Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 48
    Нов потребител Аватара на j.l.s
    Post Thanks / Like

По подразбиране Кредитите за обучение в Англия - въпрос

Здравейте!

Бих искала да попитам има ли проблеми с отпускането на заемите за обучение - тези по 9000 паунда на година.
    Чух, че на хора, които примерно са получавали първата година, втората година им е спрян. Възможно ли е това да е вярно или се отнася за някакъв друг кредит? Всъщност този заем за обучението година за година ли се тегли? Смисъл всяка година ли се кандидатства за отпускането му отново, така че едната година например може да пожелаеш да го изтеглиш, другата - не?

Интересувам се, понеже имам оферта от Bath за бизнес специалност, наред с Glasgow, Strathclyde и надявам се Edinburgh, но най-вече клоня към Bath. Мен и родителите ми обаче ни притесняват тези проблеми.. да не би да се случи по-средата човек да остане на сухо ;д

Нов потребител Аватара на ariaz
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кредитите за обучение в Англия - въпрос

Здрасти

Аз ще кандидатствам за заем след няколко седмици, когато излезе формата за кандидатстване. Аз лично не съм чувал за хора на които да им е отказан заем. До колкото съм запознат преди началото на всяка академична година се кандидатства за кредита.А що се отнася до тегленето на кредита, нещата са изимислени така че парите въобще да не стигат до теб.UK Government, които отпускат заема, превеждат парите директно на университета така че ти нямаш физически достъп до тези пари

Надявам се да съм помогнал.

3. БЛАГОДАРЯ j.l.s thanked for this post
    Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Тази година решиха да правят проверки на хората, взимащи заем + maintenance loan/grant (които са живяли в UK 3 години преди началото на обучението). В следствие на тези проверки имаше спрени/засегнати заеми. Това няма нищо общо с твоята ситуация и няма какво да те притеснява. А подобни изречения тип "чух, че..." не коментирам, защото няма как да отговоря на нещо, в което липсват 99% от обстоятелствата.

5. БЛАГОДАРЯ j.l.s thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Scorpzou Виж мнението
    Тази година решиха да правят проверки на хората, взимащи заем + maintenance loan/grant (които са живяли в UK 3 години преди началото на обучението). В следствие на тези проверки имаше спрени/засегнати заеми. Това няма нищо общо с твоята ситуация и няма какво да те притеснява. А подобни изречения тип "чух, че..." не коментирам, защото няма как да отговоря на нещо, в което липсват 99% от обстоятелствата.
    Напълно си прав! Аз имах същите подозрение, но просто искам да успокоя родителите си, защото те са хората, които най-много се притесняват и е нормално - все пак доходите са техни. Благодаря!

А иначе някой може ли да каже какво е отношението към българите в Англия?
    Благодарна бих била и ако някой коментира дали си заслужава тегленето на кредит за Bath пред шотландските университети.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от j.l.s Виж мнението
    Напълно си прав! Аз имах същите подозрение, но просто искам да успокоя родителите си, защото те са хората, които най-много се притесняват и е нормално - все пак доходите са техни. Благодаря!
    Не се притеснявай - поне аз до момента не съм чувал на някого да са спрени кредитите за таксите за обучение. Да - всяка година се получава писмо с което формално се потвърждава отпускането на заема за конкретната година и датите на траншовете. Освен това става дума за твоите доходи - не за тези на родителите ти. Този заем ще го изплащаш ти, и то когато/ако започнеш да получаваш доход над определеният минимум в зависимост от държавата в която ще живееш и работиш след завършване на обучението.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

8. БЛАГОДАРЯ j.l.s, merry thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Не се притеснявай - поне аз до момента не съм чувал на някого да са спрени кредитите за таксите за обучение. Да - всяка година се получава писмо с което формално се потвърждава отпускането на заема за конкретната година и датите на траншовете. Освен това става дума за твоите доходи - не за тези на родителите ти. Този заем ще го изплащаш ти, и то когато/ако започнеш да получаваш доход над определеният минимум в зависимост от държавата в която ще живееш и работиш след завършване на обучението.
    Благодаря за поредното успокоение ;д Наясно съм, че доходите, с които ще се плаща заемът, са мои, но преди това родителите ще ме издържат през предстоящите 3-4 години. Те си правят сметки и просто им е важно къде ще съм.

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Благодаря за поредното успокоение ;д Наясно съм, че доходите, с които ще се плаща заемът, са мои, но преди това родителите ще ме издържат през предстоящите 3-4 години. Те си правят сметки и просто им е важно къде ще съм.
    Ако ще си в Бат, кажи на родителите ти да отделят едно 35%+ допълнително.

11. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Благодаря за поредното успокоение :P Наясно съм, че доходите, с които ще се плаща заемът, са мои, но преди това родителите ще ме издържат през предстоящите 3-4 години. Те си правят сметки и просто им е важно къде ще съм.
    Това също не е 100% така - нищо няма да ти пречи (ако не те мързи) първата и втората година да си намериш някаква работа - и да не тежиш на родителите си. Препоръчвам ти само (не знам колко години е обучението) - последната година да наблегнеш на ученето, затова е добре да си поспестил/а нещо.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sleek Виж мнението
    Добре е това да се знае, но защо? Моля обоснови се. Ценно е мнението ти.

Post Thanks / Like

Това също не е 100% така - нищо няма да ти пречи (ако не те мързи) първата и втората година да си намериш някаква работа - и да не тежиш на родителите си. Препоръчвам ти само (не знам колко години е обучението) - последната година да наблегнеш на ученето, затова е добре да си поспестил/а нещо.
    Точно преди ден една учителка в училище ни съветваше първата и втората, по възможно всички години, докато учим, да се отдадем на учене, за да придобием колкото се може повече знания в сферата с допълнителни четива. Не знам какво е натоварването и до каква степен всеки от вас има право. Ясно е, че финансите са ограничени, защото ако не бяха, нямаше да се налага да се работи. Но в зависимост от това колко трябва да се заляга над учебниците, трябва да се прецени каква е цената за поемането на "извънкласни занимания"..

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Точно преди ден една учителка в училище ни съветваше първата и втората, по възможно всички години, докато учим, да се отдадем на учене, за да придобием колкото се може повече знания в сферата с допълнителни четива. Не знам какво е натоварването и до каква степен всеки от вас има право. Ясно е, че финансите са ограничени, защото ако не бяха, нямаше да се налага да се работи. Но в зависимост от това колко трябва да се заляга над учебниците, трябва да се прецени каква е цената за поемането на "извънкласни занимания"..
    Принципно съм съгласен за придобиването на "колкото се може повече знания в сферата", но ще ти кажа че основната разлика м/у обучението в БГ и ЮК е че в ЮК не се изучават излишни, баластни предмети (като математика, физика и още много) освен ако точно това не ти е специалността.
    Освен това - точно първата година е встъпителна и е с най-малка тежест в кредитите, необходими за оформяне на оценката от цялата обучение.
    Така че - няма да си първия/първата който/която ще работи и учи едновременно. И то успешно - и в двете насоки.

16. БЛАГОДАРЯ j.l.s, merry thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

Недей да идваш в УК ако имаш възможност да избираш.

Българските студенти са дискриминирани на държавно ниво.
    Аз ще се съдя с УК за дискриминация заради спрените студентски заеми. Провалиха ми живота и ми го направиха ад. Дори и след като изплатиха втория транш (и се предполага че съм минал така наречената "проверка") дискриминацията продължава.

Студенти, които са били само на тюишън фий заем са пострадали жестоко също - лично познавам такива.
    В явен конфликт съм с мнението на Скорпзоу, че само мейнтънънс лоун получателите са дискриминирани, но не е така.

Истината е, че съществува целенасочена държавна политика за да се обезокуражават българските и румънски студенти да се обучават в УК.
    Не говоря празни приказки, не преувеличавам, не съм пиян и мога да докажа това, което пиша.
    Смея да твърдя, че тези, които се съмнавят в думите ми, са недобре информирани.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от korry Виж мнението
    Недей да идваш в УК ако имаш възможност да избираш.

Българските студенти са дискриминирани на държавно ниво.
    Аз ще се съдя с УК за дискриминация заради спрените студентски заеми. Провалиха ми живота и ми го направиха ад. Дори и след като изплатиха втория транш (и се предполага че съм минал така наречената "проверка") дискриминацията продължава.

Студенти, които са били само на тюишън фий заем са пострадали жестоко също - лично познавам такива.
    В явен конфликт съм с мнението на Скорпзоу, че само мейнтънънс лоун получателите са дискриминирани, но не е така.

Истината е, че съществува целенасочена държавна политика за да се обезокуражават българските и румънски студенти да се обучават в УК.
    Не говоря празни приказки, не преувеличавам, не съм пиян и мога да докажа това, което пиша.
    Смея да твърдя, че тези, които се съмнавят в думите ми, са недобре информирани.
    Това прозвуча доста стряскащо и обезкуражаващо ;д Запозната съм с твоя случай от други теми, но все пак надеждата живее, че това е може би индивидуален случай и не навсякъде положението е такова.
    Btw именно заради такива примери се бях насочила към Шотландия, но ти отричаш цяла Великобритания... Не знам какво да правя..

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

Кори престани с тези глупости и дискриминации. Реномето на университета в bath е на светлинни години от на унитата в шотландия. Всеки с оферта в bath трябва да бъде много горд от себе си и изобщо да не се замисляя дали да я приема.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

20. БЛАГОДАРЯ j.l.s, merry thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Кори престани с тези глупости и дискриминации. Реномето на университета в bath е на светлинни години от на унитата в шотландия. Всеки с оферта в bath трябва да бъде много горд от себе си и изобщо да не се замисляя дали да я приема.
    Съгласен съм за реномето на Бат, макар с уточнението че е в зависимост от специалността (както навсякъде) - това беше първия избран вариант от моят син.

@korry - прав си, всичко е разработка на военните, масоните, тамплиерите, марсианците, ЦРУ, КГБ, МИ (от 1 до 6) и още много. Но по-скоро не за всички българи, а за няколко (даже един).

22. БЛАГОДАРЯ j.l.s, merry thanked for this post
    Post Thanks / Like

Съгласен съм за реномето на Бат, макар с уточнението че е в зависимост от специалността (както навсякъде) - това беше първия избран вариант от моят син.

@korry - прав си, всичко е разработка на военните, масоните, тамплиерите, марсианците, ЦРУ, КГБ, МИ (от 1 до 6) и още много. Но по-скоро не за всички българи, а за няколко (даже един).
    За пореден път се убеждавам колко податливо е съзнанието... Спад и възход на настроенията.. jhoro и magdalena вие сте като Моканина - не само, че не нанесохте финален удар, но и ми върнахте вярата. Благодаря!
    Но korry най-вероятно е в пълното си право да заема такава позиция

24. БЛАГОДАРЯ korry thanked for this post
    kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

С каква специалност си в Бат (и останалите унита)?

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от madlena Виж мнението
    Упс, леко се поуляхме, madlena. Желаеш ли да си доразвиееш тезата за 'светлинните години'?

27. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

8000 паунда на година хахаха...тая държава затъва отвсякъде
    Take down the dulcimer...let the beauty we love be what we do....

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Plamen888888 Виж мнението
    8000 паунда на година хахаха...тая държава затъва отвсякъде
    9,000 са паундите

Post Thanks / Like

С каква специалност си в Бат (и останалите унита)?
    В Bath специално съм с Management (with Placement), а в Strathclyde - Management and Marketing, Glasgow - Business & Management/Psychology, Edinburgh - Business Management.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

баси толкова пари на вятъра за поредния супервайзер в мола...

32. БЛАГОДАРЯ Balabanov_Group thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

За пореден път се убеждавам колко податливо е съзнанието... Спад и възход на настроенията.. jhoro и magdalena вие сте като Моканина - не само, че не нанесохте финален удар, но и ми върнахте вярата. Благодаря!
    Но korry най-вероятно е в пълното си право да заема такава позиция
    Благодаря. Е, значи знаеш рисковете. Въпреки всичко те съветвам да изчакаш ако е възможно изборите на 22 май - тук ще са 2 в 1.
    Местни общини и европарламента.
    Много внимателно следи за изборните резултати и дали партиите са евроскептични и анти-имиграционни.
    Освен това естествено те съветвам редовно да правиш един Гугъл филтриран за резултати от последната седмица и страници от УК за българиан анд романиан стюдънтс. Направи го сега. Но за по-дълъг период от време назад за да се запознаеш и с други хорър-сториз.
    Моята я няма в УК медиите. Техните ги няма тук. А колко знам, които ги няма никъде. А колко не ги знам?

Дали ще имаш проблеми - това никой не може да каже със сигурност.
    Но има РЕАЛНОСТ и ФАКТИ. Запознай се с тях.
    ДА, ти мечтаеш да учиш в УК. Но дали това ще те заслепи да прецениш правилно политическите рискове от това че си българка?
    Колко българки бяха засегнати досега? И тия дето ти казаха, че пиша глупости засегнати ли са?

Запознай се със структурата, мненията и позицията на МПтата и Лордовете от двете камари на парламента.

в момента Министъра на университетите и науките, г-н Дейвид Уилетс е доказан расист.

Щом си следила темата за моя случай знаеш че расизма го има и да речем в Лийгъл Ейд, който ми бе отказан.

Аз не съм чул досега нито един съдия в УК да е жена.

Да, ти искаш да учиш в УК. Ела. С широко отворени очи.
    Самия факт, че питаш значи - знаеш и усещаш.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

В Bath специално съм с Management (with Placement), а в Strathclyde - Management and Marketing, Glasgow - Business & Management/Psychology, Edinburgh - Business Management.
    Преди да ти кажа някои думи искам разбера мотивацията ти за Бат спрямо останалите.

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    баси толкова пари на вятъра за поредния супервайзер в мола...
    Болезнено прав.

Food for thought:

Според разчетите на държавните икономисти на SFE/SLC, студентите, които няма да минат threshold-а от 21,000 паунда за да започнат да върщат заемите са 27%. По днешни данни, обаче, този процент е 42%. 42% от всички завършили не могат да изкарат 21,000. И изведнъж 'супервайзер в мола' става съвсем уместен жаргон за действителността.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Медицински лаборант в Англия-обучение
    От Viki_c във форум Образование в UK
    Отговори: 3
    Последно мнение: 19-01-2011, 16:39
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 17-03-2009, 19:46
  3. Въпрос за кредитите
    От sumputqga във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 30-04-2007, 13:56
  4. Въпрос за кредитите