Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Резултати от 1 до 10 от общо 10
    Напреднал Аватара на сис
    Post Thanks / Like

По подразбиране Maternity Allowance и работа

Здравейте,

Аз съм самонаето лице и бременна като съответно възнамерявам когато му дойде времето да кандидатствам за майчински (MA).
    Проблемът е, че законът разрешава на наети лица в отпуска по майчинство да работят като самонаети (в случай, че почнат някакъв бизнес в периода на майчинството), но законът позволява на самонаетите в майчинство да работят само и единствено 10 дена! Тотална несправедливост!
    Както и да е... След толкова години на разработване на бизнеса ми не мога да си позволя да загубя клиените си заради това 10-дневно ограничение, аз предимно работя от вкъщи. Четох, че можеш да наемеш служител, който да работи вместо теб или да включиш партньор, който уж върши работата вместо теб...
    Въпросът ми е - как ще разберат, че съм работила не 10 ами 100 дни по време на майчинството. Ако 9-месечното ми майчинство се простира в рамките на 2 данъчни години, то няма как да си помислят :"Ехе, 9 месеца в майчинство и за 3 доход от 6 000 лири", тоест ако работя този доход, който се включва в годишната данъчна декларация съвсем спокойно може да се каже, че е от останалите работни месеци...

Нямам нищо против да ми кажат :"за всяка от седмиците, в които си работила ще ти намалим съответно Maternity Allowance", но проблемът е, че не процедират така - работиш ли повече от 10 дена край с МА.

Идеи? Могат ли да установят че работя по малко? Какви са последствията?

Напреднал Аватара на сис
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Maternity Allowance и работа

Току що се сетих нещо: правилата са, че през тези 9 месеца имаш право само на 10 работни дни и дори и ако в един ден работиш 30 минути, то се брои за цял ден...
    Аз стриктно издавам фактури на всичките си клиенти.
    Ами какво ще стане ако един ден в месеца издавам фактури на всичките си клиенти и кажа: ето всичко това е свършено в рамките на 1 ден, работих 18 часа нон-стоп на компютъра... Макар че ако някой иска да ме провери ще види, че клиентът ми е възложил работата на 5-ти със срок 7-ми, друг на 12-ти със срок 16-ти и то е ясно, че съм работила в различни дни... Правят ли такива проверки?

taken Аватара на gomorrah
    Град
    at home
    Post Thanks / Like

Аз не виждам никакъв смисъл в това упражнение - ти изкарваш много повече, отколкото майчинството. Майчинство се дава, ако не работиш - да имаш пари за храна и сметки. Или ти искаш както мечо Пух е казал "колкото повече, толкова повече". Засрамете се малко.
    Friends don't let friends get friends haircuts.

Напреднал Аватара на сис
    Post Thanks / Like

Ами честно казано хич не ме е срам, че се опитвам да си запазя бизнеса!

И защо са тези двойни стандарти - ако си нает (employed) си получаваш и майчинството и ако решиш можеш да работиш като самонает (тоест след изтичането му айде пак обратно на работа при работодателя ти), НО ако си самонает можеш да работиш само 10 дена (и как се очаква да си запазя клиентите и след изтичане на майчинството да се върна на работа веднага... като нямам клиенти и ще ми отнеме поне 5-6 месеца да намеря работа)???????

По време на майчинството аз ще загубя 70% от бизнеса си съответно клиентите си, защото няма да мога да ги посещавам и да им предоставям услугите си на място (няма кой да ми помага с детето), нямам намерени да загубя и онлайн клиентите си и затова ще трябва да работя през нощите. В този случай доходът ми ще е около 200-300 лири.

Но да одрежа всички клиенти и след 9 месеца бизнесът ми да е на 0 след толкова години разработване - просто няма да стане.

И преди да кажеш пак как не ме е срам - повтарям, че наетите лица в майчинство имат право да работят и като самонаети без това да им влияе на майчинството! Е в твоя ред на мисли : Държавата не я ли е срам на тях да дава да си заработват допълнително, а на самонаетите да проваля бизнеса???

http://businessplusbaby.com/2010/12/...74011230468750
    Последно редактирано от сис : 18-07-2012 на 02:19 Причина: Добавяне на линк към статия

Град
    at home
    Post Thanks / Like

А няма ли да ти е по-лесно да си вземеш детегледачка? Извинявам се за тона в предния пост. Изглежда имаш наистина добре развит и печеливш бизнес. Това е, трябва да се избира кариера или семейство, печеливши няма. Но вземи си нани, хем детенце ще е около теб (изключая на клинтите, които ще посещаваш) и може би да се класираш за такс кредити и елемента за детегледачка. Дали е честно или не няма смисъл да си блъскаш главата и да се чудиш как да го заобиколиш. Може би пък наетите си имат други проблеми със самите работодатели след като родят и картинката хич не е толкова розова колкото си мислиш (не всички успяват да се върнат на работа)

6. БЛАГОДАРЯ сис thanked for this post
    Напреднал Аватара на сис
    Post Thanks / Like

Гомора, благодаря за отговора.
    Права си, че уви няма идеален вариант.

Четох много мнения в английски форуми и мисля, че има някакви варианти като промяна от sole trader на LTD, което май ти дава възможност да работиш в случай, че не си превеждаш заплата по време на майчинството.
    Освен това във втория случай може да приспаднеш като разход парите за детегледачки, а в първия не можеш...

Исках да попитам дали някой е наясно. Макар че обмислям консултация със счетоводител, защото те знаят законите и вариантите.

Manchester United Fan Аватара на Zara
    Post Thanks / Like

По подразбиране Re: Относно: Maternity Allowance и работа

Цитирай Първоначално написано от сис Виж мнението
    Гомора, благодаря за отговора.
    Права си, че уви няма идеален вариант.

Четох много мнения в английски форуми и мисля, че има някакви варианти като промяна от sole trader на LTD, което май ти дава възможност да работиш в случай, че не си превеждаш заплата по време на майчинството.
    Освен това във втория случай може да приспаднеш като разход парите за детегледачки, а в първия не можеш...

Исках да попитам дали някой е наясно. Макар че обмислям консултация със счетоводител, защото те знаят законите и вариантите.

Не виждам за какво се бунтуваш и за каква несправедливост говориш?

Всяко employee плаща 12.8% НИН всеки месец върху заплатата си и затова получава SSP. те също имат право на 10 дни работа (KIT days, Keep In Touch days).As far as HMRC is concerned, it is all clear. Те могат да правят каквото си искат и тн...ако станат селф-емплоъед , те пак сте плащат НИН ( 2 лири и колко на седмица).

Освен това много майки на добри позиции и заплати не си стоят 9 месеца в къщи на 128 лири/седмица платено майчинство.

Ти си селф-емплоъед, плащаш 2 лири НИН на седмица, получавш maternity аллованце и в крайна сметка , ако наистина имаш добре развит бизнес които е въжесн, спираш МА и е аs simple аs that. Освен ако бизнеса не е така добре развит.

Всичко останало е градски фолклор.....

9. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    Напреднал Аватара на сис
    Post Thanks / Like

Да, така е, освен това имат платени болнични и отпуски... това всичко го знаем.

Майките с добра работа едва ли си оставят децата в деня след раждането и се връщат на работа...? Предполагам че остават в къщи поне 2-3 месеца...А аз дори да си взема само 2 месеца майчинство пак ще си загубя клиентите. Тоест дали ще е 2 или 9 проблемът си остава.

След 5 години работа от сутрин до след полунощ, за да си развия бизнеса, след разходи по курсове и всичко това с идеята да съм си стъпила стабилно на краката и тогава да имам деца, за да мога да се грижа за тях, искам да се насладя ма майчинството от 9 месеца! Не искам да си оставя детето на бавачка когато трябва да се кърми и т.н. Но не искам да си изгубя и клиентите! С удоволствие ще информирва Jobcentre: този месец изкарах 100 лири от работа в къщи, този 400, този 20 и съответно те да ми намалят майчинството...

Исках да разбера дали има хора минали по този път. четох много мнения в английски форуми, че понякога Joncentre може да го предложи, но е много относително.

Град
    at home
    Post Thanks / Like

Ами аз честно да ти кажа, сега като общувам с другите мами в училището на детето,тези дето имат по 3-4 деца не са спирали да си работят, две-три седмици и хайде обратно на работа. В Америка няма такова нещо като майчинство, пак 2-3 седмици да се възстанови жената и това е. Ние знаем, че в България майчинството е 2-3 години (не ми се смейте, не знам колко е, защото не съм била майка в България) и сега тук си мислим, че имаме право на повече помощ. А помощта е помощ, само ако наистина искаш да си останеш вкъщи да си гледаш детето. Всеки сам решава кое му е по-важно.
    На твое място бих наела някой, който да работи вместо мен - на договор и с обяснение на клиента, че ти си работодателя на този човек, за да не няма изненади после откаднаха ми клиентите. Че няма да имаш голяма печалба - няма, но ще си запазиш клиентите за няколко месеца, а те ако наистина са доволни от твоите услуги, ще те чакат да се завърнеш.

12. БЛАГОДАРЯ сис thanked for this post
    Напреднал Аватара на сис
    Post Thanks / Like

Благодаря за съвета.

Обмислям outsourcing и само трябва да проверя с Jobcentre дали приемат такъв вариант. Фактически аз няма да работя, а ще намеря друг човек, който да извършва работата вместо мен. Единствено ще си удържам комисионна около 10-20% и трябва да видя дали считат това за работа - ако "да", комисионната отпада и поне ще си запазя клиентите, което е и идеята...

Все пак ако някой има други съвети ще съм ви благодарна.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. maternity allowance
    От eli777 във форум Правна
    Отговори: 0
    Последно мнение: 07-02-2012, 19:05
  2. Maternity Allowance
    От kotence777 във форум Бъдещи майки
    Отговори: 3
    Последно мнение: 23-12-2011, 21:44
  3. UK maternity allowance в България
    От kolobar във форум Benefits - Помощи
    Отговори: 7