Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 17 от общо 17
    Нов потребител Аватара на bicat
    Град
    Balchik, Bulgaria
    Post Thanks / Like

По подразбиране Преселване с котка в Шотландия

Здравейте! Не знам дали мястото на тази тема е тук, но понеже задавам въпроса си ОТ България, се надявам да попадна на хора, които са минали скоро по този път.

От месец и нещо, мъжа ми е в Шотландия. Така се получи, че момчето, с което дели квартира, се прибира неочаквано за България и съответно мъжа ми ме вика да ходя при него. Дотук добре, но котарака ми е наскоро беше опериран и не мога да го оставя на когото и да е било- в момента е на специална диетар с режим на хранене и т.н. Мисля си,че е най-добре да го взема със себе си. Вече разговарях с ветеринаря и той каза, че е пращал животни за UK и няма никакъв проблем. Това малко ме озадачи, защото през 2007 имахме подобна възможност и тогава ( друг ветеринар) ми каза ,че трябва да му вземе кръв за изследвания, да чакаме три месеца и след това чак ще може да пътува като самите изследвания тогава струваха 300 лв. Настоящия ни ветеринар казва, че няма такова нещо - трябва само чип, скорошно обезпаризитяване (външно и вътрешно) и да му сложи още някаква ваксина ( освен ежегодните, които са ни редовни). Единственото, за което се колебаеше е дали не трябва да го кастрирам, защото таксите за некастрирани котки можело да са много високи, а било задължително да го регистрирам след като пристигне. Моля, всеки, който има коректна информация, да ми пише! Благодаря предварително!
    P U N K I S N O T D E A D

Не модерирам този форум Аватара на Мила
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Преселване с котка в Шотландия

Цитирай Първоначално написано от bicat Виж мнението
    Здравейте! Не знам дали мястото на тази тема е тук, но понеже задавам въпроса си ОТ България, се надявам да попадна на хора, които са минали скоро по този път.

От месец и нещо, мъжа ми е в Шотландия. Така се получи, че момчето, с което дели квартира, се прибира неочаквано за България и съответно мъжа ми ме вика да ходя при него. Дотук добре, но котарака ми е наскоро беше опериран и не мога да го оставя на когото и да е било- в момента е на специална диетар с режим на хранене и т.н. Мисля си,че е най-добре да го взема със себе си. Вече разговарях с ветеринаря и той каза, че е пращал животни за UK и няма никакъв проблем. Това малко ме озадачи, защото през 2007 имахме подобна възможност и тогава ( друг ветеринар) ми каза ,че трябва да му вземе кръв за изследвания, да чакаме три месеца и след това чак ще може да пътува като самите изследвания тогава струваха 300 лв. Настоящия ни ветеринар казва, че няма такова нещо - трябва само чип, скорошно обезпаризитяване (външно и вътрешно) и да му сложи още някаква ваксина ( освен ежегодните, които са ни редовни). Единственото, за което се колебаеше е дали не трябва да го кастрирам, защото таксите за некастрирани котки можело да са много високи, а било задължително да го регистрирам след като пристигне. Моля, всеки, който има коректна информация, да ми пише! Благодаря предварително!
    Няма никакво регистриране на животните, когато се пристигне в Шотландия. Дори чипирането им не е задължително, макар че ти ще трябва да го направиш, защото животното ще минава през границата и ще трябва да има паспорт. Като пристигнете, е добре да изберете ветеринар, при който да регистрирате животното, но това е само за ваше удобство, за да имат всички данни на животното, ако се наложи спешно да се обърнете към него.

Ето ти малко информация за самото пътуване - ето тук. В края на статията има въпроси с "да" и "не", на които ще трябва да отговориш преди пътуването - прегледай ги, виж за ваксината за бяс, тя е особеното, както и последното изискване - трябва да има извършено обезпаразитяване 1 до 5 дена преди пътуването, което да е отразено в паспорта с ден и час на поставянето на ваксината, защото това се проверява много стриктно на границата. Ако тези неща не са спазени, става много сложно и скъпо, могат да сложат животното в карантина някъде далеч от вас, а вие ще трябва да плащате за издръжката му.

Консултации с Help4Bg Услуги за българи в UK от Help4Bg
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

3. БЛАГОДАРЯ bicat thanked for this post
    Старо куче Аватара на wickedness
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Леко встрани от темата, но не съвсем-не разбрах дали е задължително да си кастрирам котките-имам си семейство котки, чакам бебета/след два месеца, живот и здраве, ще подарявам котенца!/
    Наистина-ТРЯБВА ли да ги кастрирам или е желателно-не мога да си представя да ги подложа на това-да се намеся в нещо, което не аз съм създала, те са толкова готини и с индивидуалност и ако ги резнат, няма да са момче и момиче, ами...две безполови същества.
    Homo sum: humani nil a me alienum puto

Две житейски правила:
    1. Не се тревожи за дреболии.
    2. Всички неща са дреболии.
    Ницше

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wickedness Виж мнението
    Леко встрани от темата, но не съвсем-не разбрах дали е задължително да си кастрирам котките-имам си семейство котки, чакам бебета/след два месеца, живот и здраве, ще подарявам котенца!/
    Наистина-ТРЯБВА ли да ги кастрирам или е желателно-не мога да си представя да ги подложа на това-да се намеся в нещо, което не аз съм създала, те са толкова готини и с индивидуалност и ако ги резнат, няма да са момче и момиче, ами...две безполови същества.
    Не е задължително. Желателно е, за да не се увеличава популацията, ветеринарите ще ти обяснят как е препоръчително и за самото животно, но решението е само твое. Като регистрирахме кучето си във ветеринарната лечебница, първите посещения само това ни приказваха, но ние с усмивка казвахме "Ще помислим над това" и те спряха.

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Гугъл търсачка на форума

6. БЛАГОДАРЯ wickedness thanked for this post
    Старо куче Аватара на wickedness
    Град
    London, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Не е задължително. Желателно е, за да не се увеличава популацията, ветеринарите ще ти обяснят как е препоръчително и за самото животно, но решението е само твое. Като регистрирахме кучето си във ветеринарната лечебница, първите посещения само това ни приказваха, но ние с усмивка казвахме "Ще помислим над това" и те спряха.
    Благодаря ти, мила Мила! Поне за едно нещо ще съм спокойна, че не съм извън закона...
    Да им пикам...пардон...на популацията-по-добре котки, отколкото да ми се прескачат мишки из къщата-затова никога не съм била без котка, това ми е третата+четвъртата- сигурно ги крадат, явно са кът. Е, сега вече те ми носят мишоци отвън, ама пък е веселба, а като се появят бебетата, ще съм спокойна, че ще им намеря стопани, а не като в България-да ги пусна навън или да ги удавя-не че съм го правила, де...
    Homo sum: humani nil a me alienum puto

Две житейски правила:
    1. Не се тревожи за дреболии.
    2. Всички неща са дреболии.
    Ницше

Град
    Balchik, Bulgaria
    Post Thanks / Like

Благодаря, Мила! Най-накрая малко добри новини! От линка видях, че тези неща с кръвните тестове са отпаднали от тази година! Е, най-накрая и малко късмет! Весели празници!

Post Thanks / Like

Благодаря, Мила! Най-накрая малко добри новини! От линка видях, че тези неща с кръвните тестове са отпаднали от тази година! Е, най-накрая и малко късмет! Весели празници!
    Кои неща с кръвните тестове? Единственото, което отпадна е, че трябва да се чака при ваксината против бяс, любимецът да развие определен брой антитела (при някои това не става от първия път), но по този въпрос не е много ясно дали трябва човек да се радва или не... Може би се улеснява малко животът на собственика, но от друга страна, ако животното не развие достатъчно количество антитела, на практика, то няма действаща ваксина против бяс и може да се зарази...

Гугъл търсачка на форума

Град
    Balchik, Bulgaria
    Post Thanks / Like

Амба ( котарака) така или иначе го ваксинираме всяка година против бяс, защото излиза навън и ветеринарите ни го изискват. Тя една комбинирана ваксина. Ако тръгнем сега, ще му слоат още някаква - това не е проблем. Но през 2007, когато пътувах за Англия, не моах да го взема, защото тогава трябваше да се правят едни кръвни тестове първо, които струваха около 300лв. Тези кръвни тестове се пращаха в Англия или се чакаше три месеца, чак след което можеше да се получи разрешение за влизане на животното в UK. От това, което прочетох, това е отпаднало именно от тази година! А нещата за нас вече стоят така, че ако не мога да го взема веднага, не бих могла и да тръгна!

Post Thanks / Like

Амба ( котарака) така или иначе го ваксинираме всяка година против бяс, защото излиза навън и ветеринарите ни го изискват. Тя една комбинирана ваксина. Ако тръгнем сега, ще му слоат още някаква - това не е проблем. Но през 2007, когато пътувах за Англия, не моах да го взема, защото тогава трябваше да се правят едни кръвни тестове първо, които струваха около 300лв. Тези кръвни тестове се пращаха в Англия или се чакаше три месеца, чак след което можеше да се получи разрешение за влизане на животното в UK. От това, което прочетох, това е отпаднало именно от тази година! А нещата за нас вече стоят така, че ако не мога да го взема веднага, не бих могла и да тръгна!
    Всяка година? Ваксината, която слагат тук, поне на кучетата, действа няколко години... Вие си знаете, обаче. Не забравяй да провериш авиокомпанията, с която ще пътуваш - и приятно пътуване!
    Последно редактирано от Мила : 21-11-2014 на 19:05

Гугъл търсачка на форума

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Всяка година? Ваксината, която слагат тук, действа няколко години... Вие си знаете, обаче. Не забравяй да провериш авиокомпанията, с която ще пътуваш - и приятно пътуване!
    Чета темата, защото планираме да се местим към вашите ширини с дете и две котки. Преди 5 месеца дойдохме в Малта с тях, като чета изискванията са същите, само че искат и чип и като пристигахме ни чакаше ветеринар, който сканира чипа и сравни с данните в паспорта. Преди това пращахме формуляр до тукашно министерство с всички данни за ваксини, чип и т.н. и точна дата с кой ферибот, на коя дата и в колко часа пристигаме, за да ни чака ветиринарят. Както и да е. Сега погледнах пак паспортите, ваксината против бяс има срок точно една година след поставянето й.
    При преминаване на граници (минахме Гърция и Италия) никой не се интересува от котките, камо ли да им проверява документите. Чак ме беше яд, че вадих толкова документи и казвах на граничните полицаи "Имаме две котки.", те обаче само им махаха през прозореца.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

И аз да се включа в темата.Моя приятелка има котка и иска да я даде на родителите си,които са в Бг.Помоли ме да проверя с фирмата,която прехвърлихме преди тодини нашето куче от Бг до тук.Каква изненада беше за мен,когато получих офертата За котка,под 6кг,пътуване със самолет чрез тази фирма от UK до BG цена €1300 .Бях изумена.Съответно те се отказаха да я прехвърлят по този начин.Възможност да пътуват с кола-нямат.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    И аз да се включа в темата.Моя приятелка има котка и иска да я даде на родителите си,които са в Бг.Помоли ме да проверя с фирмата,която прехвърлихме преди тодини нашето куче от Бг до тук.Каква изненада беше за мен,когато получих офертата За котка,под 6кг,пътуване със самолет чрез тази фирма от UK до BG цена €1300 .Бях изумена.Съответно те се отказаха да я прехвърлят по този начин.Възможност да пътуват с кола-нямат.

Те за тая котка - чартър ли ще пускат

Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Преди да решим котките да пътуват с колата мислехме аз, детето и котките да тръгнем със самолет. В България цената за 1 котка беше около 70 евро, но можело и да не ги качат, защото не трябвало да има куче в самолета, което пък нямало как веднага да се знае и първо трябваше да купя билети за нас, та после да ми кажат дали мога да взема котките. Може и служителката нещо да не беше наясно, но казусът беше пълна мъгла.

Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението

И аз се изумих

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

Старо куче Аватара на jhoro
    Град
    "По света и у нас"
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от jhoro Виж мнението
    То, не знам как е режима с частните самолети, ама понеже познавам двама с такива - за тези пари може някой са се навие да дойде до там с Чесната.
    Най ме кефят дървени философи - когато започнат да се палят.
    “About one-fifth of the people are against everything all of the time.”
    May 6, 1964, U.S. Attorney General Robert F. Kennedy
    На този свят трябва да си честен, само когато парамедиците те питат : -"Какво сте взели?"
    Гугъл търсачка на форума...............-...............Проверка на правопис
    Fuck off... if you please!!!

администратор Atanas Chikov Аватара на lordm
    Град
    London, United Kingdom, United Kingdom
    Post Thanks / Like

Като прочетох котка и Шотландия, се сетих, че преди няколко месец научих че има порода диви котки Шотландска котка http://www.scottishwildcats.co.uk/
    Лицензиран имиграционен съветник Level 1 към OISC

Станете членове на нашата Facebook група Работа в UK https://www.facebook.com/groups/908173225909681/

19. ХАРЕСВАМ! Мила liked this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Mojito Виж мнението
    Чета темата, защото планираме да се местим към вашите ширини с дете и две котки. Преди 5 месеца дойдохме в Малта с тях, като чета изискванията са същите, само че искат и чип и като пристигахме ни чакаше ветеринар, който сканира чипа и сравни с данните в паспорта. Преди това пращахме формуляр до тукашно министерство с всички данни за ваксини, чип и т.н. и точна дата с кой ферибот, на коя дата и в колко часа пристигаме, за да ни чака ветиринарят. Както и да е. Сега погледнах пак паспортите, ваксината против бяс има срок точно една година след поставянето й.
    При преминаване на граници (минахме Гърция и Италия) никой не се интересува от котките, камо ли да им проверява документите. Чак ме беше яд, че вадих толкова документи и казвах на граничните полицаи "Имаме две котки.", те обаче само им махаха през прозореца.
    Аз си коригирах поста по-горе, ваксината, за която говоря, е за кучета - тя трае няколко години, при котките може и да е само година, не зная. Тези специални мерки са само на границата с Великобритания.

Тук при ваденето на паспорт на животното се слага чип, така че няма как едното да е без другото. Никога не сме уведомявали никого за нищо при пътуването, но винаги преди влизане обратно в Кралството, за кучета е задължително да се направи това вътрешно обезпаразитяване в сроковете, изисквани от Кралството. Ей това е сайта на DEFRA, който регулира нещата за Кралството, ако не си го видяла вече.

Специален ветеринар не ни е чакал, като пристигаме тук, просто си има служители на границата, които могат да поискат да проверят документите, а може и да не се случи. Ние пътуваме с кучето с кола всяка година, то е на 6 години, проверили са ни може би 2 или 3 пъти тези специални служители (веднъж беше една сърдита леля, която на въпроса ми иска ли и нашите паспорти каза начумерено "I am not interested in humans" ), но винаги на излизане от Кралството сканират чипа, за да видят същото ли животно излиза и влиза.
    Последно редактирано от Мила : 21-11-2014 на 19:47

Гугъл търсачка на форума

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. пренасяне на котка
    От bicat във форум Всичко за дома
    Отговори: 14
    Последно мнение: 13-09-2010, 17:26
  2. Пътуване с котка
    От Hristozov във форум Авто-мото, транспортни, пътуване
    Отговори: 14
    Последно мнение: 16-11-2009, 17:35
  3. Търся котка!
    От Don_Toni във форум Всичко за дома
    Отговори: 30
    Последно мнение: 12-10-2008, 16:56
  4. Преселване в УК
    От pacolya във форум Статут в UK, постоянно жителство, британско гражданство
    Отговори: 8
    Последно мнение: 15-04-2007, 12:14
  5. Котка изплаши мечка и я качи на дърво
    От ElinaT във форум Вицове, забавни истории и линкове
    Отговори: 0
    Последно мнение: 13-06-2006, 12:11

Етикети за тази тема

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове