Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 103
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

По подразбиране Смяна на бойлера - моля за съвети?

Не намерих друга по подходяща тема -заглавието е точно,но ....
    Преди няколко дни бойлера ни се развали-той е много стар -a back boiler behind a gas fire- ще го сменяме с нов
    Обадих се на 3 фирми.Вчера мина 1-вата
    Worcester Bosch Group.Още не са ни дали цена-предлагат бойлер Greenstar CDi Classic Regular series.
    Някой знае ли нещо за този или ,който и да е друг вид бойлер за топла вода и парно на газ/централно сме.
    Някаква представа за цена на бойлер и поставяне-инсталация?
    Ще съм благодарна на всяко мнение.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Смяна на бойлера - моля за съвети?

Ако е до 250 за монтаж ,не се чуди съгласявай се на часа а за този вид бойлери съм извън часа,спрях
    тези водопроводни истории лонг таим ъгоу

Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако къщата е твоя и имаш възможност - САМО BOSCH! Нищо друго! Всичко останало е компромис.

.
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Piter Виж мнението
    Ако е до 250 за монтаж ,не се чуди съгласявай се на часа а за този вид бойлери съм извън часа,спрях
    тези водопроводни истории лонг таим ъгоу
    Какви 250 ,аз говоря за цена с монтаж и бойлер заедно от порядъка на 2000 т.е.монтажа е към 1000

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от victor07 Виж мнението
    Ако къщата е твоя и имаш възможност - САМО BOSCH! Нищо друго! Всичко останало е компромис.

.
    Апартамент е-не е къща,наш е.
    Оххххх,би ли ми казал нещо за компромиса
    Vaillant Ecotec Plus 824 Combination Boiler Natural Gas

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    Апартамент е-не е къща,наш е.
    Оххххх,би ли ми казал нещо за компромиса
    Vaillant Ecotec Plus 824 Combination Boiler Natural Gas
    Е-е-е-е-е-е-е-е-е, пък ако не е "САМО BOSCH!" - грозен ще си. Много е глупаво да се робува на марки, поне да беше казал модел на Бош.

musi - без да съм голям специалист, отворих първия попаднал ми сайт Vaillant ecoTEC Plus 824 - струва ми се че не са толкова лоши. Плюс това имаш 2 год гаранция, с опция да станат 3. Ту са " Ј964.78(inc. VAT) ".
    вИЖ ТУК Combi Boiler Installation Costs & Prices | How Much Does it Cost? и Boiler installation cost calculator има това - онова па темата.
    По възможност гледай новият да не много по-различен от стария - за да не се налага преправяне на системата.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

7. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    Е-е-е-е-е-е-е-е-е, пък ако не е "САМО BOSCH!" - грозен ще си. Много е глупаво да се робува на марки, поне да беше казал модел на Бош.

musi - без да съм голям специалист, отворих първия попаднал ми сайт Vaillant ecoTEC Plus 824 - струва ми се че не са толкова лоши. Плюс това имаш 2 год гаранция, с опция да станат 3. Ту са " Ј964.78(inc. VAT) ".
    вИЖ ТУК Combi Boiler Installation Costs & Prices | How Much Does it Cost? и Boiler installation cost calculator има това - онова па темата.
    По възможност гледай новият да не много по-различен от стария - за да не се налага преправяне на системата.
    Е-е-о-е-е-е-е-е-о--- Никой не робува на никакви марки!!!

Когато бяхме под наем, съвсем случайно брата на най-добрата хазайка / писал съм в друга тема - защо!/ беше такъв инженер€ Та като се скапа бойлера от преди 20 години , сложи Бош . Разликата беше като между Клаудия Шифър и Цецка Цачева .
    Повече топла вода , по-бързо затопляне , по-лесно управление и всичко ПО!!!
    След време си купихме наша къща /чисто нова!/, и естественно беше инсталиран чисто нов ШИТ! Сега всеки път като отида до банята се сещам за цецка цачева !

Дано да съм бил полезен.

Муши съвета ми е да не правиш компромис защато това не е за ден-два , даже за година-пет!

Лично мнение!

.
    Последно редактирано от victor07 : 30-03-2013 на 21:41
    ''-Кажи ми нещо, Джингиби, знаеш ли защо от Къкрина до София те пазеха САМО ТРИ заптиета?
    - Не знам, ага.
    -АЗ така заповядах!!! Можех да пратя 300, аз обаче пратих само трима! И знаеш ли защо? За да могат твоите апапи да им скочат отгоре и да те освободят. Видя ли, никой не ти помогна, а се кълняха в теб. Ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш.''

Народе ????

9. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

...
    Та като се скапа бойлера от преди 20 години , сложи Бош . Разликата беше като между Клаудия Шифър и Цецка Цачева .
    Е ти направо ме гръмна - как може изобщо да сравняваш нов бойлер с такъв от преди 20 години???
    Разбирам да кажеш - аз си сложих Х марка, комшията Y марка - моят е по-добър.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е ти направо ме гръмна - как може изобщо да сравняваш нов бойлер с такъв от преди 20 години???
    Разбирам да кажеш - аз си сложих Х марка, комшията Y марка - моят е по-добър.
    Е гръмни се още веднъж и може да разбереш разликата между въпросният Бош чисто новият ШИТ дето го имам сега! И е още по-СЪВРЕМЕНЕН и нов!

.
    - Не знам, ага.

Народе ????

Напреднал Аватара на ALEXIAN
    Град
    London
    Post Thanks / Like

И аз не съм съгласен, че BOSH са най-добри в момента, поне този модел който инсталираха в предишната ми компания имаше много проблеми с електрониката, говорил съм с специалисти казват че са доста трудни за обслужване и ремонт и частите са по скъпи, тоест ако недай си боже се наложи ремонт ще ти излезе по скъпо. Аз лично ако си слагах щеше да си сложа Vaillant. За цените на инсталация ще ти кажа само, че инженерите в нашата фирма цената им в момента е 140 паунда за смяна на комби бойлер и 180 за смяна на бойлера промивка на радиаторите и смяна на клапаните им и издаване на сертификат. Допълнително 40 паунда за смяна на програматор нов термостат. Това са цените само на труда без частите. Ти няма да можеш да намериш толкова евтино но предполагам че една цена около 250 паунда на частно е напълно нормална. Говорим за около 5-6 часа работа на средно кадърен инженер. Така че с качествен бойлер като Vaillant или ако искаш BOSH цялата процедура с всички части не би трябвало да ти струва повече от 1500 паунда. Специално гледаи да е регистриран, да ти издаде сертификат и да ти направи промивка на радиаторите защото боклуците останали по радиаторите много бързо могат да прецакат и новият бойлер.

13. БЛАГОДАРЯ Мила, zmei4o_pk, musi thanked for this post
    Post Thanks / Like

Е-е-о-е-е-е-е-е-о--- Никой не робува на никакви марки!!!

Когато бяхме под наем, съвсем случайно брата на най-добрата хазайка / писал съм в друга тема - защо!/ беше такъв инженер€ Та като се скапа бойлера от преди 20 години , сложи Бош . Разликата беше като между Клаудия Шифър и Цецка Цачева .
    След време си купихме наша къща /чисто нова!/, и естественно беше инсталиран чисто нов ШИТ! Сега всеки път като отида до банята се сещам за цецка цачева !

Дано да съм бил полезен.

Муши съвета ми е да не правиш компромис защато това не е за ден-два , даже за година-пет!

Лично мнение!

.
    Чакаме да ни кажат цената за Bosh(съпруга ми е манияк на всичко немско.Той ми каза"Всеки уред,който не е Bosh е лош"
    Ако обаче разликата е от порядъка на 1000-1500 няма да се съгласим независимо от маниятя на съпруга ми.
    Аз затова и попитах за втората марка-http://www.discountedheating.co.uk/shop/acatalog/New-Vaillant-Ecotec-Plus-824-HE-Combi-Boilers.html
    Още ни предлагат и:
    Baxi Duo-Tec Combi Gas Boiler 24 HE Reviews
    -видях много оплаквания на клиенти от Baxi.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Е гръмни се още веднъж и може да разбереш разликата между въпросният Бош чисто новият ШИТ дето го имам сега! И е още по-СЪВРЕМЕНЕН и нов!
    Ако ти го кажа на английски ще бъде нещо кото: - "Елементарно Уотсън!"
    А на български: - "Саше-е-е-е-е-е, Саше - мнооого тъп Саше. Ми много ясно че новият (без значение какъв) ще е по-добър от стария.
    И аз навремето като караш една година "Трабант" и после си купих кола - разликата беше огромна.

Цитирай Първоначално написано от ALEXIAN Виж мнението
    И аз не съм съгласен, че BOSH са най-добри в момента, поне този модел който инсталираха в предишната ми компания имаше много проблеми с електрониката, говорил съм с специалисти казват че са доста трудни за обслужване и ремонт и частите са по скъпи, тоест ако недай си боже се наложи ремонт ще ти излезе по скъпо. Аз лично ако си слагах щеше да си сложа Vaillant. За цените на инсталация ще ти кажа само, че инженерите в нашата фирма цената им в момента е 140 паунда за смяна на комби бойлер и 180 за смяна на бойлера промивка на радиаторите и смяна на клапаните им и издаване на сертификат. Допълнително 40 паунда за смяна на програматор нов термостат. Това са цените само на труда без частите. Ти няма да можеш да намериш толкова евтино но предполагам че една цена около 250 паунда на частно е напълно нормална. Говорим за около 5-6 часа работа на средно кадърен инженер. Така че с качествен бойлер като Vaillant или ако искаш BOSH цялата процедура с всички части не би трябвало да ти струва повече от 1500 паунда. Специално гледай да е регистриран, да ти издаде сертификат и да ти направи промивка на радиаторите защото боклуците останали по радиаторите много бързо могат да прецакат и новият бойлер.
    Това вече е една по-сериозна приказка - конкретно, с цифри, към настоящия момент.

Робуването на марки и държави е отживелица - по скоро трябва да се залага на конкретни модели. Още повече откакто е в ход така нареченото "консуматорско производство" - принципа "Ние ако направим нещо вечно - ще трябва в един момент да затворим фабриката." От доста време вече всичко се произвежда с максимално калкулиран ресурс и с идеята да се повреди и да си купиш ново.

Musi - всеки има глава и правото да си я чупи, както намери за добре.

Ако искаш да ти излезе по-евтино, гледай новият да е подобен по параметри на стария, за да не се наложи голяма промяна на инсталацията. От всичко дотук стигам до извода, че можеш да свалиш цената до към 1300 паунда.

Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ALEXIAN Виж мнението
    .......... Специално гледаи да е регистриран, да ти издаде сертификат и да ти направи промивка на радиаторите защото боклуците останали по радиаторите много бързо могат да прецакат и новият бойлер.
    освен промивката бих те посъветвал да си сложиш magnetic filter. ще спестиш за в бъдеще доста проблеми произтичащи от боклуците в радиаторите. тука не продават ли алуминиеви радиатори? никъде не съм виждал , е и не съм търсил де
    не съм имал взимане даване с газов бойлер на бош и за това малко трудно мога да дам мнение, но изхождайки от другите артикули които правят бош по скоро бих заложил на него. много рядко да се издънят някъде, обикновено нещата са много добре изпипани, да частите са им по скъпи но уредите им работят перфектно. процента на дефектациите е доста по малък от другите марки
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

17. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Ако ти го кажа на английски ще бъде нещо кото: - "Елементарно Уотсън!"
    А на български: - "Саше-е-е-е-е-е, Саше - мнооого тъп Саше. Ми много ясно че новият (без значение какъв) ще е по-добър от стария.
    Саше , Сашенце мило - като е толкова елементарно ЗАЩО новия бойлер които имам сега е пълен боклук, а "Боша" от преди пет години е "пушка"???

Айде да не обясняваш как едно ново Сузуки и по-добро от 5 годишно Бентли........ нема нужда!!

.
    - Не знам, ага.

Народе ????

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    освен промивката бих те посъветвал да си сложиш magnetic filter. ще спестиш за в бъдеще доста проблеми произтичащи от боклуците в радиаторите. тука не продават ли алуминиеви радиатори? никъде не съм виждал , е и не съм търсил де
    не съм имал взимане даване с газов бойлер на бош и за това малко трудно мога да дам мнение, но изхождайки от другите артикули които правят бош по скоро бих заложил на него. много рядко да се издънят някъде, обикновено нещата са много добре изпипани, да частите са им по скъпи но уредите им работят перфектно. процента на дефектациите е доста по малък от другите марки
    Аз съм си променила мнението за Бош, защото имаме хладилник Бош. Чудесно работИ, докато работи - имаше гаранция, изтече и след още една година - довиждане. Дори и не сме правили опити да го поправим, имаме повече от един хладилник и сме го зарязали като шкаф, така и не зная каква е точно повредата, защото тук плащаш дори и само за да разбереш какво точно му има, но моето мнение за Бош сериозно се промени след този случай. Не казвам, че и с бойлерите ще е така, просто добавям мнение по темата "Бош върхът ли е или не".

Викторе, аз имам (имах) два хладилника, а ти два бойлера ли имаш?

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

20. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

@Мила
    бош все пак е техника и при тях има дефектни уреди. тук е важен процента на дефектирали уреди, до 3.5% се приема за нормално. това че ти си попаднала в този процент , не трябва да си правиш генерални заключения
    ........Дори и не сме правили опити да го поправим, имаме повече от един хладилник и сме го зарязали като шкаф, така и не зная каква е точно повредата, защото тук плащаш дори и само за да разбереш какво точно му има.......
    на всякъде е така. по принцип дефектацията на даден уред може да ти отнеме и ден докато откриеш какъв е проблема/това включва много опит и познания в дадената област за да можеш да го откриеш проблема/, след това е лесно или сменяваш част или хвърляш уреда, така че нормално да се плаща за дефектация.

22. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Musi - ето още едно сайтче - има мноооого модели, марки и най-важното ЦЕНИ.
    Gas Combi Boilers. Gas Combination Boilers at Low Online Prices.
    има и друга домакинска техника.

Между другото - ти не си казала най-важното - колко е голямо жилището.
    На този сайт има калкулатор за вида и мощноста на бойлера Find a new boiler with Find a boiler - Worcester, Bosch Group UK homeowner site и можеш да си потърсиш правоспособен инсталатор в района където живееш.

24. БЛАГОДАРЯ musi, Мила thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението

Викторе, аз имам (имах) два хладилника, а ти два бойлера ли имаш?
    Не Мила , имам само един бойлер които е боклук. В пост номер 7 разказвам за старата ни къща където смениха стария боилер, с боилер Бош. ОТ там правя сравнение. Пиша че съм споделил моето лично мнение аз съм доволен от Бош и от Сименс /имаме други уреди/.
    Както казах купихме нова къща с инсталиран неупотребяван боилер Шит. Изредиха се всякакви да ми предлагат какви ли не кавъри и подръжка, и аз им теглих една.... Когато този се развали ще си сложа Бош!

А за хладилник не ми напомняй че той е същият боклук. Ама какво да правиш , даже е вграден . И него ще го чакам да се гътне.

.

.
    - Не знам, ага.

Народе ????

26. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

Musi - всеки има глава и правото да си я чупи, както намери за добре.

Ако искаш да ти излезе по-евтино, гледай новият да е подобен по параметри на стария, за да не се наложи голяма промяна на инсталацията. От всичко дотук стигам до извода, че можеш да свалиш цената до към 1300 паунда.
    Още в 1-вият пост съм казала,че
    бойлера е много стар -a back boiler behind a gas fire- ще го сменяме с нов
    Сменя се инсталацията (не изцяло,но...
    Старият беше в хола,а новият ще е в кухнята.От хола се махат-back boiler и gas fire.
    Работата е много
    Жилището ни е апартамент -спалня,хол и кухня.
    Дадоха ни 2оферти
    -1-е 1700 (с бойлер незнайна марка-не ни каза какъв ще е)
    -2- е 2700 с бойлер Bosh
    -3- чакаме оферта във вторник -Villant или Baxi
    Дано на 3-тият цената е малко по приемлиеа от тази на Bosh
    Още едно нещо за да наклонят везните за 3-тият -аз искам бойлера да е в една ниша/килер в кухнята-да не се вижда,но 1-Bosh казаха,че няма да могат да го поставят там-била стената неподходяща,а 1 и 3 бяха категорични,че няма проблеми.
    2 и 3 са "правоспособни инсталатори-газ компании" и издават сартификат+гаранция 10-Bosh,7-Villent/Baxi
    И 3-те компании казаха,че ще се работи 2дни.
    Днес говорих и с българин-газ фирма в Лондон.Каза,че грубо цената ще е около 2000.Даде и няколко ценни съвета,като специалист -много любезно момче.
    Много благодаря на всички ви съпричастни с моят проблем.Ще пиша пак във вторник за да ви кажа,колко са ни предложили и чия оферта сме приели.

28. БЛАГОДАРЯ Мила, deijei, victor07 thanked for this post
    GalyaR
    Guest

Musi, аз няма да ти давам съвети за газов бойлер - нямам опит с конкретни модели - но имам огромен опит с техника и искрено ще те посъветвам да последваш голямото клише: никога, ама никога евтино, когато иде реч за подобен уред. Виж кой ще ти даде добро сервизно обслужване. Отрежи категорично най-евтините опции и след това прави калкулации на възможностите си. Успех!

30. БЛАГОДАРЯ musi, Nor4e thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    ...
    Жилището ни е апартамент -спалня,хол и кухня.
    ...
    Musi - извинявай че ти досаждам, но - като ви се даде някакво инфо поне го погледнете.
    От калкулатора на Worcester-Bosch Group UK проверих какво препоръчват за такова жилище като твоето.
    You searched for:
    Fuel: Gas
    Type: Combi
    Bedrooms: 1-3
    Bathrooms: 1
    От другият сайт намерих цените на препоръчаните 3 бойлера:
    Worcester Bosch Greenstar 24i Junior gas combi boiler
    Ј806.02 Inc VAT at 20%
    Ex Tax: Ј671.68

Worcester Bosch Greenstar 25Si NG Condensing Combi Boiler

Ј897.70 Inc VAT at 20%
    Ex Tax: Ј748.08

Worcester Bosch Greenstar 28CDi Compact Gas Boilers - LPG
    Ј1,163.29 Inc VAT at 20%
    Ex Tax: Ј969.41
    Двата са 24 kW, третия - 28 kW. Жилището не е голямо и това е напълно достатъчно. За стената - това са глупости и липса на въображение.
    Моят съвет е - избери си бойлер и искай цена само за монтажа (в смисъл отделна цена). И на мен да ми се получават 5 - 6 - 7 -стотин паунда за ДВА дни работа - знаеш ли колко мога да съм любезен? (не че за 5 лева не съм)

ps. А гаранцията на Bosh е 5 години пълна (на целият уред) и 10 години на водосъдържателя - пише си го на сайта.
    Image of 5 year guarantee logo (with extra padding)5 year boiler guarantee until 30th June 2013 (terms and conditions apply).
    10 year guarantee on primary heat exchanger.

32. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

@jhoro
    нито имаш проекта нито знаеш каква работа трябва да се свърши. имаш ли представа колко струва прочистването на системата? за монтажа на бойлера си има изисквания и без да знаеш повече подробности не може да ги обвиняваш в липса на въображение. виждам че искаш да помогнеш но в случая говориш наизуст

34. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от deijei Виж мнението
    @jhoro
    нито имаш проекта нито знаеш каква работа трябва да се свърши. имаш ли представа колко струва прочистването на системата? за монтажа на бойлера си има изисквания и без да знаеш повече подробности не може да ги обвиняваш в липса на въображение. виждам че искаш да помогнеш но в случая говориш наизуст
    Ти пък не знаеш - какво аз знам ... НАЛИ ???

Но спирам да се занимавам с темата - парите са си ваши, ако искате може да си правите "ракетки"
    Приятна вечер.

Fortune favors the brave Аватара на adelante
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Предишният ми хазяин постави VALIANT на мястото на предишният VALIANT. Един бял англииски инжинер се беше намъкнал в нас да прави проверка на всички уреди и възкликна щастливо: - Яааа, добрият стар VALIANT - много са добри!

Сегашният ми хазяин на мястото на всеки дефектирал уред мъкне единствено и само втора употреба рециклирани BOSH.

Много е спорно кое от двете
    Последно редактирано от adelante : 01-04-2013 на 11:32

Старо куче
    Град
    Herts
    Post Thanks / Like

Аз пък бих препоръчал INTERGAS.Влез в сайта им и ги провери,там можеш да намериш и техни инженери наблизо,дават 5 години гаранция ако е поставен от техни хора и може да ти излезе доста по евтино в сравнение с оферти от British Gas и т.н , те режат глави попринцип. Преди 2 години сменях бойлера вкъщи,стария беше 20 годишен. Проверил съм всички марки и само за тези няма негативни коментари.Мой приятел които е лицензиран gas еngineer го постави и не беше чувал за тях,само знаеше Bosch и Vaillant но когато видя този на Intergas каза че е най-доброто което е виждал. Intergas бойлерите работят на друга технология и имат само мисля че 4 движещи части в сравнение с другите което ги прави много по устойчиви на повреда. Другото което е при тези бойлери е че парното ти не трябва да се изчиства (flush) понеже гарантират че няма опасност да се запуши поради големината на тръбите.При всички останали фирми това е задължително за да ти е валидна гаранцията и струва допълнително. Нашия вече 2 години не е мръднал и работи много тихо. Единствения проблем които имахме е че пукаше когато загрее ,болтовете държащи heat еxchanger-а от топлината и студа леко издаваха пукъщ шум, но го оправиха под гаранция, казаха тогава че при новите този проблем го няма. Това е от мен,дано ти помогне.

38. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 17
    Последно мнение: 14-09-2012, 19:38
  2. Отслабване без диети - моля за съвети
    От Doondie във форум Здраве, Kрасота и Мода
    Отговори: 42
    Последно мнение: 19-03-2012, 22:59
  3. Застраховка за Вaн- дайте съвети, моля
    От B.M.F във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 17
    Последно мнение: 14-11-2010, 13:33
  4. Моля за съвети-раздвоен съм от любов
    От Stenly Boy във форум Общ форум
    Отговори: 122
    Последно мнение: 10-12-2009, 16:04
  5. Моля за малко съвети
    От galpan1 във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 12
    Последно мнение: 15-12-2008, 19:54

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker