Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 20 от общо 20
    Нов потребител
    Град
    London, горе у десну
    Post Thanks / Like

По подразбиране Английски Кашкавал наподобяваш най-много Българския Балкан кашкавал

Здравейте,

Немога и немога да си намеря мира докато не изнамеря някое подобие на соления и твърд кашкавал Балкан от пита (или не)
    Има разни Лейстър-и, шарени сирена, Чедари дето горчат и оранжеви типове и кви ли не.
    А Аз си искам твърд и солен тип, не мазен като овчия.

Кой и откъде бихте ми препоръчали да си намеря/купя.
    Години минават надалеч от дома, вкуса ми се променя, но предпочитанията за кашкавал - Не
    Знам, че има доста магазини тук в Лондон, но трябва и да има подобни кашкавали и тук.

Всеки отговор ще е безкрайно полезен!
    Благодаря Ви

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Английски Кашкавал наподобяваш най-много Българския Балкан кашкавал

То пък един кашкавал...И ако при това разнообразие на кашкавала не си харесаш нищо, не знам какво да кажа!
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

3. БЛАГОДАРЯ musi, Kearny, merry, King thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London, горе у десну
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Английски Кашкавал наподобяваш най-много Българския Балкан кашкавал

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    То пък един кашкавал...

Виждам, че е отговорено абсолютно по българскому, изразявайки се непълно субективно мнение, високомерно показващо дълбоко разбиране на тематиката с лек присмех към запитващия, ни най-малко приличащ на някакъф конструктивен критисизъм. Ако продължим да се джавкаме за един тъп кашкавал ... Благодаря на Баварката 6-та серия!
    Както и да е, Дами и господа, Въпроса остава отворен - не питам за кой е ''най-добрия или вкусен'', а само търся мнения за подобен тип кашкавал на Острова

5. БЛАГОДАРЯ KOCMOHABT, Мила, redhotman thanked for this post
    администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

И аз си обичам най-много българския кашкавал има един турски http://www.yiyelim.com/productdetail.cfm?pid=162020
    Пробвай този, а другите какво си говорят е друга работа... пробвай го и сподели има го по туски магазини.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

7. БЛАГОДАРЯ VAn Cho thanked for this post
    Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Голям проблем!
    Защото съм фен на кашкавал "Елена" и трудно се намира нещо подобно.
    На Теско чедъра има вкуса, но е с друга текстура. Има и моцарела, която прилича.
    На турската Peynar има солен и %95 като нашия.
    Обаче ми прави голямо впечатление на сирена и кашкавали продаващи се по търговската мрежа тук с име "българско", като се загледате се оказва че или наркоза е от друга държава или вътре е "деликатес с палмово масло".

Пазете се от ментаци, защото и тук трябва да четеш етикета със ситен шрифт.
    Оказва се че повечето евтини вина тук са бутилирани в Европа а произхода им е китайски
    think different

9. БЛАГОДАРЯ VAn Cho thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

То пък един кашкавал...И ако при това разнообразие на кашкавала не си харесаш нищо, не знам какво да кажа!
    То хубаво да избереш,ама нали първо трябва да се опита това изобилие,а лирическия герой е консервативен патриот,чието родолюбие е намерило реализация в кашкавал ''балкан''.сега ще ме питаш ли,защо виждам във всеки четвърти български емигрант,жертва на похищение от извънземен разум
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

11. БЛАГОДАРЯ BMW6, merry thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от VAn Cho Виж мнението
    Здравейте,

Немога и немога да си намеря мира докато не изнамеря някое подобие на соления и твърд кашкавал Балкан от пита (или не)
    Има разни Лейстър-и, шарени сирена, Чедари дето горчат и оранжеви типове и кви ли не.
    А Аз си искам твърд и солен тип, не мазен като овчия.
    Прав си да търсиш конкретни неща, без някой да ти казва хубави ли са или не.
    Само една корекция - става дума за подчертаните неща. Виж тук - Кашкавал - Уикипедия,
    Съгласно БДС, кашкавалът, произвеждан от овче мляко, се нарича „Балкан“, този от краве е „Витоша“, а кашкавалът, смес от двете млека, се нарича „Преслав“.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Aми а де, да живееш на място където има огромно разнообразие от храни, ти обаче да си продължаваш да си ядеш свинските пръжки ....

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Само да не се задавиш.
    think different

Нов потребител
    Град
    London, горе у десну
    Post Thanks / Like

Aми а де, да живееш на място където има огромно разнообразие от храни, ти обаче да си продължаваш да си ядеш свинските пръжки ....

Евала, кефиш с тоя ре-белот : )
    И пак, аз обичам всичко, ям всичко, но някой продукти и вкусове (вече почти николко, след декади време) ми изникват във вкусово-рецепторната памет и ме карат да се облизвам носталгично. Всеки път заместители се намират, но прибера ли се пак и случайно опитам, я кашкавал и пелин, я майонеза Краси (ай, ся - Hellman's-a си е дооста добра) се сещам, че само съм се залъгвал.
    Затова си и питам, няма къде другаде, всеки втори преживява това и зная, че има отговор, а защо не и да се намери нещо 'по-добро' от оригинала...

16. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

"На вкус и цвет товарищей нет"
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Град
    London, горе у десну
    Post Thanks / Like

Днес взех няколко вида кашкавал за дегустация.
    Не съм очарован, като се има предвид търсенето на определен вкус. Инъче те са се доказали отдавна и кой съм аз да давам оценки.
    Резултатите по-долу.

Vintage Cheddar - твърд, мазен гъст, тежък, леееко киселичък
    Mature Cheddar - подобен
    Extra Mature Cheddar - мазен и ронлив, тежък вкус,
    Double Clouchester Mature - Много мазен, не ронлив, може да се размаже при добро желание, подобен на 'посредствени' български кашкавал, без някакви запомнящи се вкусови впечатления, неширока гама на вкус. Има вкус на 'мас', неопределимо дали е гъша или свинска.
    Mature Red Leicester - като Глостър-а по-горе, но малко горчивина се прокрадва, нещо като 'чар', ако може да определиш така вкус, автентичност... Пълни следи от зъбите при захапване остават по самия кашкавав.
    Турски Пейнир ще се дегустира началото на идната семица. Усещам, че ще спечели по вкус, само поради слабото представяне на досегашните такива.

Дясната колона е показател за вкусовото ми възприемане и търпимост за всеки субпродукт : )

Comparison3.jpg

19. БЛАГОДАРЯ Мила, lordm, musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

Купил си от най евтините и очакваш и аз не знам какво !
    Отиди на витрините където предлагат кашкавал и сирене от цял свят и поискай да опиташ!
    Опитай swiss gruyere и ще те питам после дали искаш да ядеш бг кашкавал!

П/с между другото българския кашкавал горчи!

21. БЛАГОДАРЯ VAn Cho thanked for this post
    Нов потребител
    Град
    London, горе у десну
    Post Thanks / Like

Правилно, че е най евтиния, но никъде не го намерих за без пари, особено за такова дето не струва и пет пари...
    Надявам се за отговор (ако има) за локален, по-широко разпостранен и леснодостъпен тип. Нещо подобно, а не различен като земята и небето. Ако съм примрял (засека изглежда точно така) за нашенския си ще си фана патъците и ще прескоча я до Айда-та, на Баркинг, до Рила или в Кройдън. Живота ми е объркан дотолкова, че всичките магазини са ми на близо : )

Post Thanks / Like

Ти май искаш с трици маймуни да ловиш или май си объркал държавата!
    Лично мое предпочитание е swiss gruyere, Gouda и майлд чедар Катедрал.

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

[QUOTE=VAn Cho;623648]Правилно, че е най евтиния, но никъде не го намерих за без пари, особено за такова дето не струва и пет пари...
    Надявам се за отговор (ако има) за локален, по-широко разпостранен и леснодостъпен тип. Нещо подобно, а не различен като земята и небето. Ако съм примрял (засека изглежда точно така) за нашенския си ще си фана патъците и ще прескоча я до Айда-та, на Баркинг, до Рила или в Кройдън. Живота ми е объркан дотолкова, че всичките магазини са ми на близо : )[/QUO

бах маа му.щом за един шибан кашкавал започнахте да откачате нещата изобщо не вървят на добре
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Нов потребител
    Град
    London, горе у десну
    Post Thanks / Like

Ценители сме, брато!

Post Thanks / Like

Малко пресилено звучи това ценител, когато става въпрос за кашкавал Балкан

Нов потребител
    Град
    London, горе у десну
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    ПСъгласно БДС, кашкавалът, произвеждан от овче мляко, се нарича „Балкан“, този от краве е „Витоша“
    Може едно време да е било така, но сега кашкавалът не е това което беше. В магазина си има Балкан от всякакви млека, особено овчи ...

независима Аватара на candler
    Град
    Colchester
    Post Thanks / Like

Извинете ,че се намесвам,но моят предпочитан кашкавал е WENSLEYDALE с праскова или боровинки ,а още по добре със джинжер.Няколко парченца сиренце с една обелена ,нарязана ябълка е страхотна вечеря.Добър апетит!

29. БЛАГОДАРЯ Kearny thanked for this post

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Риск от рак с над 53 г кашкавал или сирене на ден
    От Мила във форум Други новини
    Отговори: 7
    Последно мнение: 15-02-2011, 11:51
  2. BG Air - жалко подобие на бившата БГА Балкан
    От Miskinin във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 6
    Последно мнение: 08-11-2008, 13:45
  3. Любимо жълто сирене(кашкавал)
    От lordm във форум Кулинарен кът
    Отговори: 13