Инфо За UK Новини Списание Обяви Продавалник Ипотеки Старт Строители Жълти страници Търси
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 25 от общо 35
    сладур Аватара на Doondie
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Такси за използване на английски дебитни и кредитни карти в чужбина

Източник: MoneySavingExpert.com
    Последно редактирано от Doondie : 08-03-2013 на 15:13 Причина: знакът за лира

2. БЛАГОДАРЯ CYPER, Мила, deijei, krastavica, tonyo7 and 10 others thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране Английска дебитна карта и банкомати в България

Здравейте,

Искам да попитам коя дебитна карта / банка е най-изгодна за теглене на пари от банкомати в България? Както и кои банкомати в България са най-изгодни за теглене на пари с английска карта?

Горе долу колко е максималната такса?

Благодаря

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Английска дебитна карта и банкомати в България

Цитирай Първоначално написано от Elfata Виж мнението
    Здравейте,

Искам да попитам коя дебитна карта / банка е най-изгодна за теглене на пари от банкомати в България? Както и кои банкомати в България са най-изгодни за теглене на пари с английска карта?

Горе долу колко е максималната такса?

Благодаря
    Здрасти,

Таксите са по-горе в темата, в която преместих въпроса ти.

За мен най-изгодно е с карта на Metro Bank, защото няма такса за превалутиране, за плащане или за теглене, както и с никой български банкомат на българска банка не съм имал проблем или такса при теглене.

Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Здрасти,

Таксите са по-горе в темата, в която преместих въпроса ти.

За мен най-изгодно е с карта на Metro Bank, защото няма такса за превалутиране, за плащане или за теглене, както и с никой български банкомат на българска банка не съм имал проблем или такса при теглене.
    Здравей,

Благодаря много за отговора. А българските банкомати колко ти взимат? И при теглене на големи суми имат ли максимален лимит на таксата или взимат на процент? Плюс, лимита на теглене от картата на МетроБанк може ли да бъде вдигнат защото сега на Лойдс примерно ми дава само 300 паунда на ден да тегля а искам да тегля всичко на веднъж за да не плащам много такси.

(извинявай за многото въпроси )

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Здравей,

Благодаря много за отговора. А българските банкомати колко ти взимат? И при теглене на големи суми имат ли максимален лимит на таксата или взимат на процент? Плюс, лимита на теглене от картата на МетроБанк може ли да бъде вдигнат защото сега на Лойдс примерно ми дава само 300 паунда на ден да тегля а искам да тегля всичко на веднъж за да не плащам много такси.

Такси няма никакви, а лимитът се определя от банката и обикновено е 300 паунда мисля.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

[...]
    Няма проблем за броя на въпросите, защото вече съм ти отговорил на почти всички.

Както казах, няма абсолютно никакви такси, ако картата е на Metro Bank. За другите банки, както и за кредитните карти, таксите са в таблиците по-горе, които впрочем си играх към 2 чàса да направя.

Що се отнася до лимита - към днешна дата можеш да теглиш най-много около Ј165 на ден в Бългаpия, тъй като лимитът за теглене от български банкомат е 400 лв дневно (но някои хора били теглили и по повече, така че си пробвай, но мен не ме касае много-много, понеже няма тàкси така или иначе), така че Ј300 са предостатъчен лимит (който и без друго не може да се променя май че).

8. БЛАГОДАРЯ beni7574 thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Doondie Виж мнението
    Няма проблем за броя на въпросите, защото вече съм ти отговорил на почти всички.

Както казах, няма абсолютно никакви такси, ако картата е на Metro Bank. За другите банки, както и за кредитните карти, таксите са в таблиците по-горе, които впрочем си играх към 2 чàса да направя.

Що се отнася до лимита - към днешна дата можеш да теглиш най-много около Ј165 на ден в Бългаpия, тъй като лимитът за теглене от български банкомат е 400 лв дневно (но някои хора били теглили и по повече, така че си пробвай, но мен не ме касае много-много, понеже няма тàкси така или иначе), така че Ј300 са предостатъчен лимит (който и без друго не може да се променя май че).
    А, сега разбирам. Аз си помислих, че таблицата се отнася само за таксите от английските банки. Но иначе е страхотно - още днес отивам да си отворя акаунт в тази банка

Мерси!

10. БЛАГОДАРЯ Doondie thanked for this post
    Напреднал Аватара на Vanilia
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Такси за използване на английски дебитни и кредитни карти в чужбина

Здрасти.
    Имам едно питане. Кое е по изгодно: да си тегля пари директно от банкомата в България (картата ми е VISA HSBC ) или да си направя трансфер от английската сметка в българската на OББ и да си изтегля парите в местния клон? Имам сметки в лева и паунди в ОББ.
    Благодаря.
    Bis vincit, qui se vincit in victoria !

Потребител Аватара на Мила
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

По подразбиране Относно: Такси за използване на английски дебитни и кредитни карти в чужбина

Цитирай Първоначално написано от Vanilia Виж мнението
    Здрасти.
    Имам едно питане. Кое е по изгодно: да си тегля пари директно от банкомата в България (картата ми е VISA HSBC ) или да си направя трансфер от английската сметка в българската на OББ и да си изтегля парите в местния клон? Имам сметки в лева и паунди в ОББ.
    Благодаря.
    Здрасти,

На този въпрос ще получиш най-точен отговор, като попиташ служителите на HSBC какви са ТЕХНИТЕ таксите за теглене от банкомат в България, но към това ще трябва да прибавиш и таксите на банкоматите в България, които може да са различни за всеки банкомат. То и пак зависи каква е сумата. Ако става дума за по-голяма сума, има възможност да се изпрати в левове в твоята сметка чрез Опал Трансфер - таксата е 3 паунда, парите пристигат на следващия ден, вече там в зависимост от нуждите ти си прецени дали искаш да теглиш от банкомат или цялата сума наведнъж.

Гугъл търсачка на форума

Сбъднете мечтите си с Dreamland. Моят блог Законът за привличането
    В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

13. БЛАГОДАРЯ Vanilia thanked for this post
    Напреднал Аватара на CLM-Ivo
    Град
    London
    Post Thanks / Like

Между другото с карта на HSBC Advance няма такси. - Изпробвано е.

15. БЛАГОДАРЯ Vanilia, treven thanked for this post
    Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Здрасти.
    Благодаря.
    Здрасти, Ванче (на галено от Ванилия, нали ),

Парите ще ги харчиш ли в Бългaрия или ще ги внасяш на депозит?

Таксите на HSBC ги виж по-горе. Не си струва да ползваш картата.

17. БЛАГОДАРЯ Vanilia thanked for this post
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Ще ги харча.

И още нещо:

Предстои ми нареждане на пари към чуждестранна банка и още не съм сигурна дали ще се справя онлайн или да отида да ги изтегля и наредя в местния клон към сметката на получателя.

Някой позлвал ли е вече онлайн банкирането на ОББ? Ако да, доволни ли сте?

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Ще ги харча.
    Тогава най-добре си ги прати в левовата сметка с Opal Transfer, понеже ще ти е по-евтино.
    Ако беше тук в момента, щях да ти препоръчам да си откриеш сметка в Metro Bank, за да не мислиш за това, но сега е малко късно, като гледам.

Предстои ми нареждане на пари към чуждестранна банка и още не съм сигурна дали ще се справя онлайн или да отида да ги изтегля и наредя в местния клон към сметката на получателя.
    За превод откъде докъде става дума - БГ-чужбина, така ли? Ако да, не съм правил международни преводи по това направление, затова не мога да коментирам, но тук специално е по-евтино да пратиш парите оМлайн, отколкото по телефона или в клон на банката. За Родината не знам как е - ще трябва да проучиш.

20. БЛАГОДАРЯ Vanilia thanked for this post
    Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

Ще ги харча.

И още нещо:

Някой позлвал ли е вече онлайн банкирането на ОББ? Ако да, доволни ли сте?
    Ако ще нареждаш от България, виж и тази тема. http://www.bghelp.co.uk/forums/%CF%E...1-target2.html

Гугъл търсачка на форума

В този форум споделям опита и мнението си, не убеждавам никого в нищо. Извинявам се предварително, ако случайно убедя някого в правотата си - не е било нарочно.
    Моля потребителите, които не разбират смисъла на някое мое мнение или са потресени или възмутени от него или искат да му вменят някакво свое тълкувание и се дразнят, ако не се съгласявам, че съм искала да кажа това, което те са "прочели", да пропускат коментарите ми, да не ги цитират и по всякакъв възможен начин да спазват дистанция. Благодаря за разбирането.

22. БЛАГОДАРЯ Vanilia thanked for this post
    Напреднал
    Град
    Currently London
    Post Thanks / Like

Thumbs up Относно: Такси за използване на английски дебитни и кредитни карти в чужбина

Цитирай Първоначално написано от CLM-Ivo Виж мнението
    Между другото с карта на HSBC Advance няма такси. - Изпробвано е.
    Само да потвърдя писаното.Аз съм с HSBC Advance от 3 години и не се начисляват такси от никоя точка на света.
    Влюбен в Нова Зеландия...
    ... И отблизо е прекрасна!.......

24. БЛАГОДАРЯ Vanilia thanked for this post
    Старо куче Аватара на musi
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от treven Виж мнението
    Само да потвърдя писаното.Аз съм с HSBC Advance от 3 години и не се начисляват такси от никоя точка на света.
    И аз се присъединявам към вас-няма такси никъде по света.Питах в HSBC колко мога еднократно да тегля извън UK и ми казаха,че мога да изтегля наведнъж 300Ј.
    В България съм теглила винаги по 400 лв и само веднъж със малко недоверие 600 лв курса беше 2.14 и (400 +200без проблеми ги изтеглих)

За HSBC Advance се плаща по 13Ј на месец т.e.
    156 Ј на година,като освен тегленето без чардж има следните облаги:Travel Insurance,Roadside Breakdown, Life Cover , Identity theft advice.
    Другото е,че можеш да направиш savings account с по-висока лихва(8%) и на последно място - mortgage- има малки преференции - по-ниска лихва.
    Всеки може да си прецени дали,като плаща за всичките неща по отделно ще му излезне по изгодно да не е с Advance.

" Тъп си ,че слушаш чалга,а слушаш чалга защото си тъп."

26. БЛАГОДАРЯ Vanilia thanked for this post
    Град
    Essex
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от Мила Виж мнението
    Ако ще нареждаш от България, виж и тази тема. http://www.bghelp.co.uk/forums/%CF%E...1-target2.html
    От България и сметка в паунди в ОББ ще нареждам за УК сметка. Много сметки, много трансфери, чак аз се обърках вече

Благодаря за инфото относно HSBC advance, може би е време да ъпгрейдна акаунта си.

Град
    Шотландия
    Post Thanks / Like

От България и сметка в паунди в ОББ ще нареждам за УК сметка. Много сметки, много трансфери, чак аз се обърках вече

Благодаря за инфото относно HSBC advance, може би е време да ъпгрейдна акаунта си.
    Няма да стане това, което предложих за трансфера на парите, тогава - то е само за еврото и не се разпространява за УК.

Преди да ъпгрейднеш, си прецени - кои от тези допълнителни услуги ползваш така или иначе и плащаш отделно за тях, както и колко би платил/а за такси при превод на пари, за да прецениш дали има смисъл да ъпгрейдваш, т.е. дали имаш повече от 156 кинта разход за година. На мене ми се виждат малко облагите... на Лойдс само силвър акаунта дава повече, а таксата е 10 кинта без малко. има АА breakdown cover, застраховка на телефони за повреда и загуба (на теб и тези в household-a), на дебитни/кредитни карти, европейска travel insurance за теб и партньора, отделно преференции за лихви. Давам го само за пример, не те кандърдисвам нищо. аз така смятах - какво от тези услуги ползвам и колко бих платила за тях за година. Като насложих нещата, ми излезе по-изгодно да ъпгрейдна и тогава го направих.

Гугъл търсачка на форума

Great Warriors Never Die Аватара на CYPER
    Град
    NW2, London
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от musi Виж мнението
    И аз се присъединявам към вас-няма такси никъде по света.Питах в HSBC колко мога еднократно да тегля извън UK и ми казаха,че мога да изтегля наведнъж 300Ј.
    В България съм теглила винаги по 400 лв и само веднъж със малко недоверие 600 лв курса беше 2.14 и (400 +200без проблеми ги изтеглих)

За HSBC Advance се плаща по 13Ј на месец т.e.
    156 Ј на година,като освен тегленето без чардж има следните облаги:Travel Insurance,Roadside Breakdown, Life Cover , Identity theft advice.
    Другото е,че можеш да направиш savings account с по-висока лихва(8%) и на последно място - mortgage- има малки преференции - по-ниска лихва.
    Всеки може да си прецени дали,като плаща за всичките неща по отделно ще му излезне по изгодно да не е с Advance.
    HSBC Advance предлага следните екстри:

Worldwide Travel Insurance - 40 паунда
    Roadside Breakdown Assistance - 9 паунда
    Life Cover - само Ј3000 Cover, което е много малко. Едва ли е повече от 40 кинта на година.
    Regular Saver - 2% бонус над стандартната им лихва.

Равносметката е, че ако използваш всичките им екстри плащат Ј156 на година, а ако ги вземеш отделно под Ј100.

Отделно на сайта ясно са написали: Withdraw cash worldwide without paying any HSBC ATM fees (a foreign exchange charge of 2.75% applies), тоест не е съвсем безплатно, докато с карта на Metro Bank е напълно безплатно.
    BGHelp Търсачка

Благословен да бъде този, който няма какво да каже, но въпреки това мълчи

There are those that read the small print and learn through knowledge, while others ignore the small print and learn through expеrience

Напреднал
    Град
    England
    Post Thanks / Like

Искам да разбера,мога ли да тегля от дебит карта на Halifax от български банкомат,или трябва да отида до ОББ?И как става смяната от паунд към лева ако тегля от банкомат директно?
    Твоята воля превръща мисълта в релност !

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от amazona Виж мнението
    Искам да разбера,мога ли да тегля от дебит карта на Halifax от български банкомат,или трябва да отида до ОББ?И как става смяната от паунд към лева ако тегля от банкомат директно?
    Можеш да теглиш от който банкомат искаш.
    Превалутирането става автоматично по курса за деня на Visa, като таксата е описана по-горе: 2.75% + Ј1.5.

32. БЛАГОДАРЯ amazona thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

Искам да попитам кои са най-добрите карти с най-малки такси когато става въпрос за теглене от България. Благодаря предварително.

avi8or Аватара на essence
    Град
    Varna
    Post Thanks / Like

Цитирай Първоначално написано от nayden_popov Виж мнението
    Искам да попитам кои са най-добрите карти с най-малки такси когато става въпрос за теглене от България. Благодаря предварително.
    Бе да беше прочел малко по-нагоре ли кво...
    To see a world in a grain of sand, And a heaven in a wild flower, Hold infinity in the palm of your hand, And eternity in an hour (W. Blake)

35. БЛАГОДАРЯ zmei4o_pk thanked for this post
    Нов потребител
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Такси за използване на английски дебитни и кредитни карти в чужбина

Моля , ако някой може и би бил така добър да ми даде съвет откъде и как да си изтегля парите, защото не разбирам от банки и проценти. Имам 1300 паунда в барклеис карта от връщане на таксите. В България съм и искам да ги изтегля. Някой знае ли как би било най-безболезнено?

Град
    Плевен
    Post Thanks / Like

По подразбиране За: Такси за използване на английски дебитни и кредитни карти в чужбина

Цитирай Първоначално написано от alboqnskiq Виж мнението
    Моля , ако някой може и би бил така добър да ми даде съвет откъде и как да си изтегля парите, защото не разбирам от банки и проценти. Имам 1300 паунда в барклеис карта от връщане на таксите. В България съм и искам да ги изтегля. Някой знае ли как би било най-безболезнено?
    Най-добре ще е да си ги пратиш по Опал Трансфер - 3 лири е таксата, а курсът съответно е много добър.
    Иначе можеш и с директен международен банков трансфер да си ги пратиш, но нямам идея колко струва на Barclays.
    Друг вариант е да си ги теглиш малко по малко с дебитната карта, но тогава ще загубиш 26 лири само от таксата за теглене. Съответно таксата за превалутиране на цялата сума ще ти е почти 39 лири, т.е. това ще ти е загубата от обръщането в лева, докато през Опал тази загуба ще ти е в рамките на 11-12 лири.

Изпращане на паpи до Бългаpия | Инфо за UK

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител(и) разглеждащ(и) тази тема. (0 регистрирани и 1 гости)

Подобни теми

1. Отговори: 1
    Последно мнение: 29-04-2013, 12:08
  2. Кредит и кредитни карти
    От anonimen във форум Пари, Финанси, Счетоводство, Mortgages, Застраховки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 21-02-2006, 23:13
  3. Българи точат дебитни карти във Флорида
    От Zara във форум Новини от и за България
    Отговори: 0
    Последно мнение: 12-02-2006, 00:53

Отметки