Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 138 от 282 ПървиПърви ... 3888128136137138139140148188238 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3 426 до 3 450 от общо 7048
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Брексит - обща дискусия

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Напоследък започнах да си мисля, че за държави като България ще е по-добре Ук да е извън ЕС.
    тази статия е в подкрепа на твоя пост

https://dnes.dir.bg/politika/razvoda...a-ili-po-kasno
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

2. ХАРЕСВАМ! Sarah, Kearny liked this post
    Recommend Kearny recommended this post

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    тази статия е в подкрепа на твоя пост

https://dnes.dir.bg/politika/razvoda...a-ili-po-kasno
    Да, от няколко години, не от 2 само, Европа се занимава само с капризните британски политици, а има и по важни неща да се решават. Аз съм на мнение, че нещо когато не върви, няма смисъл да се лепи. Британците избраха Брекзит/несъзнателно/, политиците им омазаха нещата, и сега е по-добре и за тях да се отделят. Втори референдум не е добре за никого, а аз съм убедена, че в бъдеще ще установят икономически връзки с ЕС, но едва ли ще могат да извлекат тези ползи които искат. Освен това съм сигурна, че в европейския парламент очакват с нетърпение деня Х за да се отърват от Мистър Фараж.
    Няма смисъл от това плюене и търсене на вина. И за обикновените хора ще е по-добре.

4. ХАРЕСВАМ! deijei, Мила, zhb liked this post
    Dislikes mate, DONALD TRUMP, vvvv disliked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Sarah Виж мнението
    Напоследък започнах да си мисля, че за държави като България ще е по-добре Ук да е извън ЕС.
    То БГ изобщо не трябваше да е в ЕУ......

6. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! mate, vvvv, DONALD TRUMP liked this post

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    То БГ изобщо не трябваше да е в ЕУ......
    Аз за разлика от теб не мога да съм толкова убедена.
    Аз обичам България, и винаги съм искала нещата да тръгнат.
    Дали ЕС е бил правилния избор или не, не знам, но виждам, че там на местно ниво няма воля да се развият нещата, и за това не мога да обвинявам ЕС.

Макар, че тази тема е за брекзит, а я обърнахме на другарски съд за ЕС, кажи твоето виждане, защо не трябваше да е в ЕУ

8. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Dislikes mate, DONALD TRUMP, vvvv disliked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Да припомня, че от днес влиза в сила споразумението за свободна търговия м-у ЕС и Япония! Това е и най-голямата свободна икономическа зона в света!
    ЮК обаче бързо отвръща на "удара"! Подписва споразумение с 6 държави ( Замбия, Зимбабве, Коморските острови, Мавриций, Мадагаскар и Сейшелските острови ) https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/02...ia_zimbabve_i/

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

ЮК обаче бързо отвръща на "удара"! Подписва споразумение с 6 държави ( Замбия, Зимбабве, Коморските острови, Мавриций, Мадагаскар и Сейшелските острови ) https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/02...ia_zimbabve_i/
    Ще ядем сиране от Замбия и кашкавал от Зимбабве

На почивка
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Тази "новина" я има само единствено в испанската версия на RT. Дневник явно от там са я преписали, в британската преса нищо такова не се тиражира.
    https://actualidad.rt.com/actualidad...omercio-africa

Ето линк към последните новини от министерството на търговията:

https://www.gov.uk/government/organi...national-trade

Речта на Лиъм Фокс впрочем е доста интересна - говори за съвременната международна търговия, дигиталната икономика, мястото на UK на глобалния пазар и Световната Търговска Организация, потенциала от икономически връзки със страните от Британската Общност и т.н. Никъде не прочетох нищо за Замбия и Сейшелските острови. явно и тази новина е фейк нюз от фантазиите на някой римоунър.
    В "дневника" да бяха превели част от нея, отколкото да тиражират поредния изфабрикуван пасквил.

12. ХАРЕСВАМ! vvvv, DONALD TRUMP liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

14. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! mate, DONALD TRUMP liked this post
    Recommend mate, DONALD TRUMP recommended this post
    Напреднал Аватара на itso
    Град
    London
    Post Thanks / Like

"It is tempting to look at developing countries' economies, with their high growth rates, and see them as an alternative to trade with Europe. But just look at the reality of our trading relationship with China - with its dumping policies, protective tariffs and industrial-scale industrial espionage. And look at the figures. We export more to Ireland than we do to China, almost twice as much to Belgium as we do to India, and nearly three times as much to Sweden as we do to Brazil. It is not realistic to think we could just replace European trade with these new markets.
    And anyway, this apparent choice is a false dichotomy. We should be aiming to increase our trade with these markets in addition to the business we win in Europe. Given that British exports in goods and services to countries outside the EU are rising, one can hardly argue that the EU prevents this from happening.
    Leaving the EU, on the other hand, might make it considerably harder. First, we would have to replace 36 existing trade agreements we have with non-EU countries that cover 53 markets. The EU trade deals Britain has been driving - with the US, worth 10 billion per year to the UK, with Japan, worth 5 billion a year to the UK, with Canada, worth 1.3 billion a year to the UK - would be in danger of collapse. And while we could certainly negotiate our own trade agreements, there would be no guarantee that they would be on terms as good as those we enjoy now. There would also be a considerable opportunity cost given the need to replace the existing agreements - not least with the EU itself - that we would have torn up as a consequence of our departure."

Theresa May, April 2016

16. ХАРЕСВАМ! deijei, Sarah liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Да припомня, че от днес влиза в сила споразумението за свободна търговия м-у ЕС и Япония! Това е и най-голямата свободна икономическа зона в света!
    Един пряк ефект от това споразумение
    ЕС от своя страна премахва вносните мита (между 10 и 22 процента) за японските автомобили. Тази точка беше изключително важна за Япония. Японските автомобилни концерни, като Нисан и Тойота, могат в бъдеще да товарят на кораби за Европа автомобилите си директно от заводите в Япония без никакво облагане. Досега те произвеждаха автомобили, предназначени за европейския пазар, напр. във Великобритания, за да избегнат митата. Това вече няма да се налага и поради друга причина - след предстоящия Брекзит за тези продукти отново ще се дължат мита.
    https://m.dw.com/bg/това-много-ще-яд...вия/a-47323616

И кой ще е губещия като затворят японските заводите в Ук след брексит? Брекситарите едва ли могат да дадат разумен отговор. ЕС не можели без Ук , смях в залата

18. ХАРЕСВАМ! Sarah liked this post
    Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

То си има официални източници за новини. Между другото, горещо приветсвам мнението на Абдула в краткото изявление. 4000 работни места за Мавриций, не е никак зле. Имах една позната от Мавриций, която живее в Тутинг. Готина. Джак Даниелс гърл. Тя ми разправяше, че били много мързеливи там. Не и повярвах много. А Замбия вероятно се е скрила някъде в Източна и Южна Африка. Идея си нямам.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Един пряк ефект от това споразумение

https://m.dw.com/bg/това-много-ще-яд...вия/a-47323616

И кой ще е губещия като затворят японските заводите в Ук след брексит? Брекситарите едва ли могат да дадат разумен отговор. ЕС не можели без Ук , смях в залата
    Започват да товарят колите от Япония на кораби и директно в Европа? А би ли попитал дойче веле какво ще стане със заводите които произвеждат Тойота във Франция, Португалия, Чехия, Турция Русия и т.н (последните 2 даже не са в EU)? Всичките ги затварят явно щом започват колите от Япония да се товарят вече?
    А, и защо са ги строили тия заводи в Турция и Русия? Може би са пропуснали факта че са страни извън EU голям смях наистина
    Последно редактирано от vvvv : 01-02-2019 на 22:16

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vvvv Виж мнението
    Започват да товарят колите от Япония на кораби и директно в Европа? А би ли попитал дойче веле какво ще стане със заводите които произвеждат Тойота във Франция, Португалия, Чехия, Турция Русия и т.н (последните 2 даже не са в EU), всичките ги затварят предполагам щом започват всички коли от Япония да се товарят вече?
    А, и защо са ги строили тия заводи в Турция и Русия? Може би са пропуснали факта че са страни извън EU голям смях наистина
    правилния въпрос е защо ги строиха тия заводи в ук.
    пълния списък със заводите на тойота в цял свят
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ilities#France
    пойнта е че тези заводи в ук при положение че продукцията им ще се обмитява, стават излишни или по скоро производствените мощности ще ги намалят сериозно. има ли начин да проумееш за какво става въпрос? и това е само един пример . нещо да кажеш за другите японски производители? нещо да кажеш за плановете на тоъота да построят нов завод в ук и най вероятно няма да се случи. айде ако обичаш, като спориш с мен опитай с факти да говориш не някакви глупости измукани от пръстите. дотогава ако обичаш мини в лево

23. ХАРЕСВАМ! Sarah liked this post
    Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bupyc Виж мнението
    Ха познай къде ще се прелеят потребителите, пътуващи често из Европа , ако останалите компании се окажат недалновидни. Аз почти бях минала от 3 към ЕЕ, обаче като видях, че са баннали конферентните разговори, си останах на 3, не че нямам и карта на ЕЕ, че интернетът им е по-добър, ама...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Напреднал
    Post Thanks / Like

саше правилния въпрос е защо ги строиха тия заводи в ук.
    пълния списък със заводите на тойота в цял свят
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ilities#France
    пойнта е че тези заводи в ук при положение че продукцията им ще се обмитява, стават излишни или по скоро производствените мощности ще ги намалят сериозно. има ли начин да проумееш за какво става въпрос? и това е само един пример . нещо да кажеш за другите японски производители? нещо да кажеш за плановете на тоъота да построят нов завод в ук и най вероятно няма да се случи. айде ако обичаш, като спориш с мен опитай с факти да говориш не някакви глупости измукани от пръстите. дотогава ако обичаш мини в лево
    Че защо строиха завод в Турция и Русия и т.н след като има мита?
    Кога ще започват да товарят корабите в Япония и да затварят явно ненужните им заводи тогава?
    Ти си стой в ляво и не давай съвети и не използвай идиотски обръщения ако обичаш да не те пратя да ядеш
    Последно редактирано от vvvv : 01-02-2019 на 23:00

26. БЛАГОДАРЯ DONALD TRUMP thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Recommend DONALD TRUMP recommended this post
    Dislikes Sarah disliked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ти си стой в ляво и не давай съвети ако обичаш да не те пратя да ядеш , идиотско е
    изпитваш адски трудности като се напъваш да мислиш. спри, измъчваш всички
    може да опиташ само да не се задавиш. то сашетата това може да кажат идиоти били другите а себе си не виждат.
    ако ще ме цитираш искам теорията ти да е подкрепена с факти в противен случай ще си получаваш передната порция саше

28. Dislikes DONALD TRUMP disliked this post
    Старо куче Аватара на Ego sum
    Post Thanks / Like

Интересно,така ли общувате и се държите в реалния свят,там където кръвта има вкус.. на кръв!

30. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

изпитваш адски трудности като се напъваш да мислиш. спри, измъчваш всички
    може да опиташ само да не се задавиш. то сашетата това може да кажат идиоти били другите а себе си не виждат.
    ако ще ме цитираш искам теорията ти да е подкрепена с факти в противен случай ще си получаваш передната порция саше
    Какви факти искаш? Имат заводи в Русия и Турция които не са в EU, питах те кога ще ги затварят след като според теб нямат нужда от заводи извън зоната заради митата. [moderated]
    Последно редактирано от BGHelp : 02-02-2019 на 01:53 Причина: лични обиди

32. ХАРЕСВАМ! DONALD TRUMP liked this post
    Dislikes Sarah disliked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ха познай къде ще се прелеят потребителите, пътуващи често из Европа , ако останалите компании се окажат недалновидни. Аз почти бях минала от 3 към ЕЕ, обаче като видях, че са баннали конферентните разговори, си останах на 3, не че нямам и карта на ЕЕ, че интернетът им е по-добър, ама...
    тройката имаха фрии роуминг в европа още преди ес да махнат таксите за роуминг. така че не виждам причина да слагат такси сега . правилно ли разбрах че интернета на ЕЕ е по добър от на тройката?
    Последно редактирано от deijei : 01-02-2019 на 23:25

34. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Ego sum Виж мнението
    Интересно,така ли общувате и се държите в реалния свят,там където кръвта има вкус.. на кръв!
    сигурно този ако ме срещне на улицата ще ме пребие е, вероятно съм си го заслужил

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Кога ще започват да товарят корабите в Япония и да затварят явно ненужните им заводи тогава?
    Ти си стой в ляво и не давай съвети и не използвай идиотски обръщения ако обичаш да не те пратя да ядеш
    [moderated] Защо не отвориш уикипедия да видиш тия две държави какво население имат, Русия е 2 пъти по голяма от САЩ.

37. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Post Thanks / Like

Великобритания може би ще се съгласи да остане в митническия съюз, за да бъде спасена сделката.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Не вярвам. Ще се стигне до no deal и към 29/03 ще бутнат арт.50 напред във времето. Вероятно след това избори

Post Thanks / Like

Не вярвам. Ще се стигне до no deal и към 29/03 ще бутнат арт.50 напред във времето. Вероятно след това избори
    Ще го бутнат, но само за да има време да се ратифицира сделката.

Страница 138 от 282 ПървиПърви ... 3888128136137138139140148188238 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (2 регистрирани и 3 гости)

1. cibik,
  2. kanarinapred

Подобни теми

1. Обща ограда
    От cibik във форум Общ форум
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-06-2018, 21:22
  2. Помощи /benefits/ - "за" и "против" - обща дискусия
    От musi във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 126
    Последно мнение: 27-01-2016, 17:47

Отметки