Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 11 от общо 11
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Прием в детска градина

Извинявам се ако повтарям въпрос за който е било писано. Възникна противоречие в събраната информация.
    Днес отивам да преведа акта за раждане на детето , като си мисля ,че е достатъчно пе4ат от заклет преводач. Опитаха се да ме убедят ,че не е така. Всички за Англия документи, които служат за държавно учреждение трябвало да мнат през Външното министерство за печата АПОСТИЛ. Така правели всички. Чак и имунизационните календари искали преведени. Ама това знам със сигурност 1е не е така.
    На мене като ми кажат тази фраза , ми идва да направя обратното.

За това ми поискаха 90 лева.

Във форума чета,че е достатъчен само превода. Така или иначе отиваш в общината , там ти правят дубликат с два пе4ата . С този дубликат се прави легализацията по принцип.
    После като има и печат от заклет преводач, мисля че е достатъчно достоверно.
    Дали пряко зависи от информираността на администрацията в детската градина или общината.
    Какво ще ме посъветвате.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Прием в детска градина

абе какво легализации, какви пет лева.

преведи си акта в УК. струва 8 лири.
    за какво точно ти ттрябва акта за раждане? предполагам че можеш и само с паспорт.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Става въпрос за дете, не за мои документи. За прием в детска градина ми трябва.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

В соя детска градина частна под 3 год или за безплатните часове след 3. Това питам
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Старо куче Аватара на cocaloca
    Post Thanks / Like

Оф, в бг всеки се чуди как да измъкне пари Не ти трябват никакви апостили и щуротии, за записване на градина - паспорт, за детски - паспорт и акт за раждане ОРИГИНАЛ. По принцип би трябвало да не е нужен превод, тъй като бг е един от официалните езици на ЕС, но всички пращат, и аз бях пратила. Обикновен превод от заклет преводач за 10 лв. А пък за имунизациите не искат никакъв документ, аз си ги бях преписала сама на един лист, лекарката тук им намери съответните юк, понеже са с разл наименования и ги нанесе в новия картон.

Напреднал Аватара на S.Paunov
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cocaloca Виж мнението
    ..... А пък за имунизациите не искат никакъв документ, аз си ги бях преписала сама на един лист, лекарката тук им намери съответните юк, понеже са с разл наименования и ги нанесе в новия картон....
    Мислех че имунизацийте се описват на латински на всякъде(поне в ЕС ) тоест имената на ваксините би трябвало да са еднакви?Нали все пак има някакъв стандарт или ? И мен ме чака същото за лапето скоро и се чудех дали да и превеждам имунизационният паспорт...

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Благодаря много.
    Просто исках да съм сигурна,за да не се налага да моля после някой роднина да ми върши услуга.Това съм го минала и хич не е приятно.
    Детето е над 3 и предполагам първоначално ще използаваме тези безплатни часове в държавна градина
    ОПитвам се да разбера в коя частна детска градина си приспадат тези блезплатни часове и си доплащаш за останалие. Става въпрос за Портсмут и влизах в сайтовете на тези градини които са в нашия район, но не мога да видя тази информация. Логично е на страницата , която обявяват цените си да се споменава и за това, но до сега не съм видяла.
    Въобще, по принцип Частните имат ли някакъв друг термин, наименование.
    На мене ми изглеждат много скъпи. Ако работиш за 1000 лири а градината е 500 - 600
    Такова е и съотношението и в Бг, общо взето.
    Знам от форума ,че не всички частни детски градини приспадат тези безплатни часове.

Напреднал
    Post Thanks / Like

Повечето градини приспадат тези 15 часа, може да им напишеш имейл и да попиташ дали имат места, защото в някой райони има доста дълги листи за чакащи и не е гаранция, че ще го приемат. Ако нямаш сигурна работа също не се хвърляй на платена градина, защото може да отнеме доста време и да му стане време за училище до тогава.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от S.Paunov Виж мнението
    Мислех че имунизацийте се описват на латински на всякъде(поне в ЕС ) тоест имената на ваксините би трябвало да са еднакви?Нали все пак има някакъв стандарт или ? И мен ме чака същото за лапето скоро и се чудех дали да и превеждам имунизационният паспорт...
    Да, но изписват само търговското наименование- пентаксим, синфлорикс, а тук ползват други. А Ммр ваксината беше в една от съставките на пентаксима, мисля. Най-добре напиши направо срещу какво е ваксината

ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от cocaloca Виж мнението
    Оф, в бг всеки се чуди как да измъкне пари .
    какъв парадокс само!!!в англия е то4но обратното!!!даже на влизане в страната ти връщат паспорта с една двайсета4ка вътре!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

Post Thanks / Like

Е да не би да не е вярно- Дай 90 кинта, пък ние и на тоалетната хартия ще ти праснем апостил!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Доплащане в детска градина
    От Levovasi във форум Childcare
    Отговори: 2
    Последно мнение: 24-05-2013, 20:40
  2. Нова детска градина
    От lolita във форум Childcare
    Отговори: 4
    Последно мнение: 21-08-2008, 14:15
  3. съвет за избор на детска градина
    От kan4o във форум Childcare
    Отговори: 32