Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 21 от общо 21
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Exclamation Случай на Ебола потвърден в Глазгоу

Здравна работничка, която се е върнала в неделя от Сиера Леоне, се почувствала недобре и е хоспитализирана и изолирана в 7:50 в понеделник с потвърдена диагноза от Ебола, съобщи в-к Гардиън, както и всички основни медии на Острола. Болната се намира в болницата Гартнейвъл Дженерал Хоспитал, в сградата на Браунли Юнит, която е предназначена за инфекциозни заболявания. Членовете на семейството и всички, с които е била в контакт, ще бъдат изследвани, твъди се, че рискът от заразяване е извънредно малък, предвид ранното откриване на болестта. Болната е стабилна, ще бъде прехвърлена в Royal Free hospital, London, възможно най-скоро, без да се съобщава точно кога.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

2. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

Не е ли била изолирана преди прибирането си в UK ?

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

4. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Не е ли била изолирана преди прибирането си в UK ?
    Аз знам, колкото и ти - четох всички вестници, които набарах, но във всички пише едно и също. Не, не е била изолирана. Пристигнала е с полет в неделя около 11:30 вечерта, сутринта я е втресло и са я хоспитализирали. Не дават подробности - тя ли се е обадила някъде и са дошли да я приберат или просто е отишла в болницата - казват само, че са я докарали в Отделението Браунли със специализирана линейка за такива заразни случаи.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Сутринта в 7 я свалиха от военнен самолет на хитроу...
    Количката беше покрита с нещо като найлон но всички други които помагаха бяха без предпазни средства....
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

Това са снимките от изпращането на болната от Глазгоу - с предпазни костюми са хората...

http://www.mirror.co.uk/news/uk-news...-after-4891701

Май е вярно, че Шотландия е подготвена за епидемия от Ебола

Какво трябва да знаем за вируса на Ебола?

Гугъл търсачка на форума

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Същата количка опакована и същата линейка....
    Всички около нея бяха по къси ръкави даже....
    Даже момчето с военни дрехи слезе с цигара от самолета последен и затвори рампата

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Същата количка опакована и същата линейка....
    Всички около нея бяха по къси ръкави даже....
    Даже момчето с военни дрехи слезе с цигара от самолета последен и затвори рампата
    Не знам какво да кажа... изглежда наистина в Шотландия здравната система е по-читава. Аз имам впечатления само от нея, разбира се, но... тази пациентка е обществен риск... момъкът с военни дрехи не го знам защо е пушил, но тези с късите ръкави... и малоумни да са, би трябвало тези, които са им висшестоящи, да им кажат, че рискът налага предпазни средства и да ги задължат да носят предпазни костюми. Аз поне така си мисля.

Гугъл търсачка на форума

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Съжалявам че не ги снимах но си помислих че е някой тежко ранен войник...
    Аз самия бях на не повече от 30 метра
    Ако след 2,3 седмици не се появя да знаете от какво е.....

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Кое му е подготвеното на Шотландия след като я транспортират в Лондон.
    Нещо не ти се покриват заключенията

12. ХАРЕСВАМ! imamvapros liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Кое му е подготвеното на Шотландия след като я транспортират в Лондон.
    Нещо не ти се покриват заключенията
    Транспортират я в Лондон, защото тази болница в Лондон е единствената болница, в която ще се лекуват болни от Ебола в национален мащаб, това е според протокола за действие в такива случаи. Където и да е болният, се транспортира точно в тази болница в Лондон. Аз имах предвид, че в Шотландия, според снимките, хората, които транспортират пациентката, са в хазмат костюми, докато в Лондон май не е точно така. Но сега като ги разглеждам, виждам, че има и такива, които са в костюми тип скафандър (тези са май хазмат), както и други, които са с ръкавици и маски и надолу са по-опаковани. Може би това е протоколът, не зная.

Абе чешем си езиците, т.е. клавиатурите тука...

Ето я медицинската сестра, която е заразена с Ебола.

На мен ми прави впечатление друго, аз си мислех, че ББС ще има най-бързо и пълно покритие на случая, нали уж имат поделения навсякъде и им плащаме лиценз - ама не е така. Сутринта нямаше нищо за транспортирането в ББС, но имаше в Гардиън и Мирър... странно. Имат обаче видео на тази страница от пристигането, в което се казва, че Полийн е слязла сама от самолета и после е поставена във въпросната палатка. Явно не се смята за голям риск в момента, тя е стабилна, прогнозата е добра и се надяват да се оправи, има и вече случай на излекуван пациент, така че - да й стискаме палци. Наистина се надявам всичко да се развие добре за горката жена - толкова е млада...

Има и видео от леглото-изолатор и как се оперира чрез него, интересно е.
    Последно редактирано от Мила : 30-12-2014 на 13:57

Гугъл търсачка на форума

Старо куче
    Post Thanks / Like

Няколко странни факта! Прибира се от зоната на Ебола и работила по болни от болестта. Има създадена организация в страната и е определена болница, която да се занимава с пострадалите(нормално е да е едно място , за да се предотврати разсейването на вируса!). Защо обаче тези хора не се настаняват там за 7 дневен период на изолация и наблюдение, преди да бъдат върнати в обществото!? Аз все си мисля, че това е тежък, застрашаващ живота на много хора пропуск в организацията, за който трябва да има оставки и наказания! Някой да е чул за нещо подобно?

15. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! musi, zhb, Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Няколко странни факта! Прибира се от зоната на Ебола и работила по болни от болестта. Има създадена организация в страната и е определена болница, която да се занимава с пострадалите(нормално е да е едно място , за да се предотврати разсейването на вируса!). Защо обаче тези хора не се настаняват там за 7 дневен период на изолация и наблюдение, преди да бъдат върнати в обществото!? Аз все си мисля, че това е тежък, застрашаващ живота на много хора пропуск в организацията, за който трябва да има оставки и наказания! Някой да е чул за нещо подобно?
    Може би защото инкубационния период е до 21 дена? Не знам как стои въпросът със задължителна карантина, в смисъл, ако пациентът не желае да бъде карантиниран и още повече, ако няма признаци, че е необходимо да бъде карантиниран...

Ти видя ли леглото, на което ще се лекува болната? То си е все едно да те сложат в клетка... Аз не знам как бих издържала 21 дена в тая клетка, без да съм болна... И вероятно струва много пари престоя там, нямам представа колко души се връщат от тези райони...

Гугъл търсачка на форума

Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Слязла е сама друг път...
    Беше увита като пашкул в това нещо което сигурно е херметически затворено.
    Свалиха я от военен транспортен самолет и я забутаха право в линейката която беше на десетина метра спряла същата от клипа видях и надписите отстрани. Имаше и една резервна на NHS и двете полицейски коли за ескорт и няколко от летището които направляваха самолета къде да спре.
    Свалиха я при каргото съвсем спокойно без никакаква навслица и любопитни погледи

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

За 1-вата сестра
    http://www.bbc.co.uk/news/uk-29169930
    заразена " и излекувана си беше жива пропаганда -да не останат по-назад от USA и да се избият в гърдите-ето и ние имаме и я излекувахме.
    Но сега е съвсем истинско и сериозно.
    Защо не спазили:
    "MSF has specific guidelines and protocols for staff members returning from Ebola assignments. These guidelines govern the 21-day incubation period of the virus (it can take up to 21 days to display symptoms of possible Ebola infection). A fever that develops during the 21-day period may also be due to something other than Ebola, such as the flu. A fever that develops after the 21-day-period is not due to Ebola. "

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    За 1-вата сестра
    http://www.bbc.co.uk/news/uk-29169930
    заразена " и излекувана си беше жива пропаганда -да не останат по-назад от USA и да се избият в гърдите-ето и ние имаме и я излекувахме.
    Но сега е съвсем истинско и сериозно.
    Защо не спазили:
    "MSF has specific guidelines and protocols for staff members returning from Ebola assignments. These guidelines govern the 21-day incubation period of the virus (it can take up to 21 days to display symptoms of possible Ebola infection). A fever that develops during the 21-day period may also be due to something other than Ebola, such as the flu. A fever that develops after the 21-day-period is not due to Ebola. "
    Защо да казват, че са го излекували - те навсякъде подчертават, че няма лечение на вируса, че е само supportive treatment, оводняване и т.н.

Добавка: Продължавам да чета в паузите и тука става ясно, че на летището е имало хаос и трябвало да ги тестват с някакви тестови комплекти, които се били свършили!!! В Сиера Леоне са имали правило, наречено ABC - Absolute no Body Contact, което твърдят, че са спазвали стриктно при работата си, но при общуването с хората било трудно. Смятат, че заразяването е станало точно при това общуване - посещение на църква, деца, които те прегръщат и т.н. Казва, че те са много тактилни в Сиера Леоне, трудно е да се очаква тотално изведнъж да променят навиците си...
    Последно редактирано от Мила : 30-12-2014 на 16:39

Гугъл търсачка на форума

Bus.F****.Bus
    Guest

По подразбиране За: Re: За: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Може би защото инкубационния период е до 21 дена? Не знам как стои въпросът със задължителна карантина, в смисъл, ако пациентът не желае да бъде карантиниран и още повече, ако няма признаци, че е необходимо да бъде карантиниран...

Ти видя ли леглото, на което ще се лекува болната? То си е все едно да те сложат в клетка... Аз не знам как бих издържала 21 дена в тая клетка, без да съм болна... И вероятно струва много пари престоя там, нямам представа колко души се връщат от тези райони...
    ...истината е такава че могат какъвото искат с теб, ти пренадлежиш на the state, тялото ти, съществуването и всичко що ти се струва че имаш като права просто се изпарява тоя момент. Ти си просто body. Това което мърда е убивано. Partitioning, Segregating, immobilizing, a frozen space. Тва е идеята. Ти си опасност, и праватът ти са малко или много suspended, overridden. Прочети историте на тея де бяя под карантина в US или Европа и ще ти стане ясно за кво иде реч. Absolute power over the body. A state of plague, i.e. "that which moves brings death, and one kills that which moves."

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

Цитирай Първоначално написано от Bus.F****.Bus Виж мнението
    ...истината е такава че могат какъвото искат с теб, ти пренадлежиш на the state, тялото ти, съществуването и всичко що ти се струва че имаш като права просто се изпарява тоя момент. Ти си просто body. Това което мърда е убивано. Partitioning, Segregating, immobilizing, a frozen space. Тва е идеята. Ти си опасност, и праватът ти са малко или много suspended, overridden. Прочети историте на тея де бяя под карантина в US или Европа и ще ти стане ясно за кво иде реч. Absolute power over the body. A state of plague, i.e. "that which moves brings death, and one kills that which moves."
    E хубаво де, ако е така - защо тази сестра си е влязла безпрепятствено с полет от Сиера Леоне в Лондон, оттам си е пътувала за Шотландия - това са два полета. Никой нищо не е направил от това, което обясняваш?

Dr Martin Deahl, a consultant psychiatrist who travelled back from Sierra Leone with Ms Cafferkey, criticised the screening process at Heathrow as "a bit chaotic".

He said there were too few staff to deal with the returning health workers, the rooms in which they were processed were too small, and the processing team ran out of home-testing temperature kits to hand out.

Dr Deahl described the quarantine advice as "topsy turvy", adding he found it "bizarre" that passengers were free to make their own way home from Heathrow but thereafter advised to minimise use of public transport.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-30629397
    от което излиза, че правилата са малко... халтави, да го кажа по този начин, те са нарекли скрийнинга "малко хаотичен"

Гугъл търсачка на форума

Bus.F****.Bus
    Guest

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

E хубаво де, ако е така - защо тази сестра си е влязла безпрепятствено с полет от Сиера Леоне в Лондон, оттам си е пътувала за Шотландия - това са два полета. Никой нищо не е направил от това, което обясняваш?

от което излиза, че правилата са малко... халтави, да го кажа по този начин, те са нарекли скрийнинга "малко хаотичен"
    Всеки случай е в зависимост от тва колко са подготвени властите, подобни издънки имаше и в US. Сега вече имат абсолютни правила от сорта на 21 day карантина без дори да има съмнения, "voluntarily". Разрови се из случаите в US и ще видиш и издънките без защитa, и издънките с all clear да лети, след което в карантина са всички. UK тепърва се сблъсква с тая опасност и идеите как да реагираш са все още неясни. Но общо взето ако the state decide да я задържи тя няма какво да каже и как да се противопостави,.. правата (ти) са балансирани с тези за които си или може да си опасност, и така стваш просто а body.

Па да не говорим че изобщо не можеш и да си мислиш че трябва да ти се обясняват или да ти искат мнението. За сега все още са и soft touch дори. В US имат някакъви идеи да обличат всичко в меки фрази да звучи че нещо не се случва. В UK надявам се просто ще почнат да си вършат работата. Не че ни пука де. МА просто от интерес е хубаво да се отбележи какви са стъпките на властите и кво си мислиш че имаш в state of emergency. Разликата е никаква спрямо тея думи и горните. "The plague-stricken town, traversed throughout with hierarchy, surveillance, observation, writing... the town immobilized by the functioning of an extensive power that bears in a distinct way over all individual bodies."

Ebola death camps unveiled in Liberia; disease victims to be rounded up and removed from their own homes by force
    http://www.naturalnews.com/046987_eb...uarantine.html

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ning-them.html

http://www.naturalnews.com/047104_Eb...ood_draws.html
    http://www.wsj.com/articles/federal-...cdc-1414443143
    Последно редактирано от Bus.F****.Bus : 30-12-2014 на 17:17

23. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

Всеки случай е в зависимост от тва колко са подготвени властите, подобни издънки имаше и в US. Сега вече имат абсолютни правила от сорта на 21 day карантина без дори да има съмнения, "voluntarily". Разрови се из случаите в US и ще видиш и издънките без защитa, и издънките с all clear да лети, след което в карантина са всички. UK тепърва се сблъсква с тая опасност и идеите как да реагираш са все още неясни. Но общо взето ако the state decide да я задържи тя няма какво да каже и как да се противопостави,.. правата (ти) са балансирани с тези за които си или може да си опасност, и така стваш просто а body.

Па да не говорим че изобщо не можеш и да си мислиш че трябва да ти се обясняват или да ти искат мнението. За сега все още са и soft touch дори. В US имат някакъви идеи да обличат всичко в меки фрази да звучи че нещо не се случва. В UK надявам се просто ще почнат да си вършат работата. Не че ни пука де. МА просто от интерес е хубаво да се отбележи какви са стъпките на властите и кво си мислиш че имаш в state of emergency. Разликата е никаква спрямо тея думи и горните. "The plague-stricken town, traversed throughout with hierarchy, surveillance, observation, writing... the town immobilized by the functioning of an extensive power that bears in a distinct way over all individual bodies."

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ning-them.html

http://www.wsj.com/articles/federal-...cdc-1414443143
    Като гледам какъв вихър се е извил заради "идиота с клипборда", който няма хазмат костюм... голям майтап. Прав си, че в случай на emergency никой няма да пита за съгласието на когото и да било. Да не говорим, че това са медицински работници, те са последните, които биха се противопоставили на допълнителни мерки за сигурност. Аз също смятам, че грижата трябва да е на първо място за безопасността на хората най-напред, а след това за желанията на някого...

Гугъл търсачка на форума

Bus.F****.Bus
    Guest

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

Като гледам какъв вихър се е извил заради "идиота с клипборда", който няма хазмат костюм... голям майтап. Прав си, че в случай на emergency никой няма да пита за съгласието на когото и да било. Да не говорим, че това са медицински работници, те са последните, които биха се противопоставили на допълнителни мерки за сигурност. Аз също смятам, че грижата трябва да е на първо място за безопасността на хората най-напред, а след това за желанията на някого...
    Spain -> Dog slaying.
    http://mashable.com/2014/10/23/spani...tient-dog-sad/

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Re: За: Re: За: Случай на Ебола потвърден в Глазгоу, Gartnavel Royal Hospital, Brownlee Ward

Много тъжно... горкото куче.

Гугъл търсачка на форума

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Българи в Глазгоу
    От erika_lub във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 18
    Последно мнение: 09-09-2016, 12:00
  2. Заминаващи за Глазгоу
    От [ManUtd] във форум Образование в UK
    Отговори: 161
    Последно мнение: 21-01-2014, 21:57
  3. Глазгоу
    От capone във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 0