Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 36
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Question Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Чудя се дали да не купя такава - привлича ме възможността да оставиш яденето да се готви и да се занимаваш с други неща, без да се притесняваш - дори през нощта или докато си на работа, да кажем. Някои казват, че са много полезни и че те готвят много неща в тях, твърди се, че били икономични откъм енергия. Други казват, че употребата им е ограничена и може да си купиш и след това да я бутнеш в някой шкаф да ти заема място и да не се ползва особено. Имате ли такъв уред, ползвате ли го и доволни ли сте от него?

Благодаря предварително за всички мнения.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене?

https://multicooker.com/uk/m/catalog/multicookers/ ние имаме първия модел тук и сме много доволни от него.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

3. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! RNOH liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    https://multicooker.com/uk/m/catalog/multicookers/ ние имаме първия модел тук и сме много доволни от него.
    Благодаря за това, всъщност май е още по-добрия вариант, гледам, че върши доста неща едновременно. Този модел може ли да приготвя на пара зеленчуци, днес ми се развали и steamer-а, може би трябва да купя такъв multi cooker, вместо два други уреда.

П.П. Колко зеленчуци може да се сготвят на пара във вашия уред?
    Последно редактирано от Мила : 15-11-2015 на 19:58

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене?

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Благодаря за това, всъщност май е още по-добрия вариант, гледам, че върши доста неща едновременно. Този модел може ли да приготвя на пара зеленчуци, днес ми се развали и steamer-а, може би трябва да купя такъв multi cooker, вместо два други уреда.

П.П. Колко зеленчуци може да се сготвят на пара във вашия уред?
    Да може да се готвят зеленчуци на пара, тенджерата е с диаметър 25 сантима някъде и дълбока 8 сантиметра , слагат се в нея зеленчуците идва със 100 рецепти може да се иползват много още, може да го използваш и за фритюрник тъй, че замества много неща, имахме един такъв на Филипс бяхме си го купили от БЪлгария, но се развали и Филипс Англия ни върнаха парите и си купихме този. Оставаш го готви си програма после си стои топло яденето докато дойде време за вечеря, не загаря, не иска бъркане не пръска... доста удобно е .

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

6. ХАРЕСВАМ! Мила, Charlotte liked this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене?

Днес си мислих да си взема тенджера под налягане, че с тия обикновени тенджери нищо не ми излиза кат хората. В България имам хубава тенджера, еми боба и лещата стават уникални. Определено ще ги разгледам тия и мога да си взема.

8. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене?

И ние си купхиме същият модел. Супите отнемат по 10-15 минути - после затваряш капака и си свободен.

10. ХАРЕСВАМ! lordm liked this post
    Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

А какви са минусите, ако намирате такива и как стои въпроса с почистването?

You'll Never Walk Alone!

12. ХАРЕСВАМ! Charlotte liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    А какви са минусите, ако намирате такива и как стои въпроса с почистването?

You'll Never Walk Alone!
    Почистването е много, много лесно... не съм виждал такава материал досега, , ако искаш самата тенджера може да е сложиш и в съдомиялна предполагам.
    Ами единствения недостатък, е че заема място , тоест трябва да имате свободно място къде да го държите, но не смятам, че е проблем.

14. ХАРЕСВАМ! Charlotte, Мила liked this post
    Старо куче
    Град
    Bulgaria
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Не виждам , какво толкова може да се сготви с тая кафеварка. Аз супи не ям , едва имам време да готвя основно ястие , а и то си изисква поне едно 2 часа + минимум и си е сериозна загуба на време . И при положение , че електричеството във Великобритания е доста по- скъпо от газта си е неизгодно отвсякъде.

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Почистването е много, много лесно... не съм виждал такава материал досега, , ако искаш самата тенджера може да е сложиш и в съдомиялна предполагам.
    Ами единствения недостатък, е че заема място , тоест трябва да имате свободно място къде да го държите, но не смятам, че е проблем.
    От колко време горе долу я имате и често ли я ползвате?

Питам понеже аз си взех преди година multi cooker на Morphy Richards, но с по-малък капацитет и по-евтина.

Плюсове: Не заема много място, също чистенето е супер лесно, с 8 функции - грил, пържене, готвене на пара, бавно готвене, варене и т.н. Много е удобна, всичко става много бързо и дори по-вкусно. Пести енергия.

Минуси: Незалепващото покритие замина за 1 година, но при честа ежедневна употреба. Също така количеството за готвене е до 2-3 човека. Няма да е подходяща за по-големи семейства. Няма програми за готвене.
    Последно редактирано от Charlotte : 17-11-2015 на 15:32
    Wild is the wind

17. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Мила, dimitriana liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Цитирай Първоначално написано от Charlotte Виж мнението

Питам понеже аз си взех преди година multi cooker на Morphy Richards, но с по-малък капацитет и по-евтина.

Плюсове: Не заема много място, също чистенето е супер лесно, с 8 функции - грил, пържене, готвене на пара, бавно готвене, варене и т.н. Много е удобна, всичко става много бързо и дори по-вкусно.

Минуси: Незалепващото покритие замина за 1 година, но при честа ежедневна употреба. Също така количеството за готвене е до 2-3 човека. Няма да е подходяща за по-големи семейства. Няма програми за готвене.
    И аз това се питах. Попрочетох няколко отзиви за slow cooker и там един потребител буквално съветваше хората да си вземат някой по-евтин модел за начало, за да проверят дали ще им влезе в употреба - иначе може да се окаже, че ще си имат още един скъп уред в някой шкаф или да им заема място.

Това с програмите аз не знам изобщо дали някога ще го ползвам - на микровълновата имам не знам колко десетки програми, нито веднъж дори не съм ги опитала, ползвам си я по основните предназначения - микровълни, грил и смесено понякога и това е. Сигурно и с тази ще стане пак така, така че програмите не са ми голям гърч. Гледах тази - някой знае ли какво точно е non-stick coating by DAIKIN - това хубаво ли е? щеше ми се да е керамика, ама май няма такъв гърч. От функциите ми харесва това: Keep warm and Reheat functions - upto 24hrs, но на мен май ми идва големичка. Казват, че полезният обем вътре е 3 до 3.50 литра, въпреки че е обявена като петлитрова.

Мисля си, че ако обаче се взима съд, който да замести доста тенджери и тигани, е добре да е от качествен материал. Гледам, според тази класация на безвредни и не дотам, май нито един от тези не се класира? Или да не се втеляваме чак толкова?

Гугъл търсачка на форума

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

... абе и аз се ослушвам в последно време за такова нещо ... ама се двоумя кое да е по напред , мултикукър или хлебопекарна. Че като гледам хлябовете в магазините / в България/ ... пълни с Е-та, подобрители, ензими и т.н. Уж ръжено-пшеничен хляб, пък то ръженото брашно - 8 %.
    Пък за мултикукъра съм поблазнен от лесната поддръжка , евентуално. Че е по лесна от колкото фурната, макар че фурната си е фурна. Ама като се ползва по рядко ще се почиства и по рядко. Аз съм парче готвач, ама предпочитам по лесни и мързеливи рецепти, по мъжки... и предпочитам домашната кухня ...
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Старо куче Аватара на dimitriana
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Незалепващото покритие замина за 1 година, но при честа ежедневна употреба.
    Понякога незалепващото покритие леко деградира заради миялната. Уж може да се мият в миялна,но на мен така ми видя сметката на покрития на 2 ляти чугунени съда, които готвят супер вкусно и докато се освестя, вече си беше отишло незалепващото.
    Така че с незалепващи покрития,най-добре на ръка да се мият.

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ... хлебопекарна. Че като гледам хлябовете в магазините / в България/ ... пълни с Е-та, подобрители, ензими и т.н. Уж ръжено-пшеничен хляб, пък то ръженото брашно - 8 %.
    Не ти препоръчвам хлебопекарна. Тя служи общо взето само за бъркане и втасване на тестото. Замесването на тесто отнема не повече от 5 минути,а втасването ако е естествено е доста по-полезно и вкусно. Моята я изхвърлих отдавна.

21. БЛАГОДАРЯ никанор, lordm thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! Charlotte liked this post
    Recommend Katsko recommended this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Това с програмите аз не знам изобщо дали някога ще го ползвам - на микровълновата имам не знам колко десетки програми, нито веднъж дори не съм ги опитала, ползвам си я по основните предназначения - микровълни, грил и смесено понякога и това е. Сигурно и с тази ще стане пак така, така че програмите не са ми голям гърч. Гледах тази - някой знае ли какво точно е non-stick coating by DAIKIN - това хубаво ли е? щеше ми се да е керамика, ама май няма такъв гърч.
    Почети малко и за действието на микровълновата, а и за покритието на керамиката (не случайно са споменали в класацията,че трябва да е дебело и да няма драскотини,защото е силно токсично). Аз лично одобрявам хубавите стоманени съдове (ползвам Цептер), както и чугуна, който е много тежък, но готви уникално. Стъкло имам също,но малко ме плаши,защото съм виждала как експлодират от нищото на милиони парченца.
    Хубавите "тенджери и тигани" сами готвят така или иначе, за това не ги разбирам тия електроуреди много.
    Последно редактирано от dimitriana : 17-11-2015 на 11:21

23. ХАРЕСВАМ! Charlotte liked this post
    Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

Morphy Richards 48615 Intellichef Multicooker 5 Litres 1.5 KW - White

Ето един от Амазон, с голямо намаление в момента. Дали е добър обаче?

You'll Never Walk Alone!

Старо куче Аватара на никанор
    Град
    на 8 км. от Бургас
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimitriana Виж мнението
    ...Не ти препоръчвам хлебопекарна. Тя служи общо взето само за бъркане и втасване на тестото. Замесването на тесто отнема не повече от 5 минути,а втасването ако е естествено е доста по-полезно и вкусно. Моята я изхвърлих отдавна.
    ...Благодаря за мнението, сигурно си права, ама месенето на тесто за хляб е едно от нещата дето никога не съм правил и сигурно няма да тръгна да го правя от сега нататък... Щом може да меси , значи може да ми свърши работа ?
    Perfect stranger

"Не спори с глупака , хората може да не разберат разликата "

Град
    Post Thanks / Like

Имаме я от скоро..
    Ползваме я 2-3 пъти в седмицата.

Плюсове: Не заема много място, също чистенето е супер лесно, с 8 функции - грил, пържене, готвене на пара, бавно готвене, варене и т.н. Много е удобна, всичко става много бързо и дори по-вкусно.

27. ХАРЕСВАМ! Charlotte, Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Почети малко и за действието на микровълновата, а и за покритието на керамиката (не случайно са споменали в класацията,че трябва да е дебело и да няма драскотини,защото е силно токсично). Аз лично одобрявам хубавите стоманени съдове (ползвам Цептер), както и чугуна, който е много тежък, но готви уникално. Стъкло имам също,но малко ме плаши,защото съм виждала как експлодират от нищото на милиони парченца.
    Хубавите "тенджери и тигани" сами готвят така или иначе, за това не ги разбирам тия електроуреди много.
    Хубавото на това е че не загрява само от долу, а от всички страни и от горе, като вариш примерно няма опастност да ти загори манджата .
    Не може да изкипи, парата излиза от едно място и примерно много по лесно се всмуква от екстрактора.
    Плюса е пускаш го в 12 часа излизаш прибираш се в 6 то се е сготвило и е топло...

29. ХАРЕСВАМ! Charlotte, dimitriana, Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Ние имахме този, но се развали след 4-5 седмици https://www.alza.co.uk/philips-hd303...Ch5RoCMIbw_wcB

31. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cyberfan Виж мнението
    Morphy Richards 48615 Intellichef Multicooker 5 Litres 1.5 KW - White

Ето един от Амазон, с голямо намаление в момента. Дали е добър обаче?

You'll Never Walk Alone!
    Виж ми мнението по-горе. Отнася се за този модел.
    Wild is the wind

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Понякога незалепващото покритие леко деградира заради миялната. Уж може да се мият в миялна,но на мен така ми видя сметката на покрития на 2 ляти чугунени съда, които готвят супер вкусно и докато се освестя, вече си беше отишло незалепващото.
    Така че с незалепващи покрития,най-добре на ръка да се мият.
    Мила съм я само на ръка, с мека гъба. Иначе имам тигани на Тефлон, покритието им не е мръднало. Въпреки, че и те имаха една серия тигани, на които покритието замина за 1 месец, като се оплаках, ми изпратиха нови.
    Wild is the wind

34. ХАРЕСВАМ! dimitriana, Мила liked this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Цитирай Първоначално написано от никанор Виж мнението
    ...Благодаря за мнението, сигурно си права, ама месенето на тесто за хляб е едно от нещата дето никога не съм правил и сигурно няма да тръгна да го правя от сега нататък... Щом може да меси , значи може да ми свърши работа ?
    Ами върши,не казвам,че не върши. Просто целия тоя уред само за да си забъркаш брашно, вода и мая...
    А и на ръка усещам колко точно меко тесто ми трябва (това е много важно ако използваш различни видове брашна), в машината трябва да мериш по рецептите и пак не винаги се цели точната консистенция. А и печенето в хлебопекарна, според мен, изсушава хляба. Много вкусен става и с коричка...но до 20-30 мин, след това все едно си го купил от магазина. Истинския домашен хляб има съвсем друг вкус,да не говорим самото месене колко е терапевтично.

Хубавото на това е че не загрява само от долу, а от всички страни и от горе, като вариш примерно няма опастност да ти загори манджата .
    Не може да изкипи, парата излиза от едно място и примерно много по лесно се всмуква от екстрактора.
    Плюса е пускаш го в 12 часа излизаш прибираш се в 6 то се е сготвило и е топло...
    Разбирам,не отричам че уредът е полезен. Имам приятелка,която е вманиачена по куукъра, румбата и скубата си. По цял ден си ги пуска и със сълзи на очите им се радва как сами готвят и чистят...
    Аз обаче разбирам готвенето като творчески процес. Иначе предпочитам суровите храни. Една салата отнема 5-10 мин да се направи.
    Последно редактирано от dimitriana : 17-11-2015 на 15:02

36. БЛАГОДАРЯ никанор thanked for this post
    Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Вчера бях в теско и ги видях, има от 10паунда до 200 паунда ,половин час умувах и реших да влезна в youtube и да си пусна някое рекламно клипче да видя кво ще кажат. Отказах се поради две причини, нямам тия нерви и време да чакам едно ядене да се готви с часове, ако ще и най вкусното да е. Второ струва ми се, че това хаби доста ток и не мога да си представя да го оставя това включено и да ме няма вкъщи. Май ще си остане тенджера под налягане, всичко става много бързо и вкусно

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Вчера бях в теско и ги видях, има от 10паунда до 200 паунда ,половин час умувах и реших да влезна в youtube и да си пусна някое рекламно клипче да видя кво ще кажат. Отказах се поради две причини, нямам тия нерви и време да чакам едно ядене да се готви с часове, ако ще и най вкусното да е. Второ струва ми се, че това хаби доста ток и не мога да си представя да го оставя това включено и да ме няма вкъщи. Май ще си остане тенджера под налягане, всичко става много бързо и вкусно
    Ти за кой уред, в който се готви с часове говориш? С multi-cooker се готви много бързо също, спестява енергия и е удобно за приготвяне на малки количества.
    Wild is the wind

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Отзиви за slow cooker / тенджера за бавно готвене или multi cooker?

Ти за кой уред, в който се готви с часове говориш? С multi-cooker се готви много бързо също, спестява енергия и е удобно за приготвяне на малки количества.
    Някои мултикукери имат опцията за бавно готвене също.

40. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кокосово масло за готвене
    От lordm във форум Кулинарен кът
    Отговори: 4
    Последно мнение: 21-10-2015, 15:03
  2. Halogen Oven Cooker
    От Foxy във форум Кулинарен кът
    Отговори: 2
    Последно мнение: 17-10-2010, 17:06
  3. UK sees slow down in workers from eastern Europe
    От DARK WARRIOR във форум Общ форум
    Отговори: 2