Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 22 от общо 22
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Глоба в метро

Здравейте! Бях за кратко в Англия през 2008 и бях глобен като нередовен пътник в лондонското метро. Глобата тогава беше в размер на 20 паунда, като при неплащане тя се удвояваше на всеки 3 седмици. Въпросът ми е: има ли някаква давност тази глоба и какви биха били последствията за мен при евентуалното ми завръщане в Англия.

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Глоба в метро

Да разбираме, ли че не си платил глобата от 20 паунда през 2008?
    Според мен няма да те водят за това и имаш проблем сега.
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Глоба в метро

Да, малко след като бях глобен се върнах в България без да съм платил глобата.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Ще ми се да видя размера на глобата в наши дни. При такава аритметична прогресия. Ако не е опростена междувременно.
    Не поглеждай с гняв назад.

title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Светльо Виж мнението
    Здравейте! Бях за кратко в Англия през 2008 и бях глобен като нередовен пътник в лондонското метро. Глобата тогава беше в размер на 20 паунда, като при неплащане тя се удвояваше на всеки 3 седмици. Въпросът ми е: има ли някаква давност тази глоба и какви биха били последствията за мен при евентуалното ми завръщане в Англия.
    ако снимката ти на таблото на входа на метрото още е там здраво си я загазил.но има начин,ако се дегизираш,например с очила и перука едва ли някой ще те познае.
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Град
    Post Thanks / Like

За толкова години и такава малка сума, едва ли ще се занимават с теб.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Споко ти ще да си най малкия проблем да се занимават с теб дишай спокойно и си се връщай с друг оъстер ако изобщо си имал тогава такъв

Град
    Post Thanks / Like

Абе тези глоби как ги мислят, един приятел го хванаха че минава през зона 1 с карта дето няма за зона 1 и не го глобиха пари записаха му детайлите само които не бяха верни и нищо.
    Не искаха да го глобават пари. А пък други искат да ги глобяват.
    Ако янамщ ID в теб и пари как ще разберат кой си и да те глобят?!

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Бях свидетел на глобяване.
    Каза че няма id нито дебитна карта.
    Взеха му данните, звъннаха някъде по телефон да проверят им ли такъв човек там и му връчиха глобата.
    think different

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Нищо не им дължиш,даже те ти дължат....на мен поне те ми дължат и постоянно ме overcharge-ват гадовете.Още един пример що за отрепки са тия в Лондон...а и лондонското метро било голяма атракция-глупости.Спират си влаковете където си поискат и когато си поискат.Например спират преди последната дестинация и от там си търси каквото искаш.Връщат някакви пари,ама ако им се обадиш,което пак струва пари..Ако влезеш и излезеш от една и съща спирка ти взимат 4,90 плюс 7,20 и не ги интересува,че не са си изпълнили услугата.
    Take down the dulcimer...let the beauty we love be what we do....

Напреднал
    Post Thanks / Like

мой познат също го бяха глобили,но той не си плати глобата.после го осъдиха условно и да положи общ.полезен труд.кандидатства за британски паспорт но му отказаха защото е осъден.в писмото пишеше,4е може да кандидатства отново след 2 години.

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Аз не съм бил в Лондонското метро, та затова имам питане: Как става влизането - не е ли чрез пропусквателни вратички? И къде стават тези проверки и глобявания?

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    Аз не съм бил в Лондонското метро, та затова имам питане: Как става влизането - не е ли чрез пропусквателни вратички? И къде стават тези проверки и глобявания?
    Метрото, както и цял Лондон са разделени на зони - от 1 до 6. Купуваш си билет или карта в зависимост в кои зони искаш да пътуваш. Влизането и излизането (както правилно си мислиш) става през тези вратички.
    При влизане системата просто констатира от къде си влязъл. Таксуването става на излизане - системата изчислява колко си пътувал, според това къде излизаш.
    Кофти става, ако имаш карта 1-4 зона, а излезеш в 5-та (примерно).
    Последният път аз пътувах от Хийтроу 5 - 6-та зона до Виктория - 1-ва зона. Еднопосочния билет беше 5,50 паунда. Почти колкото следващия билет - Виктория-Шефилд (7 паунда).
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Метрото, както и цял Лондон са разделени на зони - от 1 до 6. Купуваш си билет или карта в зависимост в кои зони искаш да пътуваш. Влизането и излизането (както правилно си мислиш) става през тези вратички.
    При влизане системата просто констатира от къде си влязъл. Таксуването става на излизане - системата изчислява колко си пътувал, според това къде излизаш.
    Кофти става, ако имаш карта 1-4 зона, а излезеш в 5-та (примерно).
    Последният път аз пътувах от Хийтроу 5 - 6-та зона до Виктория - 1-ва зона. Еднопосочния билет беше 5,50 паунда. Почти колкото следващия билет - Виктория-Шефилд (7 паунда).
    Искаш да кажеш, че на излизане ако нямаш пари да си доплатиш те глобяват?

Напреднал
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Plamen888888 Виж мнението
    Нищо не им дължиш,даже те ти дължат....на мен поне те ми дължат и постоянно ме overcharge-ват гадовете.Още един пример що за отрепки са тия в Лондон...а и лондонското метро било голяма атракция-глупости.Спират си влаковете където си поискат и когато си поискат.Например спират преди последната дестинация и от там си търси каквото искаш.Връщат някакви пари,ама ако им се обадиш,което пак струва пари..Ако влезеш и излезеш от една и съща спирка ти взимат 4,90 плюс 7,20 и не ги интересува,че не са си изпълнили услугата.
    Tи явно не си от Лондон и английския нещо не искаш да го използваш по обясними причини.Когато ти вземе повече пари наи добрият вариант е даотидеш на гишето и да обясниш Спокойно какво ти се е случило.Продавача ти слага картата /оистъра/в ридара и излиза разпечатка.При грешка веднага ти връщат парите.А всичко груго което си написал за произволнато двицение на влаковете е пълна дезинформация,не казвам нагли лъжи.И защо трябва да обиждаш живущите в Лодон.Ти определено си такъв.Като не знаеш и не искаш да комуникираш на английски естествено ще си плащаш чарджове

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от baggio12 Виж мнението
    мой познат също го бяха глобили,но той не си плати глобата.после го осъдиха условно и да положи общ.полезен труд.кандидатства за британски паспорт но му отказаха защото е осъден.в писмото пишеше,4е може да кандидатства отново след 2 години.
    Което означава, че вместо да си плати глобата, първо си е платил повечко за разноски по делото плюс глобата, вероятно и лихви, после е полагал общественополезен труд (т.е. безплатно), освен това е осъден и вече криминалното му досие не е съвсем чисто, а и си прецакал кандидатурата за британско гражданство, което удоволствие в момента струва допълнителни около 900 паунда...

Аз бих си платила глобата.

Артуре, за да влезеш в метрото, трябва да си "отвориш" вратичката с купен билет или ойстър карта. Като излизаш, ако си пътувал на стойността на билета, ти се отваря вратичката да излезеш, а билетчето ти го гълта машината. Ако си с ойстър карта (нещо като предплатена карта), от нея ти се отнема стойността на пътуването на излизане. Няма как да влезеш, ако нямаш билетче или карта. Е, може да прескачаш, ама трябва да не те видят/хванат и на влизане, и на излизане.... и е доста височко за прескачане Ако те хванат - отиваме на това, дето го писах по-горе...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

I'm watching you Аватара на robert72
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението

Няма как да влезеш, ако нямаш билетче или карта. Е, може да прескачаш, ама трябва да не те видят/хванат и на влизане, и на излизане.... и е доста височко за прескачане Ако те хванат - отиваме на това, дето го писах по-горе...
    Има станции където можеш да влезеш и излезеш свободно без да трябва нищо да прескачаш, твое задължение е да си докоснеш картата, но можеш да забравиш да го направиш и съответно да бъдеш глобен при проверка.
    Life is like a penis - simple, relaxed and hanging freely. It's women who make it hard!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Билетите скоро ше ги махат,само ойстер картата остава..Монопол и сигании.В Лондон е така.Търтеи с никво усещане за customer service,обират те както си искат.Сигурно и основно образование нямат работниците в метрото.То по принцип в Лондон е така,панджабита и мамалигари и други много шматки.Зарязват те по средата на пътя,взимат ти парите и се оправяй...можеш да им звъннеш на платения телефон.Т.е. можеш да си взмет 1.50 ама като им звъннеш по телефона,което ше ти струва толкова...и така 30-40 пъти в годината,все ше те цакат,щот са си такива...мамалигари.....иначе реклама голяма,посетете лондонското метро.Е как да не са ФУЛ ОФ ШИТ..ШМОТАНЯЦИ,е да раздават безплатни вестници,защо ли..ясно що...който си го има ше го разбере

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Никъде не ме е оставяло метрото, стига говари глупости! Постояно разправяме че транспорта в Лондон е скъп ама вие не та не,
    Който не му харесва си взема автобуса и си пътува 2 часа. Глобяват ви когато мине проверка който са много често последните 2 години може
    Би.
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Може би не е по темата но да споделя за глобите.
    Назнам за такава малка глоба какво става. Но от опит знам че имат ли да прибират ще намерят начин. Мен ме глобиха 145 паунда 2010 г премстих се и нищо мислех да мина по 'тарикаткия" начин без да плата ама ней се след близо две години на новият ми адрес пристига писмо отъ судът който им е наложил глобата и аз надлежно си я платих макар и малко по скъпо .
    Та така драги колеги с "тарикатлък" не стана и по каналния ред .

Нов потребител
    Post Thanks / Like

..но вестниците са безплатни

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

необходимо е да си доста по-стрийт смарт от показаното ниво в темата за да чиитнеш системата
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Стачка парализира лондонското метро
    От Zara във форум Новини от и за UK
    Отговори: 18
    Последно мнение: 01-12-2010, 09:16
  2. Два дена без метро в Лондон
    От dunava във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 9
    Последно мнение: 10-06-2009, 23:03
  3. В днешния брой на Метро
    От CYPER във форум Интересни статии
    Отговори: 16