Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 3 от общо 3
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Какви удръжки от заплатата за новопристигнал?

Добър ден! Интересува ме какви удръжки удържат от заплатата и какви пари чисто се взима примерно при 1000 паунда заплата.От какво зависят и фиксиран процент ли са.Не видях никъде необходима ориентировъчна сума като за начало за оправяне на документи и изкарване на зелена карта ако не се ползва чужда помощ! Може би ме съм първия и няма да бъда последния който пита но горе долу какви пари отиват за двама човека за храна метро(пътни с градски транспорт)? За чистачка задължително ли човек трябва да има UTR или може да се работи и като employee и трябва ли да се изкарат някакви курсове за безопасност.Курса за CSCS само писмен ли е или има и устен и ако има какво включва? За NIN какво питат на интервюто и запъват ли се при даването? Благодаря предварително на всички отзовали се и имащи нервите да ми прочетат поста и да ми отговорят приятен ден. Най-вече става въпрос за месторабота в Лондон,но може и инфо и за останалите градове.
    Последно редактирано от sisobosko : 10-09-2017 на 15:37

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какви удръжки от заплатата за новопристигнал?

Цитирай Първоначално написано от sisobosko Виж мнението
    Добър ден! Интересува ме какви удръжки удържат от заплатата и какви пари чисто се взима примерно при 1000 паунда заплата.От какво зависят и фиксиран процент ли са.Не видях никъде необходима ориентировъчна сума като за начало за оправяне на документи и изкарване на зелена карта ако не се ползва чужда помощ! Може би ме съм първия и няма да бъда последния който пита но горе долу какви пари отиват за двама човека за храна метро(пътни с градски транспорт)? За чистачка задължително ли човек трябва да има UTR или може да се работи и като employee и трябва ли да се изкарат някакви курсове за безопасност.Курса за CSCS само писмен ли е или има и устен и ако има какво включва? За NIN какво питат на интервюто и запъват ли се при даването? Благодаря предварително на всички отзовали се и имащи нервите да ми прочетат поста и да ми отговорят приятен ден. Най-вече става въпрос за месторабота в Лондон,но може и инфо и за останалите градове.
    Здравей и добре дошъл във форума!

Откъде си? С партньор ли планираш да ходиш в Англия? Щях да напиша "да идваш"... *дълбока въздишка*
    За удръжки при работа като нает или като самонает питаш? Удръжките обикновено са за социални осигуровки (national insurance contributions), както и за данък общ доход (income tax). Разгледай основните подфоруми в БГХелп и ще намериш много информация. Обръщай внимание на датата - ако нещо е писано преди 3-4 години, вече може да не е изцяло актуално, което не значи, че информацията отпреди 5 години например е безполезна. Прегледай и инфо клипчетата в този YouTube канал от БГХелп групата: Help4Bulgarians.

Зелени карти като тези тип виза за САЩ в Англия няма. Ако си имал предвид "зелената карта" (заради цвета ѝ) за работа в строителството като общ работник, виж отново YouTube канала, който споменах, по-специално клипчето "Как става изкарването на зелена CSCS карта." Ще разбереш каквото те интересува - най-малкото че изпитът е само писмен и само на английски.

За NINO можеш да разгледаш темите във форума. Има теми конкретно за въпросите. Например: Въпросник и съвети за интервюто за НИН за самонаети (self-employed) и Въпроси на интервюто за NINO след 1.01.2014 г. за наети от работодател?*
    Относно работата като чистачка - много рядко агенциите предпочитат наети работници. Обикновено работят със самонаети лица, за да не им плащат осигуровки и прочие. Има си застраховка, която всеки самонает може и е желателно да има - за personal liability.
    Разходите са индивидуални - зависи от местоработата и предпочитания транспорт. Може да се движиш с колело, с автобуси и/или с метро и другите видове железници. Съответно има дневни лимити при пътуване, седмични и месечни карти. Докато разходите за храна, транспорт и комунални услуги (ток, вода, газ) могат да варират в зависимост от нуждите, разходите за квартира са фиксирани и обикновено са най-голямото перо в бюджета.

Ако нямате някаква квалификация, няма особен смисъл да се ходи в Англия, освен ако причината е социална, а не икономическа. Въпреки че дори с минимални доходи пак ще се изхранвате и може дори да ви остават някакви пари, трябва да решите дали сте готови да замените социалния си (дис)комфорт в България за недостатъка да живеете в страна, в която се говори чужд език и има различна култура. В същото време в Англия правилата важат за всички и макар не винаги да са искрени, поне ви се обръща внимание с усмивка, а не с начумерена физиономия, типична за масата български държавни служители. Всеки преценява за себе си - предимствата за едни са недостатъци за други. Въпрос на лична преценка и светоглед. С други думи, това е друга тема.

Ако нещо друго конкретно те интересува и не си открил информация, питай. Има немалко българи във Великобритания и в частност в Лондон, които могат да дадат съвет. Можеш да ползваш и търсачките на форума: вградена търсачка и Google custom search търсачка*.

Поздрави и успех!

*Втората тема за NINO я намерих при тестово търсене с Google търсачката, за да проверя дали още работи.

3. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какви удръжки от заплатата за новопристигнал?

Цитирай Първоначално написано от sisobosko Виж мнението
    Ако те марзи да се ровиш във форумната плява,
    обърни се към г-н Чиков от Чиковдотком, който може да ти помогне във всяко едно направление!
    Успех!

5. ХАРЕСВАМ! Ego sum liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Квартира за новопристигнал
    От Cage- във форум Зов за помощ
    Отговори: 21
    Последно мнение: 31-05-2015, 15:15
  2. удръжки при LTD без наличие на NIN
    От INA968 във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 12-09-2013, 06:42
  3. Процент удръжки
    От Neuk във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 9