Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 9 от общо 9
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Частна болница чрез NHS

Наложи ми се преди време да отида на уши нос гърло и от GP -то ми дадоха писмо за специалист, обадих се за апойнтмент и без да искам си избрах частна болница.
    Не знам как се получи така и защо ми предложиха частна такава, но съм много доволен.

Отиваш в болницата, безплатен паркинг, безплатно кафе, вестници има, чака се съвсем малко седмица за скан и резултати, направо разлика от небето до земята.
    Не знам как така става, че ти предлагат такива болници частни, но вече ако се налага знам кои да избирам.
    Иначе цените са около 3000 паунда е операцията която ми правиха за минискуса при тях.

Та мисълта ми е как така става, че NHS ти предлага в такива болници не го знаех това до скоро, че го има като опция, ако ми се наложи вбъдеще винаги ще се пробвам в такива.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Частна болница чрез NHS

Лекарите, които работят на частно са същите, които работят на държавно Да не говорим, че държавните болници имат по добра база и като се забатачат нещата, те пращат в държавна болница!
    На скоро моя позната я оперираха от жлъчка в частна болница и като получи усложнения се оказа, че прехвалената частна болница няма интензивно отделение и трябваше да я прехвърлят в интензивното на Роял Фрии...
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

nhs си имат договори с различни частни клиники и понякога те пращат в тях, ако в nhs няма кой да те види за каквото трябвало да те види.
    наскоро дори четох в един вестник локален че nhs имало и договори с български частни болници (токуда, ако си спомням добре) и изпраща на лечение тукашни пациенти, ако не могат да им окажат навреме помощта която трябва.
    след това се оказа че този човек който е ходил на това лечение е познат на моя позната (от училишето на дъщеря ми) и тя ми каза че наистина е ходил в БГ и са го оперирали от рак на нещо си, не съм разпитвала подробно.

аз съм ходила на pregnancy termination в частна болница и рефъръла ми беше изпратен от ГП, не съм лплащала нищо. след това разбрах че моята локална болница не извършва тази процедура и местноят PCT (primary care trust) е сключил договор с частна клиника в ealing и всики пациенти от нашата община за тази процедура се изпращат там.

предполагам твоят случай е подобен
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

4. БЛАГОДАРЯ lordm, merry thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    nhs си имат договори с различни частни клиники и понякога те пращат в тях, ако в nhs няма кой да те види за каквото трябвало да те види.
    наскоро дори четох в един вестник локален че nhs имало и договори с български частни болници (токуда, ако си спомням добре) и изпраща на лечение тукашни пациенти, ако не могат да им окажат навреме помощта която трябва.
    след това се оказа че този човек който е ходил на това лечение е познат на моя позната (от училишето на дъщеря ми) и тя ми каза че наистина е ходил в БГ и са го оперирали от рак на нещо си, не съм разпитвала подробно.

аз съм ходила на pregnancy termination в частна болница и рефъръла ми беше изпратен от ГП, не съм лплащала нищо. след това разбрах че моята локална болница не извършва тази процедура и местноят PCT (primary care trust) е сключил договор с частна клиника в ealing и всики пациенти от нашата община за тази процедура се изпращат там.

Да май е подобен случай, но мисълта ми е, че доскоро аз като ме питаха нещо коя болница искам аз не се замислях и казвах, която е най-близко примерно, докато е хубаво да се проучи и ако има частни може да се изберат те.
    Тази частна в която отидох имаха много добра екипировка според мен и бяха много бързи за 2 седмици ми направиха скан и ме видя доктора за резултата да ми каже с NHS ми отнем 2-3 месеца за същото.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

Това с изпращането в частна болница го има много отдавна! Колкото за скана, Наско случвало ми се е в Роял фрии да ми правят скан веднага на деня и то само 2 часа след като пристигнах! Всичко зависи от това до колко ти е спешен проблема, а не каква е "екипировката"! И пак ти казвам че оборудването, което имат държавните болници е много по добро от това на частните! Отделно, че повечето NHS болници имат пригодени крила за частни пациенти, като например Роял Фрии, Грейс Инн, Ортопедичната болница в Станмор и още много други!

7. БЛАГОДАРЯ RNOH thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Това с изпращането в частна болница го има много отдавна! Колкото за скана, Наско случвало ми се е в Роял фрии да ми правят скан веднага на деня и то само 2 часа след като пристигнах! Всичко зависи от това до колко ти е спешен проблема, а не каква е "екипировката"! И пак ти казвам че оборудването, което имат държавните болници е много по добро от това на частните! Отделно, че повечето NHS болници имат пригодени крила за частни пациенти, като например Роял Фрии, Грейс Инн, Ортопедичната болница в Станмор и още много други!
    Да предполагам, че го има отдавна, но аз лично сега му обърнах внимание и затова го споделям. А иначе то зависи и каква е държавната болница около теб, сегашния ми случай не е никак спешен, но както казах много бързо стана, онзи със скъсания минискус бе по спешен ама им отне два месеца.... нека други споделят тяхното впечатления

Тази в която ме пратиха е http://www.spirehealthcare.com/find-a-spire-hospital/

независима Аватара на candler
    Град
    Colchester
    Post Thanks / Like

Cool За: Частна болница чрез NHS

Изглежда ,че поради недостатъчен персонал оплакванията за недостатъци в NHS системата на обслужване са зачестили невероятно много ,което съответно води до превишаване на годишния буджет с около 229 милиона годишно,ето защо част от програмата на NHS вклучва пренасочване на някои пациенти към частния сектор за да се избегнат нови оплаквания и да се спестят евентуални непредвидени разходи.Така ,че и аз имах късмета да попадна в една от най добрите частни болници с препоръка от личен лекар.Миналия вторник 18.03.2014 ми оперираха жлъчката,като ме освободиха от камък с размер на яйце от гълъб,т.е.направиха ми Chollecystectomia .Отидох сутринта в 7.30 ,в 9.00 ме приспаха с обща анестезия,в 11.00 се събудих,в 16.00 вече си бях в къщи.Две седмици съм на домашен режим,възстановявам се добре,не ми се наложи да вземам обезболяващи.Давам си сметка ,че извадих голям късмет да попадна в частна болница,тъй като мой близък беше в NHS болница преди около месец и бях много разочарована ,тъй като освен че ти е осигурено едно легло много рядко можеш да видиш лекар или сестра наоколо.Ако не можеш сам да отидеш до тоалетната или до банята ,можеш да разчиташ само на близък посетител.Но това е отклонение от темата.С една дума ,колкото по зле за едни ,толкова по добре за други.За нещастие потърпевшите от здравни услуги са твърде много и NHS се нуждае от нови реформи.Съкратиха толкова много персонал за да направят икономии ,а се получи точно обратен ефект.

10. БЛАГОДАРЯ lordm, musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Да предполагам, че го има отдавна, но аз лично сега му обърнах внимание и затова го споделям. А иначе то зависи и каква е държавната болница около теб, сегашния ми случай не е никак спешен, но както казах много бързо стана, онзи със скъсания минискус бе по спешен ама им отне два месеца.... нека други споделят тяхното впечатления

Тази в която ме пратиха е http://www.spirehealthcare.com/find-a-spire-hospital/
    Е да де точно в Spire hospital, моята позната се оперира Докато намерят къде да я прехвърлят, всеки ден идваше специалист от държавна болница да види какво става с нея хахахахах

Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението

Correct, me too, is located on Tottenham court road,
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Частна пенсия ?
    От frendy във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 15-02-2014, 09:13
  2. Частна здравна застраховка
    От veronika 296 във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 23
    Последно мнение: 30-03-2013, 07:05
  3. Частна здравна застраховка
    От veronika 296 във форум Здравни съвети за бебета и деца
    Отговори: 7