Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 70 от общо 70
    Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Българи пишат книга-наръчник за живота в Обединеното кралство

Направо трепеш рибата.....пишеш си книги и си създаваш сайтове са си я продаваш.....

да да не говорим,че тази книга е out of date, още преди да е излязла от печатницата.....

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Българи пишат книга-наръчник за живота в Обединеното кралство

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Направо трепеш рибата.....пишеш си книги и си създаваш сайтове са си я продаваш.....

да да не говорим,че тази книга е out of date, още преди да е излязла от печатницата.....
    Има много книги които са наръчници и се издават, примерно тази.... http://www.bookdepository.com/book/9...g81ooh6ifD_BwE

За тази цел книгите се преиздават в различни издания, 99% от информацията е все още актуална споко....ще имаме още издания в които ще се ъпдейтва информацията....
    За трепането на рибата....как се прави първо създаваш сайт пускаш го и после ли правиш продукта който ще продаваш?!
    За завършек, правя каквото ми е приятно, мога да кажа, че се получава....

Име още доста нови и интересни неща които ще станат до края на 2014.....
    Най-интересното е, че те няма да пречат на никого, а напротив ще помагат....
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Българи пишат книга-наръчник за живота в Обединеното кралство

Цитирай Първоначално написано от Bus.F****.Bus Виж мнението

Друго, дай ни книгата, можеше да я пратиш на когото сметнехс че ще направи обективно review, и да видим какво точно мисли за инфото вътре като цяло. .
    Дай ми адрес на лична, ще ти пратя книга, имам 2 екземпляра. Колкото за недоразумението по-горе.. много лесно е човек да те обърка с други Малко ни затрудняваш с твоите имена, if you know what I mean

Цитирай Първоначално написано от Zara Виж мнението
    Това няма как да се избегне, особено във време, в което толкова много неща се променят в Кралството за кратък срок. Случва се с всяка книга от този вид. Затова при следващите допечатки се правят промени. Ако искаш да си полезна на хората, можеш да бъдеш конструктивна - да напишеш, например, кои изменения трябва да бъдат включени в следващата допечатка. Останалото е лошо настроение.
    Последно редактирано от Мила : 23-06-2014 на 20:39

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

4. БЛАГОДАРЯ lordm thanked for this post
    Bus.F****.Bus
    Guest

По подразбиране За: Re: За: Re: За: Re: За: Наръчник 4Bulgarians за живота във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ако беше си направил труда щеше да видиш, че това което искаш сме го направили доста отдавна
    http://book4bg.co.uk/product/%D0%BD%...0%D0%BD%D0%B8/

На 12 Май по точно
    http://issuu.com/atanaschikov/docs/n...c7988be3a27bba
    Супер. Но там де даваш линкове като цяло го няма. И няма много време за да си правя труда или да го търся. Table of content v съвсем обиконовен вид е нещото което му требе на човека, и по възможност без всякакви fancy реадерс.

Опредлено при такива издания ти требе или нещо специфично или квто е там за обща инфо ако ще я копуваш. За тва и се почва от table of content i кво садря подробно. Не го намерих в първия момент, и изводите са също бързи.

Ще е интерсно да се разгледа, може би, макар че липсва точна глава както си подобава разясняваща чисто и ясно положението за движение на хора.

Другото е че не пишете нищо за издателския екип, кои са какво са, що са. Филанкишията ли я пише тая книга, или хора с опит? Кви са хората събирали информация, от кол и въже ли кво ли? Пише че се дават и правни съвети дори по статиите, а кви са хората де дават тея съвети. Оттук колко да се разчита на инфо-то, макар че то за движение на хора требе нещо ти е повредено в главата да объркаш нещо. :-).

Липсват ви и законовите източници, и Eu и English/Wesh & UK , поне в това което е писано не се почосва на какъва база е писани нщата обясняващи законови положения. Добре е човеците де си го вземат тва да имат и насока от тоя сорт, ако се наложи.

Общо взето от това което се вижда ne е книга да впечетели нъкои от нас, но нищо не пречи да си я продавате щом е полезна и има търсене.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Наръчник 4Bulgarians за живота във Великобритания

Аз мисля, че дори и да има остаряла информация по-голямата част ще е актуално дълго време, а за такива като мен, които се надяват да емигрират към Кралството всяка информация е ценна.

Кога ще можем да си купим книгата от книжарница в БГ?

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Наръчник 4Bulgarians за живота във Великобритания

Цитирай Първоначално написано от emil.ivankov Виж мнението
    Аз мисля, че дори и да има остаряла информация по-голямата част ще е актуално дълго време, а за такива като мен, които се надяват да емигрират към Кралството всяка информация е ценна.

Кога ще можем да си купим книгата от книжарница в БГ?
    Здравейте.
    Юли месец ще може да си я купите от книжарница, за сега ако я искате пишете ми и ще измисля начин да Ви я пратя сега.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Старо куче
    Post Thanks / Like

Добра книга. Оправдава целите и очакванията.
    На пръв анализ е крачка назад. Доказва състояние на невъзможност на индивидите от българската общност във Великобротания да се справят с правилата на държава от ЕС и то при положение че са от друга държава на ЕС ако не разполагат с елементарен текст на майчин език.
    От друга страна и именно поради обективноста на появата и, основа и на горния извод, представлява стъпка която ще утвърди, разшири и даде дългосрочна преспектива на общноста.
    Обективната необходимост от появата на такова четиво еднозначно определя качеството и възможностите на българската общност във Великобритания. Българската общност във Великобритание ще преживее по-дълъг етап на раздяла с емиграционното си духовно състояние. Няма основание за такова в практическия живот, но като се има на впредвид че индивидите на общноста са най-често нереализирали се житейски в България, то те намират вътрешна утеха с това че България не им е дала шанс и не допускат че това е станалао в ЕС. Великобритания е остров в буквалния смисъл където те се чустват отделени от там където не са успели. Книгата е крачка назад като засилва това чувство, но е две крачки напред, в крайна сметка тя е четивото създаено от едно поколение "емигранти" преминали възраста в която са мотор на общноста, но е четиво което е добра база за анализ на поколението което ще чете книгата.
    Последно редактирано от BGHelp : 26-06-2014 на 13:34

Ж.Обрешков Аватара на KOCMOHABT
    Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Днес в ръцете ми попадна първото издание на наръчника.
    Лично на мен не ми хареса:
    1. Това как изглежда, евтина корица тип yellow pages, с разликата, че там съдържанието на четивото е представено по-добре.
    2. Шрифта е голям и разтегнат като локум, може би за да запълни повече страници.
    3. Липсват картинки за разлика от рекламите, които са на други страници с друго качество.
    4. Като цяло художественото офорормление не струва!
    5. Наръчник е понятие за книжка с друг формат и размери.
    Със същото съдържание можеше да направи-ш/те нещо доста по-добре изпипано, като дизайн (размер) и подредба на страниците.
    Информацията също много не ми допадна, но това е лично мое мнение.
    За първо издание е добре, но замисл-и/ете се за втори тираж и обърнете внимание на детайлите.
    Аз не бих си го купил, а исках.
    think different

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от KOCMOHABT Виж мнението
    Днес в ръцете ми попадна първото издание на наръчника.
    Лично на мен не ми хареса:
    1. Това как изглежда, евтина корица тип yellow pages, с разликата, че там съдържанието на четивото е представено по-добре.
    2. Шрифта е голям и разтегнат като локум, може би за да запълни повече страници.
    3. Липсват картинки за разлика от рекламите, които са на други страници с друго качество.
    4. Като цяло художественото офорормление не струва!
    5. Наръчник е понятие за книжка с друг формат и размери.
    Със същото съдържание можеше да направи-ш/те нещо доста по-добре изпипано, като дизайн (размер) и подредба на страниците.
    Информацията също много не ми допадна, но това е лично мое мнение.
    За първо издание е добре, но замисл-и/ете се за втори тираж и обърнете внимание на детайлите.

1. Твое лично мнение/
    2. Нормален шрифт е, повярвай ми не гоним страници.
    3.Не разбираш от печатане на книги за това тези неща които ти се искат не стават ей така. Предложи картинки за друго издание.

Предложи и за информация. Какво да има... знам, че нямаме за пътуване в космоса и как се става Космонавт.

batristio
    Guest

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Добра книга. Оправдава целите и очакванията.
    На пръв анализ е крачка назад. Доказва състояние на невъзможност на индивидите от българската общност във Великобротания да се справят с правилата на държава от ЕС и то при положение че са от друга държава на ЕС ако не разполагат с елементарен текст на майчин език.
    От друга страна и именно поради обективноста на появата и, основа и на горния извод, представлява стъпка която ще утвърди, разшири и даде дългосрочна преспектива на общноста.
    Обективната необходимост от появата на такова четиво еднозначно определя качеството и възможностите на българската общност във Великобритания. Българската общност във Великобритание ще преживее по-дълъг етап на раздяла с емиграционното си духовно състояние. Няма основание за такова в практическия живот, но като се има на впредвид че индивидите на общноста са най-често нереализирали се житейски в България, то те намират вътрешна утеха с това че България не им е дала шанс и не допускат че това е станалао в ЕС. Великобритания е остров в буквалния смисъл където те се чустват отделени от там където не са успели. Книгата е крачка назад като засилва това чувство, но е две крачки напред, в крайна сметка тя е четивото създаено от едно поколение "емигранти" преминали възраста в която са мотор на общноста, но е четиво което е добра база за анализ на поколението което ще чете книгата.
    Само,ако можеш да си предсравиш какъв дразнител си с тези си свободни съчинения,които си ги намираш и ти не знаеш откъде точно,ама иначе си вярваш и то май това ти е достатъчно.

Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Не разбираш от печатане на книги за това тези неща които ти се искат не стават ей така. Предложи картинки за друго издание.

Предложи и за информация. Какво да има... знам, че нямаме за пътуване в космоса и как се става Космонавт.
    Ако Аз като читател съм останал така изненадан, представи си човек, който разбира как ще реагира?!?!
    Картинки от рода на знаци, лого и т.н. Би било добре да присъстват между страниците, като например знака за метро, някой специфичен знак за паркиране, congestion charge или пояснение.
    Явно съм те обидил и не търпиш критики щом ме пращаш в космоса.
    С пари не мога да ти помогна, но пък някой съвет може да се окаже безценен.
    think different

Град
    Post Thanks / Like

Ако Аз като читател съм останал така изненадан, представи си човек, който разбира как ще реагира?!?!
    Картинки от рода на знаци, лого и т.н. Би било добре да присъстват между страниците, като например знака за метро, някой специфичен знак за паркиране, congestion charge или пояснение.
    Явно съм те обидил и не търпиш критики щом ме пращаш в космоса.
    С пари не мога да ти помогна, но пък някой съвет може да се окаже безценен.
    Ами ти не си погледнал книгата добре има знака на метрото има картата му, има ойстър сниман и какво ли не.

Град
    Толбухин
    Post Thanks / Like

Е добре, едниният минус отпада, остава по-доброто оформление
    think different

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Аз също мисля, че когато текстът се разчупи визуално от малки картинки, било то лого или нещо друго, се възприема по-лесно. За съжаление, това създава други проблеми. Броят на страниците... никой няма сметка да гони повече страници, разходите за печатане са по-големи също, за разпространение да не говорим... Аз мисля, че всяко мнение и критика са полезни. За съжаление, някои неща трудно могат да се постигнат, въпреки че всички знаят как би било добре да се направи...

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Post Thanks / Like

Един имейл от човек който си купи книгата
    Уважаеми г-н Чиков,
    Книгата получих. Благодаря.
    Преди да я предам на внука си, комуто е нужна, бегло я прегледах. Създали
    сте полезно и качествено нещо. Поздравления (ашколсун)!
    Желая Ви здраве и успехи.

Книгата до няколко дни ще се появи в книжарници Сиела http://www.ciela.bg/

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Наръчник 4Bulgarians за живота във Великобритания

Книгата до няколко дни ще се появи в книжарници Сиела http://www.ciela.bg/
    Супер, книгата наистина е много полезна и удобна, защото цялата тази информация е събрана на едно място.

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Наръчник 4Bulgarians за живота във Великобритания

Вече има книгата и по българските книжарници http://ciela.bg/books/book/narchnik-...britaniia/2122

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

@KOCMOHABT - наскоро си купих друга книга, в която обратното - шрифта беше много дребен (7-8 пункта) с много голям спейсинг. Прочетох две-три страници и я зарязах.
    Конкретно "Наръчника" не мисля да си го купувам, но бих го препоръчвал. Това не е "Пътеводителя ...", макар че аз винаги си нося хавлията.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Напреднал
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

Разгледах наръчника онлайн и мога само да поздравя автора и екипа му.Това е нещо полезно,синтезирана информация за най-важните неща,които трябва да знае човек за живота в Обединеното Кралство.Браво!

Старо куче
    Post Thanks / Like

А ето и Онлайн наръчник ЕUbulgarians за живота във Великобритания.
    http://www.bghelp.net/forums/showthr...F2%E0%ED%E8%FF
    Искам да изкажа благодарност на г-н Шиков за предоставената възможност наръчника да се списва на сайта до публикуването му в книжен вариант.

22. ХАРЕСВАМ! jhoro, Nor4e liked this post
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Великобритания с най-ниско качество на живота
    От Мила във форум Новини от и за UK
    Отговори: 34
    Последно мнение: 10-08-2017, 04:00
  2. Месечно списание 4Bulgarians
    От lordm във форум Списание 4Bulgarians
    Отговори: 2
    Последно мнение: 30-09-2013, 17:18
  3. Отговори: 1
    Последно мнение: 05-02-2008, 08:02

Отметки