Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 33
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране NIN по служебен път

Здравейте на всички!
    Въпреки многото информация, която изчетохме за NIN не намерихме това, което ни интересува. Моят съпруг е self employed от февруари 2008 г. Аз и дъщеря ни сме тук от 9. 06 тази година. Имам запазен час за интервю за NIN - 19,08,2013 г. (в понеделник), понеже искам да започна работа. Вече сме подали документи за Child Benefit чрез мъжа ми за това няма как да се позовем по тази причина за NIN и го изключваме като вариант. От това, което сме изчели като информация знаем, че могат да ми издадат NIN по служебен път понеже съпруга ми е self employed и мога да кандидатствам и за синя карта. По телефона ни казаха, че само паспорт ми трябва като документ, който да представя. Има ли някой от вас, който е минал по този начин за изкарване на NIN? И какви документи се изискват?
    Благодаря предварително!

глиган Аватара на vaskolini
    Град
    изгубен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: NIN по служебен път

....аз на ваше място бих подал първо за синя карта.....след това бих търсил активно работа и чак тогава НИН....отивайки в понеделник на интервюто е 100% ясно че го искате заради бенефитите- отказа е 100%,но все пак успех
    Колкото повече опознавам хората-толкова повече си заобичвам кучето.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от vaskolini Виж мнението
    ....аз на ваше място бих подал първо за синя карта.....след това бих търсил активно работа и чак тогава НИН....отивайки в понеделник на интервюто е 100% ясно че го искате заради бенефитите- отказа е 100%,но все пак успех
    Със съпруга ми имаме брак и поради тази причина мога да получа NIN и синя карта по служебен път, тъй като той е self employed от 5 години. Ясно съм написала, че вече сме подали документи за бенефити и не това ми е целта... дъщеря ни ще посещава nursery, а аз искам да работя

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Slavova22 Виж мнението
    Със съпруга ми имаме брак и поради тази причина мога да получа NIN и синя карта по служебен път, тъй като той е self employed от 5 години. Ясно съм написала, че вече сме подали документи за бенефити и не това ми е целта... дъщеря ни ще посещава nursery, а аз искам да работя
    Извинявай, но въпросът ти звучи така: аз знам, че еди-кое си е възможно, кажете ми и вие така ли е и ставало ли е така при вас?

Аз за пръв път чувам понятието "НИН по служебен път". Как се получава НИН сме коментирали сигурно двайсет хиляди пъти. Трябва да докажеш, че:

- имаш право на работа
    - ти е необходим НИН, т.е. че си започнала или ще започваш скоро да работиш.

Ако и двете са налице - ще ти го дадат.
    Успех!

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Какво значи според теб служебен път?
    Какво имаш в предвид с посочването на 5те години?
    Надали така между другото употребяваш тези термини.
    Ти си съпруга на самонает и това е единствен факт, засега.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Z1 Виж мнението
    Какво значи според теб служебен път?
    Какво имаш в предвид с посочването на 5те години?
    Надали така между другото употребяваш тези термини.
    Ти си съпруга на самонает и това е единствен факт, засега.
    Извинете, ако не се изразявам правилно, но вие сте минали по този път за това искам съвет, а на мен те първа ми предстои . Знам, че сте коментирали темата NIN безброй пъти за това МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНЕТЕ
    Под служебен път имам в предвид, че по- лесно мога да взема NIN , щом съпругът ми е самонает, аз имам право да работя. И нищо не конкретизирам с тези 5 години. Въпросът ми беше като цяло за документите, понеже ми изискват само паспорта.Дали трябва още някакъв документ да нося...

Старо куче
    Post Thanks / Like

.
    Цитирай Първоначално написано от bgflorance Виж мнението
    Здравейте! Реших да опиша подробно как аз получих NiNo. И така съпругът ми е тук от близо година - self-employed, има NINo и UTR. Явих се като негов dependant. Носих доста документи, основно на съпруга ми - фактури, референции, разходи за бизнеса, рекламни материали и др.; свидетелство за граждански брак; копие от неговия паспорт; моят паспорт; шофьорската ми книжка; договор за наем; банкова сметка и регистрация от GP. Господина, който проведе интервюто много бързаше. Попита ме само от кога съм в Ук, всички останали въпроси бяха само и единствено за съпруга ми и неговия бизнес. Все едно мъжът ми се явяваше за пореден път на интервю, а не аз Интервюиращия копира всички документи на мъжа ми, като доказателство за бизнеса, който извършва, паспорта ми и шофьорската ми книжка (имам английска такава). Учтиво го помолих да не забрави някой документ, като на няколко пъти буквално му пробутвах пред очите договора за наем, като доказателство за съвместното ни съжителство. Опитах се да му обясня, че сме тука за да живеем и работим, да се установим трайно в държавата. Но той изобщо не ме слушаше. В крайна сметка в бързината си пропусна най-важното, а именно акта за граждански брак. Макар, че изрично го разгледа и попълни моминската ми фамилия във формата, където си записваше подробности около апликацията. Но стават такива грешки, простила съм му вече Една седмица след интервюто ми се обадиха да им изпратя свидетелството за граждански брак и аз го пуснах по e-mail на посочения ми адрес. Седмица по късно се сдобих с заветния NiN. Споделям тази информация с риск да досадя на някого, но на други да бъда полезна. Останах с впечатление, че много малко хора са запознати, че могат да кандидатстват й за NiN като dependant, а не само за синя карта. Искрени благодарности на Nor4e, тя си знае защо
    .

Старо куче
    Post Thanks / Like

При теб има и едно олекотяващо (така да го нарека защото е обратно на утежняващо) обстоятелство случая. А то е че съпругът ти има 5 законни години, което му дава доста права на острова.
    Оставих ти време да проследиш дискусията в темата от която взех цитата.
    Е на съпруга ти вече няма да му търсят каквото и да било основание за пребиваването му, той е с права по чл.16. Ти и детето имате права по чл.7 от 2004/38.

Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

точно така.
    за да докажеш че имаш право на работа трябва да докажеш едновременно че имаш
    1. мъж (брачно свидетелство)
    И
    2. мъжа ти е селф елмплойд НАИСТИНА - тоест за разлика от другите които се мъчат да убедят Глазгоу, че са селф емплойнали се, ти ще разчиташ мъжа ти да убеди Глазгоу че е селф емплойнал се.

Въпрос: аз съм омъжена, мъжа ми живее в УК. Имам ли право на работа (лесно ли ще получа НИН)
    Отговор: Единствено ако мъжа ти докаже че е селф емплойд
    ИЛИ
    докаже че е ученик
    ИЛИ
    докаже че има достатъчно пари в банковата си сметка за да живее без да работи
    ИЛИ
    докаже че има право на работа и работи

Относно служебното изкарване на НИНа: Аз останах с впечатлението че говориш за изкарване на НИН понеже имате право да получавате помощи (иначе защо ще разправяш че кандидатствате за чайлд бенефит)

Освен за работа на интервю за НИН (теоретично) може да се отиде понеже кандидатсваш за помощи. Доколкото съм разбрал, обаче, в такъв случай отпускащата помощта институция служебно ти назначава по нейна инициатива интервю за получаване на НИН. Мисля че за това питаш.

Иначе, понеже съпругът ти вече има НИН (сте подали с неговия НИН като главен апликант за чайлд бенефит) много лесно ще ти дадат и на тебе НИН.

НО ...внимавай!

Служителите на интервюто имат практика НАРОЧНО да не пускат важни документи с цел да ти провалят апликацията. Много внимавай всичко да е правилно описано и попълвано.

Добра идея е да напишеш придружително писмо в което описваш всички документи които прилагаш да докажеш че мъжа ти е селф емплойнал се, а ти си му жена (и следователно имаш право на работа и търсиш)

Кажи че търсиш работа (или кажи че работиш ако наистина работиш)

сините карти ги забравете - няма смисъл от тях, скъпи са , много ги бавят и ви трябват същите документи, които ще представите на НИН интервюто, с тази разлика че ще чакате дълги месеци без лични документи, и всякакви други счетоводни документи , банкови стейтмънти и прочие...

Просто внимавай да не те прецака служителят на интервюто.
    за теп откъснах цвете
    Но то омря

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря за цитата! А случайно знаете ли дали свидетелството за граждански брак трябва да бъде преведено при заклет преводач или не? Нали кирилицата е официален език за кореспонденция и документация в ЕС , та за това не съм сигурна дали трябва да превеждаме този документ...

Старо куче
    Post Thanks / Like

korryyy, а факта че съпругът и има 5 години!? Въобще вече няма нужда да им доказва че е самонает ИЛИ ИЛИ ИЛИ...
    Да де то да им докажеш 5те години не е по лесно!
    Но забележи вече след тези 5 години не се искат от него никакви доказателства че работи има пари или нещо подобно.
    Да, може да си превишат правата, което ще е факт не на корупция, а на непрофесионализЪм за което си носят и ще си носят последствията.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Много благодаря за този отговор. Определено ми стана ясно какви са ми опциите. Точно защото подадохме формата за Child Benefit като главен апликант е мъжа ми и отбелязахме, че аз нямам NIN, написах това, за да уточня, че не мога да получа NIN по този начин. Аз искам да получа NIN, тъй като както казах искам да работя, а не да клаймвам Tax Credits. Korry би ли уточнил/а, ако знаеш, какви други документи, освен bank statements и invoices на мъжа ми биха били доказателство, че е self-epmloyed. Не би имало проблем и писмо от главния му contractor да вземе, удостоверяващо че мъжа ми е subcontractor на съответната фирма, но не знам дали това би помогнало. Той има пластика с NIN номера си, има CSCS карта, има UTR номер, но не фигурира на документ от Tax Office, тъй като знам, че е имал писмо когато го е получил преди 5 години и писмото не го пази вече...

The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Не знам какво разбираш по служебен път ??? Но единственото което
    Може да получиш е синя карта от ноум офиса като кандидаствате той за жълта ти за синя или ако има вече такава да я представи за получиш ти синя.
    Но в ноум офиса не дават нин независимо от това че има 5 години няма начин да получиш нин по служебен път може да представиш синя карта и да получиш нин но това е въз основа на синя карта.
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

Старо куче
    Post Thanks / Like

rumi_066, я се обади на bgflorance и вземете се разберете! А аз през това време ще звънна на Барозу.

Напреднал Аватара на bgflorance
    Post Thanks / Like

Благодаря за цитата! А случайно знаете ли дали свидетелството за граждански брак трябва да бъде преведено при заклет преводач или не? Нали кирилицата е официален език за кореспонденция и документация в ЕС , та за това не съм сигурна дали трябва да превеждаме този документ...
    Здравейте! Не е необходимо свидетелството за граждански брак да е преведено от заклет преводач. Аз лично моето си го преведох сама и нямаше проблем на интервюто, е само това че господина "забрави" да го копира Мисля, че не беше умишлено, просто покрай другите документи на съпруга ми, доказващи неговия селф-емплойд най-вероятно просто е забравил. Обяснила съм аз по какъв начин получих Нин, така, че ако има нещо неясно с радост ще отговоря на въпросите Ви. Моят съпруг е отскоро в УК, нямаше приключена финансова година, когато се явих на интервюто. При Вас е по различно. Предполагам нямам как да занесете всички документи, доказващи бизнеса му. Най-важното е да си носите лична карта или паспорт, доказателство за постоянен адрес (шофьорска книжка, сметка или договор за наем) и свидетелството за граждански брак. Когато пуснах моите преживявания преди време ме нападаха за термина "депендант", сега Вас за Нин по "службен път". Не се колебайте, отивайте смело на интервюто. Нямат основания да ви откажат Нин. Всичко добро от мен и успех на интервюто

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rumi_066 Виж мнението
    Не знам какво разбираш по служебен път ??? Но единственото което
    Може да получиш е синя карта от ноум офиса като кандидаствате той за жълта ти за синя или ако има вече такава да я представи за получиш ти синя.
    Но в ноум офиса не дават нин независимо от това че има 5 години няма начин да получиш нин по служебен път може да представиш синя карта и да получиш нин но това е въз основа на синя карта.
    Здравей! Хайде малко да разсъждаваме...какви права ни дава синята карта. Да - тя ни дава право на свободен достъп до трудовия пазар. А какво означава това? Че имаме право да работим като наети. А за какво пък ни е притрябвал Национален Осигурителен Номер. За да можем да си плащаме осигуровките най-вероятно. А сега го погледни отзад напред...като започнеш от Нин, не е ли едно и също? Е мисля, че щом имам право на синя карта, като съпруга на селф-емплойд, значи имам право и на НИН! Поздрави

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Извинявай, но въпросът ти звучи така: аз знам, че еди-кое си е възможно, кажете ми и вие така ли е и ставало ли е така при вас?

Аз за пръв път чувам понятието "НИН по служебен път". Как се получава НИН сме коментирали сигурно двайсет хиляди пъти. Трябва да докажеш, че:

- имаш право на работа

Ако и двете са налице - ще ти го дадат.
    Успех!
    Здравей Мила! Какво има да доказва, то в закона изрично си го пише, че има право покрай съпруга си. Престанете да заблуждавате хората. Аз обясних как съм взела Нин, въпреки, че съпругът ми е от няма й година тука. Нямаме нито жълта, нито синя карта, само сме подали апликация за такива. Така, че как ще обориш моят случай и този на мнозина като мен, които вече познавам и са взели Нин като съпруги/зи на селф-емплойд. Естествено никой от познатите ми не знае за това от този форум. Странно защо?

18. БЛАГОДАРЯ Nor4e thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

bgflorance, не се пали толкоз да не ти разказвам и на теб една приказка. Много ще ми дойде, та само ще ти кажа, дадох факт на притежаване на документ потвърждаващ правата от PR в Холандия от 2010. Е, само че не бях напсуван тук (те някои си понесоха отговорноста де), остави че продължиха да си твърдят, че представи си това съгласно законодателството на ЕС е невъзможнно и ХО прилагат правилно директивата...После излезна и съдебно решение, но който бит, бит, който се набутал с ILR платил си е. Да бе сега примера ще ми излезне нерелевантен, алооо говоря за форума, не буквално за фактите. Като нищо ще ти изтрият мненията.

20. БЛАГОДАРЯ Nor4e thanked for this post
    Post Thanks / Like

bgflorance, не се пали толкоз да не ти разказвам и на теб една приказка. Много ще ми дойде, та само ще ти кажа, дадох факт на притежаване на документ потвърждаващ правата от PR в Холандия от 2010. Е, само че не бях напсуван тук (те някои си понесоха отговорноста де), остави че продължиха да си твърдят, че представи си това съгласно законодателството на ЕС е невъзможнно и ХО прилагат правилно директивата...После излезна и съдебно решение, но който бит, бит, който се набутал с ILR платил си е. Да бе сега примера ще ми излезне нерелевантен, алооо говоря за форума, не буквално за фактите. Като нищо ще ти изтрият мненията.
    Ами нека си трият, форума техен все пак. Важното е, че преди това все някой е прочел истината! И колкото повече - толкоз по-добре

limited edition Аватара на Eve
    Град
    Chelmsford, Essex
    Post Thanks / Like

Много сте смешни всички, казвате едно и също, но с различни думи и после се сърдите едни на други, че не се разбирате просто си дефинирайте понятията. Всеки знае, че като съпруг(а) на селф-емплойд можеш да кандидатстваш за НИН и карти и т.н. Мила просто каза, че когато кандидатстваш за НИН, трябва да докажеш с документи, че си такъв (такава) - съпруг(а) на селф-емплойд.
    Не се използва правилна и единна терминология във форума, а някои потребители обясняват на твърде висок стил , затова все има неразбрали.
    All my life, my heart has yearned for a thing I cannot name.

23. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Eve, това пък как го измисли!?

Между това

- имаш право на работа
    и това

че когато кандидатстваш за НИН, трябва да докажеш с документи, че си такъв (такава) - съпруг(а) на селф-емплойд.
    виждаш знак на равенство ли?

25. БЛАГОДАРЯ Nor4e thanked for this post
    Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

Мили Холандски ПринZe, не ти ли писна да дразниш и провокираш хората? Или си прекалил с тревата и кекса? Намери си моля те друга вятърна меница (форум) да бориш. Не малко народ се отказах да питат за каквото и да било заради Директиви като теб!

С уважение,
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Pusher Виж мнението
    Мили Холандски ПринZe, не ти ли писна да дразниш и провокираш хората? Или си прекалил с тревата и кекса? Намери си моля те друга вятърна меница (форум) да бориш. Не малко народ се отказах да питат за каквото и да било заради Директиви като теб!

С уважение,
    Те това ти мнение скъпа моя събудена принцесо има мнооого общо с тази тема!

limited edition Аватара на Eve
    Град
    Chelmsford, Essex
    Post Thanks / Like

Eve, това пък как го измисли!?

Между това

и това

виждаш знак на равенство ли?
    Ок де, поста ми беше най-конкретно насочен към bgflorance по повод този истеричен пост:
    Здравей Мила! Какво има да доказва, то в закона изрично си го пише, че има право покрай съпруга си. Престанете да заблуждавате хората. Аз обясних как съм взела Нин, въпреки, че съпругът ми е от няма й година тука. Нямаме нито жълта, нито синя карта, само сме подали апликация за такива. Така, че как ще обориш моят случай и този на мнозина като мен, които вече познавам и са взели Нин като съпруги/зи на селф-емплойд. Естествено никой от познатите ми не знае за това от този форум. Странно защо?
    Не можеш да изполваш извадки от два различни текста и да поставяш знак за равенство (или други математически отношения) между тях, особено ако не си автор на нито един от тях (текстовете).

Отделно от този случай, ясно е, че всеки първо трябва да изясни статута си в кралството, преди да кандидатства за НИН или други номера и документи.

Когато мен ме питат имам ли право на работа в кралството, аз отговарям да, разбира се, аз съм от страна членка на ЕС. После уточнявам, че могат да кандидатстват за моя уорк пермит или да ме наемат като селф-емплойд.

Когато кандидатстваш за НИН, първо те питат като какъв кандидатстваш за НИН (тоест ти им заявяваш статута си и го доказваш с релевантни документи).

Относно извадката текст от поста на Мила тези релевантни документи могат да бъдат: (в случай на българин кандидатстваш за НИН)

- имаш право на работа - документи за самоличност, които показват че си гражданин на ЕС (защото си българин); ако имаш родствена връзка с други членове на ЕС, които живеят и работят в Англия - документи, които да доказват тази родствена връзка.
    - ти е необходим НИН, т.е. че си започнала или ще започваш скоро да работиш - това при положение, че имаш намерение да работиш изобщо. Тези са ясни... препоръчителни писма, фактури, удостоверителни писма, рекламни материали на бизнеса, ако има такъв и т.н.

Оставам на мнението, че заблудата, която се шири във форума не произлиза от модераторите, а от начина на изказване на потребителите като цяло (включая себе си). Много приказки без правилно насочено съдържание, неправилно дефинирани изказвания, недоизказвания, разбира се питащите също не се изразяват правилно, поради некомпетентност и така става мазало.
    Например: няма такова понятие НИН по служебен път. Опитваме се да побългарим всичко, вместо да се научим на нови неща и понятия. Не става така.
    All my life, my heart has yearned for a thing I cannot name.

29. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

- имаш право на работа - документи за самоличност, които показват че си гражданин на ЕС (защото си българин); ако имаш родствена връзка с други членове на ЕС, които живеят и работят в Англия - документи, които да доказват тази родствена връзка.
    - ти е необходим НИН, т.е. че си започнала или ще започваш скоро да работиш - това при положение, че имаш намерение да работиш изобщо. Тези са ясни... препоръчителни писма, фактури, удостоверителни писма, рекламни материали на бизнеса, ако има такъв и т.н.
    Е сега изваждам от твой текст. Мажду тиретата "и" ли е или "или". bgflorance по кое от двете или и по двете е взела НИН?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker