Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 40 от общо 40
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Permanent residence и деца родени в uk???

Здравейте.Искам да се включа в темата като ви попитам относно кандидатстване за гражданство на моята дъщеря , която е на 4 год и 8 мес. родена е в България и на 3 месеца се преместиха с жена ми в Англия.Аз съм Британски гражданин от Юни 2014 дъщеря ми е родена през Юли 2012.Също така аз бях с Permanent Residence от Октомври 2012. Съпругата ми е с БГ паспорт .Благодаря!

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Permanent residence и брит. гражданство за деца родени в uk???

Здравейте. Нещо не мога да си обясня понятието qualified person... аз пристигнах в ЮК октомври 2012 и искам тази година октомври да подам за перманент резиденс карта, а догодина и за паспорт. Имам инвойси от инвойсна книжка от юли 2013, а от началото на 2014 съм нает и имам всички пей слипове и п60. Тоя период от октомври 2012 до юли 2013 работих като селф но не мога да си намеря инвойсната книжка. Инъче пазя договори за наем, сметки и т.н.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Permanent residence и брит. гражданство за деца родени в uk???

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Здравейте. Нещо не мога да си обясня понятието qualified person... аз пристигнах в ЮК октомври 2012 и искам тази година октомври да подам за перманент резиденс карта, а догодина и за паспорт. Имам инвойси от инвойсна книжка от юли 2013, а от началото на 2014 съм нает и имам всички пей слипове и п60. Тоя период от октомври 2012 до юли 2013 работих като селф но не мога да си намеря инвойсната книжка. Инъче пазя договори за наем, сметки и т.н.

Какъв ти е въпроса всъщност? В какъв контекст не разбираш понятието qualified person?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Здравей, Мила. Ами в смисъл зачитат ли се тея 5 години, които ще направя този октомври или трябва да имам доказателства, че съм работил за целия период ?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравей, Мила. Ами в смисъл зачитат ли се тея 5 години, които ще направя този октомври или трябва да имам доказателства, че съм работил за целия период ?

За да се "зачетат", трябва да си упражнявал правата си като гражданин от ЕС в продължение на 5 години. това става не само чрез работа - може и студент или самоиздържащо се лице с пълна здравна застраховка, както и регистриран в Джобцентъра, до определен срок. Ако не си бил нищо от тези категории, трябва да си работил.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Което предполагам и е разяснението на qualified person... мерси за отговора.
    А как се доказва, че съм се самоиздържал? И какво означава да съм регистриран в джоб центъра? Спомням си, че ходих до джоб центъра за селф асестмънт, но вече се обърках кое какво беше.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

1. А как се доказва, че съм се самоиздържал?
    2. И какво означава да съм регистриран в джоб центъра?

Спомням си, че ходих до джоб центъра за селф асестмънт, но вече се обърках кое какво беше.
    1. https://www.citizensadvice.org.uk/be...esidence-test/
    2. Да си регистриран в Jobcentreplus означава да си регистриран като Job Seeker/търсещ работа (не съм чувал там да регистрират за нещо друго). Щом питаш - значи не си бил регистриран като такъв.

Това, което си спомняш - за Self Assessment(самооценка) - е за данъчната ти декларация (tax return), а не за регистрацията.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Благодаря за отговора

9. БЛАГОДАРЯ jhoro thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Значи доколкото разбрах реда е следният: един от родителите взема перманент резиденс, тогава децата родени в ЮК кандидатстват за бритиш ситизеншип, след като го получат подаваме за британски паспорти на децата.
    Колко време отнема получаването на документ за бритиш ситизеншип на децата и после и британски паспорт?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Моля някой който е минал по този път да ме светне правилно ли съм се ориентирал. Благодаря

Напреднал
    Post Thanks / Like

Моля някой който е минал по този път да ме светне правилно ли съм се ориентирал. Благодаря

Подаде ли аз утре смятам да попълвам

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ами ние октомври ще направим 5 години и тогава ще пускаме за пр. Засега събираме п60 от първата година и инвойси аз докато бях селф...

Напреднал
    Post Thanks / Like

2 седмици вече чакам ни звук ни картина дори и парите не са дръпнали

сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от gdd55 Виж мнението
    2 седмици вече чакам ни звук ни картина дори и парите не са дръпнали
    За PR ли си подавал? Ако да, защо трябва да са ти дърпали пари - не си ли пуснал онлайн формуляр и да платиш на момента?
    Поне от special delivery нали имаш потвърждение, че всичко е пристигнало? На кой адрес изпрати колета?

П.С. Съжалявам, но не ми чете цялата тема. Ако има нещо важно обаче, бих погледнал.

Напреднал
    Post Thanks / Like

За гражданство

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 13
    Последно мнение: 10-06-2014, 18:13
  2. Permanent Residence за учащ?
    От vas_uk във форум Постоянно жителство (Permanent Residence - EU law)
    Отговори: 7
    Последно мнение: 16-10-2012, 15:53
  3. Отговори: 8
    Последно мнение: 29-01-2010, 13:40
  4. Отговори: 2
    Последно мнение: 29-01-2010, 00:14
  5. Отговори: 0
    Последно мнение: 21-02-2008, 16:44

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми