България се проваля да премине към зелена енергия. А е напълно възможно според мен. Без ценови шокове за населението и да е съпроводено даже и с увеличаване на доходите. Може да стане и с правилно използван кредит от МВФ. Защо се получават тия катаклизми? Напълно реално е да постигнем енергийна обезпеченост за всеки дом, за всяка община от соларни панели плюс системи, които пълнят водородни клетки през деня за да се използват нощем. Напълно възможно е да построим захранвани от тази енергия транспортни системи като лифтови кабинки над пътищата (майната им на пътищата, отдолу ще са слънчогледи, гори и туристически алеи) Всичко това може да стане сега. Финансовите механизми също го позволяват. Ще се налее истинска енергия в икономиката, нови пари, мотора ще запали и ще забоботи и ще почне да произвежда стоки и услуги. Всичко това е напълно възможно и нямаме акъл да го направим. Щото не мога да го направя аз - самичък. Трябва колективно решение, политика. Кой политик говори за това? ПАРТИЯ ЗЕЛЕНИТЕ. Цялостна страгия за развитие на цялата територия и населението й (плюс стратегия за защита от външни атаки) Може би само партия ЗЕЛЕНИТЕ имат капацитет, желание и ще го направят. Моят рационален избор за изборите са те. За тях отидох да гласувам и на предните избори. Те не са екофашисти, които ще жертват хората - социално отговорни са, защото са всъщност от асъл "гражданите". Няма олигарси там, защото имат морал и знаят, че са следени от гражданството. Аз искам да ни управлява партия Зелените и да имам спокойствие, защото не може от мен да се иска да съм човека оркестър и да съм хем политик, хем енергиен стратег, хем да водя сто дела срещу банки, хем да работя, хем да уча, хем деца да гледам. Искам всеки да си върши работата. Спокойно. С доверие към ближния. И с хубава визия за светло бъдеще. И ще стане. Какво мисли бгхелп за политическата ми ориентация?