Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 40 от общо 40
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Натурализация като съпруг/ или като гражданин на ЕЕА?

В момента не мисля,че някой ще знае. PR няма да важи след като излязат от ЕС, Settled е ILR по европейски правила.
    За последните 5 месеца смениха документите за натурализация 2 или 3 пъти. След 5 години нищо няма да е както в момента. Ще го мислиш тогава.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Натурализация като съпруг/ или като гражданин на ЕЕА?

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    Благодаря за отговора! От последният пост- тези пет години как ще искат да ги докажем? С пр или settled status ще е достатъчен? Ако се докажат 5 години и брак д натурализиран бритиш, пак ли ще се чака една година от придобиването на пр статус???

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ако си вземе сетълд статут и не е женена за бритиш се чака 1 година
    Последно редактирано от lordm : 23-03-2019 на 11:41
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

Това ще е супер важна част от казуса. Можеш ли да ми цитираш къде точно се казва това, защото аз не можах да намеря подобен текст? Благодаря
    По повод на горният пост, 5 години са навършени януари 2019, идеята е да не се чака още една преди да се кандидатства за натурализация. И отново благодаря.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Това ще е супер важна част от казуса. Можеш ли да ми цитираш къде точно се казва това, защото аз не можах да намеря подобен текст? Благодаря
    По повод на горният пост, 5 години са навършени януари 2019, идеята е да не се чака още една преди да се кандидатства за натурализация. И отново благодаря.

Ще трябва да чакаш.....щом навършваш сега 5 г, значи нямаш още ПР.....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Темата е доста стара, но не можах да намеря по-нова с разяснения, които ме касаят.
    Случаят: партньор в очакване на одобрение на апликацията за британски гражданин.
    Планът: след като партньорът получи британско гражданство, сключване на брак и кандидатстване на база 3 години присъстваме в ЮК, settled статус, юк тест, английски тест.
    Въпросът: има ли изискване от колко време е сключен бракът?

Понеже аз също се интересувам от темата, в момента чета гайдънса. Ето какво пише в Section 2: Residence requirements:
    2.1 Enter the day you first arrived with a view to staying in the UK on a long-term
    basis, and the airport or seaport through which you then entered. If this is less than 5
    years before the date on which we receive the application, or less than 3 years
    before this date if you are married to or the civil partner of a British citizen, you might
    not meet the residence requirement (see page 6 of the Booklet AN) and your
    application may be unsuccessful.
    2.2 Fill in this table showing the periods you have been away from the UK during
    the last 5 years (3 years if you are married to or in a civil partnership with a British
    citizen). Insert the number of days you were away from the UK in the last column
    ignoring the day you left and the day you arrived back in the UK. If there is not
    enough room for all your absences, then continue on page 22. Add up the total and
    write it in the space indicated.
    You must also check that you were physically present in the UK 5 years (3 years if
    you are married to or in civil partnership with a British citizen) before the date that the
    application will be received by the Home Office or other receiving authority (see
    “Where to send your application form” in this guide). If you do not meet this
    requirement your application is unlikely to be successful, unless you were in the UK
    armed forces at that time...

Това е от:
    Naturalisation as a British citizen - a guide for applicants (guide AN). Last updated 19 December 2018

Ето оттук можеш да свалиш гайдънса ( pdf):
    https://www.gov.uk/government/public...itizen-form-an

Ами, дано не те подвеждам, но не пише за изискване относно това отколко време сте женени. Изискването е само за продължителнoстта на твоето пребиваване в UK (поне 3 години).
    Дано и други по-вещи да се изкажат по това.

Заб: Но изискването за 12 месеца пребиваване след ПР си остава, което в бъдеще ще е settled status, и ПР картата няма да е валидна.
    Последно редактирано от pesheto : 20-02-2019 на 20:55

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Натурализация като съпруг/ или като гражданин на ЕЕА?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ако си вземе сетълд статут и е не е женена за бритиш се чака 1 година
    Ok, доста съм объркан от някои от отговорите тук от по опитните форум мембъри. Изчел съм целия гайдънс за АН формата, два пъти. Или съм тъп или не съм разбрал, или нещо не е както трябва.

Ето моя казус накратко. Трябва ли да чакам 12 месеца от взимането на Сетълд Статус за да аплайвам за Бритиш Ситизеншип ако съм женен за УК ситизен (натурализирана от скоро) + имам Сетълд Статус и съм живял в УК от 2009та. Ето и датите за улеснение.

1. Аз имам Сетълд Статус от 25 Януари 2019 - аплайвах с бета апликацията , имам емайл потвърждение
    2. Живея в УК от Юли 2009 - тоест почти 10 години вече, но така и не аплайвах за ПР (ИЛР или както се водеше преди Сетълд Статуса)
    3. Женен съм от 2002-ра за Българка.
    4. Тя взима Бритиш Ситизеншип (натурализация) на 16ти Януари 2019та. Живеем в УК от 2009та.
    5. Не съм излизал от УК за повече от 270 дни, или 90 в последните 12 месеца.
    6. Имам Graduate Degree ot USA, taught in English (ще бъде приравнено от НАРИК скоро)
    7. Имам взет Лайф ин Дъ УК Тест вече (от Февруари 2019)

Eligibility and fees (ако аплайваш като Перманент Резидент) - следвашите 3 реда важат ли за Сетълд Статус? Според мен вечет Сетълд Статус = ИЛР = Перманент Резидент? Да или НЕ?

If you or a family member are from the EU, EEA or Switzerland, you usually get ‘permanent residence’ status automatically after living in the UK for 5 years.

You need a permanent residence document that proves your status before you can apply for British citizenship.

You’ll usually need to have had permanent residence status for 12 months before you can apply for citizenship. You will NOT need to wait 12 months to apply if you’re married to or in a civil partnership with a British citizen.

--Според мен НЕ трябва да чакам 12 месеца да подавам документи за Ситизеншип? Прав или съм или не? Ако не съм прав - защо? Просто не мога да си го обесня защо трябва да чакам 12 месеца от 01/2019 - датата на Сетълд Статус за да аплайвам за паспорт при положение че съм женен за Бритиш Ситизен и ЕЕА гражданин?

-- Не мога дали да кандидатствам под предлог ЖЕНЕН за УК Гражданин? Покривам им 3те години изискване, но мисля смятата Дата от получаване на Сетълд Статус като свободен от миграционни пречки.....

Много ще съм благодарен ако някой ми обесни защо ... не искам да прахосам 1330 паунда за да ми отговорят че трябва да чакам до Януари 2020 да аплйавам за паспорт....
    Последно редактирано от lordm : 23-03-2019 на 11:44

Старо куче
    Post Thanks / Like

Според мен няма кой да ти отговори тук на този въпрос. Обясненията на достатъчно компетентни членове е, че трябва да се чака една година, но и аз като теб не мисля, че това е вярно, по същата причина която ти изтъкваш по-горе, а именно гайдънс бешежките! Аз черпя информация от един друг в случая юк форум immigration board, но и там не мога да открия достоверен и достатъчно категоричен отговор! Някой ще трябва да се прежали и рискува 1300 паунда, за да утъпка пътеката пред останалите с брак с британец.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Натурализация като съпруг/ или като гражданин на ЕЕА?

Цитирай Първоначално написано от speed.dem0n Виж мнението
    Ok, доста съм объркан от някои от отговорите тук от по опитните форум мембъри. Изчел съм целия гайдънс за АН формата, два пъти. Или съм тъп или не съм разбрал, или нещо не е както трябва.

Ето моя казус накратко. Трябва ли да чакам 12 месеца от взимането на Сетълд Статус за да аплайвам за Бритиш Ситизеншип ако съм женен за УК ситизен (натурализирана от скоро) + имам Сетълд Статус и съм живял в УК от 2009та. Ето и датите за улеснение.

1. Аз имам Сетълд Статус от 25 Януари 2019 - аплайвах с бета апликацията , имам емайл потвърждение
    2. Живея в УК от Юли 2009 - тоест почти 10 години вече, но така и не аплайвах за ПР (ИЛР или както се водеше преди Сетълд Статуса)
    4. Тя взима Бритиш Ситизеншип (натурализация) на 16ти Януари 2019та. Живеем в УК от 2009та.
    6. Имам Graduate Degree ot USA, taught in English (ще бъде приравнено от НАРИК скоро)

Eligibility and fees (ако аплайваш като Перманент Резидент) - следвашите 3 реда важат ли за Сетълд Статус? Според мен вечет Сетълд Статус = ИЛР = Перманент Резидент? Да или НЕ?

If you or a family member are from the EU, EEA or Switzerland, you usually get ‘permanent residence’ status automatically after living in the UK for 5 years.

You need a permanent residence document that proves your status before you can apply for British citizenship.

You’ll usually need to have had permanent residence status for 12 months before you can apply for citizenship. You will NOT need to wait 12 months to apply if you’re married to or in a civil partnership with a British citizen.

--Според мен НЕ трябва да чакам 12 месеца да подавам документи за Ситизеншип? Прав или съм или не? Ако не съм прав - защо? Просто не мога да си го обесня защо трябва да чакам 12 месеца от 01/2019 - датата на Сетълд Статус за да аплайвам за паспорт при положение че съм женен за Бритиш Ситизен и ЕЕА гражданин?

-- Не мога дали да кандидатствам под предлог ЖЕНЕН за УК Гражданин? Покривам им 3те години изискване, но мисля смятата Дата от получаване на Сетълд Статус като свободен от миграционни пречки.....

Много ще съм благодарен ако някой ми обесни защо ... не искам да прахосам 1330 паунда за да ми отговорят че трябва да чакам до Януари 2020 да аплйавам за паспорт....
    Забрави този паспорт на този етап. Няма натурализация, няма паспорт.

Паспорта е само документ за пътуване .....първо трябва натурализация.....защо не го направи по лесния път. Трябваше да вземеш перманент резиденс.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Натурализация като съпруг/ или като гражданин на ЕЕА?

Цитирай Първоначално написано от speed.dem0n Виж мнението

Ако си женен за британски гражданин не се чака една година от момента в който вземеш сетълед статут.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

11. БЛАГОДАРЯ speed.dem0n thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Натурализация като съпруг/ или като гражданин на ЕЕА?

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ако си женен за британски гражданин не се чака една година от момента в който вземеш сетълед статут.
    В случая той е женен за българка, придобила британско гражданство и за нея то се явява като допълнително (тя има повече от едно гражданство). Възможно е това да е различно от понятието ,,british citizen".
    За съжаление, аз нямам отговор на този въпрос и само някой, който вече е минал по този път, би могъл да помогне.

13. ХАРЕСВАМ! sunid liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    .....защо не го направи по лесния път. Трябваше да вземеш перманент резиденс.
    Благодаря за отговора Зара, въпреки че ме обърква много. Какво имаш предвид под "по лесния път" ? Кой е той? Имам сетълд статус, каква е разликата с Перманент Резидънс, не е ли едно и също? То свършен факт - аз мислех че вече не издават перманент резидент карти след като има Сетълд Статус програмата?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Settled status заменя permanent residence от утре и пр няма да важи вече.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Settled status заменя permanent residence от утре и пр няма да важи вече.
    Още важи:
    ,,Your permanent residence document will not be valid after 31 December 2020. You can apply to the EU Settlement Scheme to continue living in the UK after that date."

https://www.gov.uk/permanent-residence-document-eu-eea

Дали няма да е по-добре, ако не подвеждаме хората?
    Последно редактирано от Иванка : 17-04-2019 на 22:24

Напреднал
    Post Thanks / Like

Ъпдейт по мойта апликация - в средата на Юни ХО ми удорби апликацията за натурализация и миналата седмица бях на Церемонията където си взех сертификата за гражданство. Искам да благодаря на вси4ки които отговориха на въпросите ми.
    При мен мина сравнително бързо процеса - пуснах документи на 05 Април тази година и на 12 Юни вече имах удобрение. Процеса беше доста стрейфоруърд и само се панирах напразно

18. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 13
    Последно мнение: 01-05-2013, 09:30
  2. Отговори: 4
    Последно мнение: 22-03-2013, 22:52
  3. какви права имам като партньор на английски гражданин?
    От rosepetal във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 11
    Последно мнение: 29-02-2012, 18:18
  4. Отговори: 1
    Последно мнение: 11-10-2010, 07:24
  5. въпрос за работа в uk като us гражданин
    От nasko1968 във форум Accession Worker Cards & Work Permits
    Отговори: 0
    Последно мнение: 02-12-2008, 03:54

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми