Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 32
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране 01.01.2014 - Ще можем ли да работим пълноправно или все още има спънки?

Здравейте!

Бих искала да попитам дали някой е наясно какви права ще имат българските граждани след 01.01.2014 г. и дали в действителност ще бъдем свободно допуснати до трудовия пазар. Има ли някакъв вариант да ни „отрежат квитанциите“ и да се налага да продължаваме както до сега със self-employment статут? Явно не се ровя, където трябва, защото не можах да открия необходимата информация по темата.

Благодаря предварително на тези, които си направят труда да ми отговорят!

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: 01.01.2014 - Ще можем ли да работим пълноправно или все още има спънки?

Цитирай Първоначално написано от pollly2 Виж мнението
    Здравейте!

Бих искала да попитам дали някой е наясно какви права ще имат българските граждани след 01.01.2014 г. и дали в действителност ще бъдем свободно допуснати до трудовия пазар.
    Според мен - да.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

3. БЛАГОДАРЯ anix, Qgelo thanked for this post
    Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: 01.01.2014 - Ще можем ли да работим пълноправно или все още има спънки?

И според мен, и според действащите към момента закони, договори и всякакви разпоредби в ЕС - след 01.01.2014 г. българските и румънските граждани ще имат пълни права и свободен достъп до трудовия пазар.

Което обаче е само половината - това, че имаш право още не означава че ще получиш ... нещото.
    Това че имаш "свободен достъп до трудовия пазар" - още не означава, че ще те вземат на работа.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

myse
    Guest

Срещнах интересен човек.
    Тотално негативно настроен за всички аспекти от живота - Един жив еквивалент на лиричния герой "Шишо Бакшишо".
    Същия не го интересуват ни закони, ни дяволи. Сменил си името преди 1 седмица, и сега ще атакува работния пазар като предлага себе си като наемник - Без значение какво, работа да има.
    Не е особено интелигентен, начетен или добър Англо оратор, няма умения и качества - Но упорит за дузина. Чакам с нетърпение да видя какви ще ги забърка - Сега си ъпдейтва имената, където фигурират в рамките на Кралството - Институции и прочие.

Стискам му палци, каквото и да е намислил, каквото и да върши - Стига да не е в разрез със закона, етичните норми, или прикриване на следи. (Като последното му обясних че не е гаранция, и да не разчита. )

Предполагаемо излиза въпроса - Защо?
    Ами отговора е лесен, и предполагаем според същия - Не гледали на него като на "Еди си какво", Името говорило много.

Макар да мисля, промяна заглавието на книга, след няколко десетиленитя не променят съдържанието...

Споко,
    гаранции никой не може да даде - Това че отварят нивата не ражда плодове, нито сади семена - Ще напръскат с друг пестицид - Паразити не се третират с тор.
    Притеснява ме тази дата, без да ангажирам никой с мислите си, макар да не съм запознат изцяло (липса на време и желание), съм убеден дълбоко че промени няма да се случат с положителен знак, не и по същество.

Ще сме си зрители, както досега - Пък каквото каже "Сената"...

Напреднал Аватара на anix
    Post Thanks / Like

Wink За: 01.01.2014 - Ще можем ли да работим пълноправно или все още има спънки?

И аз вътрешно се разкъсвам от дерзания със този въпрос. Какъвто съм отявлен карък...
    Направо треперя при мисълта и бих се радвала да чета повече позитивни мнения по този въпрос пропити със бодър оптимизъм и светъл поглед към бъдещето. 8

Благодаря

Post Thanks / Like

Аве смешно е да продължавате да сменяте пампесрси само заради тав че UK били соверенна Държава.
    Айде малко се вземете в ръце. Па те сменят памперси през ден заради това че рестрикциите падат, вие още се питат дали щели да паднат рестрикциите. А сега вземете да подавате и за пембени карти в края на периода...

Keith Vaz MP
    Home Affairs Committee Chairman Rt Hon Keith Vaz MP said:
    “At the end of this year, restrictions on the rights of Bulgarians and Romanians to work in the UK will be lifted."
    http://www.parliament.uk/Templates/B...?bp-id=SN06606
    ... the terms of their accession treaty permitted existing Member States to impose transitional restrictions on the free movement rights of Bulgarian and Romanian ‘workers’ for up to seven years following accession,...
    Закона в сила просто му изтича срока в които се прилагат наказания за работници и работодатели..
    si.pdf
    12.— Unauthorised employment of accession State national — employer offence
    (1) Subject to paragraphs (2) and (3), an employer who employs an accession State national subject to worker authorisation during the accession period shall be guilty of an offence if...
    ...
    13.— Unauthorised working by accession State national — employee offence
    (1) Subject to paragraph (2), an accession State national subject to worker authorisation who works in the United Kingdom during the accession period shall be guilty of an offence if...
    ...
    (c) “accession period” means the period beginning on 1st January 2007 and ending on [ 31st December 2013 ] 1
    Последно редактирано от bazpaz : 19-06-2013 на 10:54

Advanced user
    Град
    What's the weather like today..?
    Post Thanks / Like

Интернет петиция за удължаване на ограниченията за още 5 години,набира сила.Подписана е от 62000 британци към момента.Заявеният ход обаче,е практически невъзможен.Комисарят по заетостта Лазло Андор още веднъж припомня,че никоя държава на ЕС не може да удължи ограниченията след краят на 2013. Официалната позиция на правителството на Обединеното кралство е, че трудовите ограничения за българи и румънци ще бъдат вдигнати от 1 януари 2014 година. Britons Move to Curb Bulgarian, Romanian Influx with Petition - Novinite.com - Sofia News Agency
    "True education is to learn how to think,not what to think." Krishnamurti When lives gives you lemons,ask for salt and tequila .

9. БЛАГОДАРЯ anix thanked for this post

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Nor4e Виж мнението
    Интернет петиция за удължаване на ограниченията за още 5 години,набира сила.Подписана е от 62000 британци към момента.Заявеният ход обаче,е практически невъзможен.Комисарят по заетостта Лазло Андор още веднъж припомня,че никоя държава на ЕС не може да удължи ограниченията след краят на 2013. Официалната позиция на правителството на Обединеното кралство е, че трудовите ограничения за българи и румънци ще бъдат вдигнати от 1 януари 2014 година. Britons Move to Curb Bulgarian, Romanian Influx with Petition - Novinite.com - Sofia News Agency
    То обсъждането на Петицията мина бе Норче...
    http://www.parliament.uk/business/co...22-april-2013/
    http://www.parliament.uk/business/co...-immigration-/
    http://www.publications.parliament.u...13042225000002

Chris Bryant: Based on our existing treaty obligations, the only way in which the hon. Gentleman could do that would be to leave the European Union. Is that not true?
    ...
    Chris Bryant: The hon. Gentleman is being absolutely preposterous in his argument. He knows perfectly well that if he wants to completely and utterly “have the right to close our borders”—his words, I think—to anyone from other European Union countries, we either force those countries to leave the union, or we leave it ourselves. We have treaty obligations to those people and, in fact, there was not even a vote in the House on the question of whether Bulgaria and Romania should join the European Union, because there was unanimity that they should do so, under the terms of the treaty as was provided.

Keith Vaz (Leicester East) (Lab): As the hon. Member for The Wrekin said, there are now eight months to go before the lifting of transitional arrangements, which, broken down, is 6,072 hours, 253 days or 36 weeks.
    Казват им: ни става...ни можи...давайте памперсите, Булгарише идват, си Е... мамата.
    Ония Торитата, викат, е ша са борим да сменим цялостно Trety-тата, ще видите вий тогава с тези закачки от опозицията.

Накратко, въпроса не е дали ще паднат ограниченята, а колко ще дойдат след ограниченята, и как можем да ги ограничим да не вземат и JSA. Имаме и на предвид че в момента е заведено и дело срещу UK за теста които използват в момента в Европейския Съд. Въобще цирка е пълен, и за сега се е видяло, че единственото което се мачът да въведат е някакъв закон за телепортиране на тези които не използват права в страната, не се отнася само за нас, а за всички EU граждани.
    Последно редактирано от bazpaz : 19-06-2013 на 11:26

11. БЛАГОДАРЯ anix thanked for this post
    Advanced user
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Bizkit Виж мнението
    То обсъждането на Петицията мина бе Норче...
    Debate on immigration e-petition scheduled for 22 April 2013 - News from Parliament - UK Parliament
    Debate on Bulgarian and Romanian immigration e-petition - News from Parliament - UK Parliament
    House of Commons Hansard Debates for 22 Apr 2013 (pt 0001)
    Казват им: ни става...ни можи...давайте памперсите, Булгарише идват, си Е... мамата.
    ...незнаех,че обсъждането е минало бе Бизкит...отсъствала съм от парламента тогаваА петицията актуална ли е още,че и нея съм пропуснала?
    "True education is to learn how to think,not what to think." Krishnamurti When lives gives you lemons,ask for salt and tequila .

Post Thanks / Like

...незнаех,че обсъждането е минало бе Бизкит...отсъствала съм от парламента тогаваА петицията актуална ли е още,че и нея съм пропуснала?
    Тц, Тц, Тц, ми къде ходиш/скиториш бе...?
    Тъе не само че не е актуална, а е безмислена, и лейбюристите, им казаха, на тия torry бакбенчерс че губят времето на Парламента, демек и тези които са попълнили петицията, и те са си губили времето.

Също както ние в момента с изобщо обсъждане на подобен въпрос... Алтъ.

14. БЛАГОДАРЯ anix thanked for this post
    Advanced user
    Град
    Post Thanks / Like

Комисарят по заетостта Лазло Андор още веднъж припомня,че никоя държава на ЕС не може да удължи ограниченията след краят на 2013. Официалната позиция на правителството на Обединеното кралство е, че трудовите ограничения за българи и румънци ще бъдат вдигнати от 1 януари 2014 година. Britons Move to Curb Bulgarian, Romanian Influx with Petition - Novinite.com - Sofia News Agency
    Добре де, махам петицията и оставям само,както каза Anix:"позитивни мнения по този въпрос пропити със бодър оптимизъм и светъл поглед към бъдещето. "

Post Thanks / Like

Тц, Тц, Тц, ми къде ходиш/скиториш бе...?
    Тъе не само че не е актуална, а е безмислена, и лейбюристите, им казаха, на тия torry бакбенчерс че губят времето на Парламента, демек и тези които са попълнили петицията, и те са си губили времето.

Също както ние в момента с изобщо обсъждане на подобен въпрос... Алтъ.
    При така протеклата дискусия ,мога да си отдъхна и да не ходя на врачка да ми гони уроки за догодина
    Сърдечно Благодаря на Дамата и Господина

Post Thanks / Like

Добре де, махам петицията и оставям само,както каза Anix:"позитивни мнения по този въпрос пропити със бодър оптимизъм и светъл поглед към бъдещето. "
    мога да си отдъхна и да не ходя на врачка да ми гони уроки за догодина
    Не ще е добре да има и мнения че ограниченията не падат, и хората трябва да си издадат пембени карти на всяка цена...щото ограниченята не падат.

Не ства въпрос за Оптимизъм, става въпрос за законови граници. А Бритния, си спазва облигациите, поне до референдум за излизане, ако изобщо има такъв.
    Все пак, избори идат, преди изобщо да се заговори за референдум, освен ако не вкарат закон за референдум преди изборите, пак тогава да се налага които е на власт да е принуден да го маха/отменя и да е притиснат до стената от публичното мнение. То и за тва тези ревове в парламента. Уви, за сега ще е първо избори, пак тогава каквото сабя покаже. Може да спите спокойно до 2015, и след тва още две години до референдум, както се обясняват Торитата. Пък и изобщо не е сигурно, че ще се гласува за излизане от цялата нация на самия референдум. М да, спете спокойнп деца, поне до 2017...три-четири години свободен достао до работния пазар кой то ги дава. То по този начин ни принуждават да се юрваме към UK, за да се възползваме евентуално от някакъви права по време на излизане, някви транзиционни периоди и прочие пак ще са в играта.
    Последно редактирано от bazpaz : 19-06-2013 на 12:40

18. БЛАГОДАРЯ anix thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Не ще е добре да има и мнения че ограниченията не падат, и хората трябва да си издадат пембени карти на всяка цена...щото ограниченята не падат.

Не ства въпрос за Оптимизъм, става въпрос за законови граници. А Бритния, си спазва облигациите, поне до референдум за излизане, ако изобщо има такъв.
    Понякога си трудничък за храносмилане, знаеш ли? Аз знам, че не говориш за страната на Бритни, нито за купуване на облигации, а за задължения, ама... дали всички са ти свикнали? И така написано, на пръв поглед излиза, че твърдиш, че ограниченията няма да паднат. А всъщност казваш обратното хахаха. Сори за спама, не се сдържах - и какво е "алтъ"?

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

Считам, че ситуацията няма да се промени особено, да не кажа никак. Това, че имаш право да кандидатстваш за всчки позиции по специалността ти, не значи, че ще са по-склонни да те вземат.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

21. БЛАГОДАРЯ Arthur's Sword EXCALIBUR thanked for this post
    Advanced user
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    не се сдържах - и какво е "алтъ"?
    Нещо като "анадънмо"..сиреч "Разбираш ли?"..незнам турски ама май това ще да е

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Понякога си трудничък за храносмилане, знаеш ли? Аз знам, че не говориш за страната на Бритни, нито за купуване на облигации, а за задължения, ама... дали всички са ти свикнали? И така написано, на пръв поглед излиза, че твърдиш, че ограниченията няма да паднат. А всъщност казваш обратното хахаха. Сори за спама, не се сдържах - и какво е "алтъ"?
    Ни видиш ли че се бъзикъм...сига и ти... М да, хубаво е да не си правим майтап с такива теми.

Бир, еки, юч, дьорт, беш, алтъ, еди, секис, докус, он!
    Последно редактирано от bazpaz : 19-06-2013 на 13:24

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Virginblack Виж мнението
    Считам, че ситуацията няма да се промени особено, да не кажа никак. Това, че имаш право да кандидатстваш за всчки позиции по специалността ти, не значи, че ще са по-склонни да те вземат.
    Въпроса е да паднат ограниченията. Просто е ужасно да се чувстваш безправен.Поне аз така го приемам..
    Може пък после ,аз де не искам да живея и работя тук

Post Thanks / Like

И що си мислиш така. До сега имаше опастност от извършване криминално нарушение грозящо работодателя при наемане на БГ и РО, евентуално, при обстоятелства според случаи. От 2014, това го няма.
    Общо взето, остават единствено квалификации и тем подобни изиксвания, и няма да има никакво значение от къде е кандидатстващя за работа. Отпада, сериозен проблем, и за работодатели и за търсещи работа.
    Последно редактирано от bazpaz : 19-06-2013 на 13:26

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

За позициите, за които не са склонни да те вземат нищо няма да се промени, така е. Ще се промени за тези позиции и работодатели, които са много склонни да те вземат, но не са имали право и глобата е била 5000 лири, ако те наемат. Сега няма да има заплаха от такава глоба.

Гугъл търсачка на форума

27. БЛАГОДАРЯ anix thanked for this post
    Старо куче Аватара на Virginblack
    Post Thanks / Like

И що си мислиш така. До сега имаше опастност от извършване криминално нарушение грозящо работодателя при наемане на БГ и РО, евентуално, при обстоятелства според случаи. От 2014, това го няма.
    Общо взето, остават единствено квалификации и тем подобни изиксвания, и няма да има никакво значение от къде е кандидатстващя за работа. Отпада, сериозен проблем, и за работодатели и за търсещи работа.
    E, вие живеете в по-бяла страна, аз съм във Виена, но тук като отпаднат ограниченията, за да те вземат да работш каквото и да е, трябва да им покажеш квалификация. Ако оставя настрана квалифициран труд, за който се иска и препоръки и дипломи, остава неквалифицирания. За да работиш в месарница, трябва да покажеш че имаш квалификация по обработка на мессото. За да те вземат за детеглегачка, трябва да покажеш квалификация и около 1000 други документа. Хората не вземат ей така от улицата, а се обръщат към агенции, защото им имат доверие. За да те вземат за шлосер - същото. Но това важи за нас, те техните си ги обучават. Освен това за бояджия минаваш на лек изпит с кои бои трябва да работиш под 25 и над 25 градуса. Не им стига да им кажеш "мога", а да им покажеш написано, че имаш опит. И цитирам "Защо да взема теб, като има толкова много безработни австрийци със завършена квалификация". Отпадането на ограниченията е само пясък в очите. Но... да не съм черногледа. Нека да видим какво ще се промени в бъдеще. Англичани са с по-добри сърца, а и не са под окото на Меркел. Дано всичко се промени на 180 градуса. Желая го на всички.
    As for those of you not related to me, as sloshed as I may be, you may sod off.

29. БЛАГОДАРЯ anix thanked for this post
    Старо куче Аватара на BMW6
    Post Thanks / Like

То падането на ограниченията, няма да реши проблема на много от нас и това няма нито работа да ни намери, нито пък квалификация да ни даде
    It takes 42 muscles to frown, but only 4 to lift your middle finger….

GalyaR
    Guest

Каквото и да си говорим, шансовете много, много повече ще се разширят. Лично аз съм била потърпевша от тази рестрикция. Или поне съм нямала шанс да стигна интервю. "Ама защо не искаш постоянна работа?" "Ами защото нямам право. Имам право на... " И се почва една...

Аз си мисля, че основният ефект ще бъде падане на работните ставки. Няма лошо. Нека всеки има шанс, пък каквото. Пазарна икономика...

Bizkit, благодаря за ъпдейта. И аз се чудех какво е станало с петицията. Всъщност, аз очаквам всичко, но все пак това не е незаконова държава. Надявам се. Освен ако не изровят някой гениален юрист с гениална идея...

Старо куче Аватара на prolet
    Град
    DA10
    Post Thanks / Like

[QUOTE=BMW6;593867]То падането на ограниченията, няма да реши проблема на много от нас и това няма нито работа да ни намери, нито пък квалификация да ни даде [/QUOTE

Истината, горчивата истина..

Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от GalyaR Виж мнението
    Аз си мисля, че основният ефект ще бъде падане на работните ставки. Няма лошо. Нека всеки има шанс, пък каквото. Пазарна икономика..
    Най после някой да го каже....
    Богатите ще стават още по богати, бедните още по бедни....но за сметка на това ще трябва да бачкат още повече.
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 18
    Последно мнение: 10-07-2010, 16:48
  2. Ще работим повече за пенсия
    От Suzanne във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-01-2010, 12:21
  3. След 1 май ще можем да работим и в Дания
    От hrisssi във форум Общ форум
    Отговори: 3
    Последно мнение: 11-04-2009, 21:15
  4. Отговори: 7