Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 12 от общо 12
    Напреднал Аватара на RumyGumy
    Post Thanks / Like

По подразбиране Начално училище - образователна система

Не знам дали съм в правилния подфорум и дали такива теми са обсъждани, ако не моля преместете ме.
    Но имам важен въпрос.
    Приятелката ми живее в Доха от няколко месеца и е записала сина си в английско училище. Той навърши август 6 години и от 3 годишна възраст е учил в испанско училище, където предимно са играли и това е логично на тази възраст.
    Но на 6 годишна възраст го записват във 2 клас, където той трябва да бъде според английската система. Тя ги помоли да го запишат в 1 клас, където започват да учат с четене и писане, но те отказаха заради възрастта му. Той имаше много трудности, защото не знаеше и дума английски, но сега се справя чудесно с езика.
    Но учителят им не ми се струва много нормален. Преди месец им беше дал упражнение за домашно да отговорят на въпроси и напишат отговорите какво са правили през уикенда. Това е дори трудно за дете на тази възраст, което знае езика, какво остава за деца, които са го учили само месец.
    Днес приятелката ми ми се оплака, че дал на децата за домашно суми от рода на 74-6=?, 56-8=? .... и още много такива - изваждане с преминаване. И през цялото време и обясняват колко зле се справя сина и. На всичкото отгоре като не могат да направят някоя задача, той ги наказва да стоят с ръцете нагоре, което ако се случи тук веднъж, директно го изритват. Предполагам, че и в Англия е така, отдавна не живеем в средните векове...
    Тя е в шок, но учителят през цялото време обяснява, че това е английската ситема на обучение и детето трябва да ги може тези неща.
    Аз съм учителка и съм живяла в 3 държави, работила в 2, такова нещо не знам да съществува в нито една образователна система. Знам за преди години и че в Англия не беше така, но не знам сега как стоят нещата, дали не са правили реформи.
    Та искам да попитам какво учат 6 годишните в УК, трябва ли непременно да са записани с възрастта си? Нормално ли е да имат такива изисквания?

Старо куче
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Начално училище - образователна система

Тук в Англия за такова нещо учителя изхвърча веднага.Това,че учи в Доха,не означава,че учи по английската образователна система.

3. БЛАГОДАРЯ RumyGumy thanked for this post
    Старо куче Аватара на rosbg
    Град
    Kent
    Post Thanks / Like

Мисля че бая е преувеличила.....
    Такива задачи им дават в осми клас и те ги сметат само с калкулатор.
    Don't dream your life, live your dreams.

По-страшен от СПИН -а, по-опасен от рака...сега за сега си остава простака!

Има ли смисъл, като няма значение....

5. БЛАГОДАРЯ RumyGumy, musi, iva_d66 thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от katiogi Виж мнението
    Тук в Англия за такова нещо учителя изхвърча веднага.Това,че учи в Доха,не означава,че учи по английската образователна система.
    Благодаря за отговора.
    Приятелката ми специално е търсила английско училище - преподавателите са англичани и образователната система е английска и плащат "един бъбрек" както се изразява тя.

Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от rosbg Виж мнението
    Мисля че бая е преувеличила.....
    Такива задачи им дават в осми клас и те ги сметат само с калкулатор.
    Мисля че и тя ще бъде много благодарна за този отговор. Не е преувеличила, просто е шокирана от този факт, както и всички ние, които чуваме това.

А може ли някой да ми изнамери линкове горе долу на каква възраст какво учат?

Старо куче
    Post Thanks / Like

Е,аз пак ви повтарям,Доха не е Англия ,а и това ,което пишете го потвърждава,защото тук не се постъпва така,това,че някой по света си обявява каквото иска не означава,че трябва да му вярваме.Ако, дете в България,посещава часно училище с изучаване на аглийски,не означава,че училището е подчинено на английската образователна система и ще се контролира от нея,а и на какво основание.
    Последно редактирано от katiogi : 27-11-2012 на 12:04

I'm watching you Аватара на robert72
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от RumyGumy Виж мнението

А може ли някой да ми изнамери линкове горе долу на каква възраст какво учат?
    The school curriculum - Schools

Primary curriculum subjects - Schools

Старо куче
    Post Thanks / Like

Първо,открива на чие подчинение е това училище.Навсякъде по света училищата трябва да се съобразяват с учебна програма или какво точно се изучава в даден клас и ако има несъответствие се оплакваш.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

това с наказването е ужасно.... и със сигурност не е по ангкийската система.

за това да се напише какво си правил през уикенда на 6 годишно дете е нормално. това е year 2. дъщеря ми в year 2, пишеше подобни съчинения които се изискваше да бъдат поне една страница.
    за математиката не си спомням, но дъщеря ми сега е year 3, първи срок и са на събиране и изваждане на четирицифрени числа, така че предполагам, че това което се иска за year 2 на твоята приятелка (изваждане на едноцифрено от двуцифрено число е normalno за тази възраст
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Напреднал
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

Нищо от това не е по британската система.Нито наказанията,нито писането на какъвто и да е текст във втори клас,да не говорим за смятане на такива числа. В Катар са"вундеркинди" в сравнение с тукашните ученици.

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

И мен ме притеснява наказанието, а не това, което се изисква от детето като учебна програма.

Добре е да се провери дали тези наказания се смятат за нормални в това училище и дали и директорът също мисли, че това е част от "английската система", затова е оправдано.

Т.е. да се види дали проблемът е в 1) учителя 2) училището и да се смени това, в което е проблемът. Ако е невъзможно, бих му наела частен учител, за да може детето да напредне и да не бъде поставяно в ситуация да се чувства изоставащо, защото това никак не е хубаво, детето да чува непрекъснато, че не се справя добре. Възможно е, понеже училището е частно, доколкото виждам, изискванията към напредъка на децата да са високи и строги, но, по мое мнение, това не трябва да е за сметка на "смачкването" на личността на детето.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

... Аватара на madlena
    Post Thanks / Like

дори в частните училища, въпреки че изискваноята са по-високи това е недопустимо (наказанията). на дъщеря ми в класа има едно момиче, което е по-бавничко от другите и пред родителите се дава опция - плащате за one to one учител или напускате училището. тоест детето ако не знае английски добре и не може да въврви с pace на останалите ученоци, трябва да му се предложат алтернативи, а не да се наказва и да се мачка.
    също така всяко частно училише си има собствена програма по различните предмети, която трябва да покрива минимумам зададен от държавата и после всичко е пълна свобода.
    така че, не може да се прецени това което са му задали като задача дали е reasonable ili не. зависи от самото училище.
    пример - в обикновено училище в year 2 дават да се учи спелинг на 1о думи за 1-2 седмици. на дъщеря ми в училището дават по 15 думи на ден. на млоя позната в училището на дъщеря й дават по 40 думи на ден. така че всико, зависи......

и азм мисля че трябва незабавна среща с директора на училището.
    Shall we call the real life OUTERNET?

If you're talking behind my back, you are in a good position to kiss my ass!

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Въпроси за избор на начално училище
    От Калоян-Борис във форум Образование в UK
    Отговори: 10
    Последно мнение: 14-10-2010, 16:14
  2. частно или дьржавно начално училище
    От tunta във форум Образование в UK
    Отговори: 9
    Последно мнение: 08-02-2008, 16:58
  3. Безплодие /Стерилитет/ - кратка образователна тема...
    От RNOH във форум Здраве и здравеопазване
    Отговори: 1
    Последно мнение: 03-07-2005, 14:43

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си
  •  
Top Worktops
eXTReMe Tracker