Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Въпрос относно издаването на български акт за раждане.

Здравейте,
    имам еидн въпрос относно издаването на български акт за раждане, на дете родено в УК. Имаме пълният акт за раждане от англия, който има и английски апостил, тъй като ни трябваше за издаването на временен паспорт. Сега ме интересува, този същият акт за раждане с апостила на гърба, само превод на български ли му трябва, или ще трябва и да го легализирам тук в България( доколко разбирам, апостилът от Англия има за цел точно това- да легализира и удостовери истинността на документа). Питам защото обикновен превод струва около 15лв, а превод и легализация са около 100лв, което си е доста голяма разлика. Благодаря предварително.

Старо куче Аватара на cyberfan
    Град
    Walton-on -Thames
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Въпрос относно издаването на български акт за раждане.

Ще трябва и легализация. Ние дадохме нашия за превод в Англия и после трябваше да се мине през посолството. Преводачката свърши и тази работа за нас, и ни излезе по-евтино от тия 100лв които искат в България.

You'll Never Walk Alone!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Лошо... Аз се надявах, че този апостил от англия ще свърши работа, и само ще трябва да се преведе

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Естествено че не трябва да го легализираш.
    Пробвай се да сложиш апостил на българското ти свидетелство за раждане в Англия. А? Ще ми е интересно да споделиш резултата.

Трябва да се даде на заклет преводач. Процедурата е по-скъпа от нормален превод, но като цяло е около 1/2 от цената на легализация.
    В някоя предишна тема бях писал точни цени. Ако те интересува - потърси.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от niki86 Виж мнението
    Здравейте,
    имам еидн въпрос относно издаването на български акт за раждане, на дете родено в УК. Имаме пълният акт за раждане от англия, който има и английски апостил, тъй като ни трябваше за издаването на временен паспорт. Сега ме интересува, този същият акт за раждане с апостила на гърба, само превод на български ли му трябва, или ще трябва и да го легализирам тук в България( доколко разбирам, апостилът от Англия има за цел точно това- да легализира и удостовери истинността на документа). Питам защото обикновен превод струва около 15лв, а превод и легализация са около 100лв, което си е доста голяма разлика. Благодаря предварително.
    Легализация на документ се прави в страната на издаването му, с което страната удостоверява пред други страни, че документът е законен. Не е възможно да се направи легализация на британски документ в България, а и не е необходимо.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Това е, което исках да чуя. Значи какво трябва да кажа в преводаческата агенция- че искам превод на акта за раждане плюс апостила на гърба на акта за раждане (без да споменавам нищо за легализация)?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Това е, което исках да чуя. Значи какво трябва да кажа в преводаческата агенция- че искам превод на акта за раждане плюс апостила на гърба на акта за раждане (без да споменавам нищо за легализация)?
    Въпросът ти не е ясен, затова няма ясни отговори - за какво ти трябва този документ? В зависимост от това, се обади в институцията в България, която ще приема документа, кажи какво имаш дотук и ги питай те какво искат, това ще е най-сигурния отговор - иначе тука само гадаем. Но със сигурност няма как да легализираш британски документ в българско министерство, де. Не вярвам и някоя агенция да ти каже друго.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

1. Прави се апостил на UK акта за раждане (по пощата се праща) = около 3 - 5 дена около 30 паунда. https://www.gov.uk/get-document-legalised
    2. Отива се в БГ посолството и се подава за временен паспорт. Без предварителен час. Нормалната поръчка отнема 5 работни дни 60 паунда.. Разберете се да ви го изпратят по пощата.
    ============
    3. В БГ - давате акта за раждане с апостила за превод и заверка от заклет преводач (НЕ е легализация!). На мен съвсем на скоро това ми струваше 50 лв. (или 60 експресно - 1 ден).
    4. С готовия превод отивате в районното ГРАО и подавате за БГ акт за раждане. 5 дена чакане и 10 лв. такса.
    5. С акта за раждане в МВР. Нормална поръчка е 10 лв. и отнема 15 дена (за експресна и бърза не знам).

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Injectopliaktor Виж мнението
    5. С акта за раждане в МВР. Нормална поръчка е 10 лв. и отнема 15 дена (за експресна и бърза не знам).
    Това за ЛК или паспорт?

Издаване на първа лична карта на лица от 14 до 16 г.
    Обикновена услуга до 30 дни /лв./ - Без такса
    Бърза услуга до 3 работни дни /лв./ - Без такса
    Експресна услуга до 8 раб. часа /лв./ - Без такса

Издаване на първи паспорт на лица до 14 г.
    Обикновена услуга до 30 дни /лв./ - 10
    Бърза услуга до 3 работни дни /лв./ - 20
    Експресна услуга до 8 раб. часа /лв./ - 50
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Децата не могат да имат ЛК! За паспорт.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

За издаване не български акт за раждане ми трябва. В понеделник ще питам в общината, ама те там са едни... че надали знаят повече от това, което имам аз като информация.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Injectopliaktor Виж мнението
    Децата не могат да имат ЛК! За паспорт.
    Ок, на 15 години какво е - дете или не? Ти къде видя да пише за възрастта на детето?
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

За издаване не български акт за раждане ми трябва. В понеделник ще питам в общината, ама те там са едни... че надали знаят повече от това, което имам аз като информация.
    Там, където ще ти издават акта за раждане, знаят какви искат да са документите, които биха приели, разбира се... нали те ще ги приемат. Успех!

П.П. Моля да не се започват безсмислени спорове, които нямат връзка с конкретния въпрос.

Гугъл търсачка на форума

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Там, където ще ти издават акта за раждане, знаят какви искат да са документите, които биха приели, разбира се... нали те ще ги приемат. Успех!

П.П. Моля да не се започват безсмислени спорове, които нямат връзка с конкретния въпрос. Само се разводнява темата и после ориентацията в нея става трудна.

Гугъл търсачка на форума

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Български преводач по време на раждане
    От moshmorok във форум Бъдещи майки
    Отговори: 12
    Последно мнение: 22-01-2013, 10:37
  2. Въпрос относно ...
    От joey89 във форум Интернет и компютри
    Отговори: 6
    Последно мнение: 17-06-2009, 11:39
  3. Въпрос относно ИЛР
    От northstar във форум Постоянно пребиваване (ILR)
    Отговори: 2
    Последно мнение: 03-09-2008, 21:20
  4. въпрос относно NIN
    От Mel_84 във форум Self-Employed
    Отговори: 6
    Последно мнение: 04-08-2008, 10:00

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си