Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Договор м/у UK Recruitment Agency и БГ ЕООД(вместо UK Limited Company)?

Здравейте,

Ще работя , като контрактор в UK за 4-5 месеца.
    Търся административен вариант, при който да подпиша договор с recruitment agency през БГ ЕООД вместо UK Limited Company.

Аз си го представям, БГ ЕООД в което съм назначен, подписва договора с recruiter-a и БГ ЕООД-то ме командирова в UK. Всеки месец представям одобрен time sheet , ЕООД-то пуска фактура и recruiter-a я изплаща.

Гледам на това, като на нормална сделка м/у фирми в ЕС, но попаднах на инфо , че при командироване на хора има различни изисквания. Казаха ми, че ЕООД-то най-вероятно ще трябва да представи A1 сертификат от БГ. ЕООД-то ще има нужните застраховки, които се изискват, само незнам на какви други изисквания трябва да отговаря (история, обороти, персонал ... )

Въпроса ми е има ли административна пречка и/или как трябва да се оформи , за да мога да съм контрактор с БГ ЕООД?

Целта ми е да избегна по-високите UK данъци и цялата бумащина с Limited Company

Поздрави,

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Договор м/у UK Recruitment Agency и БГ ЕООД(вместо UK Limited Company)?

Зависи от сферата в която ще работиш. На теория пречки няма, но на практика никой рекрутър няма да се занимава с ЕООД, по-скоро ще изберат друг с UK LTD.
    Не можеш ли през Umbrella Company да минеш ако ще е само за няколко месеца. Ако си в сферата на IT, ми драсни два реда на лични, аз ще ти бъда umbrella и ще ти плащам в BG сметка.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Договор м/у UK Recruitment Agency и БГ ЕООД(вместо UK Limited Company)?

Здравей, благодаря ти за отговора и предложението!
    В позиция съм да поставя изискване пред рекрутъра понеже крайния клиент иска да работи с мен, просто съм объркан дали е възможно заради Бг законите за командироване и как трябва да е административно оформено.

ЕООД-трябва ли да отговаря на специални изисквания, за да командирова някой в UK за 4 месеца, за да работи за 3-та фирма?

Сферата ми е renewable energy.

Търся възможно най-висок take at home, а UK Umbrella ми е с най-нисък доход и по-малка гъвкавост за claim expenses. Решил съм да е през Limited Company, но предпочитам да е БГ фирма, а не UK.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BohemDG Виж мнението
    Здравей, благодаря ти за отговора и предложението!
    В позиция съм да поставя изискване пред рекрутъра понеже крайния клиент иска да работи с мен, просто съм объркан дали е възможно заради Бг законите за командироване и как трябва да е административно оформено.

ЕООД-трябва ли да отговаря на специални изисквания, за да командирова някой в UK за 4 месеца, за да работи за 3-та фирма?

Сферата ми е renewable energy.

Търся възможно най-висок take at home, а UK Umbrella ми е с най-нисък доход и по-малка гъвкавост за claim expenses. Решил съм да е през Limited Company, но предпочитам да е БГ фирма, а не UK.
    Накратко - няма как да стане. По много причини, но няма как да спестиш тукашния 20% корп данък. Просто забрави.
    През чадър, да става.
    Друг вариант е както ти каза мотовилката.
    3ти вариант като субконтрактор (самонает) на УК фирма. Но пак си плащаш данъци и осигуровки в УК и ползваш 11000 без данък. Тука мога да помогна.
    И още нещо ЮК клиента частна фирма ли е или не?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Защо мислиш,че няма как да стане? Какви причини имаш предвид и кое ще е стопера?

20% корпоративен данък плащат фирми ,които са регистрирани в UK, ако фирмата е с регистрация в БГ, то тя следва да си плаща данъците в БГ.
    Отделно договора е за 4 месеца (по-малко от 6 месеца в данъчната година) ,според което не би трябвало даже да плащам UK данък върху заплатата ми (или поне търпи възстановяване)

Крайния клиент е компания на фондовата борса, което предполагам се води "частна" фирма

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

фактурата ако се изплаща в бг банка ми се струва че нещата формално биха се оправили по тая схема
    ако се изплаща в ук банка на името на частно лице става интересно
    иначе бг фирмата трябва да регистрира ук клон (демек ук лтд) за да си отвори ук-ска банкова сметка
    навремето една фирма рекламодател във форума тук пракгикуваше "комяндироване"
    други подробности са мястото и датата за подписване на договора межде теб и бг оод - после между бг оод и ук оод
    абе заплетена работа и май не е за форум
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Да, UK recruitment agency- то ще превежда парите в БГ банка по сметка на ЕООД-то. Аз съм само служител на заплата в ЕООД-то и съм командирован.

Клиент -> Рекрутър (Изпълнител) -> БГ ЕООД (подизпълнител), служител.

Клиента има договор с Рекрутъра, Рекутъра има договор с БГ фирмата.

Честно казано аз не виждам разлика дали на мястото на БГ ЕООД ще е UK Limited Company. Limited Company-то пак предоставя свой служител за работа , единствената разлика е че БГ фирмата ще трябва да командирова в UK своя служител.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

плащането в бг банка щом не е проблем за ук-ския плащач
    ИЗГЛЕЖДА (това не е квалифициран съвет) можеш спокойно да се командироваш.
    засега
    щото ук е на път да излезе от ес и работите ще се върнат към препрочитане на визовите подфоруми отпреди 2007
    горе съм написал и за какво още хрябварда се внимава: да не би някой особено проклет контролен орган да докаже ме си бил физически в ук докато дългата ти ръка се е подписала на договор в бг
    може опасениета ми в тая маст да не са основателни но все пак...
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря ти за съвета! Счетоводителката ми ще има задача

10. ХАРЕСВАМ! korry liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отзиви за Recruitment Agency LTD?
    От ivvoboy22 във форум Посреднически фирми
    Отговори: 38
    Последно мнение: 18-07-2012, 20:28
  2. UKjobs или Bulgarian Recruitment Company ми изпратиха договор
    От naskomitkov във форум Посреднически фирми
    Отговори: 8
    Последно мнение: 21-09-2011, 21:38
  3. CIS, Limited Company, Umbrella Company???
    От s_nikolova във форум Общ форум
    Отговори: 0
    Последно мнение: 03-08-2008, 11:17
  4. Limited Company?!?
    От Bupyc във форум Self-Employed
    Отговори: 2
    Последно мнение: 01-03-2005, 18:36
  5. LIMITED COMPANY
    От slamata във форум Self-Employed
    Отговори: 4
    Последно мнение: 19-12-2004, 07:38

Отметки