Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4

Тема: Pre GCSE Science

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Exclamation Pre GCSE Science

Здравейте, нуждая се от вашата помощ.
    На 16 години съм, завърших в България и се опитвам да кандидатствам в колеж. Насочила съм се към един с Pre GCSE Science. На интервюто ме изненадаха с това, че ще правя три теста - по физика, химия и биология в един ден. Въпросът ми дали тези три теста представляват GCSE изпит? И ако да, защо е така? Не се ли предполага, че този курс ще ме подготви за същинския GCSE?

Благодаря ...

Напреднал
    Град
    west yorks
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Pre GCSE Science

Мелиса, това е курс за чужденци които искат да продължат образованието си тук. Този Pre- GCSE курс ще те подготви да се явиш на GCSE изпити, които 16 годишните тук вече са издържали. Според мен това не е колеж в смисъла който ти разбираш. Колежа е след GCSE изпитите.
    На интервюто ще искат да разберат какво ти е нивото на английския и знанията по предметите. Не е нещо от което да се притесняваш.

Напреднал
    Град
    west yorks
    Post Thanks / Like

Успех. Знаеш ли по коя система ще учиш за GCSE изпити (AQA, Edexel, IGCSE ...). Моят син е на 16 и кара GCSE изпитите тая година (науките по отделно - физика, химия, биология). Сега чакаме резултатите. Питай ако те интересува нещо.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

- - - Updated - - -

Цитирай Първоначално написано от Melissa_ Виж мнението
    Здравейте, нуждая се от вашата помощ.
    На 16 години съм, завърших в България и се опитвам да кандидатствам в колеж. Насочила съм се към един с Pre GCSE Science. На интервюто ме изненадаха с това, че ще правя три теста - по физика, химия и биология в един ден. Въпросът ми дали тези три теста представляват GCSE изпит? И ако да, защо е така? Не се ли предполага, че този курс ще ме подготви за същинския GCSE?

Благодаря ...
    Трите теста които ще караш не би трябвало да са нещо особено. Би трябвало да включват неща които в България се учат до 9-ти, 10-ти,11-ти клас и от колежа просто искат да ти видят какво ти е нивото. Аз като кандидатствах в колеж ми дадоха и на мен подобни изпитчета по математика и англ. за да ми видят нивото. Това може да се прави по доста причини. Първо да преценят дали ще се нуждаеш от някаква допълнителна помощ докато свикнеш в колежа, като например ментор. Може пък за да преценят колко предмета ще е най-добре да учиш през първата година докато си в колежа, 2, 3 или 4. Недей да се притесняваш, ако англ. ти е дори на посредствено ниво няма да имаш проблеми. В колежите в Англия с излючение на някои от по-елитните не е трудно да те приемат, по-трудното е да завършиш.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. matura (GCSE) po bylgarski ezik vyv UK
    От Sonja_K във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-01-2011, 16:32
  2. GCSE Maths и нужен ли е той :)
    От potehin във форум Образование в UK
    Последно мнение: 22-09-2010, 13:53
  3. English Language GCSE
    От svetkata във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Последно мнение: 16-05-2008, 12:21
  4. Gcse Bulgarian Language
    От Joconda във форум Образование в UK
    Отговори: 1
    Последно мнение: 31-01-2006, 18:02

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си