Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Държавни училища-секъндари

Secundary school-овете се делят на
    -Мъжки
    -Женски
    -Смесени
    -С религиозна насоченост

Приемат децата по разпределение,което прави общината.В шести клас раздават брошури където има описание на всички училища с дати за open evening,когато можете да видите базата и задавате въпроси към директора.Датите не съвпадат и това позволява да видите всички училища в района в който живеете.
    Следва попълване на форма като степенувате училищата по ред на вашето желание.Най често се уважава желанието ако училището е във вашия район.Ако не е зависи от училището и често се съобразяват с резултатите от теста в края на 6-ти клас и референция от директора или друга институция,която потвърждава,че детето има някаква дарба и др.
    (така приеха малкия ни син в училище което е в друг район).
    Ако по друга причина не приемат детето е желаното училище в същия район имате право на appeal (попълва се форма от училището където писменно обяснявате мотивите си вашето дете да учи точно в това училище).Ако "харесат" мотива следва среща на детето с главния учител на 7-ми клас и там той устно трябва да защити вашето мнение.

Резултатите от тестовете в праимъри скула отиват автоматично в секъндари,както и референция от класната.

Такса за обучение няма.

Хранят се в стола,където могат сами да си купуват закуски за разлика от праймъри скула,където не е разрешено да се носят пари.
    Могат да си носят и храна от къщи,както и да пият газирани напитки.
    Сладки и шоколади не са разрешени.
    Голямото междучасие за различните възрасти е по различно време.Направено е с цел всички да могат да си купят закуска.
    Децата могат да ядат вън и вътре,като тези който ядат вън не могат да си изнесат каквото си искат.

Родителските срещи са лична среща с всеки един преподавател като преди това детето е записало с кой в колко часа можете да се видите.
    Някой учители казват какво трябва да научи детето ви за да повиши левъла,други не...

Имат сутрешни и следучилищни клубове.
    Почти всички училища имат интернет страница и чрез персонален номер даден ви от училище можете да четете писаното от учителя за вашето дете.

Отсъствия се уважават само с писмо от родителя до ФОРМ тичъра или ако е болно по телефона като офиса го информира.

За екскурзии пращат писма (понякога 5 месеца по рано с възможност за разсрочено плащане)

Учебници имат,но не ги носят в къщи.Раздават им ги в клас и ги връщат в края на часа.Някой учители събират и тетрадките им в края на часа.

Тетрадките се купуват от училище като всеки предмет е с различен цвят и според годините цвета се сменя.

Моливи,пергели,линия,химикал,гума и др. се купуват от родителите.чанта също.

Униформата е абсолютно задължителна и се следи стриктно за нея.Цената зависи от къде купувате дрехите.Според мен общо около 300 паунда за цяла година,което включва грейка за зимата.

До 16 год пътуват безплатно в градския транспорт и специализираните училищни автобуси.

В религиозните училища децата ходят сутрин на сутрешна молитва.

Ако детето не говори езика има помощен персонал.

Ако детето не е било записано от 6-ти клас поради някаква причина родителите подават молба в общината,която търси място за детето.
    Проблема с местата тук е много голям и често пращат децата в доста отдалечени училища и пак само там остават свободни места,но можете да се оплачете (особено ако сега идва от БГ),че не му е удобен транспорта и с тази причина да вземете място в по близко и по добро училище.

Успех на всички.
    Последно редактирано от madlena : 29-11-2005 на 21:00
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

2. БЛАГОДАРЯ Dolly, karike, emodonkov, lyub, sergos and 3 others thanked for this post
    Напреднал
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Държавни училища-секъндари

Здравеите майки.Някой беше споменал за съботно училище в посолството.Съществува ли още такова и какво учат, само да четат ли? Ако някой знае подробности моля да каже кога и как и колко струва за децата? Как да ги запишем и има ли ограничения за възрастта? Мойто дете е 9 годишно.Няма да е зле да се вижда с други българчета един път седмично.
    Последно редактирано от Poppy : 18-12-2005 на 11:05

Напреднал
    Post Thanks / Like

аз пък бях 4ула 4е у4илището е неделно, не съботно? аз също се интересувам, макар 4е преди много време някой ми споменаваше, 4е не са много доволни, не се следвала у4ебна програма, или нещо такова... ако някой има пове4е информация, моля да каже.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

В момента проучвам секъндари скулс и искам да допълня, че има държавни училища, за които не се кандидатства през общината, а молбите се подават директно в училищата. Те имат приемни изпити и подборът на учениците се прави според показаните резултати на изпита, а качмънт района е на второ място.
    В Бристол има само едно такова училище, което е с техническа насоченост, но съм чувала че в други райони има подобни Грамър скулс.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

С какви чанти се ходи на училище? Как изглеждат те? Аз получих мейл от бъдещото ми училище, че трябва да платя 20 паунда първия ден за учебници, на края на учебната година ми ги връщат. CGP книгите добри ли са за учене, или не струват. Видях ги навсякъде по книжарниците и си купих няколко, сега уча англ. терминология по тях. Какви сметачни машинки използват в АS Level? Какви добри допълнителни учебници ще ми препоръчате, или няма да ми трябват? На 28.08. заминавам за Фолкстоун. Може ли някой да разкаже как минават изпитите.
    Да не би да съм объркала мястото на постинга ми, става въпрос за upper school. Тук при мен най високото е Secundary 2 и не съм на ясно как е в в ГБ. Още повече, че тук трябва да съм в 11 клас, а там ме сложиха в 12.

щастлива Аватара на Edna
    Град
    London
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Държавни училища-секъндари

Цитирай Първоначално написано от Dolly Виж мнението
    С какви чанти се ходи на училище? Как изглеждат те? Аз получих мейл от бъдещото ми училище, че трябва да платя 20 паунда първия ден за учебници, на края на учебната година ми ги връщат. CGP книгите добри ли са за учене, или не струват. Видях ги навсякъде по книжарниците и си купих няколко, сега уча англ. терминология по тях. Какви сметачни машинки използват в АS Level? Какви добри допълнителни учебници ще ми препоръчате, или няма да ми трябват? На 28.08. заминавам за Фолкстоун. Може ли някой да разкаже как минават изпитите.
    Да не би да съм объркала мястото на постинга ми, става въпрос за upper school. Тук при мен най високото е Secundary 2 и не съм на ясно как е в в ГБ. Още повече, че тук трябва да съм в 11 клас, а там ме сложиха в 12.
    За пръв път чувам някъде да се плащат учебници...
    С каквато ти е удобно с такава чанта ще ходиш.
    Secundary school и АS level са различни неща.
    Life is just a mirror, and what you see out there, you must first see inside of you.

8. БЛАГОДАРЯ Dolly thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Държавни училища-секъндари

В момента детето ми е година 8 имате ли представа какви допълнителни учебници бих могла да купя за допълнителна подготовка в къщи?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Re: Държавни училища-секъндари

Цитирай Първоначално написано от NEL Виж мнението
    аз пък бях 4ула 4е у4илището е неделно, не съботно? аз също се интересувам, макар 4е преди много време някой ми споменаваше, 4е не са много доволни, не се следвала у4ебна програма, или нещо такова... ако някой има пове4е информация, моля да каже.
    Училището е през цялата седмица в зависимост от това в кой клас е детето,има годишна такса от около 100 паунда и независимо от някой недостатаци,аз го намирам за много полезно,детето ми чете прекрасно и пише прилично на български.Детето ми го посещава от първи клас,сега ще бъде в четвърти,броя е ограничен,тъй като капацитета му е малък ,сега децата са около 150 от първи до осми клас.За повече информация ,телефоните на посолството или след 15 септември ,след 17 часа в посолството,където в задния двор са стаите на училището.

Старо куче Аватара на merry
    Град
    Bristol
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от fifi Виж мнението
    В момента детето ми е година 8 имате ли представа какви допълнителни учебници бих могла да купя за допълнителна подготовка в къщи?
    Отиди в някоя голяма книжарница, например WHSmith или Waterstone's, има учебни помагала за всякаква възраст и на различни издателства. Аз лично до сега купувах тези, които са издадени от WHSmith, а тази година съм взела на Letts, за проба.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

къде мога да открия какви са изискваниятя за грама school
    Последно редактирано от Doondie : 02-10-2011 на 18:21 Причина: българска азбука

Напреднал Аватара на Deny73
    Post Thanks / Like

Мисля, че има и още полезни сайтове, но важното е да откриеш най-доброто за твоите деца. Има grammar schools, които са държавни, но има и частни. Критериите са да се издържат тестовете по английски и математика. Има доста past papers от grammar schools в интернет. Разгледай тази информация. Ако успея ще ти препратя и link за подготовката на 11+.

Grammar School Selection Tests
    Home of the National Grammar Schools Association - grammar, grammar schools, state grammar schools, parents, governors, headmasters, headmistresses, education, educationalists.
    Get a Place at Grammar School - Get The Right School
    Applying for a school place: admissions criteria : Directgov - Parents

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от alekelena Виж мнението
    къде мога да открия какви са изискваниятя за грама school

Да се покрият тестовете с достатъчно висок резултат за да успее детето да се класира....освен това без частни уроци това обикновено не става,така,че си е сериозна инвестиция в подготовката..

частните разбира се са свързани със солидно заплащане на годишна такса + lifestyle

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Държавни училища-праймъри
    От Edna във форум Childcare
    Отговори: 68
    Последно мнение: 10-05-2013, 19:26
  2. Британски държавни служители излязоха на протест
    От Мила във форум Новини от и за UK
    Отговори: 2
    Последно мнение: 09-04-2013, 22:05
  3. Закриват всички държавни агенции
    От Arthur's Sword EXCALIBUR във форум Общ форум
    Отговори: 0