Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10

Тема: Оценка

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Оценка

Кой се занимава с оценките на къщите?Коя институция и къде мога да ги намеря?
    Както всичко фри така и валюеишъна се оказа "празна работа" или според мен фри валюеишън = фри съвет.
    Искам да направим още малко ремонти преди да пристъпим към следващата крачка (реморгижд или продажба).
    Вчера се обадих на две локални агенции,едната е тази от която купихме къщата.Казах им,че искам валюешън като очаквах да дойде някой и да ми даде подробности от сорта какви бани (с душ кабина или вана)предпочитат клиентите търсещи жилища в този район,ако направим лофт екстеншън с колко ще се покачи къщата,от там да си направим сметка дали си заслужава тази инвестиция и т.н.
    Да,ама не...Хората ми казаха,че за две години пазара не се е променил много и нямало значение как изглежда къщата вътре,а местоположението й.Вътрешното обзавеждане било на втори план.
    Хм! Аз ли не попаднах на правилния човек или не им звуча сериозно... или много питам,а който много пита го лъжат (казваше една моя учителка).
    Според мен това е защото е фри.Толкова за без пари!
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Оценка

Цитирай Първоначално написано от Edna
    Кой се занимава с оценките на къщите?Коя институция и къде мога да ги намеря?
    Както всичко фри така и валюеишъна се оказа "празна работа" или според мен фри валюеишън = фри съвет.
    Искам да направим още малко ремонти преди да пристъпим към следващата крачка (реморгижд или продажба).
    Вчера се обадих на две локални агенции,едната е тази от която купихме къщата.Казах им,че искам валюешън като очаквах да дойде някой и да ми даде подробности от сорта какви бани (с душ кабина или вана)предпочитат клиентите търсещи жилища в този район,ако направим лофт екстеншън с колко ще се покачи къщата,от там да си направим сметка дали си заслужава тази инвестиция и т.н.
    Да,ама не...Хората ми казаха,че за две години пазара не се е променил много и нямало значение как изглежда къщата вътре,а местоположението й.Вътрешното обзавеждане било на втори план.
    Хм! Аз ли не попаднах на правилния човек или не им звуча сериозно... или много питам,а който много пита го лъжат (казваше една моя учителка).
    Според мен това е защото е фри.Толкова за без пари!

Горе долу правилно са ти отговорили.Има някакъв таван на цените за раиона,определящи се от самия пазар и колкото и да инвестираш няма да покачиш цената драстично. Колко ще инвестираш и в какво си е лично твоя преценка,като ти си поемаш риска. Твоята ситуация ми напомня предаването Property Ladder на Канал 4. По скоро смятам,че някои специалист по интериор дизаин ще е ти полезен,но ако цената на къщите в раиона е средно 150 000,ти инвестираш 20 000,няма никаква гаранция,че ще я продадеш за 170 000 ,дори да сложиш наи-скъпото и доброто. Според мен ти трябва ясен бюджет shopping around,a за идея иди в локал агенция,направи се на купувач и поискаи да видиш къща,които е на пазара на ценакоято теб те удовлетворява.

Post Thanks / Like

Ето ти ако искаш една опция да имаш идея. На този саит www.hometrack.co.uk можеш да вземеш валюеишън репорт,но се заплаща.Обикновено цената е Ј20,но напиши ваучер код MSE12 и ще го вземеш за Ј13.Все пак за 20 страници в PDF формат мисля,че си заслужава и ще имаш идея къде стоиш.

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Zara
    Горе долу правилно са ти отговорили.Има някакъв таван на цените за раиона,определящи се от самия пазар и колкото и да инвестираш няма да покачиш цената драстично. Колко ще инвестираш и в какво си е лично твоя преценка,като ти си поемаш риска. Твоята ситуация ми напомня предаването Property Ladder на Канал 4. По скоро смятам,че някои специалист по интериор дизаин ще е ти полезен,но ако цената на къщите в раиона е средно 150 000,ти инвестираш 20 000,няма никаква гаранция,че ще я продадеш за 170 000 ,дори да сложиш наи-скъпото и доброто. Според мен ти трябва ясен бюджет shopping around,a за идея иди в локал агенция,направи се на купувач и поискаи да видиш къща,които е на пазара на ценакоято теб те удовлетворява.
    Ако тези 20 000 паунда се инвестират в екстеншън не би трябвало цената да е същата.Друг е въпроса дали хората купуващи в този район ги интересува това или търсят евтино на всяка цена.Има райони където купувачите предпочитат скъпо обзавеждане (камина от гранит,вградени гардероби от "някоя" фирма)и не биха купили къща с обзавеждане от "Икея" например.Ето това исках да науча.Няма как да огледам състоянието на всички продаващи се къщи в района.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Edna
    Ако тези 20 000 паунда се инвестират в екстеншън не би трябвало цената да е същата.Друг е въпроса дали хората купуващи в този район ги интересува това или търсят евтино на всяка цена.Има райони където купувачите предпочитат скъпо обзавеждане (камина от гранит,вградени гардероби от "някоя" фирма)и не биха купили къща с обзавеждане от "Икея" например.Ето това исках да науча.Няма как да огледам състоянието на всички продаващи се къщи в района.
    Ами по принцип зависи какво ти е equity-то в къщата. Ето ти един прост пример. Имах валюеишън на нашата къща наскоро. Моя дял е около 70 000 лири. Ако реша да правя improvments ,като екстеншън и инвестирам 20 000 ще загубя от моита печалба 10 000,защото къща с екстеншън е само 10 000 по-скъпа от такава без. Инвестицията не означава автоматична възвращаемост на парите. И ако наи-скъпата къща на маркета за вашия раион е 150 000,не можеш да очакваш да вземеш на твоита 170 000,само защото си инвестирала 20 000.Помисли си добре какво искаш,какви са очакванията ти,за да не се окажеш разочарована.

Post Thanks / Like

би трябвало дабавянето на пространсто да увелечи цената, но преди да се впуснете в проекти преценете какви са ви възможностите да получите разрешение за това, прегледайте историята на къщата , кога и какво е правено, има ли подобен прецедент със съседните сгради, ако е цяла къща (не на апартаменти) има 'пермитед девеловмент' който е беше някакви проценти от площа на къщата, поровете из месния консулат какви планови разрешителни дават или какви изискавания имат.
    по принцип ако площа на имота е прилична може да се промени разположенито на помещенията, да се добави допълнителна тоалетна , самостоятелна баня към някоя от спалните, ютилити помещение, бе идеи и варианти много
    моето мнение че добре и качествено направения ремонт се отразява на цената.

Post Thanks / Like

освен това,ако е земята е leasehold и се плаща наем за нея,задължително се иска разрешение и от собствениците на земята.

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Благодаря за линка, Зара.
    Платих и получих отговор на всичко което ме интересуваше.
    Супер доволна съм от валюеишъна,ако товае истинския такъв,не примерен защото е с близо 20 000 по евтин от последната продадена къща (през август 2004)на същата улица с единствена разлика,че те имат порч,но пък градина в лош вид,а нашата е декорирана от специалист и с две "къщички"под стария бор

grateful
    Град
    North London
    Post Thanks / Like

Погледни и www.rightmove.co.uk и линка горе вдясно за действителните нива на продажните цени. Безплатно е. Нашата собственост я взехме в лошо състояние, всичко си е ново и т.н. и мога да кажа, че цената се беше покачила за 1 година с 45000 паунда. Сега пак ще викаме оценител.

На почивка
    Post Thanks / Like

Mortgage,remortgage,zaemi,strahotni uslovia i bez otkaz-novo,mortgage za Bulgaria ot Uk-07916347708

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Тема за оценка на шансовете
    От Cranthorion във форум Образование в UK
    Отговори: 191
    Последно мнение: 28-12-2013, 10:38
  2. Оценка
    От Luboslav777 във форум Университети в UK
    Отговори: 5
    Последно мнение: 23-06-2013, 09:02
  3. Диплома и оценка в UCAS
    От memi_vr във форум Образование в UK
    Отговори: 6