Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 16 от общо 16
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране неплатено бащинство в ЮК

работя от 5януари за една и съща компания, на 6ти Октомври ми се роди дете, и ме пуснаха за 2 седмици платен отпуск по бащинство. Сега вече 3мецеца по-късно и неиъплащане от тяхна страна на каквато и да е сума, ми изкочиха с формуляр нон пеймънт ОСПП... един вид не искат да ми платят. Пратиха ме с него до джоб центъра, но от там казаха, че не могат да ми помогнат... Има ли някакъв начин да си потърся правата? в смисъл, аз ако не ми бяха казали шефовте, че ще ми платят, нямаше да си взема отпуск или не толкова дълъг...

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: неплатено бащинство в ЮК

Защо точно не искат да ти платят и коя точно е формата?
    може ли малко повече инфо, ако искаш изчерпателен отговор.
    Макар,че както си го написал , изглежда не покриваш изискването за 26 седмици работа към 15-та седмица преди раждането на детето.

Старо куче
    Post Thanks / Like

ами бебчо се роди на 6ти октомври както си беше по дуе дате. Аз работя в същата компания от 5 януари. Формата е от сайта на HMRC Non-payment of Ordinary Statutory Paternity Pay(OSPP). Тикнали са "you were not employed by me for long enough." To get OSPP you must have worked for me continuously, for baby - during the whole of the pregnancy up to the baby's birth..... те ли не смятат вярно или кво? Според счетоводителката ако сзм бил назначен на работа с един ден по-рано, тоест на 4ти януари щяло да няма проблеми. От 5януари до 6ти Октомври са точно 10месеца и един ден. Честно казано не ми е за тези 200 300 паунда, а чисто принципен ми е проблема. След като са ми казали едно, защо след това става друго? В момента изпълнявам мениджерска позиция в компанията и като цяло шефовете са ме харесали и са доволни от всичката работа, която съм свършил и върша за тях. Ако ще ми се правят на скръндзи за някаква смешна за тяхните стандарти на печелене сума, бих искал да си потърся правно, ако трябва правата и след като им сритам задниците да си бия и аз шута от мизерните им разбирания за правене на бизнес!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от redhotman Виж мнението
    ами бебчо се роди на 6ти октомври както си беше по дуе дате. Аз работя в същата компания от 5 януари. Формата е от сайта на HMRC Non-payment of Ordinary Statutory Paternity Pay(OSPP). Тикнали са "you were not employed by me for long enough." To get OSPP you must have worked for me continuously, for baby - during the whole of the pregnancy up to the baby's birth..... те ли не смятат вярно или кво? Според счетоводителката ако сзм бил назначен на работа с един ден по-рано, тоест на 4ти януари щяло да няма проблеми. От 5януари до 6ти Октомври са точно 10месеца и един ден. Честно казано не ми е за тези 200 300 паунда, а чисто принципен ми е проблема. След като са ми казали едно, защо след това става друго? В момента изпълнявам мениджерска позиция в компанията и като цяло шефовете са ме харесали и са доволни от всичката работа, която съм свършил и върша за тях. Ако ще ми се правят на скръндзи за някаква смешна за тяхните стандарти на печелене сума, бих искал да си потърся правно, ако трябва правата и след като им сритам задниците да си бия и аз шута от мизерните им разбирания за правене на бизнес!!!
    Значи ако си задал въпроса дали ще ти платят SPP, те автоматично да ти отговорили , да , ще ти платим без обаче да са взели под внимание персоналните обстоятелства. И вече след като правят изчисленията , се оказва точно което са ти казали. Тези пари се плащат дефакто от държавата (Statutory Paternity Pay). Работодателя ги плаща, но после си ги приспада от дължимите такси.
    Правилото казва , да си работил за поне 26 седмици предхождащи 15-та седмица преди датата на раждане. Ако детето е родено на 9 Октомври, брой 15 седмици преди това и към получената дата трябва да си бил нает от този работодател за поне 26 седмици.

Към 26 Юни трябва да си имал 26 седмици работа за този работодател.горе долу около Коледа предната година трябва да си почнал,а ти не си. Датите ги калкулирах набързо, но ако искаш прецизно ще го направя с точност.
    не виждам нещо нередно в реакцията на работодателя ти.

Старо куче
    Post Thanks / Like

работата стана ДА ще ти платим, ама НЕ. Според мен си е подвеждане отвсякъде.

Старо куче
    Post Thanks / Like

и пак повтарям - на формата която ми дадоха пише To get OSPP you must have worked for me continuously, for baby - during the whole of the pregnancy up to the baby's birth. И ме пратиха за зелен хайвер до джоб центъра... Ти къде го прочете това за 26 седмици преди 15 седмици?

Post Thanks / Like

и пак повтарям - на формата която ми дадоха пише To get OSPP you must have worked for me continuously, for baby - during the whole of the pregnancy up to the baby's birth. И ме пратиха за зелен хайвер до джоб центъра... Ти къде го прочете това за 26 седмици преди 15 седмици?
    Първо го знам,защото правя и payroll. Иначе това е точната формулировка:

have worked for your employer continuously for at least 26 weeks by the end of the 15th week before the expected week of childbirth (known as the ‘qualifying week’)

Post Thanks / Like

Иначе правилно са ти казали ,че не ти стига един ден....

Not entitled to paternity leave or pay
    The employee is not entitled to statutory paternity leave or pay because they:

they must have started working for you on or before 4 January 2014
    You must write confirming this. Also, send them form OSP1 confirming they’re not entitled to pay within 28 days of their pay request.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

виждате ли колко умело и масово буквално поне милиард души вярват че работодателя "им плаща" болнични осигуровки майчинства и др подобни от собствения си джоб.

човека е тръгнал да дига пара срещу работодателя си да се гризат като плъхове под стрес в експеримент.
    при условие че трябва да се сърди на "държавата"
    защо трябва да има работено при определен работодател еди колко си за да получиш майчинство?
    ако хипотетично работиш постоянно но си сменяш работодателя всеки месец значи никога няма държавата да ни даде майчинство въпреки че плащаш осигуровки и данъци върху доходите си наравно с всеки.

ето поредната дескриминация която е толкова умела че хората не могат да усетят истината.

другия подобен случай на масова делюзия е трика че осигуровките уж една част плащал си бил ти а друга част работодателя. това е уникален трик който дори и експерти по материята данъци и финанси рядко проумяват пишат за него или се замислят за него.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако става въпрос за 1 ден, защо не ми броят бащинските с един ден след раждането?

Sent from my I phone

Post Thanks / Like

Ако става въпрос за 1 ден, защо не ми броят бащинските с един ден след раждането?

Sent from my I phone
    защото HMRC има стриктни правила. Разбери,че не е работодателя ти, а HMRC....
    Само не ми стана ясно защо контракта ти започва неделя..малко необичаен ден за започване на нова работа.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    защото HMRC има стриктни правила. Разбери,че не е работодателя ти, а HMRC....
    Само не ми стана ясно защо контракта ти започва неделя..малко необичаен ден за започване на нова работа.
    ако отидеш на Гугъл и напишеш SPP calculator, ще ти излезе калкулатор в който можеш сам да си провериш. Вярвам,че и работодателя ти е направил така....и аз го проверих ...един ден е разликата и ти го написах още снощи..

Старо куче
    Post Thanks / Like

Шефката ми обясни днес, че при единия вариант ще получа пари направо от чрмс, а при другия (ако съм бил достатъчно дълго) щели да ми платят те, а hrmc щели да им дадат пари след това. Застъпи се да провери нещата и да ми каже резултата. Общо взето си изми ръцете с 3та страна, която им прави акаунтинга... Ще видим какво ще излезе накрая

Sent from my I phone

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

Шефката ми обясни днес, че при единия вариант ще получа пари направо от чрмс, а при другия (ако съм бил достатъчно дълго) щели да ми платят те, а hrmc щели да им дадат пари след това. Застъпи се да провери нещата и да ми каже резултата. Общо взето си изми ръцете с 3та страна, която им прави акаунтинга... Ще видим какво ще излезе накрая

Sent from my I phone
    Ти обаче си решил, че те са виновни и толкова ...няма значение Зара какво ти пише - все едно водите 2 монолога Обвини ги тук във всичко - от умишлена лъжа, до измиване на ръцете, а Зара ти го написа това още вчера - кой плаща и тн. Неприятно е, особено ако си разчитал на тези пари, но това е.

Упех и честито бебче. Да ви е живо и здраво
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

15. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    Post Thanks / Like

Sent from my I phone

Ами ми нали ти казах,защо няма да ти платят те и затова са ти дали тази форма.
    всеки си пази работата и ако опира до мен, не бих направила изключение,макар,че става въпрос за един ден.

Старо куче
    Post Thanks / Like

В крайна сметка шефовете ми дадоха 300 паунда бонус и празниците започнаха весела Коледа!!!

Sent from my I phone

18. ХАРЕСВАМ! Staki, няма, Мила, Kearny liked this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 05-02-2011, 13:49
  2. Студент неплатено обу4ение-жьлта карта
    От pisansip във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-10-2010, 19:52

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker