Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 45 от общо 45
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Може ли малко помощ по фактурите.

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    ... не че съм виждал профит над 300 да знам де ...
    Неможеш да видиш, защото хората с печалби над 300 хилки изполват адвокати вместо счетоводители

Напреднал
    Post Thanks / Like

300K за Англия е малка печалба, адвокатите не разбират от счетоводство и данъци, така че и 1 million да е печалбата пак си трябва счетоводител☺

3. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Lucky Girl Виж мнението
    300K за Англия е малка печалба, адвокатите не разбират от счетоводство и данъци, така че и 1 million да е печалбата пак си трябва счетоводител☺
    Даже е добре да е експерт-счетоводител.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Lucky Girl Виж мнението
    мислиш ли?
    а, уат абаут Mossack Fonseca law firm?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Даже е добре да е експерт-счетоводител.
    chartered accountant, ти трябва дори ако си селф емплойед с оборот 10'000 паунда.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Да, счетоводните програми са супер помощ. Английското счетоводство, поне за малко предприятие е супер лесно. Аз ползвам за фирмите си FreeAgent - вкарва си автоматично транзакциите от фирмените стейтмънти, подавам си декларации за VAT, RTI, SA директно от там. Със счетоводителя се чуваме само веднъж годишно при приключване.

8. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    ... Със счетоводителя се чуваме само веднъж годишно при приключване.
    Миалиш ли?
    Аз невярвам да не ти проверява ват ретърна всеки 3 месеца. Иначе не го търси да ти се подпише на такс ретърна, без да е следил тези неща.

10. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Мойте со големи мързелковци. Ей го софта-а - много е ийзи, между другото който не знае и по изисквания на данъчните имаш софт. Та всичко там си седи. Дори ник-таблиците се оказа, че се дават от данъчните на счетитата всяка година, да не би да вземат да си напрегнат нещо мозъците да мислят. Това щото имах нужда да ми обяснят едни никове дето плащам. Просто ми форуърднаха таблицата от Ейчемарси-то и после иди им кажи "копче".

Ей го софта: http://www.freeagent.com/accountants/ доста е идиът прууф и френдли Аз проблеми нямам с него.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от boraka Виж мнението
    Мислиш ли?
    Аз не вярвам да не ти проверява ват ретърна всеки 3 месеца. Иначе не го търси да ти се подпише на такс ретърна, без да е следил тези неща.
    Дали ??? А това как ти звучи ?
    Our work will not be an audit of the financial statements in accordance with International Standards of Auditing (UK and Ireland). So we will not be able to provide any assurance that the accounting records or the financial statements are free from material misstatement, whether caused by fraud, other irregularities or error not to identify weaknesses in internal controls.
    Since we will not carry out an audit, not confirm in any way the accuracy or reasonableness of the accounting records, we cannot provide any assurance whether the financial statements that we prepare from those records will present a true and fair view.
    Извадка от договор за счетоводни услуги.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ми това ми звучи така, че някакси нямаш фирма/фирми и неработиш реално с тази програма.
    Ако прочетеш упътването/реклманите текстове, това нете прави потребител, нали!?
    Виж, за кацко знам, че реално работи с програмата и контактува със счетоводителката прекалено често, повече от колкото на нея й се иска.
    Така, че слушай той какво ти казва и не се прави на многознайко.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ми това ми звучи така, че някакси нямаш фирма/фирми и неработиш реално с тази програма.
    Ако прочетеш упътването/реклманите текстове, това нете прави потребител, нали!?
    Виж, за кацко знам, че реално работи с програмата и контактува със счетоводителката прекалено често, повече от колкото на нея й се иска.
    Така, че слушай той какво ти казва и не се прави на многознайко.
    Едно си баба знае, една си бае. Попитах те само, дали "ти проверява ват ретърна всеки 3 месеца" при положение, че счетоводител ти казва (в писмен вид) - "Нашата работа няма да е одит на финансовите отчети ..."

Напреднал
    Post Thanks / Like

да бабо, одита и ват-а нямат нищо общо. виж как сам оказваш че нямаш фирма/фирми ;-)

Старо куче
    Post Thanks / Like

Абе той FreeAgent-a ако можеше и СТ600 да подава, отдавна да съм уволнил счетоводителя.

Макар, че без счетоводител не става. Веднъж теглих един заем и като казах на банката, че сам съм си счетоводител просто ми се изсмяха. От тогава си имам.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Motovilkov Виж мнението
    ...Веднъж теглих един заем и като казах на банката, че сам съм си счетоводител просто ми се изсмяха. От тогава си имам.
    Сладурко, ти май незнаеш, че HMRC също искат да си имаш счетоводител.

Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Сладурко, ти май незнаеш, че HMRC също искат да си имаш счетоводител.
    Не е вярно. HMRC искат неймд пърсън да ти представлява фирмата/акаунта. Този неймд пърсън може да си ти, точно както можеш да си си мажоритарен собственик, директор и секретар на компанията - както познавам няколко такива на собствените си фирми. Единият хем сестра му е счетоводител, ама нещо му е омръзнало да се занимава и ще си наема. Стига наистина да знаеш какво правиш няма пречка да си водиш сам счетоводството. Аз лично за да спестя малко пари не бих рискувал да си го правя сам, въпреки, че не падам от небето.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Katsko Виж мнението
    Не е вярно. HMRC искат неймд пърсън да ти представлява фирмата/акаунта. Този неймд пърсън може да си ти, точно както можеш да си си мажоритарен собственик, директор и секретар на компанията - както познавам няколко такива на собствените си фирми. Единият хем сестра му е счетоводител, ама нещо му е омръзнало да се занимава и ще си наема. Стига наистина да знаеш какво правиш няма пречка да си водиш сам счетоводството. Аз лично за да спестя малко пари не бих рискувал да си го правя сам, въпреки, че не падам от небето.
    Напълно е вярно, Кацко. Това е държавата на свободата и демокрацията и те не те задължават да имаш представител, НО на практика се получава едно друго. А то е, че всеки трябва да им агент.
    Защото:
    - Ако имаш агент, ТЕ са сигурни, че пейпърурка се води коректно по някакви норми.
    - Ако нямаш агент, вероятноста за грешка/измама е много голяма и ТЕ трябва да се ангажират да те проверяват, което на тях не им е интересно и доста костли разход.

За това хората са измсилили една форма 64-8, която ГОРЕЩО ти преоръчват да поълниш.
    За това на практика се получава, че сами си водят счетоводството само най-големите дзифтари или абсолутни кретени. Съответно след това си плащат гяволията, ама те няма да ти кажат колко са ги отръскали, защото са "перфектни" в очите на ближните.
    А останалите дето го казват, просто нямат бизнес/работа и какво да осчетоводяват. Те просто се включват в разговора.

20. БЛАГОДАРЯ Katsko thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря

22. ХАРЕСВАМ! Katsko liked this post
    Gone Аватара на Katsko
    Post Thanks / Like

Напълно е вярно, Кацко. Това е държавата на свободата и демокрацията и те не те задължават да имаш представител, НО на практика се получава едно друго. А то е, че всеки трябва да им агент.
    Защото:
    - Ако имаш агент, ТЕ са сигурни, че пейпърурка се води коректно по някакви норми.
    - Ако нямаш агент, вероятноста за грешка/измама е много голяма и ТЕ трябва да се ангажират да те проверяват, което на тях не им е интересно и доста костли разход.

За това хората са измсилили една форма 64-8, която ГОРЕЩО ти преоръчват да поълниш.
    За това на практика се получава, че сами си водят счетоводството само най-големите дзифтари или абсолутни кретени. Съответно след това си плащат гяволията, ама те няма да ти кажат колко са ги отръскали, защото са "перфектни" в очите на ближните.
    А останалите дето го казват, просто нямат бизнес/работа и какво да осчетоводяват. Те просто се включват в разговора.
    Формата съм я попълвал като си избрах счетоводна къща. Без нея нямаше да имам счетоводител, очевидно А и е хубаво, когато някой друг носи отговорността, тъй като, ако те одитират и глобят можеш да си подведеш счетитата под отговорност, съответно и те са застраховани каот теб. Системата си е ок. Ставаше въпрос задължително ли е или не да имаш представител. И то не е. А хората, които аз познавам и сами си водят счетоводтството го правят от повече от 10 години и имат солиден опит, образование, не са имали проблеми с HMRC и са всичко друго но не и кретени. А че има кретени, сигурно има.

24. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
    Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Някой да е ползвал XERO?
    Пише хубави неща за него.
    think different

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KOCMOHABT Виж мнението
    Някой да е ползвал XERO?
    Пише хубави неща за него.
    30 долара/месец не е ли много скъпо ?
    аз мисля да предлагам подобен софтуер за 80 - 90 pounds/year

27. ХАРЕСВАМ! jhoro liked this post
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 34
    Последно мнение: 06-11-2013, 00:57
  2. Ако може малко помощ за жълта карта
    От petar_petrov във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 11
    Последно мнение: 24-07-2012, 23:18
  3. може ли малко помощ - как да извадя таск мениджъра
    От Beylian във форум Интернет и компютри
    Отговори: 2
    Последно мнение: 17-06-2010, 19:04
  4. Търся една песен, ако може малко помощ
    От riise_gb06 във форум Музика, концерти, партита
    Отговори: 4
    Последно мнение: 08-09-2008, 18:28
  5. Относно фактурите и Tax Return
    От mvbmmm във форум Self-Employed