Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 40
    Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

По подразбиране Обидени сме

Някой да се е сблъсквал с враждебност вследствие антибългарската кaмпания?

Посланикът ни в Лондон: Великобритания обижда и клевети българите

България е използвана като изкупителна жертва от британски политици, казва българският посланик в Лондон Константин Димитров пред вестник "Дейли телеграф".
    "Имате правото да обичате страната си, както аз обичам моята. Как бихте сте почувствали, ако да речем Турция се присъедини към ЕС и един милион турци емигрират в страната ви? Хората на България ще бъдат ли щастливи?"
    Това отговори неотдавна на критично писмо на българка, учила във Великобритания, евродепутатът и лидер на Партията за независимост на Обединеното кралствоНайджъл Фараж.
    Не поглеждай с гняв назад.

shit disturber Аватара на Ivan II
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Обидени сме

Хмм ... Този е трябвало да помисли за по-реалистичен пример - българските граждани от ЕС отиват в Турция, обратното е малко вероятно.
    Фейсбук-група "ДА" на шистовия газ, "НЕ" на монопола на Газпром!

The big trouble with dumb bastards is that they are too dumb to believe there is such a thing as being smart.

Глупакът на висок пост е като човек на върха на висока планина - всички му изглеждат дребни и той изглежда дребен на всички.

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Или върху другият факт - половин милион етнически турци си живеят в България и на никой не му прави впечатление. Никой не ги дискриминира - на официално ниво.
    Както и другите етноси.
    Малко му издиша информацията на Найджъл - не си е подготвил домашното.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

Браво на г-н Димитров,сетил се той след дъжд качулка,хората вече си проведоха ка мпанията,аз все още не съм усетила лично негативно отношение,но все по-често ми се задават въпроси от рода на "Наистина ли тук има толкова много българи?" една пакистанка пък ме попита:"Не мислиш ли,че е неморално хората да идват в UK за да живеят на помощи?казвам -Да,мисля.Твоята майка работи ли или работила ли е някога?-питам я аз тя казва-Не....аз -A моята да-40г е работила.И аз също работя."

Напреднал Аватара на krembo_t
    Град
    Room on the broom
    Post Thanks / Like

Не съм срещнала нагативизъм до момента. Хората, които ме познават знаят, че си скъсваме задниците с мъжа ми от работа и не живеем на кансилско жилище.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Ти може да не си срещала и аз лично не съм срещал - не съм си написал на челото "Made in Bulgaria" Но пък съм сигурен, че 1/3 от апликациите - дето ги пращам се провалят заради това.
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"

Старо куче Аватара на prolet
    Град
    DA10
    Post Thanks / Like

Да ви кажа честно, започва да ми омръзва. В началото си мислех че е само за предизборната им кампания и че ще престанат, но да ме атакуват от телевизия, радио и печат нещо много ми идва. Днес в обедната почивка даже коментирайме с колегите, че тези обиди направо си плачат за съд..

8. БЛАГОДАРЯ musi thanked for this post
    Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ilianaL Виж мнението
    Браво на г-н Димитров,сетил се той след дъжд качулка,хората вече си проведоха ка мпанията,аз все още не съм усетила лично негативно отношение,но все по-често ми се задават въпроси от рода на "Наистина ли тук има толкова много българи?" една пакистанка пък ме попита:"Не мислиш ли,че е неморално хората да идват в UK за да живеят на помощи?казвам -Да,мисля.Твоята майка работи ли или работила ли е някога?-питам я аз тя казва-Не....аз -A моята да-40г е работила.И аз също работя."
    Примерът ти е... просто нямам думи. Много точно описва ситуацията, браво на теб, че си я затапила въпросната. Само с едно, за съжаление, не съм съгласна - че е късно за реакция, защото е след дъжд качулка. Според мен, това беше само загрявката... още колко има да видиииим....

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

dobra i losha Аватара на ilianaL
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Примерът ти е... просто нямам думи. Много точно описва ситуацията, браво на теб, че си я затапила въпросната. Само с едно, за съжаление, не съм съгласна - че е късно за реакция, защото е след дъжд качулка. Според мен, това беше само загрявката... още колко има да видиииим....
    Благодаря ти Мила!Под дъжд качулка имах предвид за навременната реакция или по-точно за липсата на такава от страна на бг посланника в UK.Помниш,че в този форум коментирахме в самото начало на акцията срещу нас-дори и петиция направихме,с която петиция въпросният господин е запознат,но не е счел за необходимо да реагира.Сега се е сетил на фона на протестите в БГ-вероятно щото му се клати столчето.Тогава пуснах петицията защото съм твърдо убедена,че когато съзреш опастност,трябва да реагираш веднага ако щеш превантивно,за да няма последствия,които в нашият случаи са налице и ще са дългосрочни.ПУ....ПУ...ПУ дано да не съм права за последното,но....помия лесно се излива,а трудно се чисти.Разбира се не е виновен само посланника,щото ако изключим няколко български евродепутати,официална позиция на българската държава нямаше и ти си много права...от тук нататък ни готвят голямата тесла.

Крейзи Аватара на ketket
    Post Thanks / Like

Аз специално не съм обидена. Няма негативизъм към мен. Англичани, Испанци, Германци около мен бол и бих казала, че се радват на присъствието ми и за тях няма значение какъв си по-народност.

п.п Не се притеснявайте от поредните "обидно истински" думи към бг народа от чуждестранните политици. Както знаете, кой както си постели на такова ще спи така, че "българия" да му мисли. Ние нашата вече сме си я оправили (тези които сме извън бг)
    Добре, че са форумите за да си начешеме езиците.

Град
    DA10
    Post Thanks / Like

Неможах да разбера как точно сме се оправили тук и защо трябва да не ми пука, когато обиждат Родината ми...

13. БЛАГОДАРЯ borisovamilena, juld thanked for this post
    title removed Аватара на CanBoy
    Post Thanks / Like

аз пък не съм сигурен изобщо тези чужди граждани с които сте контактували дали изобщо са чували някога за българия и дали изобщо нещо им говори това понятие.аз съм контактувал с хора от поне 50 националности от цял свят,че и по вече и с изключение на представители от страните на бившия източен блок най много 1% от останалите името българия да им говори нещо.като си говоря с някой на френски или английски с много силен акцент ме питат италианец ли съм,като ми прочетат името руснак ли съм,а като ме питат от къде съм и отговоря от българия-ахха унгария,знам
    само един американски митничар от детройт като ми гледа паспорта вика а булгериа ,софия ,на всичко отгоре бе по син и от патладжан,но явно доста интелигентен
    други пък са ме питали какъв език говорим -на френски кел е вот аксан/какъв ви е акцента/ и отговарям-бульгар,а те пак питат,ок това е майчиният ви език,а какъв е официалният ви национален език щото за тях като наследници на бивши колонизатори съществуват 3 основни езика -френски,английски и испански и някой от тях е официален език взависимост от езика на колонизатора на колонията ,а майчиният език в тези колонии е този който се говори в къщи.
    и аз като се заинатя ,че си имаме само един език-български ме гледат умно и неразбиращо
    та така де,те чужденците много са чували изобщо за българия ,а вие сте взели да се обиждате,тука май ми говори за самообиждане и за наличние на лично ниско самочувствие на индивида
    За жалби и оплаквания tel.0696969-Holy Armenian Church.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от CanBoy Виж мнението
    та така де,те чужденците много са чували изобщо за българия ,а вие сте взели да се обиждате,тука май ми говори за самообиждане и за наличние на лично ниско самочувствие на индивида
    с едно уточнение ...

В отделни случаи - за пълната липса на такова самочувствие и самоуважение.

Град
    DA10
    Post Thanks / Like

Става въпрос за Ук и за англичаните. Другите чужденци, които са тук не ги интересува изобщо кои сме и какви сме. Ако обаче не са чували за България, ами променете средата си на общуване, нивото е доста ниско...

inexcusably decent Аватара на borisovamilena
    Post Thanks / Like

Да, дъщеря ми се сблъска с такова враждебно отношение преди две седмици. Тя е тук от 2 години, и работи като детегледачка, със синя карта е. Отива с приятелка /тя пък от 8 години тук/ да се регистрират в една агенция за детегледачки, където само като чуват че са българки, и им казват да си отиват, не могат да ги регистрират, защото българите нямали право на работа тук. Дъщеря ми казва, че има синя карта - при което й отговарят "Не знам как сте се сдобили с този документ, вие нямате право на работа. Ако искате опитайте след 1.1.2014, но не ви гарантираме че ще ви регистрираме".
    Иска ми се да имах запис на това изявление, макар че това тук май не е законно. Иска ми се да имах време да се занимавам с това.
    Който има желание, търси начин. Който няма - търси причина.

Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от borisovamilena Виж мнението
    Да, дъщеря ми се сблъска с такова враждебно отношение преди две седмици. Тя е тук от 2 години, и работи като детегледачка, със синя карта е. Отива с приятелка /тя пък от 8 години тук/ да се регистрират в една агенция за детегледачки, където само като чуват че са българки, и им казват да си отиват, не могат да ги регистрират, защото българите нямали право на работа тук. Дъщеря ми казва, че има синя карта - при което й отговарят "Не знам как сте се сдобили с този документ, вие нямате право на работа. Ако искате опитайте след 1.1.2014, но не ви гарантираме че ще ви регистрираме".
    Иска ми се да имах запис на това изявление, макар че това тук май не е законно. Иска ми се да имах време да се занимавам с това.
    Ако говориш за гласов запис - не знам как е закона.
    Но защо не им е поискала писмен отговор? Да напишат че поради това и това ... на българи регистрация не се прави.
    Дали ще го напишат и да се подпишат?

Много пъти съм се убеждавал, че трябва да се иска нещо написано и официално. Кажи им - аз съм тъп, българин, забравям, напишете ми го - да си го имам. А де ...

Град
    DA10
    Post Thanks / Like

Защо не е взела данните на служителката от агенцията. Такива отговори са наистина наказуеми. Ето до къде води нашето 'необиждане'...

Post Thanks / Like

На практика, те са били две - така че свидетел има, не е трудно да се вземат данните на служителката ако отидат пак, да речем. Убедена съм обаче че не след дълго това няма да е изолиран случай, ще има много подобни. Ако не по този обидно-директен начин, ще намерят друг масово да отказват да ни наемат или регистрират - благодарение на това масирано промиване на мозъци, което тече в момента.
    Тя можеше да ги регистрира, и после да прати целия файл в "кръглата папка" /кошчето/. Хипотетично.

Post Thanks / Like

На практика, те са били две - така че свидетел има, не е трудно да се вземат данните на служителката ако отидат пак, да речем. Убедена съм обаче че не след дълго това няма да е изолиран случай, ще има много подобни. Ако не по този обидно-директен начин, ще намерят друг масово да отказват да ни наемат или регистрират - благодарение на това масирано промиване на мозъци, което тече в момента.
    Тя можеше да ги регистрира, и после да прати целия файл в "кръглата папка" /кошчето/. Хипотетично.
    което трябва да ти навява мисълта ,че служителката от агенцията не ги е регистрирала понеже недостатъчно е познавала закона вчастност какво представлява синя карта ,а се е обосновала на общоприетото ,че българи нямаме право на работа до 01.01.2014 и решила да не рискува за да не нарушава закона.не е била злонамерена и действието и явно не е профиктувано от водената пропаганда ,един вид не можем да я възприемем като промит мозък,защото ако беше злонамерена и повлияна от пропагандата с/у българи нямаше да ги покани да се регистрират след 01.01.2014 а директно е щяла да ги отсвири

Post Thanks / Like

Ти си противоречиш - откога е "общоприето" че нямаме право на работа преди Януари 2014 - откакто им промиват мозъците.
    Мислех, че синята карта е официален документ, издаден от официалната институция Хоум Офис. Очевидно силата на институциите бледнее пред силата на масмедиите.

Post Thanks / Like

Ти си противоречиш - откога е "общоприето" че нямаме право на работа преди Януари 2014 - откакто им промиват мозъците.
    Мислех, че синята карта е официален документ, издаден от официалната институция Хоум Офис. Очевидно силата на институциите бледнее пред силата на масмедиите.
    от 2007 година с влизането ни в ЕС някои страни в числото и великобритания ни поставиха рестрикции за допуск до трудовите си пазари като ги затвориха до крайната дата позволена от закона 31.12.2013,но само за 3-4 години във великобритания въпреки рестрикциите се заселиха над 100 000 български граждани възползвайки се да живеят и работят единственно ,ако развият собствен бизнес без да имат правото да бъдат наемани.колко от тези хора развиха собствен бизнес за да се издържат и да имат право да пребивават там и колко се скриха под най различни форми на скрит емплоймънт като самостоятелно осигуряващи се.1% към 99% може би и по малко стриктно изпълниха разпоредбите на закона докато останалите 99% скрит имплоймънт не останаха скрити с действията си на редовия англичанин който разсъждава така -тези хора не се съобразяват с нашите закони,ние им казахме ,че са добре дошли след 01.01.2014 год но те не се респектираха от нашите закони и по всякакъв начин си привнесоха беззаконието от тяхните страни където на табелите в парка не пише пикането в/у тревата е забранено, а пикането в парка по тревата е Строго забранено.
    ей заради това тяхното общество е негативно настроено с/у тъмните балкански субекти които не се съобразиха с техните изисквания да си изчакат 01.01.2014 г и да заповядат като добре дошли в тяхната държава ,а ги налазиха на тумби въпреки рестрикциите които те посочиха като срокове когато ще бъдем напълно допуснати.
    неспазването на законите и търсене на вратички за да се заобиколят дразни и според мен хората са си напълно прави да негодуват с/у нарушителите им и да имат негативни очаквания какво би се случило след 01.01.2014.
    ние сами си го направихме и никой не ни виновен,че цивилизованата държава е настроена критично с/у нарушителите и евала на англичаните ,че си държат на страната ,а не като нас когато и както ни е изгодно да се продаваме за жълти стинки

Post Thanks / Like

За да не спамя повече темата, ще кажа само няколко неща, и спирам дотук. На фона на "Five million non-EU immigrants living in UK", изведнъж 100 000 българи се оказаха едва ли не проблем на националната сигурност. Не са българи тези, които си хвърлят отпадъците от тейк ауей в автобусите и метрото. Нямам нищо против "цивилизованата" държава. Имам много против двойните стандарти.
    И нещо, което вече съм казвала - Алеко е имал право да се гордее с Бай Ганьо - той поне е бил всичко друго, но не и родоотстъпник.
    А на теб горещо ти препоръчвам това - Healing the Angry Brain: How Understanding the Way Your Brain Works Can Help You Control Anger and Aggression: Ronald Potter-Efron MSW PhD: 9781608821334: Amazon.com: Books

Post Thanks / Like

да де ,ама на 5 милиона имигранти от не ЕС държави не са им поставяли условие ,че ще бъдат добре дошли след 01.01.2014 като ще могат да се ползват с всичките права които има местното население и като всички други граждани от останалите членки на ЕС ,а на нас ни поставиха.и ние естественно не го спазихме,защо не спазваме закона можеш ли да ми отговориш,и защо след като ни пляскат ,че не сме спазили закона после защо ревем навместо да си наведем главите виновно.
    предполагам на британците такива хора които нямат респект към закона не им трябват
    защо с/у нас се навдигна възмущение основно от страни които ни поставиха ограничения до края на 2013 год които ние не спазихме като британия,германия,холандия докато страни които си отвориха тр пазари за нас като италия,испания,чехия,полша не водят кампания с/у нас.
    моят отговор е защото спрямо първите нарушихме разпоредбите им и те са напълно в правото да протестират с/у нас докато към вторите ние не сме нарушавали никакви ограничения понеже не са ни били поставяни и нямат никакво основание да ни считат за нарушители
    и защо като не ви искат и се чувствате обидени защо все още стоите там,чудя се златни павета ли има по английските улици,отидете там къдто няма да ви дискриминират и обиждат,има достатъчно уредени и богати страни с доста по висок стандарт от 6 паунда на час като дания,норвеги,швеция и др където няма никакви ограничения за българи и не водят антибългарска кампания

Mr. Herbalist Аватара на steve
    Град
    only in your mind
    Post Thanks / Like

бе хора у ред ли сте...повечето англета не правят разлика между поляк руснак литовец бг румънец или всякакъв друг източно европеец..всичко е едно като за нас негър..и за негрите и другите сме все едно...повечето англета не им дреме въобще къв си ако плякаш english reasonable....всички ни дискриминират еднакво наум....повечето ако не са идвали на екскурзия в бг не знаят къде е...другите идвали са във възторг..а част от целокупния uk british кореняк не знаят къде е и англия)

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от steve Виж мнението
    бе хора у ред ли сте...повечето англета не правят разлика между поляк руснак литовец бг румънец или всякакъв друг източно европей това ееец..всичко е едно като за нас негър..и за негрите и другите сме все едно...повечето англета не им дреме въобще къв си ако плякаш english reasonable....всички ни дискриминират еднакво наум....повечето ако не са идвали на екскурзия в бг не знаят къде е...другите идвали са във възторг..а част от целокупния uk british кореняк не знаят къде е и англия)
    ей това е,и аз цял следобед съм се разобеснявал

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Българи от чужбина обидени на политиците
    От lordm във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-05-2005, 21:34

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •