Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 55
    inexcusably decent Аватара на borisovamilena
    Post Thanks / Like

По подразбиране Книги - впечатления, търся/предлагам?

Мирослав Пенков - "На Изток от Запада" - "East of the West" - Имам тази електронна книга във формат .epub, но я четох на английски.
    Беше ми направо грехота да чета толкова българска книга на английски, но не можах да я намеря на български /макар че първото й издание си е оригинално на английски/.
    Моля, ако някой я има на български като електронна книга, да помогне
    Респективно, ако някой я иска на английски, с удоволствие ще му я пратя - книгата много си заслужава. Мога да я копирам като .doc или в ноутпад, но като pdf ne moga.
    Освен това, имам много голяма колекция електронни книги - на български, и на английски, ако някой се интересува, мога да си поиграя да направя списък тук.
    Последно редактирано от Мила : 28-03-2013 на 23:55 Причина: редакция по молба на автора на темата
    Който има желание, търси начин. Който няма - търси причина.

2. БЛАГОДАРЯ Мила, playbox, ilianaL, Pusher thanked for this post
    Напреднал Аватара на krembo_t
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мирислав Пенков - "На Изток от Запада" - "East of the West"

Аз я искам, моля! И в англ вариант ще ми свърши работа. Epub Се чете без проблем от моят Nook,така че няма нужда да се трансформира файла. Да ти дам мейл?

Аз си търся Кръстникът- нямам претенции за бг или англ.

Старо куче Аватара на Bupyc
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от krembo_t Виж мнението
    Аз я искам, моля! И в англ вариант ще ми свърши работа. Epub Се чете без проблем от моят Nook,така че няма нужда да се трансформира файла. Да ти дам мейл?

Аз си търся Кръстникът- нямам претенции за бг или англ.
    Марио Пузо — Кръстникът (1) — Моята библиотека

5. БЛАГОДАРЯ krembo_t, borisovamilena thanked for this post
    Post Thanks / Like

Няма проблем, дай мейл, ще ти я пратя. Имам и Кръстникът, но на ПДФ, и е малко "апокрифно" копие, ще прецениш дали ще ти свърши работа. На български е.

7. БЛАГОДАРЯ krembo_t thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Дай кратка анотация за тази книга?
    И да, би било интересно да се направи списък на електронни книги, може да разменяме.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

9. БЛАГОДАРЯ krembo_t, ilianaL thanked for this post
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Мирослав Пенков - "На Изток от Запада" - "East of the West"

ЗА!

Миналата седмица прочетох Хиляда Сияйни Слънца, в момента чета Още една ор същият автор. Много ми харесва как пише! Увлекателно, от този тип дето не мижеш да оставиш книгата, докато не свърши. Беше ми препоръчана от приятел, препоръчвам и аз!

Нов потребител
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Здрасти!
    Аз тъкмо чета "На изток от запада" на български, но не е в електронен вариант. Много бих искал да я имам и в английско електронно копие. Много се впечатлих че автора е написал книгата на български и на английски. Прочетох някокло страници на английски в амазон и ми хареса много.
    Аз чета само на хартия .doc ще ми свърши чудесна работа. да ти дам е-мейл?
    Ако някои иска да я чете на хартия (на български) с удоволствие бих я заменил за нещо друго харитено на български :-)

Post Thanks / Like

Разбира се, няма проблем. Моят мейл е [email protected]. Дай си твоя, ще ти пратя файла както го искаш, само че може би утре. Скоро ще заформя и един списък на книгите които имам и ще го пусна тук.

13. БЛАГОДАРЯ Мила, ilianaL, Pipilota27, Vielica thanked for this post
    The Devil Wears Prada Аватара на rumi_066
    Post Thanks / Like

Аз много често свалям книги от читанка, има богат избор и на тази етап съм много доволна . Колкото
    До автора не съм чувала дори но благодаря на форума ще разгледам какво пише ...
    А това открих в нета един от разказите включен в сборника:

e-vestnik.bg/13367
    Последно редактирано от Мила : 27-03-2013 на 12:14 Причина: линк
    Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората. Бъдете щастливи!!!!

Представяш ли си какъв би бил животът, ако чустваш болката, която причиняваш?
    Светът щеше да е съвсем друг. К. Азарян

Нищо на този свят, не остава неизплатено....Не искайте много - не можете да му платите цената!

Хорхе Луис Борхес: Човек помъдрява прекалено късно... Точно когато вече няма време...

15. БЛАГОДАРЯ Мила, musi thanked for this post
    Glitchy Pigeon Аватара на Pusher
    Post Thanks / Like

Чудесна идея е да обменяме мнения и препоръки за книги. Избора в читанка е толкова богат, че човек се губи.
    Последно четох — "Не пипай тази книга!" от Ян ван Хелсинг, но останах разочарована. Твърде надценена, а просото си е размисли на комплексар за световната конспирация. От вчера започнах Стивън Кинг "11/22/63" много обещаващо начало.

Лично аз издирвам от месеци "Самота в мрежата" на Януш Вишневски онлайн вариант на български?!
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

17. БЛАГОДАРЯ borisovamilena, Мила thanked for this post
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

Някой да е чел и да има в ел вариант "the women who spent a year in bed" или нещо подобно беше заглавието?

Аз имам многоооооо книги ( на хартия ) на английски. Ако някой иска съм хепи да давам и разменям.

Една от основните причини да имам и-ридър е че ми липсваше четенето на родният език.

За мен четенето на англ е основна форма за подпомагане на езика, за съжаления нямам време за уроци. Вдигнах едно ниво само с четене за година!

19. БЛАГОДАРЯ Pipilota27 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Дай кратка анотация за тази книга?
    И да, би било интересно да се направи списък на електронни книги, може да разменяме.
    Ами книгата е всъщност сборник разкази - много увлекателни, много български, в почти всеки разказ са майсторски вплетени значими моменти от историята ни, някои описани през призмата на човешки съдби. ВВС наградиха автора за "Как купихме Ленин", но за мен лично в сборника има много по-стойностни неща.

Понеже се оказа, че ще ми отнеме много време да правя списък на всички книги, ето линка за сваляне/в коментарите има и частичен списък/
    Bulgarian torrent tracker | ArenaBG
    Повечето са PDF or DOC.

А ето тук и останалите които имам /ако заглавието е на български - книгата е на български, ако е на английски - книгата е на английски/

Божидар Димитров - 12 мита в българската история.doc
    Джеимс Клавел - Цар Плъх.pdf
    Дан Браун - Шестото Клеймо.doc
    Ивайло Петров - Преди да се родя и след това.epub
    Илия Троянов - Светът е голям и спасение дебне отвсякъде.epub
    Паулу Коелю - Алхимикът.doc
    Емилиян Станев - Антихрист.pdf

John Grisham Collection - EPUB:
    A painted house
    A time to kill
    Ford Country
    Playing for Pizza
    Runaway Jury
    Skipping Christmas
    The Appeal
    The Associate
    The Bleachers
    The Brethren
    The Broker
    The Chamber
    The Client
    The Firm
    The Innocent Man
    The King of Torts
    The Last Juror
    The Partner
    The Pelican Brief
    The Rainmaiker
    The Street Lawer
    The Summons
    The Tastement

Robert Lacey - EPUB
    "Great Tales from English History - The Truth about King Arthur, Lady Godiva, Richard The Lionhert and more"
    "Great Tales from English History - Joan of Arc, The Princess in The Tower, Bloody Mary, Oliver Cromwell, Sir Isaac Newton and more"

J.P.Alcock - "A Brief History of Roman Britain".epub
    E.H.Gombrich - "A Little History of The World".pdf
    J. Lloyd - 1227 QI facts to blow your socks off.epub
    J. Le Carre - Tinker, Tailor, Soldier, Spy.epub
    Bryan Cox - The Quantum Iniverse.epub
    Michael Connelly - The Scarecrow.epub
    William Boyd - Any Human Hearth.epub
    Ken Follett - Fall of Giants.epub
    Caitlin Moran - How to be A Woman.epub
    Bryan Cox - Why Does E=mc2.epub
    J.K.Rowling - The Casual Vacancy.epub
    Michael Chabon - The Amazing Adventures of Kavalier and Clay".epub
    H.J.Chang - "23 things they don't tell you about capitalism".pdf
    S Townsend - "The Woman Who Went to Bed for A Year".epub

А аз упорито търся "Мостът на Дрина" на Иво Андрич, "Нечиста кръв" на Борислав Станкович.
    Наскоро четох "Да убиеш присмехулник" на Харпър Ли - британците и американците много я превъзнасят, но аз не бях много впечатлена, или може би съм предубедена.
    Преди "На изток от запада" четох на Ивайло Петров "Преди да се родя и след това". Хареса ми доста.
    Сега искам да прочета на Карел Чапек "Книга апокрифи", има я в Читанката, аз също много свалям от там.

21. БЛАГОДАРЯ Мила thanked for this post
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Книги - впечатления, търся/предлагам?

Благодаря за списъка
    От месеци имам свалена книгата "Преди да се родя и след това", но сега определно ще я прочета.
    Незная защо, когато спомена "Да убиеш присмехулник", направих аналогия с друга книга на друг автор "Вино от глухарчета" на Рей Бредбъри. Много леко четиво с хубави размисли.
    “I'm not strange, weird, off, nor crazy, my reality is just different from yours.”

Нов потребител Аватара на Pipilota27
    Post Thanks / Like

Чудесна тема. И аз имам много книги. Мога да изпращам. Моите са повечето в областта на мениджмънта, човешки ресурси, кариерно развитие.
    Последно изтеглих: Business Letters For Busy People - Time Saving, Ready-To-Use Letter For Any Ocassion

Krembo_t дай ми мейл да ти изпратя "the women who went to bed for an year"

24. БЛАГОДАРЯ Мила, borisovamilena, krembo_t thanked for this post
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

Пипилота, благодаря ти още веднъж!

Може ли да помоля за списък с "бизнес книгите " ти в ePub?

26. БЛАГОДАРЯ няма thanked for this post
    Post Thanks / Like

Здравейте,
    Някой случайно да знае как да прикача файл с книги, вместо да ги копирам тук?

Post Thanks / Like

Преди да побликуваш поста си, до бутона "Пусни" има и бутон "Разширен изглед". Отваря се следваща страница и там се огледай за кламерче (прикачване на файл)

ПС Wolfgang_Hohlbein_-_Antihristyt-2882.txt.zip
    Последно редактирано от Pusher : 07-04-2013 на 14:52 Причина: Проба - дали може да се прикачи zip файл

29. БЛАГОДАРЯ borisovamilena, Pipilota27 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Pusher, благодаря ти за обяснението. Ще се опитам да прикача файл с книгите. Повечето са в пдф формат.book list.doc
    Виждам, че в ексел не може, но и Word ще свърши работа

31. БЛАГОДАРЯ krembo_t thanked for this post
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

Wow!!! Този списък е страхотен, отивам да правя лист с желаните !

33. БЛАГОДАРЯ Pipilota27 thanked for this post
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

Привет, читателки и читатели!

Някой да има книжки за бременност и майчинство на бг или англ в ePub или PDF?

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

И да има в друг вариант, може да се обърне в тези формати, това не е проблем - формата- стига да е електронен вариант. Защо не потърсиш конкретно заглавие, и после - в торентите?

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

Здравей Мила и благодаря за отговора.

За прехвърлянето на файловете знам, че е възможно, но да кажем ,че съ технически супер зле и по-скоро да оплескам нещо. По-лесно е да питаш за готово

А за заглавие- аз с първата бременност преди сто години четох книги, но не помня заглавия. А около мен няма познати, бреенни, които да питам за препоръки. Та в общи линии не знам и какво да търся.

Каквото и да е ще ми свърши работа да се допсихирам

Още веднъж благодаря.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Много добър автор с невероятни съвети
    Има го в Читанка-
    Бенджамин Спок — Грижи за бебето и детето (1) — Моята библиотека

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

38. БЛАГОДАРЯ krembo_t thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Здравей Мила и благодаря за отговора.

За прехвърлянето на файловете знам, че е възможно, но да кажем ,че съ технически супер зле и по-скоро да оплескам нещо. По-лесно е да питаш за готово

А за заглавие- аз с първата бременност преди сто години четох книги, но не помня заглавия. А около мен няма познати, бреенни, които да питам за препоръки. Та в общи линии не знам и какво да търся.

Каквото и да е ще ми свърши работа да се допсихирам

Още веднъж благодаря.
    Вече си получила едно предложение, ако дойде друго в неподходящ формат и не съм видяла темата, пиши ми на лична, ще ти обърна книгата във формата, в който искаш.

Гугъл търсачка на форума

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от borisovamilena Виж мнението
    Няма проблем, дай мейл, ще ти я пратя. Имам и Кръстникът, но на ПДФ, и е малко "апокрифно" копие, ще прецениш дали ще ти свърши работа. На български е.
    Ако не е нахални,може ли и на мен-прочетох откъс от "На изток от запада"-много ми хареса.Ще ти бъда благодарна.Пращам ти email на личният.
    Преди 2дни препрочетох за,кий ли път"мъжката" книга"Цар Плъх"на Д Клавел.
    Благодаря за списъка-свалих си 2 от книгите.
    Още веднъж благодаря за темата.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 4
    Последно мнение: 03-10-2012, 21:59
  2. Контакт с българи - East Sussex,West Sussex
    От DrPrettyWoman във форум Търся българи наблизо
    Отговори: 16
    Последно мнение: 13-09-2012, 21:09
  3. Отговори: 0
    Последно мнение: 04-08-2011, 18:37
  4. В памет на любимата ми Пепина
    От penelopa във форум Собствени творби
    Отговори: 9