Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 18 от общо 18
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Q: WizzAir резервация

Резервирах билет вчера вечерта към 18:30 - банката вече беше затворила
    Днес го платих в 15:30, но ми казаха, че превода ще пристигне едва утре в 11:00 часа в съответната банка
    та в този ред на мисли
    Плащането трябва да се извърши до 24 часа след предварителната резервация, иначе тя ще бъде отменена.
    ще са минали повече от 24 часа, когато те получат превода
    дали ще имам някакви проблеми?

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Q: WizzAir резервация

Цитирай Първоначално написано от bozhidar94 Виж мнението
    Днес го платих в 15:30, но ми казаха, че превода ще пристигне едва утре в 11:00 часа в съответната банка
    та в този ред на мисли

Аз не разбрах въпроса... може ли да уточниш? От банка ли купуваш самолетен билет???

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от bozhidar94 Виж мнението
    та в този ред на мисли

Предполагам че си резервирал от сайт за продажби (най-добре е от сайта на самата авиокомпания) и си заявил плащане през препратка към сайт за електронно разплащане?
    Според мен не би трябвало да се притесняваш за "технологичното време" за превода. Няколко пъти, когато съм плащал с директен дебит - парите "реално" са вземани след 24, 48 часа, даже и след 4 дни.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Резервирах билета от Wizz Air - Deutsch
    от там избрах плащане чрез банков превод
    останалото съм го обяснил в първия пост
    Дано да няма проблем.

Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    От банка ли купуваш самолетен билет???
    Попринцип може да направиш това в българска банка. Например във всеки офис на ЦКБ може да резарира и закупиш билет на България Еар.

Също така в банката в която работех преди години. Ако резервираш самолетен билет онлайн, но нямаш дебитна/кредитна карта която се изисква от сайта. Самата банка създава временна (24 4асова) виртуална така, за да направи плащането.

Сега Уизеар имат сметка в Ситибанк и ДСК. Ако бе превел парите от клон на Ситибанк/ДСК щяха да платят билета автоматично. Но сега ще се чака да мине БОРИКА за междубанков превод. Както и да е, според мен , важно е (отчита се) кога е направен превода, не кога е пристигнал.

""Плащането трябва да бъде изпълнено в рамките на 24 часа от създаването на резервацията. Потвърждаването на резервацията може да отнеме до 4-5 работни дни.
    Последно редактирано от Pusher : 15-10-2013 на 22:08
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

6. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Още ли има хора които плащат с банков превод......както и такива без домашен телефон
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Още ли има хора които плащат с банков превод......както и такива без домашен телефон
    Плащането с банков превод - независимо дали е през интернет банкиране или "на каса" не е чак такава екзотика. Домашният телефон (в България поне) за много хора вече е излишен.
    Не се чуди.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Домашният телефон (в България поне) за много хора вече е излишен.
    Излишен за какво.....????
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Имам карта, но в този момент нямах толкова пари вътре.. Затова избрах банков превод.

Motovilkov
    Guest

Излишен за какво.....????
    За какво пък ти е домашен телефон?

Има си мобилни и VOIP.

Напълно си е излишен в днешни времена.

Beautiful Killer Аватара на MyleneFarmer
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Q: WizzAir резервация

Да- аз например нямам домашен телефон и банкова сметка нито в БГ нито във France.Абсолютно сериозно говоря, не виждам нищо странно.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Оф топик, но като стана дума за карти: дебитната карта си е необходимост, но някой ще обясни ли какво е предимството да имаш и кредитна карта? И защо банките се напъват (поне преди) да ти набутат такава? Въпроса ми е лаишки, но ми е интересен, очевидно има нещо което не знам.
    Преди години си извадих и като разбрах, че дори и да не я ползвам ме чарджат за обслужване, им теглих майна и я закрих.
    Не знам защо не чувствам липса на такава, за това и не я ползвах.
    Изключвам случаите когато все не ти стигат парите и купуваш нещо по-едро на кредит и после погасяваш с лихвите. Или играчи с по 2-3 кр. карти, чиито живот минава в сметки от коя да вземе, да погаси другата и така в кръг...
    Задавм тези въпроси от позицията на човек който не купува телевизори, перални и подобни всеки месец, а ако някога се наложи парите ги имам в дебитната карта. Все пак когато човек работи редовно трябва да има някакви натрупвания за такива цели, ако пък работи ден за ден и все няма пари, то банката няма да му даде такава карта.
    Та, да обобщим:
    -Каква е файдата да имаш такава карта, ако си имаш достатъчно пари? Имам предвид, че и богатите по цял свят имат...и хакерите понякога успяват да вземат част от тях.

P.S. Ааа, сетих се. Кинтите се държат на срочен влог с голяма лихва (не можеш да теглиш извън датата на падежа, но можеш да внасяш), а с кредитната карта живееш на кредит с ниска лихва и погасяваш на заплата, а излишъка в срочния... Но дори и това не ми е достатъчно привлекателно, ако не става дума за големи суми.
    Последно редактирано от cibik : 17-10-2013 на 23:04

Старо куче Аватара на zmei4o_pk
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cibik Виж мнението
    Оф топик, но като стана дума за карти: дебитната карта си е необходимост, но някой ще обясни ли какво е предимството да имаш и кредитна карта? И защо банките се напъват (поне преди) да ти набутат такава? Въпроса ми е лаишки, но ми е интересен, очевидно има нещо което не знам.
    Преди години си извадих и като разбрах, че дори и да не я ползвам ме чарджат за обслужване, им теглих майна и я закрих.
    Изключвам случаите когато все не ти стигат парите и купуваш нещо по-едро на кредит и после погасяваш с лихвите. Или играчи с по 2-3 кр. карти, чиито живот минава в сметки от коя да вземе, да погаси другата и така в кръг...
    Задавм тези въпроси от позицията на човек който не купува телевизори, перални и подобни всеки месец, а ако някога се наложи парите ги имам в дебитната карта. Все пак когато човек работи редовно трябва да има някакви натрупвания за такива цели, ако пък работи ден за ден и все няма пари, то банката няма да му даде такава карта.
    Та, да обобщим:
    -Каква е файдата да имаш такава карта, ако си имаш достатъчно пари? Имам предвид, че и богатите по цял свят имат...и хакерите понякога успяват да вземат част от тях.

P.S. Ааа, сетих се. Кинтите се държат на срочен влог с голяма лихва (не можеш да теглиш извън датата на падежа, но можеш да внасяш), а с кредитната карта живееш на кредит с ниска лихва и погасяваш на заплата, а излишъка в срочния... Но дори и това не ми е достатъчно привлекателно, ако не става дума за големи суми.
    намери и прочети мненията на потрeбител емори, относно как се гради кредитна история.

както и да се опитват някой да го оплюят, в този форум има безценни съвети
    бъди добър до смърт, или ...поне се опитвай!

15. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Q: WizzAir резервация

Преди WizzAir имаха такси за плащане с карти, а банковия превод беше безплатен. После направиха и банковия превод платен, но по-евтин от картите. Сега мисля всички опции за плащане са безплатни, заради нов закон, който приеха.

Та, да обобщим:

Защита: Section 75 of the Consumer Credit Act и/или Chargebacks
    Cashback
    Бая месеци 0% лихва on Purchases и Balance Transfers
    Stoozing
    Tarting
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

17. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Q: WizzAir резервация

Цитирай Първоначално написано от CYPER Виж мнението
    Защита: Section 75 of the Consumer Credit Act и/или Chargebacks
    Cashback
    Разбрах, че разликата деб./кр. карта е, че кр. к. покрива cashback и над Ј100. Това вече ми обяснява защо букването с кр.к на самолетни билети се чарджи...
    Бая месеци 0% лихва on Purchases и Balance Transfers
    Stoozing
    Възможност за законна измама- взимаш 0% кредит инвестираш го някъде в акаунт с добра лихва, връщаш кредита и печалбата прибираш.
    Tarting
    Пак някакъв полузаконен начин да мениджираш дълговете си.

Както и да е, тъй като никога не съм имал дългове (изкл. мортгиджа за къщата), всичко това не ме спечели да имам кр. карта.
    Все пак щом съществуват, значи има взаимна изгода за банка/клиент.

Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от zmei4o_pk Виж мнението
    намери и прочети мненията на потрeбител емори, относно как се гради кредитна история.
    Sorry, не можах да намеря това мнение с търсачката...Ако не те затруднява дай линк.
    Бих искал да науча повече за кредитната история, как ще ми е от полза една кр.карта в сравнение с Visa дебитните ми карти, които имам над 10г.

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Разбрах, че разликата деб./кр. карта е, че кр. к. покрива cashback и над Ј100. Това вече ми обяснява защо букването с кр.к на самолетни билети се чарджи...

Възможност за законна измама- взимаш 0% кредит инвестираш го някъде в акаунт с добра лихва, връщаш кредита и печалбата прибираш.

Пак някакъв полузаконен начин да мениджираш дълговете си.

Както и да е, тъй като никога не съм имал дългове (изкл. мортгиджа за къщата), всичко това не ме спечели да имам кр. карта.
    Все пак щом съществуват, значи има взаимна изгода за банка/клиент.
    В много случаи, не дават добър мортгидж без да си имал добра кредитна история, а тя се гради И чрез използването на кредитна карта. Затова и се предлага да се почне с договор за телефон и кредитна карта, за да имаш прилична кредитна история и така да получиш по-добър mortgage. Разбира се, решението винаги е комплексно и зависи от много неща, не само от това.

Защита: Section 75 of the Consumer Credit Act
    Тук мисля, че Сайпо имаше предвид, че ако купиш нещо на стойност над 100 лири и имаш ядове с покупката, не ти връщат парите, когато не си доволен, се обаждаш на банката, където ти е кредитната карта и тя се занимава с връщането им, а не ти - защото това са техни пари, на практика.

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

21. БЛАГОДАРЯ cibik thanked for this post
    Старо куче
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    В много случаи, не дават добър мортгидж без да си имал добра кредитна история,...
    Да, това би било полезно за тези на които им предстои мортгидж, но аз очаквам края му
    От опит трябва да кажа, че освен споменатата кр. история, за добър моргидж, решаващ е и размера на началната вноска. Банките го тълкуват, че щом си спестил толкова пари за вноската, не си негодник, можеш да си правиш сметка на парите и не си рисков играч. Имам предвид, че с дълга кредитна история в която си погасявал непрекъснато по Ј50-200, то за моргиджа ще трябва да се ръсиш с Ј400-1000 месечно в продължение на години...
    Тук мисля, че Сайпо имаше предвид, че ако купиш нещо на стойност над 100 лири и имаш ядове с покупката, не ти връщат парите, когато не си доволен, се обаждаш на банката, където ти е кредитната карта и тя се занимава с връщането им, а не ти - защото това са техни пари, на практика.
    Да, това разбрах и аз. Теоретично е добре, но на практика за толкова години не съм имал такъв случай, освен за дребни неща. Онлайн купувам само от eBay, а там нещата са уредени по друг начин.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Онлайн резервация на хотели в Англия
    От rezerviraihotel във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 17-04-2013, 06:39
  2. анулирана резервация Wizzair
    От Jorkaeff във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 7
    Последно мнение: 03-05-2010, 20:34
  3. Резервация за самолетен билет по интернет
    От danny s във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 9