Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 14 от общо 14
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Прието ли е да се черпят колеги за раждането на бебе в Англия

Здравейте мами,

предстои ми раждане на 2ро дете и колегите ми англичани постоянно ме питат колко остана , как съм и т.н както и тези от фитнеса в който ходя. Прието ли е след раждането да занеса бонбони или нещо друго, просто не искам да правя нещо което ще направи да изглеждам глупаво и неловко

Марина

Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Прието ли е да се черпят колеги за раждането на бебе в Англия

Не ;-)
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Прието ли е да се черпят колеги за раждането на бебе в Англия

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    Не ;-)
    Що
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

По подразбиране

При нас черпят с бонбони и си е нормално щом знаят , че чакате бебе.

Die Another Day Аватара на veny74
    Post Thanks / Like

Ами те на теб се надяват, щото те самите не черпят. Дори когато те поканят на рожден ден, всеки си плаща пиенето в пuба.
    Не вярвай на никого, понякога дори и на себе си, че като затвориш едното око не виждаш всичко.

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

В нашата фирма не съм виждала да черпи някои за дете. Скоро шефа имаше момиченце, ние купихме подарък и картичка междудругото, но почерпка не видяхме.

Напреднал Аватара на S.Paunov
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Minka20 Виж мнението
    В нашата фирма не съм виждала да черпи някои за дете. Скоро шефа имаше момиченце, ние купихме подарък и картичка междудругото, но почерпка не видяхме.
    Баси стиснатия шеф ... Испанците се черпят Гледам по филмите Щатите също ..няма причина тук да е различно явно покрай вас са много стиснати(шега) де да знам

sweet lady luck Аватара на Charlotte
    Град
    In the eye of the tornado
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Прието ли е да се черпят колеги за раждането на бебе в Англия

Не е прието да се черпи според мен, в смисъл, че никой не очаква това от теб тук, нито на работа, нито в билницата. Но ти ако искаш да си почерпиш с нещо не виждам и нищо лошо. Аз не съм черпила след като родих, мъжът ми се е почерпил с негови приятели само. Иначе колегите и шефа ми бяха направили baby shower.
    Wild is the wind

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Прието ли е да се черпят колеги за раждането на бебе в Англия

Цитирай Първоначално написано от S.Paunov Виж мнението
    Баси стиснатия шеф ... Испанците се черпят Гледам по филмите Щатите също ..няма причина тук да е различно явно покрай вас са много стиснати(шега) де да знам
    Аз съм черпила за рожден ден, но обясних, че в България така е прието и искам да ги почерпя за мое здраве (обясних какво е това). Всички бяха много любопитни и мили. Подавала съм и подавки на комшийка-шотландка на Задушница, пак съм обяснявала, че това е български обичай и т.н. Беше й много интересно, разпита ме подробно, говорихме сигурно половин час за различните обичаи.

Всъщност, мисля, че можем да си поддържаме традициите, ако решим - не е необходимо да правим всичко, както го правят те, когато е наш празник - може да е наш изборът, ако така предпочетем. Обаче ако става дума за тяхна сватба, кръщене и т.н., бих се съобразила с техните традиции.

А понякога си има обичаи, които си ги създават на самото работно място. Например, в службата на мъжа ми имат традицията, който ходи на почивка в чужбина (всички ходят поне по веднъж в годината, често по повече пъти), да занесат дребни бонбони от страната, в която са били - от тези, дето са увити индивидуално и са в големи пакети - те самите се смеят, че тябва да се "cheap and nasty". Ние веднъж забравихме да купим и, за да излезем от положение, аз специално отидох до един Лидъл (нямаме наблизо) и купих оттам няколко вида бонбони, като специално търсих такива, на които не пише "Произведено в ЮК". Купих няколко вида, за да има за всеки вкус и те много ги били харесали . Тук Лидълите не са много начесто и хората явно не ги познаваха тези бонбони...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Прието ли е да се черпят колеги за раждането на бебе в Англия

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    А понякога си има обичаи, които си ги създават на самото работно място. Например, в службата на мъжа ми имат традицията, който ходи на почивка в чужбина (всички ходят поне по веднъж в годината, често по повече пъти), да занесат дребни бонбони от страната, в която са били - от тези, дето са увити индивидуално и са в големи пакети - те самите се смеят, че тябва да се "cheap and nasty". Ние веднъж забравихме да купим и, за да излезем от положение, аз специално отидох до един Лидъл (нямаме наблизо) и купих оттам няколко вида бонбони, като специално търсих такива, на които не пише "Произведено в ЮК". Купих няколко вида, за да има за всеки вкус и те много ги били харесали . Тук Лидълите не са много начесто и хората явно не ги познаваха тези бонбони...
    Това го има и в България.
    Фирмата, в която в момента работя, е ориентирана основно към пазари извън ЕС и колеги често пътуват нанякъде. Всеки като се върне носи нещо за почерпка - бонбони, сладки ... от съответната държава.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: За: Прието ли е да се черпят колеги за раждането на бебе в Англия

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Това го има и в България.
    Фирмата, в която в момента работя, е ориентирана основно към пазари извън ЕС и колеги често пътуват нанякъде. Всеки като се върне носи нещо за почерпка - бонбони, сладки ... от съответната държава.
    Да-да, но по-скоро не е масова практика, както в България се черпи на рожден ден, да кажем. Те си имат и други такива неща, които не че са единствени по рода си и уникални, но си ги правят, а не е толкова често срещано навсякъде. Например, периодично си правят т.н. fat club - група мъже, които отслабват заедно.

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

скоро един колега имаше имен ден и за донесе почерпка на работата.. Когато питаха англичаните за какво е това - той вика имам нейм дей, което малко тъпо звучи тук защото не знаят какво означава. Повечето се оглеждаха с недоумение, но това не им попречи да излапат всичко за 2 минути, като се заграбваха кой колкото може със шепите!

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от veselin82 Виж мнението
    скоро един колега имаше имен ден и за донесе почерпка на работата.. Когато питаха англичаните за какво е това - той вика имам нейм дей, което малко тъпо звучи тук защото не знаят какво означава. Повечето се оглеждаха с недоумение, но това не им попречи да излапат всичко за 2 минути, като се заграбваха кой колкото може със шепите!
    Ми тъпо, щото не е обяснил - аз винаги обяснявам, че в България и други страни, в които има източноправославни... еди-какво си. И че повечето хора имат ден от годината, в който празнуват допълнително, почитат светеца или просто празнуват имен ден - и т.н.

Гугъл търсачка на форума

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Не бих казала, че са ми стиснати колегите. Ние също винаги носим по нещо като сме били в отпуска и сме пътували нанякъде, също така за рожденни дни винаги се черпи.

Конкретно беше въпроса за бебета ... за бебета не черпят. Това не значи, че не може да се почерпи. Като имаш желание - черпиш! Аз например като се сгоди (за годеж никoй не черпи), но аз им занесох почерпка, също след сватбата ги почерпих (те и след сватба не черпят), никoй не ме е гледал странно, напротив поздравиха ме и се зарадваха. Така че всеки наистина си прави каквото чувства за редно и му е на сърце.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Почитаме св. Антоний, а Антоновците черпят
    От iliyan65 във форум Християнство
    Отговори: 9
    Последно мнение: 17-01-2017, 17:42
  2. Британски паспорт за новородено бебе в Англия
    От petkanov във форум Британско поданство
    Отговори: 29
    Последно мнение: 13-02-2013, 01:16
  3. за новородено бебе в англия
    От diyanangelov във форум Полезни съвети за майки
    Отговори: 13