Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 31
    Напреднал Аватара на Canadaboy
    Post Thanks / Like

По подразбиране Роми поругават историята на България

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/1...lgariia.171078

Снимка на роми, които са заели непристойни пози и държат в ръцете си изображения на Васил Левски, цар Симеон и княз Борис, предизвика вълна от недоволство в интернет.
    По добре здрав и богат -- отколкото болен и беден

Аз съм щастлив татко Аватара на Татко Барба
    Град
    В нас
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Роми поругават историята на България

Аман от идиотизми братче.И тези ли ще се извиняват пред Карбовски.Тези лично са за съд и присъда.Ама нали са малцинство.
    Когато видиш някъде да ядат и пият - приближи се, ако видиш, че работят -тръгни си да не пречиш !
    Щедрият човек забравя какво е дал,но помни какво е получил.
    БЕБО Е МЪЖКАР
    Ако немаш проблеми,провери дали имаш пулс.-Пинко розовата пантера.
    "Като умреш, не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите. Същата работа е и като си тъп!"
    http://www.youtube.com/watch?v=MUjpNdOBImc

3. БЛАГОДАРЯ ceco68 thanked for this post
    Yes! I am promiscuous. Аватара на korry
    Post Thanks / Like

за теп откъснах цвете
    Но то омря

5. БЛАГОДАРЯ ceco68 thanked for this post
    ГРОБАРИ+ПЗ Аватара на captain caveman
    Град
    harrow on the hill,след моста първата у десно
    Post Thanks / Like

провокации и провокатори ще има дотогава,докато има изобилие от уайт траш да им се връзва!
    некой да ви е казвал,вие да сте се усещали някога,4е нема как сульо да е добре,ако пульо е зле?докато е има рая дискриминация в китната ни родина,никой малоумник,нема да енжойва дните си в нея!
    пример(като за идиоти,разбира се):
    когато некви малоумници си правят тъпи снимки,това не трябва да е знак да станем и да изколим малцинствата около нас.
    и пак да не забравяме,4е и ние сме мангали,тоест малцинство,даже по-ниско,ние сме емигранти в 4ужда държава и искаме с нас да се отнасят добре!
    ...пиян съм и си загубих мисълта
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА
    ПАЗАРДЖИК-СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

7. БЛАГОДАРЯ d17, няма, RNOH, DrunkBuda thanked for this post
    myse
    Guest

Бойко Българина малко ли се подигра с историята, и учебниците ?

Тра-ла-ла Аватара на wlad
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от captain caveman Виж мнението
    провокации и провокатори ще има дотогава,докато има изобилие от уайт траш да им се връзва!
    некой да ви е казвал,вие да сте се усещали някога,4е нема как сульо да е добре,ако пульо е зле?докато е има рая дискриминация в китната ни родина,никой малоумник,нема да енжойва дните си в нея!
    пример(като за идиоти,разбира се):
    когато некви малоумници си правят тъпи снимки,това не трябва да е знак да станем и да изколим малцинствата около нас.
    и пак да не забравяме,4е и ние сме мангали,тоест малцинство,даже по-ниско,ние сме емигранти в 4ужда държава и искаме с нас да се отнасят добре!
    ...пиян съм и си загубих мисълта
    А ти чуваш ли се ?
    МОжеш ли да сравняваш емигрант с циганин? Я ми кажи колко процента от мангустите бачкат, ама бачкат за да живеят? Да не си от Пазарджик , там са бая смесен град, турчуля, цигани и тук таме някой Българин. За тебе може и да е нормално за мен не е!
    Само да ти спомена че в града от където идвам, и в градовете където съм пребивавал в БГ близо 100% от престъпленията са извършвани от така наречените от теб малцинства и по-точно ЦИГАНИ!
    Всичките пари които отиват за да се интегрират са просто пари на вятъра. С половината от тия пари с успех бих интегрирал стадо диви горили.
    А докато такива лапни шарани като тебе продължават да си свиркат и да не им дреме, така ще е!
    Трябва закон и ред. Да им се покаже къде им е мястото и че не могат да си правят каквото искат.
    Всеки път ще разчитаме на баретите да идват и да ги вкарват в ред ли?
    Да не почвам с последните случаи които достигат до мен от мои познати. Да не говорим как и родният ми град почва леко по леко да се превръща в гето , защото видиш ли те имат повече права от мене дето ги издържам реално с данъците си.

За тия тримата от снимка един хубав бич и насред махалата да ги изтумбат. Ако пак го направят в мините има достатъчно работа за такива маймуни!

Към модераторите ако пак ме баннете за расизъм или нетолерантност ще ви тегла вече по една публична !
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

10. БЛАГОДАРЯ Petya88, hadjiata, the light, ceco68, deijei thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

влади,то4но за емигранти с такъв атитюд говорех!сигурно един ден ще си много потресен,4е емигранта в рая държава е най-ниското от ниското,но ако ме помниш,ще имаш отговор на това,защо е така!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

12. БЛАГОДАРЯ d17, DrunkBuda thanked for this post
    Post Thanks / Like

Лидерът на Атака Волен Сидеров сезира прокуратурата заради взривилата интернет снимка, на която роми са заели непристойни пози и държат в ръцете си изображения на Васил Левски, Цар Симеон и Княз Борис.

Вчера националистите разпространиха снимката с искане към обществеността за разпознаване на лицата, които участват в "гавра с националното ни достойнство".

"Само за няколко часа бяха идентифицирани лицата, част от турска рап група от с. Крушари, област Добрич", пише в съобщение на партията.

Искането на Атака е тримата младежи от снимката да бъдат подведени за отговорност за хулиганство и всяване на религиозна омраза.

От партията съобщиха още, че вчера техни активисти са правили многократни опити да се свържат с единия от участниците в това престъпление, като според тях той се казва Али.
    Още по темата
    Интернет полудя: Роми поругават историята на България
    20 окт 2012 17:44
    2332

Още утре Атака ще внесе въпроси към министъра на вътрешните работи и председател на предизборния щаб на ГЕРБ Цветан Цветанов, както и към министъра на образованието Сергей Игнатов, уверяват националистите.

От ВМРО пък обявиха, че тяхно разследване във Facebook установило, че младежите са ученици от 11 клас в Професионалната гимназия по автотранспорт в Добрич.

http://blife.bg/article-803 и тук да видите Сидеров без гащи

14. БЛАГОДАРЯ Petya88 thanked for this post
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

влади,то4но за емигранти с такъв атитюд говорех!сигурно един ден ще си много потресен,4е емигранта в рая държава е най-ниското от ниското,но ако ме помниш,ще имаш отговор на това,защо е така!
    Това го знам. Но имах в предвид, че не може да сравняваш трудещ се човек с тази прослойка на обществото която се подвизава на територията на България редом с нас.
    Никога не съм искал и не мисля да оставам емигрант. Имам едни цели които се надявам и боря да постигна.Успея ли да ги постигна, значи ще съм направил и нещо за родината си. При мен нещата са свързани много свързани. Отраснал съм в семейство на хора обичащи и пазещи традициите и културата. Те са по толерантни от мен, но виждам промяната и в тях.
    Идеята ми е, че това е не е свобода, а свободия и трябва да се прекъсне в най-скоро време. Не се ли направи пиши ни загинали като нация след няколко десетилетия.

Ако си фен на Хебър поздрави и наздраве(добри мачове ставаха във В група) . Ако ли не пак наздраве
    Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!

16. БЛАГОДАРЯ the light thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от wlad Виж мнението
    Това го знам. Но имах в предвид, че не може да сравняваш трудещ се човек с тази прослойка на обществото която се подвизава на територията на България редом с нас.
    Никога не съм искал и не мисля да оставам емигрант. Имам едни цели които се надявам и боря да постигна.Успея ли да ги постигна, значи ще съм направил и нещо за родината си. При мен нещата са свързани много свързани. Отраснал съм в семейство на хора обичащи и пазещи традициите и културата. Те са по толерантни от мен, но виждам промяната и в тях.
    Идеята ми е, че това е не е свобода, а свободия и трябва да се прекъсне в най-скоро време. Не се ли направи пиши ни загинали като нация след няколко десетилетия.

Ако си фен на Хебър поздрави и наздраве(добри мачове ставаха във В група) . Ако ли не пак наздраве
    аз съм израстнал в циганска махала,познавам мангалите ли4но.имам много приятели от тях.и те се мъ4ат да живеят по-добре и по-лесно,както и нас и те са същите мързеливци,като пове4ето от нас...повярвай ми,4е няма разлика между тях и нас.ако им се даде шанс,за 100 години никой няма да може да разли4и мангал от българин.
    номера е,4е те нямат тоя шанс,щото имаме национални приоритети-да направим прислойката на свръх богатите,за сметка на свръх бедните!
    обесни ми,как мангалите,македонците...не се сещам сега за други,ще оби4ат българия,като българия тотално им е ебала майката!?

пп мдааа верно в родната В група ставаха хубави ма4ове...да се надяваме,4е скоро пак ще се върнем там
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

18. БЛАГОДАРЯ d17, juld thanked for this post
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

аз съм израстнал в циганска махала,познавам мангалите ли4но.имам много приятели от тях.и те се мъ4ат да живеят по-добре и по-лесно,както и нас и те са същите мързеливци,като пове4ето от нас...повярвай ми,4е няма разлика между тях и нас.ако им се даде шанс,за 100 години никой няма да може да разли4и мангал от българин.
    номера е,4е те нямат тоя шанс,щото имаме национални приоритети-да направим прислойката на свръх богатите,за сметка на свръх бедните!
    обесни ми,как мангалите,македонците...не се сещам сега за други,ще оби4ат българия,като българия тотално им е ебала майката!?

пп мдааа верно в родната В група ставаха хубави ма4ове...да се надяваме,4е скоро пак ще се върнем там
    Никога не съм имал и не съм искал да имам, не съм се и опитвал дори да се сприятеля с такива.
    По-лоши са от нас. ПОне личния ми опит и този на семейството ми. Не казвам че и ние сме цвете за мирисане. Има голяма разлика в хората от преди и сега. Особено в младите. И то към по-лошо.
    България няма приоритети. Тоест има но те не са нейните. Македонците са изгубена кауза от мноооого много години. Те са сърбомани и не го крият. Имам приятели македонци и са страхотни хора. (Даже една люта македонка ме сака ама аз не са давам )
    Явно при теб е различно защото си израснал с тях. Но циганите в Северозападна БЪлгария дигат палати, а дори и да не са с палати, живеят по-добре от българите. Крадат яко и не се притесняват, че могат да бъдат наказани, защото знаят че няма да се случи.
    Станали са нагли и си мислят, че всичко е тяхно, само защото са цигани.
    Обикновените българи, просто си дават пас, защото няколко си изпатиха и то много лошо. Лично мен на няколко пъти ме е било страх като се прибирах след разпивки с приятели. А не съм малък мъж. При положение, че като бях лапе и тинейджър съм седял на улицата до никое време да играя и мангал не е явявал извън тяхната си махала.
    Много широка тема, и много тежка за всички. Лично на мен ми се плаче и ме боли какво се случва.
    Хайде хубав ден, да си починем днес, че утре пак ще се работи. Тук за да издържаме, чернилките и пакитата ... Шанс

А , Хебър не са ли във В и сега ? Изненадваш ме. Успех и дано влязат. Беше яко на стадиона с агитки във В група

20. БЛАГОДАРЯ captain caveman thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

имам 4уството,4е ти вярваш,4е банките,предприятията и власта в българия са в ръцете на мангалите...4е скъпите коли по пътищата се разкарват пак те,4е бойко борисов е циганин,4е генералите зад него са от мешерето...секи е свободен да вярва в квото си иска,това прави живота ни толкова шарен...по цигански шарен!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

22. БЛАГОДАРЯ DrunkBuda thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

и да цитирам една добра позната,дето вика,4е българите реагират на тея снимки,като мюсулмани на карикатура на мохамед...пустата му османска империя...
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

24. БЛАГОДАРЯ juld, DrunkBuda thanked for this post
    Град
    ЛондонЪ
    Post Thanks / Like

Далеч съм от тази мисъл. Всички знаем кои са били преди и кои са сега. Всички знаем кое за какво и как се прави. Лошото пак казвам е че позволяваме, ана тия дето ги изреди на тях не им дреме за нас.
    Живи и здрави и след некоя година праим партия на Бирено ракиените любители и печелим народната любов

Post Thanks / Like

Извинявам се на цялата България” – каза пред bTV 17-годишният Севдин Валентинов, който заедно с двама свои съученици взриви интернет със снимка, на която тримата позират непристойно с портретите на Васил Левски, цар Симеон I и княз Борис I.

Момчето от ромски произход твърди, че дори не знае кои са историческите личности, с които са в кадър.

Снимката направили на автоматичен режим с мобилен телефон преди началото на час по история, а в кабинета нямало други хора. Не знае и как снимката е достигнала до интернет.

Младежът от село Крушари говори трудно български език, но е възпитаник на Професионалната гимназия по транспорт и обслужване „Георги Бенковски” в Добрич.

Никога не е повтарял. Заедно с другите две момчета от снимката, които са от Добрич, учат в гимназията и са 11 клас.
    Още по темата
    Сидеров сезира прокуратурата заради гаврата с историята ни
    21 окт 2012 12:57
    842
    Интернет полудя: Роми поругават историята на България
    20 окт 2012 17:44
    2373
    За случая е информиран началникът на регионалния инспекторат, който в понеделник ще посети училището, а директорът е обещал да поиска среща с тримата роми и родителите им.

Случаят предизвика вълна от недоволство в интернет, а от Атака обявиха, че ще сезират главния прокурор заради снимката.

Banned forever Аватара на Arthur's Sword EXCALIBUR
    Град
    Yorkshire
    Post Thanks / Like

А когато Шамара се гавреше със знамето - нямаше взривове в интернет.
    Не поглеждай с гняв назад.

28. БЛАГОДАРЯ juld, няма, DrunkBuda, wickedness, ceco68 thanked for this post
    Старо куче
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Аз искам да питам само пък който иска ще ме разбере :-) : Какво прави правителството за да привлече тези деца към българската държава ? Защо те гледат турска телевизия - дали защото разбират по лесно турски отколкото български или турската телевизия е може би по забавна ? Колко българи са станали доброволци и са научили поне едно циганче на български език ? Колко български началници са дали шанс поне на едно циганче да стажува в тяхната фабрика или цех ? Не защитавам никой, но с мнения от рода на " да дойдат" баретите и т.н нещата няма да се оправят :-( Хубаво е, че се откриват магистрали, но как българското правителство използва гръцката криза за да привлече гръцките капитали - защо Хеленик отиде в Швейцария а не в България ? Какво прави управляващата партия за да премахне новото робство на българите-мюсюлмани към ДПС - което е страшно с това, че ИЗОЛИРА тези българи които изповядват ислям и то така ги изолира - ето за тези обръчи говори Доган, не само за финансови обръчи :-)))) Много въпроси но ....

30. БЛАГОДАРЯ wickedness thanked for this post
    Град
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Canadaboy Виж мнението
    Снимката направили на автоматичен режим с мобилен телефон преди началото на час по история, а в кабинета нямало други хора. Не знае и как снимката е достигнала до интернет.
    хахаха!...както казва един колега,преди да легнете да спите,слагайте лепенка на камертата на лаптопа и телефона!
    ГРОБАРИ+ПЗ
    БРАТ ДО БРАТА

32. БЛАГОДАРЯ Canadaboy, няма thanked for this post
    Неразбран- тогава и сега Аватара на DrunkBuda
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Canadaboy Виж мнението
    ...Младежът от село Крушари говори трудно български език, но е възпитаник на Професионалната гимназия по транспорт и обслужване „Георги Бенковски” в Добрич.

Никога не е повтарял. Заедно с другите две момчета от снимката, които са от Добрич, учат в гимназията и са 11 клас.
    ...
    Мдааааааа....
    Абе, миришеше ми на нещо ДобричкУ У цялата работа, ама....
    Казвах им на....
    ЧЕкай да си траА, че току виж, нЕкой ревнЪл, че съм манга'У

К'во толкова станало....
    При десетки порно- канали, чалга навсякъде(радио, телевизия, мода...), плиткоумно население....нищо ново...
    Едно време ме гонеха, 'щото съм носел пречупен кръст....Да не съм нацист случайно....

Цитирай Първоначално написано от wlad Виж мнението
    ...Македонците са изгубена кауза от мноооого много години. Те са сърбомани и не го крият...
    Хм....
    От тея, които аз познавам, всички казват:
    Македонец, това е 100% Българин!
    А де?!
    Просто питам? Just asking? 我只要问一下?
    Всичко казано от вас може и ще бъде използвано...

Напреднал Аватара на bubi83
    Post Thanks / Like

Мдааааа извинили са се защото са разбрали на къде духа вятъра явно, но пък щом са стигнали до последен клас гимназия се съмнявам дали не са знаели чии портрети са това.........Аз съм за наказание, по тоя начин когато други решат да го правят ще се замислят преди това, защото ако не ги накажат това ще значи, че могат да си правят каквото искат без страх от наказание.

Животът е трагедия за този, който чувства, и комедия за този, който мисли.

35. БЛАГОДАРЯ ceco68 thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Edinburgh
    Post Thanks / Like

Какво можем да кажем за това..Позор!Аз имах щастието да живея до 21-та си година в една друга България,но тя умря през 1989 година.За жалост/или за радост/моите деца няма да имат тази възможност.Жалко за България,която е оцеляла повече от 1300 години!Т.н. демокрация е.а майката на всичко.Не съм комунист,нито някой от моето семейство някога е бил,аз съм един от тези на които му се къса сърцето като гледам какво става с нашата България.Същата тази България обаче е родина и на корумпирани политици,лекари,адвокати,съдии и полицаи,на агресивни тийнейджъри,на моделки,плеймейтки,борци,мма бойци,чалгари,пияници и курви,надути селяндури с БМВ-та и Мерцедеси.Циганите и турците допълват тази "прекрасна" картинка.Работата ще се оправи само с дебела тояга,ама още не е дошъл някой да я развърти.Къде отиде оня кмет от онова Врачанско,Монтанско или Врачанско село,дето беше вързал циганина на центъра на селото за назидание.Такива хора ни трябват,а не"толерантни" политици,дето пазят "етническия мир".Пет пари не давам за такива продажни душици.

37. БЛАГОДАРЯ Canadaboy, Petya88, wlad thanked for this post
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от ceco68 Виж мнението
    Какво можем да кажем за това..Позор!Аз имах щастието да живея до 21-та си година в една друга България,но тя умря през 1989 година.За жалост/или за радост/моите деца няма да имат тази възможност.Жалко за България,която е оцеляла повече от 1300 години!Т.н. демокрация е.а майката на всичко.Не съм комунист,нито някой от моето семейство някога е бил,аз съм един от тези на които му се къса сърцето като гледам какво става с нашата България.Същата тази България обаче е родина и на корумпирани политици,лекари,адвокати,съдии и полицаи,на агресивни тийнейджъри,на моделки,плеймейтки,борци,мма бойци,чалгари,пияници и курви,надути селяндури с БМВ-та и Мерцедеси.Циганите и турците допълват тази "прекрасна" картинка.Работата ще се оправи само с дебела тояга,ама още не е дошъл някой да я развърти.Къде отиде оня кмет от онова Врачанско,Монтанско или Врачанско село,дето беше вързал циганина на центъра на селото за назидание.Такива хора ни трябват,а не"толерантни" политици,дето пазят "етническия мир".Пет пари не давам за такива продажни душици.

Точно така цецо68 и аз споделям 100% твойте виждания , бих добавил ислямизирането на БГ като много сериозен проблем но за жалост няма връщане назад . Виж ги германците и французите и скандинавците...не им е приятно да имат ислямски гета нацъфкани насред хубавите им градове в цивилизованите им държавички но вече е ''то лейт''

39. БЛАГОДАРЯ ceco68, Petya88, wlad thanked for this post
    Post Thanks / Like

Гаврата с портрети на велики българи е целенасочен и планиран акт, заяви във Варна зам.-председателят на ВМРО Костадин Костадинов. Според него трите момчета са били наясно кои са личностите на снимките, а гаврата е била извършена пред публика от поне 4-5 души.

Вчера на тримата младежи от скандалната снимка е била назначена охрана.

Единият родител е казал мъжки и геройски, че ще реже глави, ако някой посегне на детето му. Което мен специално ме амбицира да се запозная с него, отбеляза зам.-председателят на ВМРО. Към защитниците на извършителите на гаврата той се обърна с въпроса „Защо законът се прилага за Мишо Шамара, а за Себайтин - не?".

Според воеводите това е поредният случай на гавра с български символи, който ще бъде заметен под килима.

myse
    Guest

Питам се що за материал е циганския, след като толкова поколения са се сменили, и не са попили грам от културата и езика Български...
    Затворено общество което съществува между капките, римуващо се с паразитизъм.
    И само пречи, наслагва омраза...

42. БЛАГОДАРЯ Petya88, Canadaboy thanked for this post
    Старо куче
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от myselfmonev Виж мнението
    Питам се що за материал е циганския, след като толкова поколения са се сменили, и не са попили грам от културата и езика Български...
    Затворено общество което съществува между капките, римуващо се с паразитизъм.
    И само пречи, наслагва омраза...
    почни от това коя им е прародината. значи пакитата могат да се пречупат и да мислят по друг начин а българските цигани не. по скоро е сбъркано нещо в държавата от колкото в тях.

Първоначално написано от bubi83
    Мдааааа извинили са се защото са разбрали на къде духа вятъра явно, но пък щом са стигнали до последен клас гимназия се съмнявам дали не са знаели чии портрети са това.........Аз съм за наказание, по тоя начин когато други решат да го правят ще се замислят преди това, защото ако не ги накажат това ще значи, че могат да си правят каквото искат без страх от наказание.
    от тук се почва. сгрешили са и няма да бъдат наказани. и после питайте защо имат чувство за безнаказаност, бият грабят и убиват без да им мигне окото
    Или вдигаш прах, или гълташ прах. — Хенри Кисинджър

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Полицаите бият най-много роми
    От jacko6 във форум Общ форум
    Отговори: 31
    Последно мнение: 13-03-2011, 15:28
  2. Eвропейският съюз се събужда - роми вън!
    От Wolf във форум Други новини
    Отговори: 50
    Последно мнение: 04-12-2010, 12:34
  3. Почина Рони Джеймс Дио
    От Zara във форум Други новини
    Отговори: 24
    Последно мнение: 24-10-2010, 11:08
  4. Роми се гаврят с Български гробища!
    От ss_37 във форум Да запазим българското. Въпроси ОТ и ЗА България.
    Отговори: 21
    Последно мнение: 06-02-2009, 14:53
  5. Какво става с тия роми в БГ-то
    От musholina във форум Общ форум
    Отговори: 188
    Последно мнение: 22-06-2005, 03:13

Отметки

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си