Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 161
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

По подразбиране Каква е ползата от британското гражданство?

все се каня да ви питам и най накрая се реших
    каква е толкова ползата от британското гражданство след като можете с българско такова свободно да се движите,живеете и работите в цяла Европа.
    в други страни в които си заслужава да се живее извън Европа предимно тия от комънуела-канада,австрали,юар или уса британския паспорт не ви дава никакви права и предимства единственно само да ползвате безвизов режим като туристи
    може би с британско гражданство да ви повишат заплатите ли или да ви дадат по голяма пенсия.незнам.заради това ми е интереса да питам.
    сещам се за едно,като британски граждани могат да ви избират за общински съветници,кметове,губернатори,сенатори,а защо някой от вас да не стане член на камарата на лордовете.за останалите предимства се надявам на отговор от вас за да преценя дали и аз да не взема един британски паспорт ,ако наистина от него има някаква стратегическа полза.
    щото с моя канадски паспорт освен да си обърша задника с него за друго нищо не ми служи.
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

The Question Man
    Guest

По подразбиране За: стъпките за британски паспорт

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    каква е толкова ползата от британското гражданство след като можете с българско такова свободно да се движите,живеете и работите в цяла Европа.
    в други страни в които си заслужава да се живее извън Европа предимно тия от комънуела-канада,австрали,юар или уса британския паспорт не ви дава никакви права и предимства единственно само да ползвате безвизов режим като туристи
    може би с британско гражданство да ви повишат заплатите ли или да ви дадат по голяма пенсия.незнам.заради това ми е интереса да питам.
    сещам се за едно,като британски граждани могат да ви избират за общински съветници,кметове,губернатори,сенатори,а защо някой от вас да не стане член на камарата на лордовете.за останалите предимства се надявам на отговор от вас за да преценя дали и аз да не взема един британски паспорт ,ако наистина от него има някаква стратегическа полза.
    щото с моя канадски паспорт освен да си обърша задника с него за друго нищо не ми служи.
    Щото се незнае колко ще трае седянката наречена ЕС-може да решът да я разтурят!
    А пък паспорта не иска ни храна ни вода-добре е да го има.

3. ХАРЕСВАМ! juld liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от The Question Man Виж мнението
    Щото се незнае колко ще трае седянката наречена ЕС-може да решът да я разтурят!
    А пък паспорта не иска ни храна ни вода-добре е да го има.
    ok.да кажем ,че ес се разсъхне другия месец вас дето сте там какво ви касае.ще ви товарят на кораби да ви извозват на другия бряг на ламанша ли.
    ми те франсузите като няма да има ес няма да ви приемат и ще ви върнат обратно

The Question Man
    Guest

ok.да кажем ,че ес се разсъхне другия месец вас дето сте там какво ви касае.ще ви товарят на кораби да ви извозват на другия бряг на ламанша ли.
    ми те франсузите като няма да има ес няма да ви приемат и ще ви върнат обратно
    Ти сега много разсъждаваш.
    Отдаде ми се възможност да взема гражданство- взех го. Децата ми са британци, с тукашното образование ще бъдат един ден свободни хора и ще могат да избират сами къде да живеят. Няма да ги ги лашкат в 5-та глуха с бг гражданство, нито нискочели бивши милиционери да определят съдбата им. Това бяха доводите за мен!

6. ХАРЕСВАМ! ginger liked this post
    Post Thanks / Like

Ти сега много разсъждаваш.
    Отдаде ми се възможност да взема гражданство- взех го. Децата ми са британци, с тукашното образование ще бъдат един ден свободни хора и ще могат да избират сами къде да живеят. Няма да ги ги лашкат в 5-та глуха с бг гражданство, нито нискочели бивши милиционери да определят съдбата им. Това бяха доводите за мен!
    уважавам всичко което сте постигнали.радвам се за успехите на децата ви.
    но не ми звучат достатъчно убедително аргументите относно каква е ползата от британско гражданство след като както сам ти казваш в ЦВ то за кандидатстване за работа никъде не се изповядва орижиналити оф борн или цитизен шип оф д кънтри.
    а падне ли ЕС кавито съмнения изрази кой тогава някъде ще те *** ,че си с Бритиш пас,който ще си е точно едно нищо извън рамките на дъждовния остроф

The Question Man
    Guest

но не ми звучат достатъчно убедително аргументите относно каква е ползата от британско гражданство след като както сам ти казваш в ЦВ то за кандидатстване за работа никъде не се изповядва орижиналити оф борн или цитизен шип оф д кънтри.
    а падне ли ЕС кавито съмнения изрази кой тогава някъде ще те *** ,че си с Бритиш пас,който ще си е точно едно нищо извън рамките на дъждовния остроф
    Абе не е точно нищо- тези са владели 85% от света!
    Австралия, Нова Зеландия, Канада- с подходяща професия всички врати са ти отворени!
    Бг гражданство, бг университет- тези които ти преглеждат молбата мигат на працали де е това нещо!!!
    Остави тия митове и легенди за ЕС-уж равноправни, ма като фермата на Оруел май някой са по-равноправни!
    Бих посъветвал всеки който има възможност да вземе брит гражданство да не се двуоми-тоя комунизъм ЕС няма да трае дълго.

9. ХАРЕСВАМ! juld liked this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

Ти си истински бизнесмен,изгодите само те интерисуват.Не можеш даже да допуснеш, че има хора който обичат тази страна със всичките й плюсове и минуси и това е причината.И колкото разни булгарчета се опитват да изтукват предимствата на БГ пред ЮК толкова повече те Намразват БГ.
    Трябва да не си расист и поживееш тук и ти ще станеш такъв.Баии

11. ХАРЕСВАМ! ginger liked this post
    Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Той канадеца не е лошо първо да си свери дали USA e от "комънуела" както той се е изразил и после да дава акъл на хората за какво да кандидатстват и за какво не. Типично по ганьовски, трябва да има някакъв келепир, за да искаш паспорт. Ми представи си, че човека е тук от дълго време, работи за британската икономика, децата му израстват в британската образователна система и т.н. Защо да не иска да е британски гражданин? Няма нищо по-логично от това.

И наистина ми е чудно как индивид с общ престой в Кралството 2-3 часа на Хийтроу, все пръв пише в такива теми.

Старо куче
    Post Thanks / Like

ами логично е човек да се интересува кви са плюсовете и минусите на британския паспорт а съм и сигурен че много хора не са наясно
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mate Виж мнението
    Той канадеца не е лошо първо да си свери дали USA e от "комънуела" както той се е изразил и после да дава акъл на хората за какво да кандидатстват и за какво не. Типично по ганьовски, трябва да има някакъв келепир, за да искаш паспорт. Ми представи си, че човека е тук от дълго време, работи за британската икономика, децата му израстват в британската образователна система и т.н. Защо да не иска да е британски гражданин? Няма нищо по-логично от това.

И наистина ми е чудно как индивид с общ престой в Кралството 2-3 часа на Хийтроу, все пръв пише в такива теми.

ок.всичко това можеш да го имаш без да си Бритиш цитизен шип.за къв чеп тогава ти е нужен статута

напиасх комънувел ка ,ав ,юа ИЛИ уса охлюф и не ме пращай да си сверявам часовника

15. БЛАГОДАРЯ Ivan II thanked for this post
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от borqkas1986 Виж мнението
    здравейте искам да попитам какъв е точния начин за вадене на британски паспорт,ако имам сертификат за ниво 3 освобождава ли ме от теста "живот в англия".зашто е нужно вадене на "перманент резидентс"
    3-то ниво на английски не те освобождава от теста. А дали постоянното жителство може да се прескочи - мисля, че може.
    Не поглеждай с гняв назад.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

каква е толкова ползата от британското гражданство след като можете с българско такова свободно да се движите,живеете и работите в цяла Европа...
    За да практикуваш някои професии, трябва да има английско гражданство.
    Не поглеждай с гняв назад.

18. ХАРЕСВАМ! wallaby liked this post
    Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

на мен ми трябва паспорт щото мисля да се кандидатирам за камарата на лордовете :-)
    "Внимавай какво си пожелаваш! Най-много сълзи са проляти от сбъднати мечти"

20. БЛАГОДАРЯ anix thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Каква е ползата от британското гражданство?

Канадец ли си , българин ли си незнам.

Мога много да ти пиша какви са ползите, но понеже не съм сигурен че ще разбереш ще се огранича до 2 /две/ :

1. Със съпругата ми имаме професии /нищо специално/ с които ако случайно пожелаем утре можем да хванем самолета за Канада и след седмица вече ще сме на работа . Нея всеки месец я питат дали не иска да замине........

2. За да мога когато ми е кеф да отида на гости на такъв като теб да почерпи едно канадско.............

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

22. ХАРЕСВАМ! strelec liked this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Arthur's Sword EXCALIBUR Виж мнението
    За да практикуваш някои професии, трябва да има английско гражданство.
    да не ставаш военен?!или пм!щото освен сигурноста на страната,не се сещам къде има такова дисриминационно условие!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Старо куче
    Post Thanks / Like

Никой не те е...а като си с бг паспорт, ето за това ти е нужен английският. И отношението и размера на възможностите ти се променя автоматично и това е ясно на всички. Иначе за кво да се бъхтим за това гражданство?!?!

Град
    Post Thanks / Like

Абе не е точно нищо- тези са владели 85% от света!
    Австралия, Нова Зеландия, Канада- с подходяща професия всички врати са ти отворени!
    Бг гражданство, бг университет- тези които ти преглеждат молбата мигат на працали де е това нещо!!!
    Остави тия митове и легенди за ЕС-уж равноправни, ма като фермата на Оруел май някой са по-равноправни!
    Бих посъветвал всеки който има възможност да вземе брит гражданство да не се двуоми-тоя комунизъм ЕС няма да трае дълго.
    ако тея са владели 85% от света(хаха),то макетата са владели 135%(мдаааа)!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

26. ХАРЕСВАМ! juld liked this post
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    да не ставаш военен?!или пм!щото освен сигурноста на страната,не се сещам къде има такова дисриминационно условие!
    MI6
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от BMW6 Виж мнението
    MI6
    джеймс бонд е сърбин,междо другото!от шумидия!двоен агент от втората световна война е
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    Никой не те е...а като си с бг паспорт, ето за това ти е нужен английският. И отношението и размера на възможностите ти се променя автоматично и това е ясно на всички. Иначе за кво да се бъхтим за това гражданство?!?!
    някъде като са кандидатствал за работа дане би да са те питали имаш ли Бритиш пас.

Старо куче
    Post Thanks / Like

някъде като са кандидатствал за работа дане би да са те питали имаш ли Бритиш пас.
    Не говоря за това canboy. Говоря за това което съм написал. И ти мисля разбираш много добре какво имам впредвид.

Град
    Post Thanks / Like

те да не са глухи,та да питат...а и зна4ение има само дали си бритиш по рождение.другото е мики маус
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

32. ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Канадец ли си , българин ли си незнам.

Мога много да ти пиша какви са ползите, но понеже не съм сигурен че ще разбереш ще се огранича до 2 /две/ :

1. Със съпругата ми имаме професии /нищо специално/ с които ако случайно пожелаем утре можем да хванем самолета за Канада и след седмица вече ще сме на работа . Нея всеки месец я питат дали не иска да замине........

2. За да мога когато ми е кеф да отида на гости на такъв като теб да почерпи едно канадско.............

.
    българин съм.имам и канадско гражданство,но то не ме прави канадец.

2.благодаря все пак за отговора на въпроса ми каква е ползата от британско гражданство.
    от теб разбрах,че като британски гражданин можеш да ходиш на екскурзии в някои безвизови страни за британски граждани които ако искаш да ги посетиш като български гражданин ще ти е необходима входна туристическа виза.
    но това си го знаех преди ти да ми кажеш
    1.не мисля ,че като британски гражданин/а не само не мисля ,а е и невъзможно/ ей така със съпругата ти утре да си хванете самолета за канада и след 1 седмица да започнете работа независимо дали професиите ви са специални или не специални.
    като британски гражданин както и като всякакъв друг-китайски,индийски,български,германски,афганистанск и има само 2 начина да работиш и живееш в канада.единият е с работна виза с валидност от 1 или 2 год по програмата за скилед уоркър ако и покриваш изискванията.другият е по процедурата за ПР/перманент резидент/ при която изискванията на които трябва да отговаряш за британци и за индийци са едни и същи.

не може така един британец на който не му се налага да взима виза да отиде в канада и да започне работа.няма как да стане ,при вас ако има НИН там има СИН/социал секюрити нъмбър/ който се дава единственно на ПР или рефюджи/ама за българин и британец не върви,ако ще и педал или мангал да се пишеш/.с британския пас без работна виза или без ПР можеш да гърбиш само нещо на черно за минимал,даже мога да те пратя в една пица там търсят пица деливъри драйвъри.

бТВ.не ,че любопитствам,но какви са професиите ви за да ти кажа дали можеш веднага да започнете работа с тях в канада ,защото канада е държава с огромни рестрикции към болшинството професии които подлежат на лицензионни режими,членство в ордъри,юниъни и куп изгъзици които за да ги покриеш трябва да минеш през колеж или уни от 1 до 5 години.
    наистина ми е любопитно,ако държиш на конфеденсиалност относно професиите ви поне загатни да ти кажа какви са ви шансовете

34. БЛАГОДАРЯ Ivan II thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    те да не са глухи,та да питат...а и зна4ение има само дали си бритиш по рождение.другото е мики маус
    оф корсе.и с Бритиш пас като им мучиш на някакъв акцент кво той променя ситуацията

36. БЛАГОДАРЯ Ivan II thanked for this post
    ХАРЕСВАМ! steve liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от King Виж мнението
    Не говоря за това canboy. Говоря за това което съм написал. И ти мисля разбираш много добре какво имам впредвид.
    не разбирам точно.в реалния живот какви предимства ти носи Бритиш паса освен да бъдеж избиран.
    и без бр пас ,ако имат нужда от твоите качества ще те вземат на работа със заплата като на всеки друг със същите качества Бритиш
    ако отговаряш на условията банката ще ти даде моргидж и ауто лоън на % звисещ от кредитнияти рейтинг ,а не от националноста на паспорта ти.
    ползваш същите социални и здравни услуги ,ако ти се наложи без значение цвета на паспорта.

ми аз например на 4 год в канада вече бях канадски гражданин,ама никога никой не ме е питал какво ми гражданството когато съм опирал до наемане на работа или целия този банков,здравен или социален сервиз.според където се наложи вадиш СИН картата,здравната или шоф книжка да се легитимираш на които не ти пише националноста.
    единствено в щатите като цитизен влизах с канадския пас докато преди това с българския трябваше да си вадя виза

38. БЛАГОДАРЯ Ivan II thanked for this post
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Кажете какво мислите за Британското гражданство
    От piglet във форум Британско поданство
    Отговори: 25
    Последно мнение: 20-03-2014, 16:01
  2. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-12-2013, 15:25
  3. Каква е ползата от депресията (статия от "Капитал"
    От Божидар във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-09-2009, 10:13
  4. Плюсове и минуси на британското гражданство