Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 46 от общо 46
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Job Seekers' Allowance - помощ за безработни, търсещи работа - изисквания, за да продължи получаването й

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    @musi - по-спокойно, не си ли им свикнала вече на манталитета на повечето питащи ...

Защо да не може веднага (не е нужно да викаш, чувам те прекрасно). Една ... ъ-ъ-ъ ... позната наскоро отиде в Германия и започна работа в момента на стъпването на "германска земя". Просто си беше уредила нещата още от България.
    От друга страна - помощите са за даване, въпроса е да докажеш, че не си дошла само за тях.
    Успех.
    Такова изискване няма.
    А на въпроса: Обещетение за безработица може да получиш веднага (дори и при преносимост на обещетението за 3+3 месеца). След 3 пък месеца може да получиш и друго подпомагане за което Великобритания изпълнява директива 2004/38 и не е длъжна да го предоставя първите 3 месеца.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Job Seekers' Allowance - помощ за безработни, търсещи работа - изисквания, за да продължи получаването й

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Такова изискване няма.
    А на въпроса: Обещетение за безработица може да получиш веднага (дори и при преносимост на обещетението за 3+3 месеца). След 3 пък месеца може да получиш и друго подпомагане за което Великобритания изпълнява директива 2004/38 и не е длъжна да го предоставя първите 3 месеца.
    Z1,каква "преносимост"-тя не е безработна в Бг,работи,ще напусне и ще дойде тук .Първото нещо,като дойде тук ще е да отиде в Job centre да се запише,като безработна?И кой ще и ги даде?
    То по тази логика всеки може да идва,дават му помощи,стои 3-6 месеца и се връща в Бг да си изкара морето и после пак.
    С тези питания ще взема да се запиша във партията на Фарадж .

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

3. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Job Seekers' Allowance - помощ за безработни, търсещи работа - изисквания, за да продължи получаването й

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Z1,каква "преносимост"-тя не е безработна в Бг,работи,ще напусне и ще дойде тук .Първото нещо,като дойде тук ще е да отиде в Job centre да се запише,като безработна?И кой ще и ги даде?
    То по тази логика всеки може да идва,дават му помощи,стои 3-6 месеца и се връща в Бг да си изкара морето и после пак.
    Ми като не е безработна има и друг вариант. Най-напред се установява на острова, а после става безработна. Но така и така ще стане безработна (може пък и не, но тогава защо въобще обсъждаме казуса) и обещетение и се полага или по чл. 64 (преносимост 3+3 месеца) или по чл. 65 (ако предварително се е установила на острова).

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Job Seekers' Allowance - помощ за безработни, търсещи работа - изисквания, за да продължи получаването й

Такова изискване няма.
    Я ми кажи сега, както не живееш във Великобритания, пък ги знаеш помощите повече от нас - кое е това "друго подпомагане"? Ако може, как се нарича бенефитът (помощта или помощите, ако са повече от един вид) и как се кандидатства за него? Благодаря.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Job Seekers' Allowance - помощ за безработни, търсещи работа - изисквания, за да продължи получаването й

Напиши ги ти!
    Аз отговорих на питането за обещетение при безработица и споменах че има и друго подпомагане, за което Teri в момента не пита.
    Благодаря!

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Job Seekers' Allowance - помощ за безработни, търсещи работа - изисквания, за да продължи получаването й

Пак смесвате и обърквате понятията. В двете държави се подхожда по различен начин и с различна логика.
    В България една част от "Осигурителните вноски за държавното обществено осигуряване" отиват във фонд "Безработица". От него се плаща при оставане без работа - затова се казва "Обезщетение за безработица". Затова е и изискването да си работил 9 от последните 15 месеца.
    В ЮК се говори за подпомагане на хора, търсещи работа - никой не го интересува до момента дали си работил или не, дали си плащал осигуровки. Затова трябва да доказваш, че реално я търсиш и че имаш реални шансове да я намериш.

Поради горните причини смятам, че синхронизацията на законите и изпълнението им ще е кауза пердута.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Пак смесвате и обърквате понятията. В двете държави се подхожда по различен начин и с различна логика.
    В България една част от "Осигурителните вноски за държавното обществено осигуряване" отиват във фонд "Безработица". От него се плаща при оставане без работа - затова се казва "Обезщетение за безработица". Затова е и изискването да си работил 9 от последните 15 месеца.
    В ЮК се говори за подпомагане на хора, търсещи работа - никой не го интересува до момента дали си работил или не, дали си плащал осигуровки. Затова трябва да доказваш, че реално я търсиш и че имаш реални шансове да я намериш.

Поради горните причини смятам, че синхронизацията на законите и изпълнението им ще е кауза пердута.
    Да да, ама не, случайно да си изпуснал едно обяснение на Мила че обещетението за безработица на острова е и на база правени вноски?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Job Seekers' Allowance - помощ за безработни, търсещи работа - изисквания, за да продължи получаването й

Напиши ги ти!
    Аз отговорих на питането за обещетение при безработица и споменах че има и друго подпомагане, за което Teri в момента не пита.
    Благодаря!
    Аз бих ги написала, ако ги знаех, но не знам да има други. По мое мнение, в момента всичко е изключително орязано и да се дават съвети, че "има подпомагане", когато не може да се посочи кое е това подпомагане и как се стига до него, ми се вижда губене на времето на хората...

Z1 е прав тука, има два вида JSA - income-related и contributions-based. Първата е само въз връзка с доходите на безработния и семейството му в момента, а втората - на база на внасяните от него осигурителни вноски, така че се интересуват дали си внасял вноски - и то много...

И в двата случая трябва да си свободен да работиш, да искаш да работиш и да си търсиш работа активно САМ. Помагат ти, но е твоя отговорност да си я търсиш и на всяко интервю представяш писмени доказателства, че наистина си търсил, какво си направил и какъв е бил резултатът.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

и бивш platini i kanaritenapred
    Post Thanks / Like

аз мисля , дори да работите двама в семеиството и имате дете , ви трябват минимум 2200 паунда на месец , не виждам със 70 паунда на седмица кво правим , като забраниха хаус бенефит за новодошли от ЕС , които взимат за безработица , там някви 6 месеца , но след третия месец

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Интересуваме дали някой е получил скоро JSA? За колко време става?
    Благодаря!

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Job Seekers' Allowance - помощ за безработни, търсещи работа - изисквания, за да продължи получаването й

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    а ти живяла ли си на jsa,пестейки за море в българия?!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Cool За: Job Seekers' Allowance - помощ за безработни, търсещи работа - изисквания, за да продължи получаването й

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Пускам тази тема в резултат на наблюденията си от срещи на българи със съветниците от Джобсентъра, на подписване по повод на помощта JSA - Job Seekers Allowance. С впечатление съм, че част от българите смятат, че ако успеят да се преборят за тази помощ, единственото им задължение след това ще е да се подписват редовно, като така удостоверяват, че не работят - но във Великобритания това не е така.

Тази помощ се отпуска на хора, които активно търсят работа. Служителите обясняват (цитирам), че задължението да се търси работа е основно и човек трябва да търси работа от сутрин, след като стане от сън, до вечер, докато си легне. Не е приемливо да се търси работа един ден и на следващия ден да не се прави нищо по този въпрос. Търсенето на работа е основно задължение на човека, който е регистриран за тази помощ и още повече, ако я получава. Освен да търси работа, той трябва да записва редовно какви точно дейности извършва, за да търси работа.

На всяка среща съветниците ще записват в книжката на търсещия работа какви дейности той се е задължил да извърши, той се подписва и следващия път трябва да даде отчет за тях.

Ето пример за такива дейности:

- Ще се регистрирам в уебсайта Universal Job Search, ще си създам профил и ще търся работа през него.
    - Ще си създам СиВи (CV - автобиография за търсене на работа), като използвам уебсайта.
    - Ще записвам всичко, което извършвам във връзка с търсенето на работа.

Въпроси като - "Какво е уебсайт?", "Как ще се регистрирам в уебсайта, като не говоря английски/като не мога да ползвам интернет/компютър?", "Как ще си направя СиВи, като не говоря английски?", "Как ще си търся работа, като не говоря английски?" и др. подобни не се посрещат никак добре.

Този, който е дошъл във Великобритания, за да работи и иска от държавата да го подпомага, докато търси работа, трябва да намери начин или да се научи да говори и разбира английски в достатъчна степен или да намери приятели, близки, роднини и т.н., които да му помогнат да търси работа според тукашните изисквания.

Отговорът на горните въпроси най-често завършва с това - ако не ни докажете, че правите достатъчно, за да си намерите работа, дори и да е започнало изплащането на помощи, то ще бъде спряно.

Пускам този пост най-вече за хората, които идват тук, смятайки, че ще могат без да говорят английски, да бъдат подпомагани от държавата, докато си търсят работа, колкото и дълго да продължава това.

Нека да се има предвид, че според новото изменение от месец март тази година, този вид помощ ще се отпуска на хора, които вече са работили поне 3 месеца и са изкарвали поне по 150 паунда на седмица, т.е. това е доход, при който те са плащали осигуровки. С други думи, няма да е възможно да се дойде тук и да се започне веднага да се получават помощи за търсене на работа.

Ако има хора, които са получавали или получават тази помощ, може да споделят личния си опит за изискванията, на които трябва да отговарят и какво е необходимо да правят.

Можете да прочетете и материала за теста "Реални перспективи за работа", който се провежда 6 месеца след започването на помощите.
    Мила, ако имаш предвид, че не се приема добре търсенето на работа от интернет, тук бих поспорил с теб.
    1-кандидатстването по интернет е по -лесно доказуемо, от колкото директно на место. Просто си правиш разпечатка на пощата и показваш колко св-та си изппратил днес. Другото как ще го докажеш
    2-вече всички фирми искат да им се плаща св само в интернет

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от dimi_m Виж мнението
    Мила, ако имаш предвид, че не се приема добре търсенето на работа от интернет, тук бих поспорил с теб.
    Нито съм мислила такова нещо, нито съм го написала, прочети ми поста пак. Имала съм предвид точно обратното - че някои нашенци си мислят, че имат извинение, че не намират работа, защото не знаят английски, не боравят с интернет и не могат да търсят работа по интернет. Един вид - "Ето на, искам да си намеря работа, ама не мога, щото не знам англ." Това НЕ Е ПРИЕМЛИВО извинение. Ще получат съчувствие може би, но не и помощи, защото не знаейки английски, не могат да докажат, че имат реални шансове да си намерят работа.

Дори напоследък един от въпросите, които се задава често, е "Какво направихте, за да си намерите работа, ПРЕДИ да пристигнете в Обединеното кралство?"

Гугъл търсачка на форума

The Question Man
    Guest

Аз все си мисля, че за да се вдигнеш да емигрираш би следвало да очакваш да живееш по-добре от мястото което напускаш! Как точно просенето на подаяния и подхвърляне на огризки се вписва в това подобряване-не ми е ясно!
    Какво очаква да постигне като по-добър живот един бачкатор без професия или занаят на минимал заплата в най-скъпия град в Европа?
    Странна философия-дай да идем в Англия пък те са длъжни да ни дават щото сме много убави!
    Що не мислите и не си направите информирано сметката преди да дойдете тук без пари и знания по местния език, които да ви държат далече от необходимостта да се молите на някого?!
    Явно това е голям напън за някои индивиди!

16. БЛАГОДАРЯ Zara thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! musi, никанор liked this post
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от The Question Man Виж мнението
    Аз все си мисля, че за да се вдигнеш да емигрираш би следвало да очакваш да живееш по-добре от мястото което напускаш! Как точно просенето на подаяния и подхвърляне на огризки се вписва в това подобряване-не ми е ясно!
    Какво очаква да постигне като по-добър живот един бачкатор без професия или занаят на минимал заплата в най-скъпия град в Европа?
    Странна философия-дай да идем в Англия пък те са длъжни да ни дават щото сме много убави!
    Що не мислите и не си направите информирано сметката преди да дойдете тук без пари и знания по местния език, които да ви държат далече от необходимостта да се молите на някого?!
    Явно това е голям напън за някои индивиди!

Мддаа,напълно съм съгласна с това мнение плюс бих допълнила и по добрия живот за децата който включва горното + кансъл жилище .

18. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! няма, musi liked this post
    Recommend няма recommended this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението

Ако има хора, които са получавали или получават тази помощ, може да споделят личния си опит за изискванията, на които трябва да отговарят и какво е необходимо да правят.
    Има ли такива хора?

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Я да събудя темата - може пък на някой да му е от полза.
    Четох постовете, но не видях ...
    Коментира се кой, кога и защо има право на подпомагане, но никой не споменава за "съвместен иск".

За който не се сеща/не знае за какво става дума - https://www.gov.uk/jobseekers-allowance/how-to-claim
    JSA joint claims
    You must make a joint claim with your partner if all the following apply:
    • you both want to claim JSA
    • one of you are 18 or over
    • you’re both under state pension age
    • neither of you are responsible for a child
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Не виждам защо някой би се интересувал от JSA. Повечето хора живеят в Лондон, а там JSA няма да им стигне и за седмичния наем. Не знам докъде трябва да я е докарал някой, за да опре до Job Seekers allowance, освен ако не мами.

22. ХАРЕСВАМ! madlena liked this post
    ... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

по принцип преди се правеше защото ако си на jsa ти се плаща максимума хаусинг бенефит по дефолт. но сега вече ако си европейски гражданин не се класираш за хаусинг бенефит по дефолт с jsa. ако си еу гражданин, просто трябва да работиш, иначе няма хаусинг бенефит
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Чета ви - уж сте "бритиш", ама пак си остава типичното българско - да изкяриш нещо. Ако пък и излъжеш - напрао върхъ.

Въпроса беше, че някой може да не знае, че партньорите клаймват заедно.
    JSA - то си е казано - Помощи за търсещите работа. Ако си работил, в момента не работиш - да ти помогнат. Ако работиш на парт тайм - също. Апликанта - до 16 часа, партньора - до 24 часа на седмица.
    За какво ще ти стигнат - на никой не му пука, нещо е повече от нищо.

Нов потребител Аватара на desi_dpv
    Post Thanks / Like

от клеймването,до получаването на парите 1-2 седмици

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 50
    Последно мнение: 29-03-2013, 12:01
  2. Отговори: 80
    Последно мнение: 17-03-2013, 19:51
  3. Отговори: 8
    Последно мнение: 28-01-2013, 15:47
  4. Отговори: 97
    Последно мнение: 21-01-2009, 23:40

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване