Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 48 от общо 48
    Нов потребител Аватара на j.l.s
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Кредитите за обучение в Англия - въпрос

Цитирай Първоначално написано от sleek Виж мнението
    Преди да ти кажа някои думи искам разбера мотивацията ти за Бат спрямо останалите.
    Смятам, че Bath е най-добрият избор измежду всички останали, защото мисля, че има наистина добра репутация сред университети в UK, съдейки по класации, които много от съфорумците отричат, и аз разбирам защо, но съм чела позитиви и в thestudentroom например за университета; харесвам стаите в общежитията и спортните facilities, с които разполага университета - като цяло всички facilities - вярвам, че са модерни и добре оборудвани, а аз по принцип предпочитам съвременна архитектура пред старинната; позната студентка в Aston ми е казвала, че хората, възпитаници на Bath, са гледани с добро око от работодателите и като цяло са с предимство пред студенти от нейния университет например, въпреки че това не знам доколко звучи логично. Освен това ми харесва, че програма с една година в индустрията, където има възможност да съм на стаж някъде, а и университетска статистика твърди за връзките на Bath с множество компании и добрия кариерен офис.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от sleek Виж мнението
    Болезнено прав.

Food for thought:

Според разчетите на държавните икономисти на SFE/SLC, студентите, които няма да минат threshold-а от 21,000 паунда за да започнат да върщат заемите са 27%. По днешни данни, обаче, този процент е 42%. 42% от всички завършили не могат да изкарат 21,000. И изведнъж 'супервайзер в мола' става съвсем уместен жаргон за действителността.
    Екскюзми - за завършилите до момента тази сума не е ли 15 000 паунда?
    Все още няма завършили от започналите през учебната 2011/12 година - тоест след увеличението на таксите.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    баси толкова пари на вятъра за поредния супервайзер в мола...
    Добре, според вас тогава къде бъркам (в избора на специалност, университет, държава или поне част от една държава) и как е най-разумно да се постъпи?

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от j.l.s Виж мнението
    Добре, според вас тогава къде бъркам (в избора на специалност, университет, държава или поне част от една държава) и как е най-разумно да се постъпи?
    Ако питаш мен, най-добре е ти да решиш сама какво точно искаш. Търси информация за нещата, но решенията си ги взимай сама. Не познаваш хората, които ти реагират тук, не знаеш имат ли някакво образование или личен опит по въпросите, които задаваш, не знаеш какъв е начинът им на живот и какво смятат за прилични цели, нито пък дали техните цели изобщо някъде се докосват до твоите... Отсявай.

Никой във форум не може да ти каже дали бъркаш в избора на специалност - това е много личен, твой въпрос. Само ти знаеш от какво се интересуваш и само ти можеш да определиш дали това, което ще учиш, ще ти доставя удоволствие да го правиш поне през по-голямата част от живота ти. Университетите се класират по различен начин според специалностите. Един университет може да е в първата тройка по една специалност и много по-назад по други специалности.

Bath действително е един по-скъпичък град, така че ако финансовите възможности на семейството са ограничени, това също е добре да се помисли. Виж тук едно сравнение с Лондон http://www.numbeo.com/cost-of-living...m&city2=London

Виж и сравнение с Глазгоу: http://www.numbeo.com/cost-of-living...&city2=Glasgow

Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

5. БЛАГОДАРЯ jhoro, няма, korry, Chess_Maniac, j.l.s and 1 others thanked for this post
    Post Thanks / Like

Разбрах, че тази година в Шотландия ще има референдум за отделянето и от Великобритания. Има ли реална опасност безплатното образование за европейски граждани да спре?

GalyaR
    Guest

Разбрах, че тази година в Шотландия ще има референдум за отделянето и от Великобритания. Има ли реална опасност безплатното образование за европейски граждани да спре?
    Здравей Не мисля, че някой може да ти отговори на този въпрос... Но бих ти дала една подсказка - всяка промяна от такъв ранг има както гратисен период, така и отчитане на заварено положение. Не се притеснявай за изпарения от пърженето на риба в необозримото бъдеще.

Относно избора ти - аз бих повторила препоръката на Мила - филтрирай мненията, но направи това, което ТИ искаш. Най-правилното решение за живота ти.
    Успех ти желая!

8. БЛАГОДАРЯ Мила, merry thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

То референдумът ще е тази година, ама отделянето няма да стане тази година, дори и при положителен вот, а и той не е ясен още - изисква се технологично време. Ако си започнала обучение по този начин не вярвам да отрежат финансирането на завареното положение.

Колкото до това, дали при евентуално отделяне Шотландия ще е в Ес или извън него - и тука не е ясно. От една страна, технически, трябва да е отвън, защото няма да е имало такава страна до момента - т.е. ще трябва да се присъединява. Но от друга страна, има страни, чийто процес на присъединяване е траял 3 месеца, доколкото знам. От трета страна - не съм наясно дали всички членки на ЕС ще са "за" аз си мисля (това са мои разсъждения), че след като една страна е била част от ЕС (бидейки част от UK), аргументите да й се откаже не са сериозни и по-скоро не биха се изтъкнали. Един вид, можем да приемем Румъния и Хърватия, те са ОК, ама Шотландия - не е... не е много логично.

Нека кажат и студентите, ако има такива в Шотландия, но на мен ми се струва, че спиране на финансирането едва ли е реална заплаха. Но все пак - гаранции как да се дадат...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

10. БЛАГОДАРЯ Plana, merry thanked for this post
    Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

Според хора от университета, с които съм общувал, при отделяне на Шотландия, привилегиите за студентите ще бъдат дори повече от тези в момента, а безплатното образование винаги е било приоритет. Така или иначе дори референдумът да бъде положителен, което като че ли няма да стане, тя няма да се отдели чак до 2017-та или по-късно, така че това въобще не е нещо, което да те притеснява.

12. БЛАГОДАРЯ j.l.s, Plana thanked for this post
    kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Смятам, че Bath е най-добрият избор измежду всички останали, защото мисля, че има наистина добра репутация сред университети в UK, съдейки по класации, които много от съфорумците отричат, и аз разбирам защо, но съм чела позитиви и в thestudentroom например за университета; харесвам стаите в общежитията и спортните facilities, с които разполага университета - като цяло всички facilities - вярвам, че са модерни и добре оборудвани, а аз по принцип предпочитам съвременна архитектура пред старинната; позната студентка в Aston ми е казвала, че хората, възпитаници на Bath, са гледани с добро око от работодателите и като цяло са с предимство пред студенти от нейния университет например, въпреки че това не знам доколко звучи логично. Освен това ми харесва, че програма с една година в индустрията, където има възможност да съм на стаж някъде, а и университетска статистика твърди за връзките на Bath с множество компании и добрия кариерен офис.
    Е, при положение, че това са доводите ти, мисля, че няма какво толкова аз да коментирам. След като харесваш и са ти важни 'facilities' и 'съвременна архитектура' (нищо, че Бат е пълен със замъци, музеи и викториански къщи) и вестникарските класации - значи заминаваш за Бат. Никъде не видях да казваш, че ще влезеш с 40,000 паунда кредит с compounded interest, който ще ти яде от нервите и парите година на година. Но това явно за теб не е важно, така, че стягай бажа за село Бат пък мама и тате ще наливат.

14. БЛАГОДАРЯ Plana, Мила thanked for this post
    kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Екскюзми - за завършилите до момента тази сума не е ли 15 000 паунда?
    Все още няма завършили от започналите през учебната 2011/12 година - тоест след увеличението на таксите.
    Навреме ме поправяш, 40% не могат да изкарат 16,000 паунда:

The proportion of loans not repaid – for instance because graduates do not earn enough to reach the threshold for repayment – was at one stage forecast to be 28%, but is now running closer to 40%.
    Мой колега, който правишре research по тези въпроси каза, че реално процентите са над 42 по спомен.

kͽͽls Аватара на sleek
    Post Thanks / Like

Ако скотовете имат поне малко мозък - ще напуснат УК с overwhelming YES vote.

Сигурно малко хора знаят, че Шотландия е най-богатата страна в UK на глава население.

Сегашната конституционна рамка ограбва шотландците от упрваление на икономическте им лостове и те реално служат на господарите си от Westminster.

Това е все едно да имаш автокъща, да продаваш 10 вида автомобили, но да ти дават печалбата само за три от тях.

Само премахването на т.н. Barnett Formula ще спести на шотландците 4 милиарда паунда годишно. Ако се махнат, ще могат сами да си управляват въшния дълг и по този начин страната ще е устойчива по време на финансови кризи, за разлика от УК, която е затънала до шия в дългове.

Шотландците искат да си направят модел на държава като Финландия/Дания/Норвегия и да са про-Европейски ориентирани, за разлика от англичаните, които мразят ЕУ и смятат, че са над тях.

Не знам дали този септември скотовете ще напуснат УК, но когато и да го направят - ще дойдат по-хубави времена за тях (пък и за всички българи).
    Последно редактирано от sleek : 19-03-2014 на 20:44

17. БЛАГОДАРЯ j.l.s, DIANGEL, Мила, Plana thanked for this post
    Post Thanks / Like

А когато третата година ти е Placement - стаж, за нея плащат ли се отново 9,000 паунда?

Post Thanks / Like

И още два въпроса:
    1) В случай, че си теглил кредит, и започнеш да изкарваш минимума от 21,000 паунда но година, държавата или ти можеш да определяш по колко да плащаш за кредита на месец?
    2) Колко горе-долу се плаща на стажантите (в годината Placement)?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Таксите по време на стажът, разбира се не са 9000 . Погледни тук: http://www.bath.ac.uk/study/ug/fees/...ees/index.html
    Относно заплащането http://www.bath.ac.uk/study/ug/why/p...nts/index.html
    Запозната си с факта, че този стаж сам си ги търсиш и кандидатстваш, а не е даденост ..

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

И още два въпроса:
    1) В случай, че си теглил кредит, и започнеш да изкарваш минимума от 21,000 паунда но година, държавата или ти можеш да определяш по колко да плащаш за кредита на месец?
    2) Колко горе-долу се плаща на стажантите (в годината Placement)?
    1. Би трябвало някъде да го пише и пак там ти да си го прочела - след момента на приключване на съответната образователна степен и след започване на работа със заплата над минимума (з случая - над 21 К) е фиксирана вноска от 10% от горницата над минимума.
    Пример - работиш за 25000 -> 25000 - 21000 = 4000; 10% от 4000 = 400 на година ти е вноската.
    2. Това зависи от ... много неща - от професията, от фирмата, от мястото на работа (там където се харчат повече пари - ти дават и малко повече, ама файда - ич)
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

22. БЛАГОДАРЯ j.l.s thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    1. Би трябвало някъде да го пише и пак там ти да си го прочела - след момента на приключване на съответната образователна степен и след започване на работа със заплата над минимума (з случая - над 21 К) е фиксирана вноска от 10% от горницата над минимума.
    Пример - работиш за 25000 -> 25000 - 21000 = 4000; 10% от 4000 = 400 на година ти е вноската.
    2. Това зависи от ... много неща - от професията, от фирмата, от мястото на работа (там където се харчат повече пари - ти дават и малко повече, ама файда - ич)
    Относно 1 - А мога ли аз да си определям колко да връщам? Смисъл ако реша, че искам да връщам повече от 400, в конкретния случай, възможно ли е (с цел да се изплати по-бързо)?

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Не се безпокой сега за вноските! Като почнеш унито, ще имате специален ден в който ще ви обяснят всички за заема и вноските за погасяване!
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Кредитите за обучение в Англия - въпрос

Много полезна информация намерих в този форум. Благодаря на всички, които помагат със съвети Не можах обаче да намеря отговор на въпроса относно студентското подпомагане в Шотландия, дали се полага помощ за млад зависим студент, който не е живял преди това 3 години в UK. Също така, какво означава "обичайно местопребиваване"? Ето това източника на иформация http://infozauk.com/2014/03/04/%D1%8...4%D0%B8%D1%8F/
    Ако може някой да помогне?

Architectural Assistant Аватара на Scorpzou
    Град
    Scotland, UK
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Кредитите за обучение в Англия - въпрос

Цитирай Първоначално написано от emily6 Виж мнението
    Много полезна информация намерих в този форум. Благодаря на всички, които помагат със съвети Не можах обаче да намеря отговор на въпроса относно студентското подпомагане в Шотландия, дали се полага помощ за млад зависим студент, който не е живял преди това 3 години в UK. Също така, какво означава "обичайно местопребиваване"? Ето това източника на иформация http://infozauk.com/2014/03/04/%D1%8...4%D0%B8%D1%8F/
    Може ли първо да уточним по-конкретно какво те интересува откъм финансирането - 1. таксите за заем, които се покриват от правителството или 2. maintenance grant/loan - помощите за покриване на living costs?

27. БЛАГОДАРЯ emily6 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

За таксите разбрах, че се покриват от правителството. Но в тази статия, а и в сайта на SAAS се споменава за подпомагане като млад/зависим студент, като размера на фин. помощ зависи от доходите на родителите. Не знам това дали се води maintenance grant/loan, но определено е помощ за покриване на living costs. А и в таблицата има графа "стипендия" и "кредит". Интересувам се може ли да се кандидатсва за тези помощи от студенти първа година и тук също ли важи условието за пребиваване 3 години?

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Пише го съвсем ясно в линка, който сама посочвате:
    "Пребиваване
    За да отговаряте на общите условия за пребиваване, трябва да сте с обичайно местопребиваване в Обединеното кралство, Англо-нормандските острови и остров Ман за трите години, непосредствено преди първия ден на първата учебна година на курса (към съответната дата)."

30. БЛАГОДАРЯ Scorpzou, Мила thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от emily6 Виж мнението
    Също така, какво означава "обичайно местопребиваване"? Ето това източника на иформация http://infozauk.com/2014/03/04/%D1%8...4%D0%B8%D1%8F/
    Според международното частно право
    lex domicilii – правото на държавата по местопребиваването на лицето - това понятие за обичайно местопребиваване има различно съдържание в различните правни системи. То произхожда от английската правна система, наричано domicilii. Тя възприема, че всяко лице има domicilii, но тя включва тук две съставки: първата е пребиваването на лицето на дадена територия и второ, намерението да бъде установено на нея. Според тази система, за да се промени domicilii, трябва да се промени намерението и лице без domicilii не може да съществува.

... под обичайно местопребиваване на физическо лице се разбира мястото, в което то се е установило преимуществено да живее, без това да е свързано с необходимост от регистрация или разрешение за пребиваване или установяване. За определянето на това място трябва да бъдат специално съобразени обстоятелства от личен или професионален характер, които произтичат от трайни връзки на лицето с това място или от намерението му да създаде такива връзки.
    Един пример (конкретен) - български гражданин, студент в ЮК си остава с "обичайно местопребиваване" в България.

32. БЛАГОДАРЯ emily6 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря, вече ми е ясно, че нямаме право на тази помощ.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Медицински лаборант в Англия-обучение
    От Viki_c във форум Образование в UK
    Отговори: 3
    Последно мнение: 19-01-2011, 16:39
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 17-03-2009, 19:46
  3. Въпрос за кредитите
    От sumputqga във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 30-04-2007, 13:56
  4. Въпрос за кредитите