Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 52
    Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Какъв въпрос бихте задали на премиера на България?

...аз лично нямам представа ...имаше някакви клюки..ако знаеш пиши ...
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Hastings
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Lotus_Elise_88 Виж мнението
    А Слави Т. на кой е човек?
    На задкулисието. Преди беше Бареков, сега Трифонов, винаги си намират по някое момче за всичко.

Понеже сегашната власт спря обществените поръчки и олигарсите са бесни. Затова клатят властта по всякакъв начин. Ето кой друг освен Слави не е доволен:

АБВ готови да напуснат правителството, ако бъде приет Изборният кодекс
    ДПС поиска предсрочни избори

3. ХАРЕСВАМ! treven liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    На задкулисието. Преди беше Бареков, сега Трифонов, винаги си намират по някое момче за всичко.

Понеже сегашната власт спря обществените поръчки и олигарсите са бесни. Затова клатят властта по всякакъв начин. Ето кой друг освен Слави не е доволен:

брат сбъркал си раздела вицовете са в друг раздел
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Не сте разбрали. Ще е само в посолствата за страните ИЗВЪН ЕС. Доколкото знам, UK е все още в ЕС.

Т.е. партии като ДПС ще са най-ощетени, защото техния вот идва от една страна извън ЕС и няма да могат да отворят 100 секции там, както всеки път. А ще има 2-3 секции максимум - една в посолството в Анкара и още няколко в консулствата в Истанбул и Бурса.
    Според БТВ не е така, както казваш:
    Депутатите въведоха още едно ограничение – секции в чужбина да бъдат отваряни само в дипломатическите и консулските представителства.

Предложението, което бе на Патриотичния фронт (ПФ) предизвика бурни дебати в пленарна зала най-вече между представителите на ДПС и Патриотите. Все пак 139 народни представители гласуваха „за” това предложение, „против” бяха 35 и 8 се въздържаха.

Първоначалното предложение на ПФ, което не беше подкрепено, гласеше, че в държави-членки извън ЕС гласуването може да се осъществява само в дипломатическите и консулските представителства на България.

http://btvnovinite.bg/article/bulgar...vitelstva.html
    Излиза, че всички българи от UK трябва да гласуват в консулството в Лондон... Нали се сещаш колко българи от Шотландия ще се хукнат към самолета за Лондон, за да гласуват? Сега вярно прекараха по-скоростен влак, ама пак пътуването си е 4 часа и половина в едната посока. И да се утрепеш от път, пак не се сещам как ще успееш за един ден, за да стоиш след това и на огромна опашка пред консулството.

Надявам се да го отменят чрез Конституционния съд, поне, голямо безумие. Няма шанс до следващите избори да вкарат електронно гласуване, технически не е възможно, а и доколкото познавам българските измишльотини, вероятно ще е нещо безумно сложно и неизпълнимо...

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

6. ХАРЕСВАМ! deijei, rumi_066 liked this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Гласуването - задължително, а в чужбина - само в консулствата

Петиция "Искам да гласувам! Срещу недопустимите изменения на Изборния кодекс".

До: г-н Росен Плевнелиев, Президент на Република България,
    Народните представители в 43-то Народно събрание
    До Бойко Борисов, Министър-председател на Република България

Уважаеми г-н Президент, народни представители в 43-то Народно събрание, уважаеми г-н Министър-председател,

Ние, българи, живеещи в чужбина, научихме с огромна изненада и разочарование за решението на Народното събрание да одобри на второ четене поправки в Изборния кодекс, които:

не допускат създаването на дълго обещавания и приетия с широки граждански консултации от Парламентарната комисия по правни въпроси МИР „Чужбина“
    отменят досега съществувалата възможност за образуване на избирателни секции извън територията на дипломатическите и консулски представителства на Република България (чл. 14 от Изборния кодекс).
    предлагат - като заместител на отказаните ни физически секции на удобни за диаспората места - ускорен старт на „експериментално“ електронно гласуване за Президентски избори 2016

Широка известност получи радио-изказване на министър-председателя Бойко Борисов от 2011 г., в което той се зарича да върне емигриралите българи в България. Днес е изключително трудно да приемем това намерение за сериозно, след като чрез горните промени в ИК управляващото мнозинство на практика отне достъпа на живеещите в чужбина българи до смислено участие в българския обществен живот.

Особено огорчение предизвиква решението на НС да върне времето назад и да отмени възможността за гласуване извън дипломатически представителства. Това решение необяснимо зачерква дългогодишните усилия по самоорганизация на българските общности по света, които с усилен доброволен труд и граждански ентусиазъм изградиха мрежа от изборни секции, отговарящи адекватно на нуждите на българската диаспора по места. Редица медийни репортажи за непреодолими опашки през годините добре документират факта, че ограничените откъм местонахождение, пространство и персонал български консулства и посолства не са в състояние да посрещнат тези нужди.

Около 80 000 българи в чужбина няма да могат да гласуват, ако настоящият закон остане в сила – т.е. 42 % от българите, упражнили правото си на глас зад граница на миналите избори, ще бъдат възпрепятствани да го сторят някога отново. Това е значим отлив за избирателната активност в България – за сравнение, разликата в резултатите между партиите БСП и ДПС бе 18 000 души.

Българите в чужбина бяха активни участници с позиция на референдума за въвеждане на електронно гласуване. Те застават зад каузата електронно гласуване, когато е навременно въведено след необходимата подготовка. Затова не приемаме за удачно решението прибързано да се правят опити за въвеждането му през тази година– не е сериозно да се вярва, че една набързо изготвена и неизпробвана електронна система би могла да замени гарантираното право на глас по места. Форсираното въвеждане на електронно гласуване без предварителни експериментални тестове крие сериозни рискове. Ние ясно съзнаваме, че е необходима експертна подготовка на подходяща платформа и време за нейното изчерпателно тестване.

Изказването на Цветан Цветанов, бегло чертаещо възможност за „експериментално електронно гласуване“ за президентските избори, не може да успокои надигналото се сред диаспората безпокойство относно недалновидните промени в ИК. Защото гражданските ни права не могат да бъдат третирани като експеримент и е шокиращо да чуваме подобни думи от държавник.

В заключение, ние смятаме, че горните промени в Избирателния кодекс противоречат не само на здравия разум, но и на природата на демократичното управление, което се стреми да насърчи с всички средства гражданското участие, а не да го превръща в неизпълним дълг. Затова призоваваме Президента на Република България да върне за ново обсъждане текстовете, свързани с чл. 11-17 от Изборния кодекс, а народните представители в 43-то Народно събрание да отменят ограниченията за отваряне на избирателни секции в чужбина, да изпълнят поетия ангажимент към избирателите си зад граница. Обръщаме се и към г-н Бойко Борисов да спази поетите обещания към българските граждани зад граница и да съдейства за приемане на препоръките на Парламентарната комисия по правни въпроси за учредяване на МИР „Чужбина“ и въвеждане на електронното гласуване след задължителните и внимателно проведени тестове и експериментални пускове през 2019 г.

#ИскамДаГласувам

#стигатрИКове
    За да подкрепите петицията, кликнете тук.

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

8. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! никанор liked this post
    Recommend никанор recommended this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Гласуването - задължително, а в чужбина - само в консулствата

...в петицията написах...
    "Повечето активини Българи са в странство,престъпление е те да бъдат лишени от право на глас "...
    Perfect stranger

10. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

2 млрд евро свежи пари влизат в бг от българите в чужбина, а тия тъпанари се гъбаркат

12. ХАРЕСВАМ! никанор, Мила liked this post
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

...даже не е гъбаркане ...много по сериозно е ...вземете се за ръце, да се вземем всички ...
    Perfect stranger

Старо куче
    Post Thanks / Like

Някакъв прещраква каналите, опитвайки се да следи всички парламентарни новини. Жена му, обидено:
    - Ама за теб сякаш парламентът е по-важен от жена ти – само за него мислиш!
    - Ти се благодари, че за теб не мисля това, което мисля за него!

15. ХАРЕСВАМ! Мила, rumi_066 liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Добре де аз живея на 600км. от Лондон, просто не виждам шанс да отида да гласувам и какво трябва да плащам глоби

Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Ако имах власт бих забранил със закон всеки , който е извън държавата без значение дали за кратко или постоянно пребивава в чужбина да гласува .Никога не съм го разбирал това лицемерие -хора живуркащи си в чужбина да ми определят съдбата аз как ще живея в България . Стигат ми политолозите в Чалгария дето я разбират политиката и заради тяхната глупост 26 години едни и същи малоумници си менкат местата.

18. ХАРЕСВАМ! musi, rumi_066 liked this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    2 млрд евро свежи пари влизат в бг от българите в чужбина, а тия тъпанари се гъбаркат
    От мен не са видели едно пени досега, явно щото нямам заеми за изплащане , като 99% от скъсаняците , дето отиват в Англия.

Старо куче Аватара на Danny 69
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Happy idiot Виж мнението
    Стигат ми политолозите в Чалгария дето я разбират политиката и заради тяхната глупост 26 години едни и същи малоумници си менкат местата.
    Защо да е тяхна глупост?
    Using Tapatalk

21. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Добре де аз живея на 600км. от Лондон, просто не виждам шанс да отида да гласувам и какво трябва да плащам глоби
    не брат, отписват те от българия

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Ако имах власт бих забранил със закон всеки , който е извън държавата без значение дали за кратко или постоянно пребивава в чужбина да гласува .
    В пост 14 на темата изказах подобно мнение, не чак толкова крайно, но тая идея няма голяма подкрепа както виждаш. Повечето страдат, че им било далече... Е, не страдат много искрено, но като популизъм важи...
    Винаги когато съм имал възможност в БГ и тук, съм гласувал, но смятам, че само постоянно живеещите в БГ трябва да гласуват. Оставете конституция, права, задължения- дайте логически доводи, не теоретични или журналистически.
    Мнозина смятат, че задължителното гласуване не е демократично Няма значение, идеята беше да се повиши активността, но пак няма да се получи, щом няма санкции. Можеше да се опита да не е задължително, но да има примерно 10% намаляване на данъците на гласуващите- хем не е задължително, хем има стимул...

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    В пост 14 на темата изказах подобно мнение, не чак толкова крайно, но тая идея няма голяма подкрепа както виждаш. Повечето страдат, че им било далече... Е, не страдат много искрено, но като популизъм важи...
    Винаги когато съм имал възможност в БГ и тук, съм гласувал, но смятам, че само постоянно живеещите в БГ трябва да гласуват. Оставете конституция, права, задължения- дайте логически доводи, не теоретични или журналистически.
    Мнозина смятат, че задължителното гласуване не е демократично Няма значение, идеята беше да се повиши активността, но пак няма да се получи, щом няма санкции. Можеше да се опита да не е задължително, но да има примерно 10% намаляване на данъците на гласуващите- хем не е задължително, хем има стимул...
    нали видя бибито като беше в лондон какво се случи? бяха му зададени такива въпроси каквито никой в бг не смее да зададе. всички медии му лижат задника изключая 1-2 може би. с такова промиване на мозъци как очакваш в бг да вемат адекватно решение за кой да гласуват? и още един довод най големия инвеститор в бг са българите зад граница. обикновенно се ухажват инвеститорите а в случая какво стана? един такъв айде да не продължавам
    Последно редактирано от deijei : 24-04-2016 на 23:04

25. ХАРЕСВАМ! Stanley9 liked this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

На бибито една млада келешка му зададе с истеричен гласец куп тъпи стандартни въпроси и се изложи сама повече отколкото него. Ънфренднах я във фейса, че ме досрамя. То човек, ако иска да се бори с катилите хубаво е самия той да не е катил...

27. ХАРЕСВАМ! Danny 69 liked this post
    Post Thanks / Like

Ако имах власт бих забранил със закон всеки , който е извън държавата без значение дали за кратко или постоянно пребивава в чужбина да гласува .Никога не съм го разбирал това лицемерие -хора живуркащи си в чужбина да ми определят съдбата аз как ще живея в България . Стигат ми политолозите в Чалгария дето я разбират политиката и заради тяхната глупост 26 години едни и същи малоумници си менкат местата.
    Добре, че Бог рога не дава на бодлива крава, както е казал народът. Някакси не ти идва наум за студентите, които учат тук, но имат намерение да се връщат и да работят в България. Мисля, че имат всички основания да гласуват.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

От мен не са видели едно пени досега, явно щото нямам заеми за изплащане , като 99% от скъсаняците , дето отиват в Англия.
    Ти верно си ... Ако и да нямаш заеми - близки роднини нямаш ли у БГ-то?
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    нали видя бибито като беше в лондон какво се случи? бяха му зададени такива въпроси каквито никой в бг не смее да зададе. всички медии му лижат задника изключая 1-2 може би. с такова промиване на мозъци как очакваш в бг да вемат адекватно решение за кой да гласуват?
    Не е проблема само в проливането - избира се, когато има избор (реален). Нали ги виждате в момента всички политици - хвани единия, едри другия.
    Не бих се съгласил, обаче, с тезата на Тиквата за мат'риала - от един и същ материал (глина), един прави грънци и пластики, а друг - кал. Просто в момента в БГ се прави само кал.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

31. ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Добре, че Бог рога не дава на бодлива крава, както е казал народът. Някакси не ти идва наум за студентите, които учат тук, но имат намерение да се връщат и да работят в България. Мисля, че имат всички основания да гласуват.
    Добре,ще му смекча мнението-живеещ и работещ *повече от 3 *години в друга страна да няма право на глас.
    Тук да си смените една шофьорска книжка има изисквания за престой в страната,а ние за толкова сериозно нещо-кой да управлява страната сме готови да гласуваме с лека ръка.Познавате ли хората за които ще гласувате,следите ли всички промени,които се предлагат и се гласуват.
    Аз не мисля,че имам морално право на глас-тук съм от 12 години,не следя подробно новини,не познавам политиците(не,че те са се променили/сменили много за 25 години).За да гласувам трябва да питам мои близки и приятели-за кой,какво мислят те,а това е абсолютно погрешно.
    Аз няма да гласувам с моето мнение,а нечие друго.
    Беше *направена тази промяна в закона-да наберат повече гласове/овце/ в Турция(ДПС)
    Не,аз не съм съгласна.
    Все едно ти имаш дом,но твоите близки и приятели да ти казват какво да правиш в него,но те не живеят с теб(не е идеален пример ,но..)
    Аз няма да гласувам.Не защото съм безотговорна,а защото не познавам политиците техните предложения/обещания.Защото живея тук и това,което става в момента тук ме засяга и ме интересува повече от това,което става в България.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

33. БЛАГОДАРЯ rumi_066 thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! rumi_066 liked this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Ти верно си ... Ако и да нямаш заеми - близки роднини нямаш ли у БГ-то?
    Ми не съм семеен , на кой да пращам пари , на селския поп ли? Жените харесват гъзари със скъпи коли и апартаменти , нищо , че са с по 3 кредита на мързеливите си задници , докато има мангизи и бг жената е най- любвеобвилната съпруга, като се обърне палачинката , се онита да търси нов чичико паричко.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Добре,ще му смекча мнението-живеещ и работещ *повече от 3 *години в друга страна да няма право на глас.
    Тук да си смените една шофьорска книжка има изисквания за престой в страната,а ние за толкова сериозно нещо-кой да управлява страната сме готови да гласуваме с лека ръка.Познавате ли хората за които ще гласувате,следите ли всички промени,които се предлагат и се гласуват.
    Аз не мисля,че имам морално право на глас-тук съм от 12 години,не следя подробно новини,не познавам политиците(не,че те са се променили/сменили много за 25 години).За да гласувам трябва да питам мои близки и приятели-за кой,какво мислят те,а това е абсолютно погрешно.
    Аз няма да гласувам с моето мнение,а нечие друго.
    Беше *направена тази промяна в закона-да наберат повече гласове/овце/ в Турция(ДПС)
    Не,аз не съм съгласна.
    Все едно ти имаш дом,но твоите близки и приятели да ти казват какво да правиш в него,но те не живеят с теб(не е идеален пример ,но..)
    Аз няма да гласувам.Не защото съм безотговорна,а защото не познавам политиците техните предложения/обещания.Защото живея тук и това,което става в момента тук ме засяга и ме интересува повече от това,което става в България.
    Аз не гласувам много отдавна, по същите причини, като теб. Но познавам хора, които живеят тук от доста години, понякога над 10 и се хранят с българска храна, гледат само българска телевизия и познават всички политици, живеят с проблемите на страната и ги коментират непрекъснато. При първа възможност си отиват в България, прекарват си всичките отпуски там и планират да се приберат, когато насъберат достатъчно пари за каквото там събират. Мисля, че на такива хора не би трябвало да им се отнема правото да гласуват. Освен това, те го имат по конституция, а когато държавата направи гласуването практически невъзможно, погазва конституцията. И друго - много те уважавам теб, както знаеш, но когато някой каже "искам на едни хора да им се отнемат правата да правят това или онова" - ми намирисва сериозно на един друг строй. No offence intended, просто лично мнение. Аз не се чувствам ощетена лично от тази промяна, но пък и не мисля, че всички трябва да са като мен, смятам, че всеки трябва да може да упражнява конституционните си права, както намери за добре.

Гугъл търсачка на форума

36. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! deijei liked this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Мила, какво да добавя?
    Освен да се съглася и тихичко да си мрънкам, че си ме изпреварила ...

38. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

"Under law, UK citizens who have lived abroad for more than 15 years cannot vote."
    Трябва да има и за българи същото,но ми се струват мното годините

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 11
    Последно мнение: 15-10-2014, 22:48
  2. Трябва да улесним гласуването на българите в чужбина
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-07-2009, 11:28
  3. Българите в чужбина ще гласуват само за партии
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 18-06-2009, 20:44
  4. Само 3.8% от българите искат да работят в чужбина