Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 7 от общо 7
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Британско гражданство за съпруга след новопридобито гражданство на съпруг

Здравейте!

След като съпругът ми получи pеrmanent residence, a аз - отказ като негов dependent, аз май съм готова с първия си въпрос, за да си изясним картинката за в бъдеще.

Ако след 1 година той кандидатства за британско гражданство и получи такова, аз мога ли после веднага да кандидатствам направо за гражданство на базата съпруга на британски гражданин и 3 години пребиваване в страната? Или трябва трите ми години пребиваване да са били по време, когато той е имал статут на британски гражданин? Тоест бих могла да кандидатствам чак три години, след като той стане британски гражданин?

Благодаря много за отговорите и нови пожелания за весели празници!

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Британско гражданство за съпруга след новопридобито гражданство на съпруг

Здравейте отново. Аз май трябва да разширя темата си с още два елемента:

- по отношение на immigration time restrictions по горния сценарий, трябва да доказвам само 5 години присъствие в страната, или присъствие + упражняване на treaty rights?

- В секцията за Permanent Residence" ще пусна нова тема с молба за помощ по отношение за отказа, който получих. Надявам се да не е проблем. Моля модераторите да кажат, ако преценят, че темите трябва да бъдат обединени.

Поздрави и благодарности!
    Последно редактирано от Neuk : 26-12-2013 на 15:36

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Британско гражданство за съпруга след новопридобито гражданство на съпруг

Цитирай Първоначално написано от Neuk Виж мнението
    Здравейте отново. Аз май трябва да разширя темата си с още два елемента:

- по отношение на immigration time restrictions по горния сценарий, трябва да доказвам само 5 години присъствие в страната, или присъствие + упражняване на treaty rights?

- В секцията за Permanent Residence" ще пусна нова тема с молба за помощ по отношение за отказа, който получих. Надявам се да не е проблем. Моля модераторите да кажат, ако преценят, че темите трябва да бъдат обединени.

Поздрави и благодарности!
    "упражняване на treaty rights" ти е последната грижа.
    Влизаш (чл. 5) и пребиваваш (чл.6, 7 и 16) на острова на основание права дадени от законодателството на ЕС, т.е. упражняваш права от това законодателство, т.е. упражняване на treaty rights.
    Истинската и законна формулировка е дали пребиваването е законно, т.е. изпълняваш ли всичко което ти разпорежда закона, т.е. директива 2004/38.
    Ще разгледам най-често цитирания случай на домакиня без пълно здравно осигуряване. Е тя е влезнала и пребивава на острова по цитираните вече от мен разпоредби, за известно време е била и законно като е била пълно здравно осигурявана от държавата, до момента в който държавата обявява този си вид здравно осигуряване за непълно, от този момент възникват и проблемите.
    Така че трябва да доказваш законно пребиваване. Остави формулировката упражняване на treaty rights, безмислена е, вкарва в заблуждение особено през периода непосредствено след визите и белия шенгеншки списък, сега седем години след като сме в ЕС води и до изкривяване прилагането законодателството на ЕС.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Благодаря, Z1.

Тъй като през целия период съм била Self-employed и съм заплащала всички произтичащи от това taxes and contributions, надявам се да не възникне проблем поне в това отношение. Въпросът ми беше насочен към това, какви документи ще трябва да представям, сега май ми е по-ясно.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Neuk Виж мнението
    Здравейте!

След като съпругът ми получи pеrmanent residence, a аз - отказ като негов dependent, аз май съм готова с първия си въпрос, за да си изясним картинката за в бъдеще.

Ако след 1 година той кандидатства за британско гражданство и получи такова, аз мога ли после веднага да кандидатствам направо за гражданство на базата съпруга на британски гражданин и 3 години пребиваване в страната? Или трябва трите ми години пребиваване да са били по време, когато той е имал статут на британски гражданин? Тоест бих могла да кандидатствам чак три години, след като той стане британски гражданин?

Благодаря много за отговорите и нови пожелания за весели празници!
    Ситуацията ти е аналогична, изглежда, доказваш 5-т години упражняване на права сама по себе си, след тва-то, си кандидатстваш за потвърждениена PR, или директно за Цитизеншип, както сама сметнеш за добре, избягвайки едната година в плюс, ако кандидацваш самичка.
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%D1%E...D%E5%F6-2.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%C1%F...%ED%E8%ED.html
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CF%E...E9-%E2-uk.html

6. БЛАГОДАРЯ Neuk thanked for this post

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    "упражняване на treaty rights" ти е последната грижа.
    Влизаш (чл. 5) и пребиваваш (чл.6, 7 и 16) на острова на основание права дадени от законодателството на ЕС, т.е. упражняваш права от това законодателство, т.е. упражняване на treaty rights.
    Истинската и законна формулировка е дали пребиваването е законно, ....
    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...77:0123:en:PDF
    1. Union citizens who have resided legally
    2. Paragraph 1 shall apply ...have legally resided...
    3. Continuity of residence...

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...0residence.pdf

https://tribunalsdecisions.service.g.../2013-ukut-513
    (i) There is nothing on the face of the Directive to state that a person must be present in the Member State in order to claim the right of permanent residence. It is contrary to the basic principles of interpretation of Union law to interpret this differently. An interpretation contrary to residence not being equated with presence would deprive the national of residence which includes absences of its meaning in the context of Article 16. This provides that some absences would count and some would not.
    Ум да ама тези нашите не смятат че тъе е пребивавала както пише другаде в случая... Тоест май е възможно да си е запазила статута, С.Е., ма да не е възможно да получи PR, заради тва което пишат като изискване за физическо пребиваване, или поне да се счита по някое от изключениеята че пребиваването не е било прекъсвано.

И тоя фиксиран период в случаис родилки изобщо гъвкав ли е или не?
    Последно редактирано от bazpaz : 27-12-2013 на 13:15

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Alen.prost Виж мнението
    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...77:0123:en:PDF
    1. Union citizens who have resided legally
    2. Paragraph 1 shall apply ...have legally resided...
    3. Continuity of residence...

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...0residence.pdf

https://tribunalsdecisions.service.g.../2013-ukut-513

Ум да ама тези нашите не смятат че тъе е пребивавала както пише другаде в случая... Тоест май е възможно да си е запазила статута, С.Е., ма да не е възможно да получи PR, заради тва което пишат като изискване за физическо пребиваване, или поне да се счита по някое от изключениеята че пребиваването не е било прекъсвано.

И тоя фиксиран период в случаис родилки изобщо гъвкав ли е или не?
    Много добре ме разбираш какво казвам. И то не противоречи на изискването на директивата да си в една от категориите по чл.7, но и не забравяй че една от тях, тази на икономически неактивно пребиваващия на практика покрива всички варианти на физическо пребиваване, дори и това под моста. Като добавиш че в този случай трябва да има пълно здравно осигуряване се получава изчерпване сервитута на законност.
    Е къде видя в горната конструкция (изградена само и единствено на закона, който Великобритания няма право да допълва или изменя) нещо си като упражняване на съюзно право, което ще повторя пак, е реализирано така и така с чл.5 плюс 6 или 7 и после с 16!
    В крайна сметка стигаме до PR (и последваща натурализация), в един дебат (не тук във форума) се стигна и до становище че права от PR се губят след 6 месечно отсъствие, да де директивата повелява 2 години, но 6 месечно отсъствие почти винаги е съпроводено с установяване на обичайното пребиваване там където си отишъл, което веднага ти дава там определени права, които не може да ги ползваш и тук (впрочем важи и за местни).
    Така че материята не е елементарна и едно допълнително забъркване с "упражняване на съюзни права" като термин не помага (въведен е допълнително и аз незнам с каква цел), много добре си спомняш онази статия в която от упражняването на съюзно право бе изключен безработния, тук във форума Зара твърдеше че self-sufficient не е упражняване на съюзно право, ти колкото помагаш толкоз и подтикваш хората да вдигнат ръце от така "сложното" законодателство на ЕС и по онзи начин на Мила вместо да си търсят правата да си платят и да ги уредят по уж някакви си открити от гениалните български счетоводители вратички.
    С това последното ти отговарям и за студенското подпомагане тук и в Холандия, онази тема за мен е видна само до 10тото мнение, та за това без детайли, дори и PR да имаш или националност на всеки 6 месеца особено ако си от рискова група си потенциален загубител на право на подпомагане.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Британско гражданство - проблеми
    От vankata777 във форум Британско поданство
    Отговори: 16
    Последно мнение: 12-06-2012, 10:26
  2. Документи за британско гражданство
    От srs във форум Британско поданство
    Отговори: 0
    Последно мнение: 04-08-2010, 11:37
  3. Британско гражданство
    От helen_b във форум Правна
    Отговори: 2