Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35
    Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

Question Прахосмукачка, която да обира косми на животни?

Намислила съм си да купувам нова прахосмукачка, имам косматко и днес случайно видях тази оферта - цената е направо невероятно ниска за такъв вид прахосмукачки. Някой има ли представа дали ги бива тези или?

И ако сте ползвали лично такава прахосмукачка, ще бъда благодарна за съвети.

2400w Pet Cyclonic Vacuum 18246

И втори въпрос - от една позната, която има лимит до 80 лири за прахосмукачка - има ги тия универсални turbo tools, дето чистят космалъците от мокетите - някой има ли представа възможно ли е да си купи обикновена прахосмукачка и този накрайник отделно, дали ще стане работата така?

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Прахосмукачка, която да обира косми на животни?

Amazon.co.uk: Customer Reviews: Russell Hobbs Pet Cyclonic Bagless Vacuum for Homes with Pets
    Russell Hobbs Pet Hair Bagless Cylinder Vacuum Cleaner Reviews & Tests - alaTest.co.uk

За тия пари може би бива, иначе ако искаш нещо добро мисля Dyson Animal е по-добрият избор
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Прахосмукачка, която да обира косми на животни?

Може да си купиш турбо четка и да я ползваш с всяка прахосмукачка. Въздушния поток на засмукването минава през малка турбина в самата четка и това кара четките да се въртят. Движението се предава чрез малък назъбен ремък или чрез зъбни колела(мн. рядко). Но това не те интересува. Единственото , което трябва да гледаш е диаметъра на тръбите , като най-разпространен размер е 32 мм. Когато си купуваш четка трябва да се увериш, че тя е с "мъжки" или "женски" преходник към тръбата, т.е. да бъде като на твоята прахосмукачка. Ръсел не са добри уреди. Не ти ги препоръчвам. Освен това въздушно задвижваните турбо четки са капризни и с не дълъг живот, както и налагат често почистване, което не е по силите на всеки. Препоръчвам ти да купиш стояща(ъпрайт) прахосмукачка, които имат ел. задвижване на четките. Имат и мн. по -широка площ на работа. Проблем при тях са стълбите, където пак минаваш на добавката турбо четка. Не съм виждал отдавна нормални прахосмукачки с електрически четки отпред(свекърва ми в Америка имаше такава от 6о-те год. на Електролукс), заради ускъпяването поради допълнително окабеляване и ел. мотори в главата.

4. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    Може да си купиш турбо четка и да я ползваш с всяка прахосмукачка. Въздушния поток на засмукването минава през малка турбина в самата четка и това кара четките да се въртят. Движението се предава чрез малък назъбен ремък или чрез зъбни колела(мн. рядко). Но това не те интересува. Единственото , което трябва да гледаш е диаметъра на тръбите , като най-разпространен размер е 32 мм. Когато си купуваш четка трябва да се увериш, че тя е с "мъжки" или "женски" преходник към тръбата, т.е. да бъде като на твоята прахосмукачка. Ръсел не са добри уреди. Не ти ги препоръчвам. Освен това въздушно задвижваните турбо четки са капризни и с не дълъг живот, както и налагат често почистване, което не е по силите на всеки. Препоръчвам ти да купиш стояща(ъпрайт) прахосмукачка, които имат ел. задвижване на четките. Имат и мн. по -широка площ на работа. Проблем при тях са стълбите, където пак минаваш на добавката турбо четка. Не съм виждал отдавна нормални прахосмукачки с електрически четки отпред(свекърва ми в Америка имаше такава от 6о-те год. на Електролукс), заради ускъпяването поради допълнително окабеляване и ел. мотори в главата.
    Благодаря много, изглежда, че разбираш от това. Имаш ли поглед, съответно някакви конкретни препоръки за конкретни модели?

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Благодаря много, изглежда, че разбираш от това. Имаш ли поглед, съответно някакви конкретни препоръки за конкретни модели?
    Здравей Мила.
    Само една идея по твоят въпрос - в къщи от доста време ползваме това SC4147 - ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ | ПОДДРЪЖКА | SAMSUNG. Тук (и в подобни модели) доброто е наличието на Cyclon филтър на тръбата - едрите неща остават там и не стигат до самата прахосмукачка.

ps. ето една статия по твоят въпрос - http://www.samsung.com/bg/article/if...-hate-pet-hair
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

7. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

За една прахосмукачка чак толкова колебания не си заслужава. Препоръчвам ти да си вземеш нещо от средния клас, за да го смениш с удоволствие с нещо друго след 2-3 год. Хувър, Бизел - нещо от тоя вид.

9. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Kearny Виж мнението
    За една прахосмукачка чак толкова колебания не си заслужава. Препоръчвам ти да си вземеш нещо от средния клас, за да го смениш с удоволствие с нещо друго след 2-3 год. Хувър, Бизел - нещо от тоя вид.
    Аз всъщност търся съвет за позната, тя ще купува сега. Ама покрай нея и аз се заинтересувах, че и аз имам косматко, пък моята прахосмукачка не че не се справя, ама ми е доста зор, та търся нещо, което да върши повечето работа, а не аз.

Много благодаря на всички съвети, помагате много!

Гугъл търсачка на форума

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Здравей Мила.
    Само една идея по твоят въпрос - в къщи от доста време ползваме това SC4147 - ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ | ПОДДРЪЖКА | SAMSUNG. Тук (и в подобни модели) доброто е наличието на Cyclon филтър на тръбата - едрите неща остават там и не стигат до самата прахосмукачка.

ps. ето една статия по твоят въпрос - Обичате любимото си животинче, но не обичате космите? Съвети за по-чист дом | Samsung Vacuum cleaners Article
    Много благодаря, статията - много полезна, това за гумената ръкавица не го знаех, ще го опитам. Обаче какво е "вакуумен робот" - не разбрах.

П.П. Разбрах - тц. Не е сериозна тая работа...
    Последно редактирано от Мила : 04-07-2013 на 23:33

Гугъл търсачка на форума

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Прахосмукачка, която да обира косми на животни?

Много благодаря, статията - много полезна, това за гумената ръкавица не го знаех, ще го опитам. Обаче какво е "вакуумен робот" - не разбрах.
    Предполагам ТОВА - обикаля само напред назад и плаши кучето докато чисти
    BGHelp Търсачка

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Прахосмукачка, която да обира косми на животни?

Цитирай Първоначално написано от CYPER Виж мнението
    Предполагам ТОВА - обикаля само напред назад и плаши кучето докато чисти
    Да, точно такова е и точно толкова работа върши - дори и не съм сигурна, дали кучето ще се изплаши хехехе. Виждала съм такова нещо в действие - в случай, че някой се засили да си купува. първо, не чисти, освен разни по-едри трохи и хартийки, второ, като заседне някъде в някой ъгъл, трябва да ходиш да го "измъкваш" от мястото му. Една позната го имаше, тя беше болна, ходих да я навестя. Току ми казваше - "иди, моля те, виж какво се мъчи животинката там и що така не вижда как да се върне"... Много се забавлявахме с "животинката", но - само това върши, да забавлява.

Гугъл търсачка на форума

Нов потребител
    Град
    SW London
    Post Thanks / Like

Мила,имам същата прахосмука4ка и в момента стои на тавана-зна4и и аз се излъгах от цената и най-ве4е от това ,4е не трябва да сменяш торби4ки.Зна4и на ламинат и теракот горе-долу бива ,но на килим ....доста време ми отнемаше,дори и с турбо 4етката.Ползвах я около 6 месеца и я смених за Miele -доста по-скъпи4ки са ,но си заслужа.Работила съм с много модели прах-ки,но определено моделите за pets на Dyson i Miele ги препоръ4вам.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elena82 Виж мнението
    Мила,имам същата прахосмука4ка и в момента стои на тавана
    От коя точно прахосмукачка не си доволна, Елена? Благодаря за инфото, но не разбрах точно...?

Гугъл търсачка на форума

Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Прахосмукачка, която да обира косми на животни?

От коя точно прахосмукачка не си доволна, Елена? Благодаря за инфото, но не разбрах точно...?
    За тази от първото ти мнение
    BGHelp Търсачка

Нов потребител
    Град
    SW London
    Post Thanks / Like

Да, за тази от първият пост на Russell Hobbs -моята беше намалена от Ј129 на Ј49.99 .

18. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Казаха ми, че на български се казвало "тъща" в моя случай, а не свекърва. Поради липса на възможност за корекция, добавям така, за което се извинявам.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от elena82 Виж мнението
    Мила,имам същата прахосмука4ка и в момента стои на тавана-зна4и и аз се излъгах от цената и най-ве4е от това ,4е не трябва да сменяш торби4ки.Зна4и на ламинат и теракот горе-долу бива ,но на килим ....доста време ми отнемаше,дори и с турбо 4етката.Ползвах я около 6 месеца и я смених за Miele -доста по-скъпи4ки са ,но си заслужа.Работила съм с много модели прах-ки,но определено моделите за pets на Dyson i Miele ги препоръ4вам.
    Като казваш "килим", точно килим ли имаш предвид, или мокет? У нас има ламинат и мокет, затова питам. Разбира се, от мокетът космите се махат по-трудно - но нямам килим... Някой конкретен модел да препоръчаш? И събирам мнения "права" срещу обикновена прахосмукачка. Ползвала съм прави, но не съм имала вкъщи, у нас - само обикновени и може би затова си мисля, че с права би било по-лесно - греша ли?
    Kearny препоръчва прави, ама и той казва, че нямали електрическо задвижване на четките. Аз също клоня към miele - нещо не съм много убедена в качествата на дайсъните в смисъл на съотношение цена/качество...
    Последно редактирано от Мила : 08-07-2013 на 11:18

Гугъл търсачка на форума

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Ако на някой му трябва прахусмукачка, пък и да не му трябва за момента, не е за пропускане тази сделка Cylinder vacuum cleaner bagless - BGS5PETGB - Vacuum cleaners - Bagless

Прахосмукачката е намалена от 279 паунда на 50
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от lordm Виж мнението
    Ако на някой му трябва прахусмукачка, пък и да не му трябва за момента, не е за пропускане тази сделка Cylinder vacuum cleaner bagless - BGS5PETGB - Vacuum cleaners - Bagless

Прахосмукачката е намалена от 279 паунда на 50
    Имаше грешка в сайта им вместо да я намалят с 50 паунда от 279 те я намалили на 50.
    Аз си поръчах да видим дали ще я уважат.

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: Прахосмукачка, която да обира косми на животни?

Имаше грешка в сайта им вместо да я намалят с 50 паунда от 279 те я намалили на 50.
    Аз си поръчах да видим дали ще я уважат.
    Да го бях видяла по-рано горния ти пост - хайде, хаирлия да е, явно си късметлия

Гугъл търсачка на форума

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Да го бях видяла по-рано горния ти пост - хайде, хаирлия да е, явно си късметлия
    Не се отчайвай Мила, ами се пазари Наско да ти я продаде за ... 100 паунда.
    Така той ще е на 100% печалба, ти ще си я купила за 1/3 от стандартната цена.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

25. БЛАГОДАРЯ d17 thanked for this post
    blessed Аватара на the light
    Post Thanks / Like

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от the light Виж мнението
    И аз почти се бях навила за нея, обаче прочетох тези ревюта: Give it a year and you won't be so impressed.,

Гугъл търсачка на форума

Град
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: За: Re: Прахосмукачка, която да обира косми на животни?

И аз почти се бях навила за нея, обаче прочетох тези ревюта: Give it a year and you won't be so impressed.,
    Аз само като прочета, че дадена прахосмукачка е с торбички и повече не ме интересува.

Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Прахосмукачка, която да обира косми на животни?

Аз само като прочета, че дадена прахосмукачка е с торбички и повече не ме интересува.
    Аз пък още се навивам да купя без торбичка и не знам дали ще успея да се самонавия - не за друго, ами като трябва да я изчистя, нали аз ще дишам прахта и боклука, докато я сложа в ... пак някаква торбичка?

Гугъл търсачка на форума

Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Re: За: Re: Прахосмукачка, която да обира косми на животни?

и аз съм на същото мнение, Мила, макар 4е Dyson много взех да го заглеждам, въпреки 4е са bagless. Някой има ли впе4атления от тях?

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Прахосмукачка - каква?
    От Мила във форум Пазаруване
    Отговори: 88
    Последно мнение: 16-11-2018, 16:34
  2. Смешни животни....
    От misticriver във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 156
    Последно мнение: 24-10-2013, 23:42
  3. Косми в пералнята - помагайте!
    От Мила във форум Искам да си намеря изгодно.....
    Отговори: 9
    Последно мнение: 20-05-2013, 13:33
  4. Тръба за прахосмукачка - откъде?
    От rvelcheva във форум Пазаруване
    Отговори: 5
    Последно мнение: 24-02-2008, 17:43

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си