before - something which can actually be more difficult with a "smart-meter-turned-dumb" than an old-fashioned meter.

The Government and Smart Energy GB, the body tasked with promoting the rollout of smart meters, insist the original meters will eventually connect with the network. However, insiders at some of the large energy companies have said they may need to be replaced.
    И още:

2) Smart meters don't bring an end to estimated bills (or billing errors)
    3) Smart meters won't work if you have a poor signal in your area
    4) The display units linked to smart meters are crude and difficult to understand
    5) There's little evidence so far that smart meters will save energy - or money
    Подробни обяснения - в статията.

Гугъл търсачка на форума

27. ХАРЕСВАМ! deijei, jhoro liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ами смарт електромера бил отъпявал, като смениш доставчика. Някои успявали да се свържат с мрежата най-накрая, но други - не, трябвало да се сменят. Дето се вика, защо да си взимам още един проблем за отглеждане вкъщи...
    5) There's little evidence so far that smart meters will save energy - or money
    Е кво толкоС - от smartmeter става... foolmeter!!!
    А това (за пестене на енергия) е най-голямо глупост, която съм чувал по въпроса. Енергията ще я пести потребителя - не електромера!!!
    Ако карам на принципа "Когато ти е студено - включи отоплителен уред, когато ти стане топло - отвори прозореца." - нищо не помага!

29. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Първо - да уточня, че тук не се караме, надхващаме, критикуваме и ... за начин на мислене и прочие.
    Просто си споделяме опит и възгледи по въпроса.
    Абсолютно. Какво да се критикуваме - всеки си взима своите решения и си ги плаща сам, все пак, значи си е негова работа. Споделяме, за да знаят тези, които идват след нас - те да четат и да си избират каквото им е по сърце.

Гугъл търсачка на форума

31. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Обещах да пиша,но бях заета,извинявам се.
    От 10 години сме към Scottish power.
    На DD сме.
    Не чаках да минат 6 месеца,а пусках данните на всеки 1-3 месеца.Така за около 1 година намериха средният разход -DD-на месец.
    Когато запиша сега данните ведна ми дава online корекцията на DD и примерно се намалява или увеличава с 2-4 паунда.
    Много съм доволна .
    Ако нещо конкретно искаш да питаш и знам-ще отговоря.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора.
    Значи мога всеки месец да си въвеждам данните в онлайн акаунта ми и да си плащам дължимото въпреки, че съм на 3 месечно отчитане?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да не отварям нова тема, искам да попитам в тази.
    След разучване на цени, директен дебит, норма за kWh една спалня и т.н. Искам да попитам какви сметки плащате и знаете ли колко kWh използвате за едно денонощие или месец?
    Четох други форуми в които се пише че 10kWh били нормални за апартамент с една/две спални.
    Засякох че правя 25kWh за денонощие и не мога да разбера как се вписват тези хора в 10kWh/24h .

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Сметки за вода
    От Zara във форум Дом, бит, устройване в UK
    Отговори: 21
    Последно мнение: 16-03-2015, 15:33
  2. За високите сметки за ток в БГ...отново
    От bakari във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 110
    Последно мнение: 27-02-2013, 15:56
  3. Зимни сметки
    От yache във форум Общ форум
    Отговори: 7
    Последно мнение: 27-02-2011, 11:43
  4. Плащания на сметки в БГ
    От nesi във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 08-03-2009, 23:25

Отметки

Правила за публикуване