Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 25 от общо 25
    Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Question Учебници, самоучители и др. книги за изучаване на английски

В тази тема нека да споделим по каква система сме изучавали английски и кое ни се е сторило полезно.

За тези, които са ходили на курсове или школи, те обикновено имат някаква система от учебници, която следват - моля, споделете как се е казвала и дали сте доволни.

Много от нас допълнително са учили английски чрез самоучители, граматики, учебници и т.н. От кои сте доволни и кои бихте препоръчали на сънародниците си, които се чудят какво да изберат? Има такава тема във форума от 2009-та година, дори е закачена като важна, но повечето линкове вече не са "живи" и не отварят. Затова нека тук да споделим мнения за помагала, които са актуални.

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

2. БЛАГОДАРЯ millis thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Учебници, самоучители и др. книги за изучаване на английски

https://www.youtube.com/user/duncani...sort=da&view=0
    Ей тук има доста интересни видеоуроци - не точно за начално учене - по-скоро за подобряване на езика.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

4. БЛАГОДАРЯ Мила, musi, zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Good sex is like good Bridge....If you don't have a good partner, you,d better have a good hand.

6. БЛАГОДАРЯ Мила, mir20, zmei4o_pk thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Най лесно език се учи по 4 методики:
    1. С учител, който да ти виси на главата
    2. В среда, където се говори езика и със системно общуване.
    3. С упражнения в къщи, писане на думи, четене на граматика, ама след като Учител ти я е обяснил.
    4. На по-късен етап - с много четене на книги и гледане на филми без субтитри (за компрехеншън един вид)
    Останалото е като диетите за отслабване - има известен спомагателен ефект, но всички са еднакви и без системни упражнения нищо не става.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

8. БЛАГОДАРЯ Мила, krastavica thanked for this post
    Напреднал Аватара на Toni Figg
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Чужд език се учи с много труд, усилия и постоянство. В началото, докато се достигне някакво средно ниво, е най-добре да се учи с учител, който обяснява на родния на учещите език. Няма значение дали е с група или индивидуално, важното е да се разбере граматиката, словореда, различните времена и т.н. Когато ученика достигне средно ниво, може да продължи сам, ако е достатъчно мотивиран и сериозен. Също така, добър вариант на този етап са езиковите курсове в колежите, които са обикновено 2 пъти седмично и не са много скъпи. Една от най-популярните и добре балансирани системи е New Headway на Oxford University. В изучаването на чужд език има 4 основни компонента: четене, писане, слушане и говорене. За да се научи езика добре, трябва да се работи едновременно върху 4-те. Също така, трябва да се чете, слуша музика, новини, да се гледат филми, в началото може с английски субтитри, за улеснение. Бих препоръчала граматиката на Murphy, която може да се полза за допълнителни упражнение. Червената е за начинаещи, синята - за по-напреднали. Обясненията са много точни, кратки и лесно разбираеми. Аз лично не харесвам английските граматики от български автори, защото са много усложнени и академични.
    Последно редактирано от Toni Figg : 05-10-2013 на 09:25

10. БЛАГОДАРЯ Virginblack, Мила, nikoli64, pup_013, zmei4o_pk and 1 others thanked for this post
    Нов потребител Аватара на mir20
    Post Thanks / Like

Аз съм със средно ниво на езика. Чета книги на английски, речници, упражнявам думи, списания, вестници. Имам проблем с разбирането на филмите, но тук получих добра идея да си ги тегля със субтитри на английски. Мерси
    Иначе напоследък постоянно си тегля приложения на таблета и телефона от Play marketa - бих казала, че са ми доста полезни, някои от тях са много добре систематизирани, имат граматика, примери, тестове. Отделно има приложения с аудио книги (по- лесно ми е с приказки, защото все пак са за деца и четат по - бавно). Препоръчвам ви и вие да опитате тези приложения, в маркета има стотици и голяма част са безплатни. Освен това, когато съм извън дома и се налага да чакам за нещо просто си отварям приложенията и така си запълвам времето с нещо полезно.

Нов потребител
    Град
    blagoevgrad
    Post Thanks / Like

хубава тема.поздравления.аз лично започнах със един самоучител"английски за българи" и съм много доволен.в книжарницата струва 20лв.успех на всички.

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Учебници, самоучители и др. книги за изучаване на английски

Цитирай Първоначално написано от mir20 Виж мнението
    Аз съм със средно ниво на езика. Чета книги на английски, речници, упражнявам думи, списания, вестници. Имам проблем с разбирането на филмите, но тук получих добра идея да си ги тегля със субтитри на английски. Мерси
    Иначе напоследък постоянно си тегля приложения на таблета и телефона от Play marketa - бих казала, че са ми доста полезни, някои от тях са много добре систематизирани, имат граматика, примери, тестове. Отделно има приложения с аудио книги (по- лесно ми е с приказки, защото все пак са за деца и четат по - бавно). Препоръчвам ви и вие да опитате тези приложения, в маркета има стотици и голяма част са безплатни. Освен това, когато съм извън дома и се налага да чакам за нещо просто си отварям приложенията и така си запълвам времето с нещо полезно.
    Дай някой пример? Какви си теглила ти?

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Напреднал Аватара на padina.pavonia
    Град
    London
    Post Thanks / Like

даа, аз за IELTS съм си свалила едно 15тина на телефона, забавно е

Нов потребител Аватара на mir20
    Post Thanks / Like

16. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post

Post Thanks / Like

На мен този сайт ми изглежда добре направен за самоучение, бях го намерила случайно

Уча.се - Бързо. Лесно. Интересно.
    When words fail, music speaks.

18. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Adrenaline Виж мнението
    На мен този сайт ми изглежда добре направен за самоучение, бях го намерила случайно

Уча.се - Бързо. Лесно. Интересно.
    Изгледах първи урок. Хах. Това за деца ли е? И ако е за деца, защо им се говори като на малоумници? Освен това всяко дете пита (личен опит) "що да казвам a, an а не си кажа направо one" което не става ясно от обяснението на момичето. Освен това на става ясно защо не казваш a bread, a a loaf. Нито едно помагало списано от не нейтив е пълна боза. Много искам да се запозная с човека, който се е научил с такива... учебници, при това сам. После има се чудиш какво иска да ти каже с Just a bit cheesed off. И да се чудиш какво прави кашкавала в цялата тая работа.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

кратко.сбито.ясно.незнам дали е съвсем за начинаещи но има всичкоупражнения да си свериш знанията сравнения между времената правила за точки запетайки и всякакви щуротийки cv cover letter etc. usefull дори да си спомниш нещо забравено...

http://www.ego4u.com/

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

един доста добър пример да сравните англйските времена...аз слушам радио и гледам филми чета книги разбирам хората 80% те мене винаги ама седна ли да пиша граматиката ми куца така е с street english what a shame....

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Напреднал
    Post Thanks / Like

Аз използвам една проста система за учене на думи.Според мен човек трябва да знае много,много думи и това и правя. Правя си малки листчета, взимам речник и записвам думата от еднта страна на бг ,а от другата на англ, някой път с транскрипция,ако произношението и е мн различно от написаното.Това го правя в неделя,правя си мноооооого такива листчета,после си ги разделям за всеки ден от седмицата и си ги слагам в чантата.Докато пътувам ги прехвърлям по 5-10 пъти в едната посока и после в другата още толкова и на ден уча по 30 думи,след време се оказва,че не всички съм запомнила,но голяма част от тях съм.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Ето това някой беше написал тук в подобен форум много е интересно-насочено към speaking
    http://effortlessenglishclub.com/7ru...FUfnwgod03sA1w
    Има много безплатни неща в you tube :
    https://m.youtube.com/watch?v=7doi02EoNgQ
    http://www.multimedia-english.com/vi...a.j.-hoge-4722
    Последно редактирано от musi : 14-08-2014 на 22:47

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Нов потребител Аватара на mellisa
    Post Thanks / Like

Аз първо, почнах да изучавам английския по един самоучител на руски, който ми помогна много. След това, почнах да чета книги и да гледах филми. всеки ден се занимавам по 1-2 часа и усещам голям напредък. За сега съм доволна от постигнатите резултати.

Старо куче Аватара на dimi_m
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от mellisa Виж мнението
    Аз първо, почнах да изучавам английския по един самоучител на руски, който ми помогна много. След това, почнах да чета книги и да гледах филми. всеки ден се занимавам по 1-2 часа и усещам голям напредък. За сега съм доволна от постигнатите резултати.
    Аз пък си хванах 24 годишна англичанка и дръпнах за нула време. Иначе като дойдох в началото, ходих на тест в една езикова школа и ми казаха да запиша трето ниво

Post Thanks / Like

https://m.youtube.com/watch?v=JKF_rGBlLM8
    Това видео е едно от най доброто което съм гледал. Започва от начално ниво и стига до адванс, с много добре обяснена граматика

Post Thanks / Like

Post Thanks / Like

http://englishteststore.net
    Ето малко тестчета върху цялата граматика. Но според мен общува общуването в реална среда с англичани е по добре от каквито и да е филми и тестове

Contrarian Аватара на mate
    Град
    Glasgow
    Post Thanks / Like

Тези от видеото говорят като абсолютни бавняри, с извинение. Представям си как някой учи езика по това видео и после пристига в London/Glasgow/Birmingham и се сблъсква с реалността.

31. ХАРЕСВАМ! Virginblack liked this post
    Нов потребител Аватара на mellisa
    Post Thanks / Like

да, най-добре да се учи един език с практика и то с носител, нищо друго не е толкова ефективно.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Препоръчвам https://www.penpaland.com
    езиков обмен базирани уеб сайт
    андроид : http://app.appsgeyser.com/Penpaland

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Книги и учебници за изучаване на английски език
    От benasi във форум Изучаване на английски
    Отговори: 26
    Последно мнение: 09-11-2016, 16:12
  2. Uni учебници,книги и тетрадки
    От beatriche37 във форум Университети в UK
    Отговори: 1
    Последно мнение: 18-08-2012, 19:27
  3. Отговори: 25
    Последно мнение: 19-05-2010, 21:15
  4. онлайн езикови самоучители