Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 26 до 50 от общо 70
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Удобни райони за живеене в Лондон

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Това е по-друго - отивате при вашите приятели и ползвате квартирата като база. Намирате работата и си търсите ваше жилище наблизо.
    то хубаво в приятелите.ама ,ако 2,3-5,6 месеца не си намерят работа на кой приятел биха му издържали нервите в ролята на осиновител на пълнолетни + половин детска градина с тях
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    то хубаво в приятелите.ама ,ако 2,3-5,6 месеца не си намерят работа на кой приятел биха му издържали нервите в ролята на осиновител на пълнолетни + половин детска градина с тях
    Чакай малко, никой не говори приятели да ме издържат. Ние сме 2-ма възрастни и от доста време живеем на квартира, но не в чужбина. А работа - извинявай, но нито сме с основно образование, нито сме некадърни. Приятелят ми е завършил магистратура Cardiff Metropolitan Universityи във Варна смятам, че това ще му е голям +

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Приятелят ти знае ли, че пишеш в форума и задаваш глупави въпроси ?
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vanilinna Виж мнението
    Чакай малко, никой не говори приятели да ме издържат. Ние сме 2-ма възрастни и от доста време живеем на квартира, но не в чужбина. А работа - извинявай, но нито сме с основно образование, нито сме некадърни. Приятелят ми е завършил магистратура Cardiff Metropolitan Universityи във Варна смятам, че това ще му е голям +
    звинявай ,ама тоя кардиф университет оф варна им е толкова известен колкото и магаданския в тюмен създаден от група съветски учЕни

на кънстракшън сайта никой няма да го пита в кой университет е маал гащи
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vanilinna Виж мнението
    Като цяло това е най-добрият вариант, но все пак те отдават стаи под наем и може да са заети. Затова ще търсим и квартира от други хора. А договори, депозити, как стоят нещата? При напускане - предизвестие?
    Това е най-оптималния вариант, най-добрия - скоро пак го даваха този филм в БГ. Дето цялата кралска фамилия я уби ток и ... вие сте единствения престолонаследник.
    Щом приятелите дават квартири - то ясно че и вие ще им плащате - може да отидете когато има свободна стая.
    А - договори, депозити, предизвестие - всичко е ... по-договорка и според зависи.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

звинявай ,ама тоя кардиф университет оф варна им е толкова известен колкото и магаданския в тюмен създаден от група съветски учЕни

Абе да не говорим , че хората не ги интересува какво си завършил, а какво можеш ....на мен все още никъде не са ми искали дипломата ...

Напреднал Аватара на ALEXIAN
    Град
    London
    Post Thanks / Like

За транспортa в Лондон сайта е http://www.tfl.gov.uk . Ако отидеш там ще видиш, че единственият удобен транспорт е влака и е на 30 мин от централен Лондон, но затова пък влакчетата са на 10 минути. С автобус не е препоръчително да се пътува освен локално, защото отнема много време, разстоянията в Лондон са големи и да дам пример пак с Belvedere до London Bridge са около 15 мили, което е около 45 минути с кола без трафик и двойно в пикови часове. Така че най добрият съвет във вашия случай е както казаха и други хора настанявайте се където можете в началото все ще изкарате няколко месеца или дори година и след като си намерите работа и видите какви са ви доходите и опознаете Лондон си търсете най-подходящото жилище по близо до работа. Другото е че с 600 паунда на месец не може да си позволите повече от стая в къща, която ще споделяте с други хора и от това освен ако не сте мазохисти бързо ще ви писне и ще искате да живеете самостоятелно и така или иначе ще трябва да си търсите друго жилище.

8. ХАРЕСВАМ! vanilinna liked this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ALEXIAN Виж мнението
    За транспортa в Лондон сайта е http://www.tfl.gov.uk . Ако отидеш там ще видиш, че единственият удобен транспорт е влака и е на 30 мин от централен Лондон, но затова пък влакчетата са на 10 минути. С автобус не е препоръчително да се пътува освен локално, защото отнема много време, разстоянията в Лондон са големи и да дам пример пак с Belvedere до London Bridge са около 15 мили, което е около 45 минути с кола без трафик и двойно в пикови часове. Така че най добрият съвет във вашия случай е както казаха и други хора настанявайте се където можете в началото все ще изкарате няколко месеца или дори година и след като си намерите работа и видите какви са ви доходите и опознаете Лондон си търсете най-подходящото жилище по близо до работа. Другото е че с 600 паунда на месец не може да си позволите повече от стая в къща, която ще споделяте с други хора и от това освен ако не сте мазохисти бързо ще ви писне и ще искате да живеете самостоятелно и така или иначе ще трябва да си търсите друго жилище.
    Благодаря

Нов потребител Аватара на stoyko89
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Само едно пояснение тук
    Cardiff Metropolitan University е бившият University of Wales Institute Cardiff, който си е доста известен във Великобритания. И бакалавърската ми IBM и магистърската MBA дипломи са издадени ОТ този университет, просто обучението ми беше в България. Друг е въпроса, че в днешно време доста малко хора гледат какво си завършил, но все пак смятам, че британското ми образованието, ще допринесе хората там да ме гледат с малко по-различни очи. Все пак всички знаем каква паплач отива там, колко език знае и тн.

Град
    Varna
    Post Thanks / Like

И още едно разяснение, вече по темата.

Идеята на тази тема, не е да задаваме глупави въпроси (е явно на някой може да им се струват такива, но в началото май всеки задава глупави въпроси, right?), а да получим информация от хора като вас, които живеят там. Също, искам да поясня на (забравих кой беше), че не отиваме там с 500лв с надеждата да ни издържат приятели и познати - не, идваме с пари, и желание да работим! Не ни бъркайте със социалните туристи.
    Благодаря на хората, които вече изразиха мнение по въпроса.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от stoyko89 Виж мнението
    Идеята на тази тема, не е да задаваме глупави въпроси ....
    Има една мисъл
    Няма глупави въпроси - има глупави отговори.

и

"Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи."
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

миросъздавател Аватара на Staki
    Post Thanks / Like

И още едно разяснение, вече по темата.

Идеята на тази тема, не е да задаваме глупави въпроси (е явно на някой може да им се струват такива, но в началото май всеки задава глупави въпроси, right?), а да получим информация от хора като вас, които живеят там. Също, искам да поясня на (забравих кой беше), че не отиваме там с 500лв с надеждата да ни издържат приятели и познати - не, идваме с пари, и желание да работим! Не ни бъркайте със социалните туристи.
    Благодаря на хората, които вече изразиха мнение по въпроса.
    Ами отговориха ви хората. Има много хубава райони и квартали с удобен или неудобен транспорт, но зависи къде ще пътувате. Аз имам колега, който живее извън Лондон в малко приятно градче, но пътува 25 минути до работа ни в центъра, а аз пътувам 50-60 минути от 3-та зона. С 600 паунда бюджет, ще сте по-скоро ограничени от бюджета си и ще въпрос на къде ще ви стигнат, а не където ви се иска. Освен това, поздравления за дипломите ти, но без да ги умаловажавам, тук преди всичко търсят умения и опит - наблегнете на тях в CV-тата си. Дипломите ще ги погледнат, само за стартови, джуниър позиции и без опит, дори и интервю може да не ви осигурят. А понякога е въпрос и на късмет. За пример ще ви дам, мой колега софтуеърен инжинер, който беше съкратен заради структорни промени във фирмата ни, с висшо образование и 3 години опит в UK, не може да си намери работа 2-ри месец, въпреки че ходи на доста интервюта. Та така, четете, планирайте внимателно, но не слагайте вола пред каруцата. Може да си набележите желани квартали, но действайте според възможностите и реалността. А с времето, дано да имате възможност да нагодите реалността според желанията си,
    while (2+2 == 4) {
    drink(new Bourbon("Jefferson's" , 100));
    }
    gotoAndStop ("bed");

14. БЛАГОДАРЯ jhoro, Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! BMW6 liked this post
    Recommend jhoro recommended this post
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Staki Виж мнението
    Ами отговориха ви хората. Има много хубава райони и квартали с удобен или неудобен транспорт, но зависи къде ще пътувате. Аз имам колега, който живее извън Лондон в малко приятно градче, но пътува 25 минути до работа ни в центъра, а аз пътувам 50-60 минути от 3-та зона. С 600 паунда бюджет, ще сте по-скоро ограничени от бюджета си и ще въпрос на къде ще ви стигнат, а не където ви се иска. Освен това, поздравления за дипломите ти, но без да ги умаловажавам, тук преди всичко търсят умения и опит - наблегнете на тях в CV-тата си. Дипломите ще ги погледнат, само за стартови, джуниър позиции и без опит, дори и интервю може да не ви осигурят. А понякога е въпрос и на късмет. За пример ще ви дам, мой колега софтуеърен инжинер, който беше съкратен заради структорни промени във фирмата ни, с висшо образование и 3 години опит в UK, не може да си намери работа 2-ри месец, въпреки че ходи на доста интервюта. Та така, четете, планирайте внимателно, но не слагайте вола пред каруцата. Може да си набележите желани квартали, но действайте според възможностите и реалността. А с времето, дано да имате възможност да нагодите реалността според желанията си,
    600 паунда е бюджета с който разполагаме за квартира и то главно докато си намерим работа, можем и повече да отделим в началото, но не ми иска много много, по разбираеми причини

Относно дипломите, както казах, не разчитам на тях да ми намерят работа, защото знам, че доста малко хора обръщат внимание на тях. Както каза ти, ще заложа на стажа и уменията си като системен администратор (linux + windows). А ако и това не помогне, ще търсим други опции.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Относно дипломите, както казах, не разчитам на тях да ми намерят работа, защото знам, че доста малко хора обръщат внимание на тях. Както каза ти, ще заложа на стажа и уменията си като системен администратор (linux + windows). А ако и това не помогне, ще търсим други опции.
    Бих те посъветвал да подходиш обратното - освен ако не искаш да го играеш турист.
    В началото заложи на другите опции - най-малкото защото, колкото и добър да си - освен ако те не са те поканили - от подаване на CV до интервю и постъпване на работа може да минат седмици, че даже и месеци. Британците не са от най-припряните.
    Междувременно парите ще вървят - така че някакъв доход ще ви е от полза.

Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Бих те посъветвал да подходиш обратното - освен ако не искаш да го играеш турист.
    В началото заложи на другите опции - най-малкото защото, колкото и добър да си - освен ако те не са те поканили - от подаване на CV до интервю и постъпване на работа може да минат седмици, че даже и месеци. Британците не са от най-припряните.
    Междувременно парите ще вървят - така че някакъв доход ще ви е от полза.
    Като цяло не си първият, който ме посъветва същото нещо, но имам 1 въпрос:
    Ако започна някаква друга каквато и да e работа, как да съчетая нещата, за да мога да ходя на интервюта, ако през това време работя? Предполагам, че в събота и неделя не се провеждат. А и ако съм на договор, на тази временната работа, не се знае какви условия ще има поставени в него (неустойки и т.н). Иначе съм напълно съгласен с теб.
    Последно редактирано от stoyko89 : 30-10-2014 на 17:44

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Като цяло не си първият, който ме посъветва същото нещо, но имам 1 въпрос:
    Ако започна някаква друга каквато и да e работа, как да съчетая нещата, за да мога да ходя на интервюта, ако през това време работя? Предполагам, че в събота и неделя не се провеждат. А и ако съм на договор, на тази временната работа, не се знае какви условия ще има поставени в него (неустойки и т.н). Иначе съм напълно съгласен с теб.
    Конкретно ти отговарям - зависи каква е тази работа, доколко те ангажира и в кои часове. Примерно - ако си сервитьор в ресторант / бар - ще работиш следобед / вечер и деня ще ти е свободен. Някой неща се работят нощем ...
    Също така има и инцидентни неща - за определено време.

стрелец харпунджия Аватара на sagittarius
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз бих препоръчал да се съсредоточиш в търсене на работа каквато искаш. Почнеш ли каквото и да е може и там да си останеш. Вече ако свършат готовите пари и нямаш избор е друг въпрос.
    Няма да е винаги така!
    ....
    От мен зависи!

20. БЛАГОДАРЯ Staki thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sagittarius Виж мнението
    Аз бих препоръчал да се съсредоточиш в търсене на работа каквато искаш. Почнеш ли каквото и да е може и там да си останеш. Вече ако свършат готовите пари и нямаш избор е друг въпрос.
    Би препоръчал ...

Само да ти напомня - Никога не давайте съвет, който самия Вие не бихте изпълнили.

Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Според мен най-удачния вариант е както каза jhoro, а именно в началото да се работи нещо каквото и да е главно следобед или вечер, за да имаш свободно време през деня при нужда. Все пак в началото има доста разходи, и допълнителни пари никога не са излишни.
    Не знам, като цяло ни чака едно доста интересно, трудно и фрашкано с изненади начало

П.С. Искам също като по-опитни да ви питам, има ли доста такава работа (без значение каква), на която се работи без договор и ти плащат ден за ден на ръка? И, как и от къде да се сдобием/търсим такава?

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Да ти обърна внимание на две неща:

1. Писах го по-горе, пак ще го пиша - понякога ще трябва да си много търпелив. Когато пращаш документи по някоя обява, да не мислиш, че ще ти отговорят в кратки срокове.
    2. На допълнителния въпрос - ти договор винаги ще имаш.
    Разликата - писмен или устен (устния договор също е договор, просто по-трудно се доказва).
    Такова работене предполага по-голям процент вероятност да не ти платят. Така е навсякъде, така е и в ЮК. Затова, ако се стигне да такива неща е хубаво
    - договора да се сключи пред свидетели,
    - ти да се снабдяваш постоянно с доказателства, че си работил и т.н.
    За работа дали има или няма - зависи къде, кога, каква точно ще си съгласен да работиш, кой точно ще те иска ...
    Лондон е много голямо ... нещо и работа има много, само кота пример - за хора без история в ЮК най-лесно се започна на автомивки, разнасяне на лифлети, флаери и вестници ... Има и други варианти, но са ти ги кажа всичките, значи да преразкажа половината форум.
    Трудно е да се гадае предварително - система с много неизвестни.

24. БЛАГОДАРЯ stoyko89 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Според мен най-удачния вариант е както каза jhoro, а именно в началото да се работи нещо каквото и да е главно следобед или вечер, за да имаш свободно време през деня при нужда. Все пак в началото има доста разходи, и допълнителни пари никога не са излишни.
    Не знам, като цяло ни чака едно доста интересно, трудно и фрашкано с изненади начало

П.С. Искам също като по-опитни да ви питам, има ли доста такава работа (без значение каква), на която се работи без договор и ти плащат ден за ден на ръка? И, как и от къде да се сдобием/търсим такава?
    Нe е най-удачният вариант. Тук имат една поговрока - Job hunting is a full time job. Елате с колкото може пари и в началото наемете нещо евтино - стая, където и да е, но с телефон и интернет и близо до метро. Като започнете работа, получавате заплата няколко месеца, имате банкови сметки и тн, ще търсите нещо по-добро. Единствената ти опция относно работа е в началото да си по-гъвкав и готов да работиш и фрииланс /контрактор. Понякога контракти се получават и по-лесно от perm role тъй като са срочни, по-малък риск за работодателя и са по-спешни. Често за contract role може да отидеш на интервю в Петък и да почнеш в Понеделник. Освен това, ще са профисионален опит и нещо, което да впишеш в CV_то, а не дупка .... Никой няма да погледне сериозно ако кандидатстваш за сисадмин, а последните 6 месеца си работил като сервитьор, а ако не го впишеш, ще те питат, какво си правил това време...
    while (2+2 == 4) {
    }
    gotoAndStop ("bed");

26. БЛАГОДАРЯ sagittarius thanked for this post
    Post Thanks / Like

Би препоръчал ...

Само да ти напомня - Никога не давайте съвет, който самия Вие не бихте изпълнили.
    Мисля, че точно това е съвет, който би изпълнил. Аз бих. А мисля и всеки, който сериозно е решил да се развива в професионалната си сфера.
    while (2+2 == 4) {
    }
    gotoAndStop ("bed");

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Мисля, че точно това е съвет, който би изпълнил. Аз бих. А мисля и всеки, който сериозно е решил да се развива в професионалната си сфера.
    Абсолютно ...почнеш ли с нещо друго измъкването е много трудно защото става един омагьосан кръг.

29. БЛАГОДАРЯ sagittarius thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! vanilinna liked this post
    стрелец харпунджия Аватара на sagittarius
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Ами аз когато го писах имах предвид личен опит. Това беше моят подход преди няколко години и не съжалявам.

Щом момчето идва със знания, умения, език и пари вярвам че ще се получат нещата! Късмет!

Много разводнихме темата за местата за живеене.
    Няма да е винаги така!
    ....
    От мен зависи!

31. ХАРЕСВАМ! stoyko89, vanilinna liked this post
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

А какво точно означава freelancer/contractor и по-точно ме интересува къде и как да търся такива опции за работа? Смисъл това пак през фирма ли си става, или нещо като самонает?

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Глазгоу - райони подходящи за семейство
    От pendenkalnik във форум Всичко за Шотландия
    Отговори: 38
    Последно мнение: 30-08-2015, 16:53
  2. Добри места за живеене в Zone 2, Лондон
    От Jurgen във форум Общ форум
    Отговори: 57
    Последно мнение: 29-10-2014, 22:13
  3. Хубаво място за живеене в Лондон
    От Miss Sunshine във форум Общ форум
    Отговори: 146