Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 4 от общо 4
    BigMan
    Guest

По подразбиране Силна болка в областта на сънната артерия.

Преди няколко дни по време на обяд почувствах силна болка в областта между лявото рамо и основата на врата. При задържане на дъха изчезваше, а при вдишване се усилваше. Взех таблетка Acetysal и полежах в продължение на 15-20 минути, но не ми мина. Тогава отидох на лекар. В кабинета споменах, че понякога чувствам подобна болка, макар и много слаба, след бягане (2-3 км), а преди 7-9 години, когато тренирах баскетбол, и след по-дълги тренировки. В тези случаи болката отшумява бързо докато отпочивам. Освен това, никога не се премества - винаги е на едно и също място, като не се разширява и не обхваща други части от тялото. Усещането прилича на мускулно схващане около сънната артерия или разширяване на самата артерия. Последният път (когато болката беше и най-силна) при натиск върху или около лявата част на ключицата болката изчезваше, а след това се появяваше отново. При движение на ръка, крак и особено на врата и главата беше по-силна.

Лекарят измери кръвното ми налягане - 120/80, колкото е било и друг път, включително и когато тренирах баскетбол. После прослуща дробовете ми и каза, че са чисти. След това ме изпрати за ЕКГ, която може да бъде видяна ето тук (снимките са с висока резолюция и може да бъдат увеличени): http://debian.fmi.uni-sofia.bg/~angel/EKG/. Коментарът му беше, че "това е една съвсем нормална ЕКГ и по-нормална не може да има". Върху кардиограмата пише "синусова аритмия", "неспецифично забавяне на вътрекамерното провеждане", "гранична ЕКГ". Тези бележки лекарят обясни с настройките на апаратурата. Като причини за болката посочи течение, спане на криво и преумора, напр. продължително седене в една и съща поза. Изписа ми рецепта, която трябваше да изпълня, ако болката не отшуми до следващия ден. Ако правилна я разчитам, включва Midocalin 50, Aulini 100, Fastum gel.

Този преглед беше около 2.5 часа след като се появи болката и след като бях взел Acetysal-а. Оттогава болката започна да утихва и до 24 часа почти изчезна. Продължавам да я усещам по-слабо докато се храня, при дълбоко вдишване и когато се смея. Ще спомена също, че съм на 25 години, не пуша и не злоупотребявам с алкохол. Висок съм 198 см и тежа около 85 кг.

Имам следните два въпроса:
    1. Какви други причини може да причинят тази болка и как да ги избягвам?
    2. Правилно ли е изтълкувана електрокардиограмата?

аз Снежанка!!!! Аватара на Mudkip
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Силна болка в областта на сънната артерия.

Miri6e mi na hipohondria tuk .
    100% elektrokardiogramata ti e iztalkuvana pravilno.Magi ce c Fastum gela i vzemai ne6to obezboliava6to .I ce uspokoi nai ve4e.

Старо куче Аватара на RNOH
    Град
    London - Cologne
    Post Thanks / Like

аз не виждам нарушения в ритъма...
    болката ти явно е мускулна, няма нищо, което да ме насочва към друг проблем. продължавай с мазането с фастум-гела, пий си мидокалма и аулина /гледай да не е повече от 7 дена все пак/ и намали натоварването за известно време.
    само да отбележа - сънните артерии, както и всички други артерии се разполагат доста по-дълбоко...
    Winners Are Driven Роденият да пълзи няма как да полети!

The Pope might be french, but God is english...

Точно това имах предвид, че ако акъла е колкото на крава не може да се пият 700 таблетки!!!!

BigMan
    Guest

Благодаря за мненията и съветите!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Силна болка - възпаление на ахилес/ проблеми с глезен
    От MyleneFarmer във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 4
    Последно мнение: 17-10-2013, 08:32
  2. Силна магнитна буря се очаква в петък
    От Мила във форум Интересни статии
    Отговори: 5
    Последно мнение: 17-02-2011, 22:58
  3. Остра болка в областта на сърцето.
    От pph във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 14